Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotland Team Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Gotland Team Sprint
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: söndag 19 augusti 2018

D21

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 141:16
1. Åsa Gunnarsson15:07115:071
2. Anna Bäckstäde17:56133:03100:00
3. Åsa Gunnarsson3:22136:25100:00
4. Anna Bäckstäde4:51141:16100:00

H21

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 130:19
1. Amadeus Hansson12:342+0:3412:342+0:34
2. Andreas Liljegren11:53124:271-1-0:34
3. Amadeus Hansson2:50127:17100:00
4. Andreas Liljegren3:023+0:0730:19100:00
2Visborgs OK 130:52+0:33
1. Johan Bergius12:414+0:4112:414+0:41
2. Felix Bäckstäde11:582+0:0524:392-2+0:12-0:29
3. Johan Bergius3:124+0:2227:5120+0:34+0:22
4. Felix Bäckstäde3:012+0:0630:5220+0:33-0:01
3Gotlands Bro OK 230:59+0:40
1. Björn Flodman12:403+0:4012:403+0:40
2. Mattias Westfält12:163+0:2324:5630+0:29-0:11
3. Björn Flodman3:083+0:1828:0430+0:47+0:18
4. Mattias Westfält2:55130:5930+0:40-0:07
4Visborgs OK 233:05+2:46
1. Mattias Österdahl12:00112:001
2. Albin Lindgren14:506+2:5726:504+3+2:23+2:23
3. Mattias Österdahl3:022+0:1229:5240+2:35+0:12
4. Albin Lindgren3:135+0:1833:0540+2:46+0:11
5Svaide Roma SOK 135:10+4:51
1. Frej Hegg15:345+3:3415:345+3:34
2. Fredrik Levin12:374+0:4428:1150+3:44+0:10
3. Frej Hegg3:485+0:5831:5950+4:42+0:58
4. Fredrik Levin3:114+0:1635:1050+4:51+0:09
6Lag GöJi39:12+8:53
1. Jimmy Thor17:257+5:2517:257+5:25
2. Göran Gustafsson13:235+1:3030:486-1+6:21+0:56
3. Jimmy Thor4:566+2:0635:4460+8:27+2:06
4. Göran Gustafsson3:286+0:3339:1260+8:53+0:26
Lag MaNiutgått
1. Niklas Hjelte16:516+4:5116:516+4:51
2. Mats Nilsson17:457+5:5234:367+1+10:09+5:18
3. Niklas Hjelteutgåttutgått
4. Mats Nilsson3:42:577+3:40:02utgått

H12

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Svaide Roma SOK / Visborgs OK 148:04
1. Adam Ullberg28:08128:081
2. Neo Cederqvist (Visborgs OK)13:10141:18100:00
3. Adam Ullberg3:54145:12100:00
4. Neo Cederqvist (Visborgs OK)2:52148:04100:00

H55

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 128:40
1. Magnus Ihreskog11:31111:311
2. Ronny Liljegren10:54122:25100:00
3. Magnus Ihreskog3:19125:44100:00
4. Ronny Liljegren2:56128:40100:00
2Gotlands Bro OK 234:04+5:24
1. Kjell Skalberg13:482+2:1713:482+2:17
2. Gert Lundquist13:202+2:2627:0820+4:43+2:26
3. Kjell Skalberg3:212+0:0230:2920+4:45+0:02
4. Gert Lundquist3:352+0:3934:0420+5:24+0:39

Mix-kort

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 135:09
1. Ida Westfält15:262+0:1315:262+0:13
2. David Westfält12:52128:181-1-0:13
3. Ida Westfält3:33131:51100:00
4. David Westfält3:18135:09100:00
Svaide Roma SOK 1ej godkänd
1. Anders Levin15:13115:131
2. Olof Levinej godkändej godkänd
3. Anders Levin4:002+0:27ej godkänd
4. Olof Levin4:462+1:28ej godkänd

Mix-Medel

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Svaide Roma SOK 134:18
1. Per Wallin13:13113:131
2. Hanna Wallin14:203+0:3327:33100:00
3. Per Wallin3:24130:57100:00
4. Hanna Wallin3:212+0:0134:18100:00
2Visborgs OK 235:59+1:41
1. Adam Österdahl15:193+2:0615:193+2:06
2. Klara Bäckstäde13:47129:0630+1:33-0:33
3. Adam Österdahl3:333+0:0932:392-1+1:42+0:09
4. Klara Bäckstäde3:20135:5920+1:41-0:01
3Gotlands Bro OK 237:28+3:10
1. Ylva Svangren15:092+1:5615:092+1:56
2. Leif Svangren13:542+0:0729:0320+1:30-0:26
3. Ylva Svangren3:424+0:1832:453+1+1:48+0:18
4. Leif Svangren4:434+1:2337:2830+3:10+1:22
4Visborgs OK / Gotlands Bro OK 139:36+5:18
1. Edvard Pettersson (Gotlands Bro OK)15:214+2:0815:214+2:08
2. Albin Lindh Sporre17:054+3:1832:2640+4:53+2:45
3. Edvard Pettersson (Gotlands Bro OK)3:272+0:0335:5340+4:56+0:03
4. Albin Lindh Sporre3:433+0:2339:3640+5:18+0:22
5Gotlands Bro OK 145:05+10:47
1. Jonathan Flodman16:465+3:3316:465+3:33
2. Birgitta Hjerthén19:255+5:3836:1150+8:38+5:05
3. Jonathan Flodman3:555+0:3140:0650+9:09+0:31
4. Birgitta Hjerthén4:595+1:3945:0550+10:47+1:38
6Visborgs OK 349:06+14:48
1. Lena Nyström18:336+5:2018:336+5:20
2. Aina Österdahl20:316+6:4439:0460+11:31+6:11
3. Lena Nyström4:597+1:3544:0360+13:06+1:35
4. Aina Österdahl5:036+1:4349:0660+14:48+1:42
7Visborgs OK 156:51+22:33
1. Annika Österdahl19:347+6:2119:347+6:21
2. Ingrid Enekvist26:067+12:1945:4070+18:07+11:46
3. Annika Österdahl4:546+1:3050:3470+19:37+1:30
4. Ingrid Enekvist6:177+2:5756:5170+22:33+2:56

Mix-Lång

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 21:00:37
1. Annika Eriksson19:20119:201
2. Gunnar Eriksson28:05147:25100:00
3. Annika Eriksson4:482+0:4252:13100:00
4. Gunnar Eriksson8:242+5:171:00:37100:00
Gotlands Bro OK 1ej godkänd
1. Julia Keyej godkändej godkänd
2. Brent Key-4:06ej godkänd
3. Julia Key4:061ej godkänd
4. Brent Key3:071ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser