Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Gotland
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: lördag 22 september 2018

D21

6 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SameliusVisborgs OK1:09:0610:05
2Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:23:21+14:1512:10
3Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:45:16+36:1015:22
Junia BirgerssonVisborgs OKej godkänd

H21

10 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BäckstädeVisborgs OK1:18:587:52
2Brent GodmanGotlands Bro OK1:19:25+0:277:55
3Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:25:32+6:348:31
4Håkan MattssonGotlands Bro OK1:26:00+7:028:34
5Olof PerssonSvaide Roma SOK1:28:05+9:078:46
Leon HanssonVisborgs OKej start

H18

5 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonGotlands Bro OK1:01:2910:26
2Mattias LevinSvaide Roma SOK1:11:13+9:4412:05
3Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:11:20+9:5112:06
4Albin LindgrenVisborgs OK1:11:59+10:3012:13

H16

4 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke SvangrenGotlands Bro OK55:0311:04
Adam ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd

D14

3 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Natalie GardelinGotlands Bro OK41:3311:38
2Klara BäckstädeVisborgs OK45:28+3:5512:44

H14

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvard PetterssonGotlands Bro OK37:5410:36
Albin Lindh SporreVisborgs OKej start
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburgej start

D12

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felice GardelinGotlands Bro OK26:1610:25

H12

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof LevinSvaide Roma SOK24:259:41
2Neo CederqvistVisborgs OK27:05+2:4010:44

D10

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tyra ÖforsSvaide Roma SOK17:109:02
Alva Lindh SporreVisborgs OKej godkänd

H10

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HellminVisborgs OK14:017:22
2Adam UllbergSvaide Roma SOK15:26+1:258:07

H35

7 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan WahlgrenVisborgs OK1:21:1011:07
2Mårten KorallGotlands Bro OK1:29:19+8:0912:14
3Stefan ForsgrenVisborgs OK1:29:49+8:3912:18 Ladda ner rutt i gpx-format
Anders HellminVisborgs OKej godkänd

D45

4 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:01:0714:37
Annika ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOKej godkänd

H45

5 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran GustafssonGotlands Bro OK55:259:24
2Ulf NilssonGotlands Bro OK59:41+4:1610:07
3Lennart MalmbergSvaide Roma SOK59:44+4:1910:08
4Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:07:17+11:5211:25
5Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:10:23+14:5811:56
Ronny LiljegrenGotlands Bro OKej godkänd
Göran KimellGotlands Bro OKej start

D55

3 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt LevinGarda OK42:4211:57
2Birgitta HjerthénGotlands Bro OK54:17+11:3515:12
3Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:03:45+21:0317:51
Gunlis SamuelsonGotlands Bro OKej godkänd
Anki HallströmSvaide Roma SOKej start

H55

4 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SvangrenGotlands Bro OK56:5211:34
2Kurt LöfgrenGotlands Bro OK1:07:56+11:0413:50

H65

4 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell SkalbergGotlands Bro OK51:3912:21
2Anders NilssonGotlands Bro OK52:36+0:5712:35
3Anders BlomérGotlands Bro OK53:17+1:3812:44
4Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK57:08+5:2913:40
5Keith SamuelsonGotlands Bro OK1:15:28+23:4918:03

D75

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:05:3626:33

U2

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BjörksvedGotlands Bro OK17:269:10

Öppen motion 3

2 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus GardelinGotlands Bro OK28:2711:17

Öppen motion 5

3 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janina HansellKlubblös48:4713:39
2Måns PerssonVisborgs OK1:22:32+33:4523:07

Öppen motion 7

3 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BomanGotlands Bro OK43:1513:38
2Elin DahlVisborgs OK1:08:28+25:1321:35
3Ann-Charlotte DahlVisborgs OK1:08:31+25:1621:36

Öppen motion 8

4 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias WhiteGarda OK51:5712:25
2Anna BäckstädeVisborgs OK1:37:32+45:3523:20

Öppen motion 9

7 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof GardellGotlands Bro OK1:20:5411:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser