Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotland 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotland 3-dagars
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 9 juli 2019 - torsdag 11 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

Hjälp oss att göra våra arrangemang bättre genom att fylla i deltagarenkäten senast om 1 timme! (7 svar)

D21 Elit

12 170 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:27:157:10
2Matilda AnderssonOK Kåre1:28:03+0:487:14
3Magdalena OlssonStora Tuna OK1:31:53+4:387:32
4Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK1:34:27+7:127:45
5Linda ByströmOK Kåre1:40:25+13:108:15
6Frida ForsbergOK Ravinen1:43:04+15:498:28
7Tone AlbrektssonOK Ravinen1:53:49+26:349:21
8Emma LindgrenVisborgs OK1:57:57+30:429:41
9Benita MånssonHagaby GoIF Örebro2:01:14+33:599:57
10Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK2:05:20+38:0510:17
11Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF2:08:10+40:5510:31
12Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OK2:08:42+41:2710:34
13Mikaela RönnbäckVisborgs OK2:08:49+41:3410:35
14Tilda AnderssonOK Ravinen2:14:48+47:3311:04
Rebecka HeinrupTullinge SKej godkänd
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Josephine RegnellVäxjö OKej godkänd
Laura AngeloAttunda OKej godkänd
Junia BirgerssonVisborgs OKej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej start

H21 Elit

14 150 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SjöbergOK Linné1:10:434:59
2Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering1:12:08+1:255:05
3Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:12:44+2:015:08
4Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:15:07+4:245:18
5Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:15:51+5:085:21
6Emil WingstedtHalden SK1:19:07+8:245:35
7Josef NordlundOK Linné1:19:42+8:595:37
8Lucas SundbladEksjö SOK1:20:34+9:515:41
9Markus MartinelleSöders-Tyresö1:21:38+10:555:46
10Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:22:22+11:395:49
11Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:23:00+12:175:51
12Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:23:01+12:185:52
13Brent KeyGotlands Bro OK1:23:26+12:435:53
14Ulf TroengOK Linné1:24:40+13:575:59
15Håkan MattssonGotlands Bro OK1:28:51+18:086:16
16Sverre Turter SandvoldNydalens SK1:29:01+18:186:17
17Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:30:13+19:306:22
18Andreas AnderssonStora Tuna OK1:30:17+19:346:22
19Øystein SørensenEiker OL1:30:20+19:376:23
20Olav Schmitt GranNTNUI1:31:26+20:436:27
21Mikael JaneråsOK Linné1:34:16+23:336:39
22Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna1:34:27+23:446:40
23Per BrolundOK Denseln1:35:36+24:536:45
24Albin AnderssonOK Ravinen1:37:49+27:066:54
25David HectorSnättringe SK1:44:08+33:257:21
26Erik GustafssonNTNUI1:45:46+35:037:28
27Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:47:39+36:567:36
27Oliver PetersenSöders-Tyresö1:47:39+36:567:36
29Tintin KarlbergTullinge SK1:53:55+43:128:03
30Johan EdenhamnLänna IF1:55:55+45:128:11
31Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:56:03+45:208:12
32Fredric JohanssonSnättringe SK2:20:29+1:09:469:55
33Simon EngelHässleholms OK2:20:32+1:09:499:55
Kalle BergmanOK Ravinenej godkänd
Erik PetterssonVisborgs OKej godkänd
Erik ThorssonTyrving ILej godkänd
David ErikssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Jonas RinnbäckOK Ravinenej godkänd
Arvid VågIFK Göteborg Orienteringej start
Andreas LiljegrenGotlands Bro OKej start
Mathias WilhelmssonOK Kåreej start
Niklas WraneSöders-Tyresöej start

D20 Elit

8 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny SundbladEksjö SOK1:07:527:51
2Frida VikströmSundsvalls OK1:09:39+1:478:04
3Hanna LagerbergOK Södertörn1:12:40+4:488:25
4Moa WestbladOK Ravinen1:14:34+6:428:38
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OLej godkänd
Tuva NikolaussonSvaide Roma SOKej start

H20 Elit

10 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken1:01:535:46
2Mattias KallhaugeSnättringe SK1:03:49+1:565:57
3Albin AnderssonTullinge SK1:06:58+5:056:15
4Georg EklöwOK Södertörn1:12:50+10:576:48
5Filip MöllerOK Södertörn1:14:37+12:446:58
6Hannes SvahnOK Ravinen1:14:55+13:026:59
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:21:48+19:557:38
8Viktor BergLeksands OK1:22:30+20:377:42
9Hugo EkingeOK Motala1:46:41+44:489:57
10Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK1:49:36+47:4310:14
Mattias IvaresOK Södertörnej godkänd

D18 Elit

7 380 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen53:347:15
2Annick MeisterOK Södertörn53:50+0:167:17
3Emilia EngelOK Ravinen59:57+6:238:07
4Amelie JosefssonSkogslöparna1:00:48+7:148:14
5Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:01:15+7:418:17
6Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:03:21+9:478:35
7Lovisa WigertzLånghundra IF1:07:21+13:479:07
8Ida HofstedtTäby OK1:07:42+14:089:10
9Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:20:26+26:5210:53
10Beata PetterssonGotlands Bro OK1:24:04+30:3011:23
11Maja TenghagenHärlövs IF1:27:25+33:5111:50
12Elin DahlVisborgs OK1:49:27+55:5314:49
13Frida ArnessonSkarpnäcks OL2:10:34+1:17:0017:41
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Elin RindstigSOK Viljanej godkänd
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Ylva SandénOK Södertörnej godkänd
Hilda AxelssonFK Göingarnaej start
Alice MarmelidOK Roxenej start
Clara SpikLeksands OKej start

H18 Elit

8 650 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan CallebergSnättringe SK47:175:27
2Duncan RobertsonSvaide Roma SOK51:59+4:426:00
3David BorgSödertälje-Nykvarn OF53:43+6:266:12
4Mattias HaneOK Tyr58:06+10:496:43
5Felix BäckstädeVisborgs OK59:33+12:166:53
6Jakob Gadefors-NauHaninge SOK1:00:11+12:546:57
7Lukas WernerIFK Lidingö SOK1:04:35+17:187:27
8Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:05:36+18:197:35
9Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:09:21+22:048:01
10Oscar AnelandSnättringe SK1:09:57+22:408:05
11Albin LindskogOK Ravinen1:10:21+23:048:07
12Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby1:10:46+23:298:10
13Alexander SchandlOK Södertörn1:11:45+24:288:17
14Erik NilssonGotlands Bro OK1:16:09+28:528:48
15Victor SadaranganiJärla Orientering1:16:46+29:298:52
16Albin PerssonHalmstad OK1:24:00+36:439:42
17Edvin NilssonGotlands Bro OK1:27:59+40:4210:10
18Martin RinnbäckOK Ravinen1:56:18+1:09:0113:26
Jesper LidmarSnättringe SKej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej start
Johan BergiusVisborgs OKej start
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start
Albin LindgrenVisborgs OKej start

D21

8 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FrantzKungälvs OK1:23:2410:00
2Karoline AndersenTyrving IL1:25:29+2:0510:14
3Frida AnsinSvaide Roma SOK1:32:49+9:2511:07
4Jenny PalmgrenSundsvalls OK1:37:04+13:4011:38
5Karin NordlundOK Linné1:42:33+19:0912:17
6Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK1:46:21+22:5712:45
7Ronja ArvidssonIK Uven2:00:10+36:4614:24
Jennie Malm BlomqvistCentrum OKej godkänd
Malin DahlströmTullinge SKej start

H21

10 390 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LindbergIK Uven1:12:467:00
2Christian FoleySigtuna OK1:13:52+1:067:06
3Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK1:17:05+4:197:25
4Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL1:21:50+9:047:52
5Pontus WessmanLinköpings OK1:26:42+13:568:20
6Erik BoströmEnebybergs IF1:29:06+16:208:34
7Daniel JönssonAttunda OK2:03:21+50:3511:52
8Johan SpångIFK Hedemora OK2:04:48+52:0212:00
9Bertil CarlsonIFK Hedemora OK2:06:49+54:0312:12
10Jan NylundOK Linné2:27:41+1:14:5514:12
Niklas KarlssonMälarö SOKej godkänd

D21 Kort

5 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carita ThorénGotlands Bro OK38:567:04
2Malin SørensenEiker OL40:52+1:567:25
3Sara NilssonOK Tranan41:47+2:517:35
4Sølvi Helene FossøyEiker OL42:41+3:457:45
5Johanna SanderiIFK Lidingö SOK44:10+5:148:01
6Marie OlssonOK Rodhen50:11+11:159:07
7Ebba PegestamOK Ravinen51:14+12:189:18
8Carolina OlssonÄlvdalens IF OK51:43+12:479:24
9Tilda MarmelidOK Roxen53:25+14:299:42
Audrey FoleySigtuna OKej start

D20

5 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tine DalgaardKolding OK47:058:01
2Frida HectorSnättringe SK57:28+10:239:47

H20

7 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix PerssonHaninge SOK1:12:289:53

D18

5 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja SandvikAttunda OK51:099:18
2Malin HanssonTäby OK51:31+0:229:22
3Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF53:10+2:019:40

H18

6 970 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Teodor ÄlvegranVästerås SOKej start

D17-20 Kort

4 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen EkingeOK Motala1:10:2614:31

D16

4 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK36:487:35
2Wiola MagnussonGöteborgs SK1:31:07+54:1918:47

H16

5 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo UnossonKalmar OK39:106:41
2Jens DalgaardKolding OK41:09+1:597:02
3Svante SirviöUmeå OK41:30+2:207:05
4Herman Lien BackstrømHalden SK41:47+2:377:08
5John KinnanderMatteus SI42:33+3:237:16
6Erik BovalliusJärfälla OK42:37+3:277:17
7Fredrik HaneOK Tyr42:47+3:377:18
8Oskar VikströmSundsvalls OK46:03+6:537:52
9Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK51:21+12:118:46
10David WestfältGotlands Bro OK54:09+14:599:15
11Adam ÖsterdahlVisborgs OK56:58+17:489:44
12Linus AhlénIF Hagen59:00+19:5010:05
13Peder BryggenHalden SK1:02:06+22:5610:36
14Uno BjörklundOK Ravinen1:02:38+23:2810:42
15Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK1:13:18+34:0812:31
16Oscar OlinIK Hakarpspojkarna1:18:29+39:1913:24
Kasper LagerströmNyköpings OKej godkänd
Jonathan FlodmanGotlands Bro OKej godkänd
Peder PerssonGotlands Bro OKej start
Axel FribergerJärla Orienteringej start

H16 Kort

4 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan EylertsenHalden SK47:5311:24
2Rasmus KarlssonAskersunds OK58:18+10:2513:52
3Axel TenghagenHärlövs IF1:00:16+12:2314:20
4Oskar HanssonAskersunds OK1:30:56+43:0321:39
Gordon GustafsonLunds OKej start

D14

4 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova RangertIK Hakarpspojkarna30:497:20
2Emma OlinIK Hakarpspojkarna35:45+4:568:30
3Ellen AnelandOK Ravinen35:57+5:088:33
4Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF37:14+6:258:51
5Maren HenriksenVang OL38:19+7:309:07
6Sigrid Schmitt GranHalden SK39:18+8:299:21
7Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF43:42+12:5310:24
8Sara Storm-AnderssonOK Tyr43:51+13:0210:26
9Audrey HanssonFrölunda OL46:38+15:4911:06
10Stella ÄlvegranVästerås SOK48:00+17:1111:25
11Linnéa WestlinValbo AIF48:49+18:0011:37
12Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK54:45+23:5613:02
13Ida WestfältGotlands Bro OK54:57+24:0813:05
14Pauline HaglundIFK Hedemora OK55:49+25:0013:17
15Ulrika PerssonGotlands Bro OK1:00:01+29:1214:17
16Emmy RoosIF Thor1:03:52+33:0315:12
17Alma PetterssonGotlands Bro OK1:05:31+34:4215:35
18Clara LövgärdOK Alehof1:05:47+34:5815:39
19Stina SöderqvistLinköpings OK1:12:15+41:2617:12
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OFej start

H14

4 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK26:076:13
2Svante SandvikAttunda OK31:21+5:147:27
3Oskar BoströmÖstersunds OK36:05+9:588:35
4William OksvoldOK Kåre36:20+10:138:39
5Tim MartnerFrölunda OL36:24+10:178:40
6Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg37:13+11:068:51
7Felix LindOK Tyr38:19+12:129:07
8Hjalmar AxelssonFK Göingarna38:38+12:319:11
9Eddie KarlssonOK Vilse 8739:15+13:089:20
10Albin Lindh SporreVisborgs OK40:40+14:339:40
11Simon StridhSkogsluffarnas OK42:41+16:3410:09
12August EkingeOK Motala44:22+18:1510:33
13Fabian AlinderSjövalla FK45:32+19:2510:50
14Gustav LübckeOK Ravinen45:40+19:3310:52
15Elis HanssonIF Thor51:08+25:0112:10
16Morris BjörklundOK Ravinen56:21+30:1413:25
17Rasmus HedarOK Tor57:11+31:0413:36
18Liam WingstedtHalden SK58:49+32:4214:00
19Linus AlinderSjövalla FK1:06:26+40:1915:49
20Tor NylundOK Linné1:17:42+51:3518:30
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Martin BryggenHalden SKej godkänd
Albert BrohedeOK Tyrej godkänd
Edwin FalkstrandTormestorps IFej godkänd
Albin WraneHestra IFej start

H14 Kort

3 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob EylertsenHalden SK1:02:5019:41

D12

3 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SöderqvistLinköpings OK28:068:48
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK29:46+1:409:19
3Emma PerssonHalmstad OK29:49+1:439:20
4Minna WingstedtHalden SK31:00+2:549:43
5Felice GardelinGotlands Bro OK31:59+3:5310:01
6Nilla EnquistOK Hammaren32:14+4:0810:06
7Alva Lindh SporreVisborgs OK32:23+4:1710:09
8Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK33:23+5:1710:27
9Lovisa ThybeckLindebygdens OK33:25+5:1910:28
10Tora BjörklundOK Ravinen34:08+6:0210:42
11Agnes ErlandssonVimmerby OK34:49+6:4310:54
12Emmy EllbringFK Finn36:06+8:0011:18
13Tindra KarlssonAskersunds OK36:45+8:3911:31
14Matilda SöderbergOK Skogsfalken36:50+8:4411:32
15Hanna HanssonAskersunds OK36:52+8:4611:33
16Tilde LampinenSödertälje-Nykvarn OF37:52+9:4611:52
17Ebba LövgärdOK Alehof42:10+14:0413:13
18Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK43:07+15:0113:30
19Wera BjörklundOK Ravinen45:09+17:0314:09
20Alice ReintzGotlands Bro OK47:11+19:0514:47
21Alma WesselLänna IF1:02:00+33:5419:26

H12

3 190 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valle LarssonIF Thor20:386:28
2Edvard PelanderOK Djerf21:28+0:506:43
3Axel ThybeckLindebygdens OK22:23+1:457:01
4Linus NybergJärla Orientering22:33+1:557:04
5Jonatan HaglundIFK Hedemora OK23:06+2:287:14
6Harald MartnerFrölunda OL23:33+2:557:22
7Fabian LarssonOK Milan23:34+2:567:23
8Walter OksvoldOK Kåre24:26+3:487:39
9Jarvis HanssonFrölunda OL25:10+4:327:53
10Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK25:11+4:337:53
11Max BoströmJärfälla OK27:57+7:198:45
12Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb29:26+8:489:13
13Ture LindskogOK Ravinen29:31+8:539:15
14Johan DalgaardKolding OK31:13+10:359:47
15Arvid FalkstrandTormestorps IF32:33+11:5510:12
16Olof LevinSvaide Roma SOK37:20+16:4211:42
17Joakim GustafssonGotlands Bro OK50:18+29:4015:46
18Emil DalgaardKolding OK55:23+34:4517:21
19Enar LöfstedtGotlands Bro OK1:02:07+41:2919:28
20Gustav HellminVisborgs OK1:03:34+42:5619:55
21Neo CederqvistVisborgs OK1:10:27+49:4922:05
Lukas NyströmGotlands Bro OKej godkänd

D10

2 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta SandvikAttunda OK21:238:21
2Alma WestlinValbo AIF21:27+0:048:22
3Stella Näsman LandhSundbybergs IK22:32+1:098:48
4Stella BoströmÖstersunds OK24:39+3:169:37
5Lisen MobergSundsvalls OK25:33+4:109:58
6Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK25:42+4:1910:02
7Isabella SjögrenOK Ravinen26:56+5:3310:31
8Liv LöfstedtGotlands Bro OK29:57+8:3411:41
9Olga Bertilsson SkogOK Linné30:02+8:3911:43
10Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK31:39+10:1612:21
11Agnes LübckeOK Ravinen32:14+10:5112:35
12Ellen StadigOK Ravinen35:19+13:5613:47

H10

2 560 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville WingstedtHalden SK14:285:39
2Axel FalkstrandTormestorps IF15:59+1:316:14
3Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb16:44+2:166:32
4Mio ErikssonOK Milan17:10+2:426:42
5Emil BjörksvedGotlands Bro OK19:31+5:037:37
6Nils StåbiOK Kåre19:51+5:237:45
7Ted NömmIFK Göteborg Orientering20:01+5:337:49
8Alfred WesselLänna IF20:18+5:507:55
9Vidar LarssonIF Thor20:30+6:028:00
10Malte HallmanAttunda OK20:53+6:258:09
11Aksel ForsKungälvs OK22:00+7:328:35
12Samuel EklundGotlands Bro OK22:24+7:568:45
13Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF23:33+9:059:11
14Jacob TynnvallGotlands Bro OK26:51+12:2310:29
15Adam UllbergSvaide Roma SOK27:27+12:5910:43
16Arvid BomanLinköpings OK29:00+14:3211:19
17Rasmus DalgaardKolding OK30:35+16:0711:56
18Svante GustafssonGotlands Bro OK32:48+18:2012:48
19Calle MobergSundsvalls OK47:42+33:1418:37
Johan Fredrik Svendsby BraarudHalden SKej godkänd
Håkon BryggenHalden SKej godkänd

D35

6 480 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OhlinOK Linné46:157:08
2Linda SjögrenKamrat och IF KIF47:13+0:587:17
3Karin LundbergTullinge SK49:38+3:237:39
4Emma Pihl SkoogOK Linné50:59+4:447:52
5Jennie AxinHagaby GoIF Örebro51:29+5:147:56
6Ida Pihl SkogOK Linné54:36+8:218:25
7Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:15:37+29:2211:40
8Malin SundebyCentrum OK1:32:55+46:4014:20
9Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:39:06+52:5115:17

H35

8 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIF53:366:26
2Mikael AxinHagaby GoIF Örebro1:00:12+6:367:13
3Jonas HallmanAttunda OK1:04:28+10:527:44
4Jonas HalaiKamrat och IF KIF1:12:54+19:188:45
5Joel SanderiIFK Lidingö SOK1:17:00+23:249:14
6Karl LarssonUddevalla OK1:22:09+28:339:51
7Henrik AnderssonOK Tylöskog1:26:34+32:5810:23

D40

5 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin LindskogOK Ravinen36:546:42
2Anja WingstedtHalden SK37:24+0:306:48
3Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF37:33+0:396:49
4Guro BryggenHalden SK40:45+3:517:24
5Emma VictorinKFUM Örebro OK42:47+5:537:46
6Lena KaskOK Linné42:58+6:047:48
7Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb43:12+6:187:51
8Anna MartnerFrölunda OL43:17+6:237:52
9Sofia CarlssonLindebygdens OK46:42+9:488:29
10Lina LindbergBackwoods Orienteering Klub47:19+10:258:36
11Sandra HanssonFrölunda OL48:33+11:398:49
12Maria SjögrenOK Ravinen50:07+13:139:06
13Lena WesterlundOK Djerf50:16+13:229:08
14Sara RosengrenOK Gränsen52:51+15:579:36
15Sandra AndreiOK Linné53:55+17:019:48
16Anna RosnäsIK Stern57:26+20:3210:26
17Ingrid AlinderSjövalla FK1:00:17+23:2310:57
Jessica WestmanFrösö IFej godkänd
Emma LundberghKamrat och IF KIFej start

H40

7 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallsténSnättringe SK43:185:33
2Jonas MartnerFrölunda OL47:19+4:016:04
3Olle TyrlandCentrum OK48:51+5:336:16
4Ove OksvoldCentrum OK50:42+7:246:31
5Anders DalgaardKolding OK52:53+9:356:47
6Fredrik PerssonHalmstad OK53:12+9:546:50
7Klas LarssonOK Milan53:29+10:116:52
8Jens StåbiOK Kåre55:15+11:577:06
9Anders PelanderOK Djerf57:07+13:497:20
10Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF58:58+15:407:34
11Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb59:09+15:517:36
12Jörgen OhlinTullinge SK59:56+16:387:42
13Greger WesterlundSvaide Roma SOK1:03:03+19:458:06
14Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK1:05:25+22:078:24
15Magnus AlinderSjövalla FK1:06:36+23:188:33
16Per GöthssonTäby OK1:06:38+23:208:33
17Martin TerryIFK Lidingö SOK1:07:05+23:478:37
18Christian StiernstedtKungälvs OK1:10:13+26:559:01
19Henrik SöderqvistLinköpings OK1:14:52+31:349:37
20Mathias SundbäckSävedalens AIK1:30:59+47:4111:41
Axel ÅkerblomOK Linnéej start
Staffan BerglundIFK Umeåej start

D45

4 890 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf32:566:44
2Kristina AnelandOK Ravinen33:11+0:156:47
3Maria Von SchmalenséeAttunda OK34:50+1:547:07
4Malin WraneHestra IF34:54+1:587:08
5Sofie BergendahlIF Thor35:07+2:117:10
6Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF35:35+2:397:16
7Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF36:32+3:367:28
8Nina AhlénIF Hagen36:48+3:527:31
9Anna LövgärdOK Alehof37:04+4:087:34
10Nina BjersanderSvaide Roma SOK37:24+4:287:38
11Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK37:54+4:587:45
12Tina Näsman LandhSundbybergs IK39:44+6:488:07
13Martina KarlssonOK Vilse 8740:10+7:148:12
14Runa Lien BackstrømHalden SK41:44+8:488:32
15Ylva SvangrenGotlands Bro OK41:46+8:508:32
16Åsa BäckstrandUmeå OK42:21+9:258:39
17Ewa PerssonTormestorps IF43:33+10:378:54
18Anna OlinIK Hakarpspojkarna43:55+10:598:58
19Charlotte VikströmSundsvalls OK45:01+12:059:12
20Anna HaneOK Tyr45:28+12:329:17
21Catarina HardenFK Boken46:45+13:499:33
22Petra HellbergOK Södertörn47:09+14:139:38
23Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK48:18+15:229:52
24Gunilla KallhaugeSnättringe SK48:44+15:489:57
25Ewa AlbrektssonOK Ravinen50:38+17:4210:21
26Anna SchandlOK Södertörn51:51+18:5510:36
27Christina JosefssonSkogslöparna59:57+27:0112:15
28Marina DickforsDalaportens OL1:00:07+27:1112:17
29Malin AlbinssonIFK Enskede1:01:43+28:4712:37
30Camilla DalgaardKolding OK1:03:25+30:2912:58
31Hillevi EkstrandGustavsbergs OK1:05:07+32:1113:18
32Maria WestlinValbo AIF1:14:03+41:0715:08
33Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:20:51+47:5516:32
Ellen Kathrine SvendsbyHalden SKej godkänd
Eva CedstedtLånghundra IFej start
Camilla EngelOK Ravinenej start

H45

6 900 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF36:155:15
2Martin LindskogOK Ravinen37:49+1:345:28
3Daniel BrohedeOK Tyr37:58+1:435:30
4Mattias WestfältGotlands Bro OK39:45+3:305:45
5Marcus HanssonFrölunda OL41:46+5:316:03
6Magnus JohanssonNyköpings OK42:03+5:486:05
7Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF42:13+5:586:07
8Anders OksvoldOK Kåre42:16+6:016:07
9Markus OlinIK Hakarpspojkarna43:26+7:116:17
10Anders LövgärdOK Alehof44:06+7:516:23
11Anders EklundSvaide Roma SOK45:01+8:466:31
12Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF45:10+8:556:32
13Göran GustafssonGotlands Bro OK45:13+8:586:33
14Henrik ErlandssonOK Södertörn45:52+9:376:38
15Tomas BomanLinköpings OK47:56+11:416:56
16Per ErlandssonVimmerby OK47:57+11:426:56
17Göran KimellGotlands Bro OK48:04+11:496:57
18Jonas HolmgrenGustavsbergs OK50:47+14:327:21
19Henrik MarmelidOK Roxen50:54+14:397:22
20Trond BjergeTistedalen Friluftslag54:03+17:487:50
21Per Olav AndersenVang OL54:44+18:297:55
22Robert HjelmVimmerby OK55:43+19:288:04
23Pål BackstrømHalden SK57:55+21:408:23
24Anders LarssonOK Milan58:32+22:178:28
25Christer LarssonSala OK58:42+22:278:30
26Niclas KinnanderMatteus SI1:05:06+28:519:26
27Greger AhlénIF Hagen1:05:45+29:309:31
28Martin StenbackJärfälla OK1:31:16+55:0113:13
29Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK1:58:12+1:21:5717:07
Ola SöderbergOK Skogsfalkenej start
Fredrik DelåsHalden SKej start
Håkan MagnussonGöteborgs SKej start
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Patrik FriskGustavsbergs OKej start

D50

4 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerggrenTullinge SK31:437:02
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna32:10+0:277:08
3Marianne NjåsteinTyrving IL37:30+5:478:20
4Lotta SundbladEksjö SOK37:50+6:078:24
5Britt FossøyNotodden OL43:31+11:489:40
6Annika EngelHässleholms OK43:48+12:059:44
7Helena LindmanOK Gränsen45:11+13:2810:02
8Helena SandbergIK Hakarpspojkarna46:01+14:1810:13
8Lotta BorgLinköpings OK46:01+14:1810:13
10Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL47:40+15:5710:35
11Åsa SpikLeksands OK47:44+16:0110:36
12Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK49:32+17:4911:00
13Camilla CarlssonHärlövs IF53:59+22:1611:59
14Susanne BovalliusJärfälla OK55:35+23:5212:21
15Anna-Lena JacobssonDegerfors OK56:18+24:3512:30
16Carin KihlströmTäby OK57:27+25:4412:46
17Evonne StrandOK Linné59:57+28:1413:19
18Katarina LindbärgOK Södertörn1:03:30+31:4714:06
19Åshild FlatebakkenTyrving IL1:07:07+35:2414:54
20Hege FeiringTyrving IL1:12:44+41:0116:09
21Annette WigertzLånghundra IF1:18:34+46:5117:27
Gunn Jorunn TveitenKongsberg OLej start
Anna OlssonIF Thorej start
Susanna DjurstedtEksjö SOKej start

H50

6 480 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna37:255:46
2Lars Håkan SandvikAttunda OK38:30+1:055:56
3Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK42:15+4:506:31
4Olov VikströmSundsvalls OK42:48+5:236:36
5Anders ÄlvegranVästerås SOK43:20+5:556:41
6Kalle WraneSävedalens AIK44:15+6:506:49
7Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL44:23+6:586:50
8Stefan DjurstedtEksjö SOK44:26+7:016:51
9Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg45:09+7:446:58
10Magnus RajanIFK Lidingö SOK45:35+8:107:02
11Per-Johan JosefssonSkogslöparna48:46+11:217:31
12Erik BerggrenTullinge SK50:05+12:407:43
13Jan StridhSkogsluffarnas OK50:43+13:187:49
14Johan JacobssonOK Orion51:08+13:437:53
15Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna51:29+14:047:56
16Ola BovalliusJärfälla OK52:30+15:058:06
17Thomas RoosIF Thor54:25+17:008:23
18Clas EngströmOK Nolaskogsarna54:31+17:068:24
19Martin BjörklundOK Ravinen55:30+18:058:33
20Magnus TenghagenHärlövs IF56:04+18:398:39
21Lars JacobssonDegerfors OK57:01+19:368:47
22Bjørn Axel GranHalden SK59:40+22:159:12
23Per NilssonJärfälla OK1:00:07+22:429:16
24Tommy LindgrenSigtuna OK1:01:48+24:239:32
25Anders EkingeOK Motala1:04:24+26:599:56
26Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK1:11:48+34:2311:04
27Jörgen HjortOK Roxen1:12:24+34:5911:10
28Nils EklöwOK Södertörn1:12:49+35:2411:14
29Niklas GustafsonLunds OK1:15:27+38:0211:38
30Per Öivind BraarudHalden SK1:20:52+43:2712:28
31Ulf IsakssonHässleby SOK1:38:06+1:00:4115:08
Magnus LarssonFK Göingarnaej godkänd
Peter AlbinssonIFK Enskedeej godkänd
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOKej start
Staffan BromanOK Roslagenej start

D55

4 500 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK31:337:00
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF35:57+4:247:59
3Marie MalmborgSöders-Tyresö38:11+6:388:29
4Marita AxelssonOK Ravinen39:07+7:348:41
5Kristina BergstrandSöders-Tyresö39:59+8:268:53
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK44:22+12:499:51
7Britta SahlinVänersborgs SK45:07+13:3410:01
8Annika SvenssonSolna OK47:18+15:4510:30
9Eva SvanbergJärfälla OK53:00+21:2711:46
10Ulrike KorffSC Achmer53:06+21:3311:48
11Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK55:24+23:5112:18
12Katarina SundqvistOK Kåre56:22+24:4912:31
13Else GrandalTyrving IL56:28+24:5512:32
14Helle NikkelViborg Orienteringsklub56:38+25:0512:35
15Kirsti Grundnes BergTyrving IL57:35+26:0212:47
16Sussie BjörkmanDalaportens OL59:35+28:0213:14
17Anna GöhlmanTyrving IL1:00:05+28:3213:21
18Carina JacobssonOK Rodhen1:02:43+31:1013:56
19Monika JonssonSvaide Roma SOK1:08:00+36:2715:06
20Siw SolstadTyrving IL1:24:05+52:3218:41
Birgitte BachViborg Orienteringsklubej godkänd
Anna AlbinssonIFK Mora OKej start

H55

5 870 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EnmarkGävle OK38:166:31
2Pär WestbladOK Ravinen38:53+0:376:37
3Kent BergmanOK Ravinen39:06+0:506:39
4Ronny LiljegrenGotlands Bro OK39:58+1:426:48
5Ulf NilssonGotlands Bro OK40:29+2:136:53
6Per KallhaugeSnättringe SK41:57+3:417:08
7Johan PalmgrenTäby OK42:04+3:487:09
8Magnus IhreskogGotlands Bro OK42:06+3:507:10
9Patrik ThybeckLindebygdens OK42:08+3:527:10
10Sven WigertzLånghundra IF42:09+3:537:10
11Carl-Johan ThorellOK Ravinen42:56+4:407:18
12Esbjörn Eriksson LångströmAttunda OK42:58+4:427:19
13Bjørn Henning GrandalTyrving IL43:08+4:527:20
14Jörgen HallénTrollhättans SOK43:34+5:187:25
15Björn AlbinssonIFK Mora OK43:42+5:267:26
16Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK43:46+5:307:27
17Rikard BorgLinköpings OK43:55+5:397:28
18Peter ZetterströmSöders-Tyresö44:19+6:037:32
19Egil EideTyrving IL45:10+6:547:41
20Jan GranstedtHalden SK45:58+7:427:49
21Ulf NyströmTrollhättans SOK47:02+8:468:00
22Christer BorgGöteborg-Majorna OK49:29+11:138:25
23Anders WinbladSöders-Tyresö49:31+11:158:26
24Lars HallabroHässleholms OK49:45+11:298:28
25Hallvard BergTyrving IL51:25+13:098:45
26Håkan LundbergSvaide Roma SOK53:07+14:519:02
27Göran KarlssonOK Hällen53:09+14:539:03
28Tomas NilssonHässleholms OK54:00+15:449:11
29Anders LevinSvaide Roma SOK54:26+16:109:16
30Torkjel NesheimTyrving IL54:41+16:259:18
31Bo StrandOK Linné54:48+16:329:20
32Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF55:37+17:219:28
33Anders WinaldHellas Orientering58:28+20:129:57
34Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK59:38+21:2210:09
35Erik WadmanIFK Mora OK1:02:40+24:2410:40
36Thorbjörn LagerströmNyköpings OK1:02:44+24:2810:41
37Tom RådahlTyrving IL1:03:21+25:0510:47
38Kent BerggrenTullinge SK1:05:39+27:2311:11
39Klaus HorneTyrving IL1:07:48+29:3211:33
40Göran HanssonTäby OK1:09:28+31:1211:50
41David SöderströmSala OK1:10:10+31:5411:57
42Are NjåsteinTyrving IL1:10:38+32:2212:01
43Tomas SundqvistOK Kåre1:14:00+35:4412:36
44Per-Olof SvenssonLänna IF1:24:17+46:0114:21
Jonas NylundCentrum OKej godkänd
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start
Börge BrubäkKongsberg OLej start
Anders FossøyNotodden OLej start
Hans SundqvistTullinge SKej start
Lars-Åke DickforsDalaportens OLej start
Pär DahlströmTullinge SKej start

D60

3 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Britt PetterssonSala OK37:219:42
2Anne-Chr SchunnessonAttunda OK37:35+0:149:45
3Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK41:02+3:4110:39
4Elisabeth BybergerSolna OK42:58+5:3711:09
5Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK44:22+7:0111:31
6Ann SvärmOK Gisle46:05+8:4411:58
7Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik47:59+10:3812:27
8Katarina JakobssonGarda OK48:07+10:4612:29
9Lotta FischerströmSol Tranås49:32+12:1112:51
10Ann LeesmentMälarö SOK50:27+13:0613:06
11Kirsti Aas OlsenEiker OL53:25+16:0413:52
12Pia StålhandskeBjörkfors GOIF57:07+19:4614:50
13Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro1:04:14+26:5316:41
14Fiona HanstockBOK1:04:45+27:2416:49
15Ingela SvenssonOK Tyr1:10:00+32:3918:10
16Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:12:59+35:3818:57
Gunilla PetterssonKFUM Örebro OKej godkänd

H60

5 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL35:336:27
2Jan-Olof BäckOK Djerf38:47+3:147:03
3Jan GottfridssonNorbergs OK39:18+3:457:08
4Kurt LöfgrenGotlands Bro OK40:02+4:297:16
5Klas ThybeckLindebygdens OK40:25+4:527:20
6Per WinteråsVästerbergslagens OL43:24+7:517:53
7Lars OhlinRånäs OK44:30+8:578:05
8Gunnar SvanbergJärfälla OK45:57+10:248:21
9Matts AnderssonOK Ravinen46:21+10:488:25
10Peter AxelssonOK Ravinen46:57+11:248:32
11Pierre KarlssonOK Alehof50:27+14:549:10
12Kjell GustafssonOK Järnbärarna50:34+15:019:11
13Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK51:35+16:029:22
14Bo PetterssonKFUM Örebro OK51:38+16:059:23
15Conny SahlinVänersborgs SK51:57+16:249:26
16Lars-Erik FiskumTyrving IL52:07+16:349:28
17Leif SvangrenGotlands Bro OK52:32+16:599:33
18Peter JoelssonÅlems OK52:44+17:119:35
19Göran IvarezOK Södertörn52:47+17:149:35
20Mats LandquistKöping-Kolsva OK53:17+17:449:41
21Sven-Erik BrodinKristinehamns OK54:14+18:419:51
22Jan SvenssonOK Tyr55:50+20:1710:09
23Carl-Erik BerglövFagersta OK56:01+20:2810:11
24Tommy RoosFalköpings AIK OK56:09+20:3610:12
25Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik58:14+22:4110:35
26Anders LavforsCentrum OK58:21+22:4810:36
27Dag SundinSträngnäs-Malmby OL1:05:03+29:3011:49
28Stig BarrettViborg Orienteringsklub1:08:08+32:3512:23
29David HanstockBOK1:13:34+38:0113:22
30Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub1:14:55+39:2213:37 Ladda ner rutt i gpx-format
Lennart MalmbergSvaide Roma SOKej start
Hans TarandiIFK Lidingö SOKej start
Håkan KarlssonMälarö SOKej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D65

3 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL34:449:01
2Lena JansonArboga OK36:51+2:079:34
3Titti BergendahlOK Måsen40:09+5:2510:25
4Gunlis LarssonOK Enen40:54+6:1010:37
5Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna41:42+6:5810:49
6Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK42:01+7:1710:54
7Ing-Marie BackEksjö SOK42:43+7:5911:05
8Riggan FrändénJärla Orientering47:05+12:2112:13
9Gullan AnderssonVästerås SOK48:22+13:3812:33
10Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg50:14+15:3013:02
11Britt GunnarssonKristinehamns OK55:31+20:4714:25
12Karin MårtenssonGotlands Bro OK1:01:54+27:1016:04
13Karin AnderssonLjusdals OK1:11:34+36:5018:35
14Karen LachanceGVOC1:23:29+48:4521:41
15Lena LindgrenOK Järnbärarna1:27:01+52:1722:36
16Ulla MohlinLjusdals OK1:30:12+55:2823:25
Solvej CarlsonIFK Hedemora OKej godkänd
Doris KläyOLG Huttwilej start

H65

4 890 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackEksjö SOK35:197:13
2Leif CarlssonSOK Viljan36:49+1:307:31
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna37:55+2:367:45
4Anders ÖbergIFK Mora OK39:16+3:578:01
5Mats SandewallUmeå OK40:15+4:568:13
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK41:50+6:318:33
7Jan ÅsbergHäverödals SK42:52+7:338:45
8Tomas OlaussonAskersunds OK42:58+7:398:47
9Hans OhlinRånäs OK44:03+8:449:00
10Anders JohanssonSol Tranås44:14+8:559:02
11Bengt CarlssonSkattkärrs SOK45:44+10:259:21
12Ivan SöderqvistLjusdals OK46:54+11:359:35
13Lars-Erik OlssonOK Tyr47:10+11:519:38
14Lennart HävrénTullinge SK47:31+12:129:43
15Bengt SvedjebySkattkärrs SOK49:32+14:1310:07
16Peder WickströmArboga OK50:29+15:1010:19
17Arne SvärmOK Gisle51:06+15:4710:26
18Staffan VestbomOckelbo OK51:23+16:0410:30
19Leif JonssonGustavsbergs OK53:53+18:3411:01
20Jens TörnmarckAskersunds OK54:37+19:1811:10
21Bo AnderssonVästerås SOK56:08+20:4911:28
22Kari TallqvistTimrå SOK57:55+22:3611:50
23Olle BlomgrenOK Södertörn58:29+23:1011:57
24Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL1:00:02+24:4312:16
25Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:02:35+27:1612:47
26Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:03:11+27:5212:55
27Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:14:51+39:3215:18
28Göran LarssonVänersborgs SK1:30:19+55:0018:28
Birger ByströmAlfta-Ösa OKej start

D70

3 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK31:279:31
2Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF33:23+1:5610:06
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK34:34+3:0710:28
4Birgitta BillstamJärfälla OK35:04+3:3710:37
5Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK40:26+8:5912:15
6Lena StenbergIFK Umeå40:34+9:0712:17
7Lotta BörjessonSävedalens AIK41:25+9:5812:33
8Inger JanssonNynäshamns OK46:28+15:0114:04
9Barbro MartinssonOK Tyringe46:44+15:1714:09
10Ewa NordlundLänna IF47:07+15:4014:16
11Kristina FranssonOK Virdarna1:03:32+32:0519:15
12Margareta WikströmVäxjö AIS1:04:15+32:4819:28
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OKej start
Birgitta NorlinRimbo SOKej start

H70

4 500 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK32:167:10
2Kjell SkalbergGotlands Bro OK39:32+7:168:47
3Göran AnderssonOK Tylöskog42:31+10:159:26
4Berndt StenbergIFK Umeå43:28+11:129:39
5Leif NordlundLänna IF44:18+12:029:50
6Kurt Håkan AnderssonOK Tor44:25+12:099:52
7Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg44:35+12:199:54
8Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF46:16+14:0010:16
9Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna46:20+14:0410:17
10Bertil AnderssonLjusdals OK46:31+14:1510:20
11Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF46:47+14:3110:23
12Sven PihlEnköpings AIF48:38+16:2210:48
13Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg48:44+16:2810:49
14Lennart MartinssonOK Tyringe49:31+17:1511:00
15Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg50:57+18:4111:19
16Lennart LindgrenOK Järnbärarna51:08+18:5211:21
17Bo LindkvistKöping-Kolsva OK51:31+19:1511:26
18Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK53:17+21:0111:50
19Lennart AnderssonGöteborgs SK54:24+22:0812:05
20Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK55:01+22:4512:13
21John ÖstlundSundbybergs IK56:01+23:4512:26
22Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg59:36+27:2013:14
23Bo ErikssonKöping-Kolsva OK59:42+27:2613:16
24Jerry MartinssonOK Motala1:00:36+28:2013:28
25Björn AhrlingSvaide Roma SOK1:04:13+31:5714:16
26Christer JanssonHagaby GoIF Örebro1:04:28+32:1214:19
27Staffan StålbergOckelbo OK1:04:43+32:2714:22
28Björn AnderssonGotlands Bro OK1:06:43+34:2714:49
29Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:08:01+35:4515:06
30Lars ArleboKFUM Örebro OK1:10:30+38:1415:40
31Claes AnderssonSnättringe SK1:12:34+40:1816:07
32John RanceGVOC1:28:21+56:0519:38
Per EngkvistRonneby OKej godkänd
Thorwald FranssonOK Virdarnaej godkänd
Lars ÖsterbergSävedalens AIKej godkänd
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Jan BojlingSolna OKej start
Ernst KläyOLG Huttwilej start

D75

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ArleboKFUM Örebro OK46:1413:26
2Inger LundSala OK47:26+1:1213:47
3Elisabeth KimellGotlands Bro OK56:47+10:3316:30
4Barbro MelvingerOK Enen1:19:55+33:4123:13
5Monica KrigOK Nipan1:34:22+48:0827:25
6Gun EdströmOK Nipan1:35:31+49:1727:45
Sonja PernebyTullinge SKej godkänd
Anita ErikssonGränna-Bygdens OKej start

H75

3 890 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna38:069:47
2Sören JohanssonSala OK40:49+2:4310:29
3Ingemar LindblomOK Orinto41:20+3:1410:37
4Ingemar AnderssonOK Orion41:51+3:4510:45
5Ulf SvedestamEskilstuna OL42:24+4:1810:53
6Gustav KrighOK Nipan42:38+4:3210:57
7Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK42:42+4:3610:58
8Leo LövdahlVisby IF Gute SOK43:03+4:5711:04
9Sven-Olov NorlinRimbo SOK44:15+6:0911:22
10Lars JonassonJärfälla OK47:03+8:5712:05
11Bo HanssonArboga OK48:23+10:1712:26
12Bengt KarlssonLinköpings AIK49:53+11:4712:49
13Torgny JonssonVäxjö AIS50:52+12:4613:04
14Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK51:25+13:1913:13
15Bo GustafssonOK Gränsen52:22+14:1613:27
16Allan OlofssonSvaide Roma SOK54:13+16:0713:56
17Bo OrtmanVandrarringen54:47+16:4114:04
18Ingemar JohnssonOK Södertörn58:30+20:2415:02
19Jan RehdinKöping-Kolsva OK59:43+21:3715:21
20Bo HedlundIFK Enskede1:05:22+27:1616:48
21P-O SandquistGävle OK1:17:18+39:1219:52
22Arne AnderssonOK Motala1:25:22+47:1621:56
Lars EdströmOK Nipanej godkänd
Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OKej start
Göran ErikssonGränna-Bygdens OKej start

D80

2 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna44:0015:32
2Birgitta BergGarda OK49:56+5:5617:38
Gudrun ThigerLinköpings AIKej godkänd
Göta KåbergKöping-Kolsva OKej start

H80

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bjarne ErlandssonHammarby IF OF38:4411:44
2Kjell MjöbergHallstahammars OK44:26+5:4213:27
Mats ErikssonSala OKej start

H85

2 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor36:1312:47
2Sten BergstrandSkogsluffarnas OK57:06+20:5320:10
3Jan JesslénVisby IF Gute SOK1:19:42+43:2928:09
Jörgen AxelssonIF Thorej start

Inskolning

2 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gabriel AndreiOK Linnéfullföljt
Carla BayerKamrat och IF KIFfullföljt
Linnéa BrohedeOK Tyrfullföljt
Agnes GadeforsVäsby OKfullföljt
Lucas HalvardssonKFUM Örebro OKfullföljt
Arthur HöögUddevalla OKfullföljt
Alfred JanssonEksjö SOKfullföljt
Tyra KarlssonAskersunds OKfullföljt
Ville W LampinenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Stellan LindahlLjungskile FKfullföljt
Astrid OhlinTullinge SKfullföljt
Kasper Ohlin-BoströmOK Linnéfullföljt
Olle PetterssonBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Signe RuthIK Jarl Rättvikfullföljt
Liv SanderiIFK Lidingö SOKfullföljt
Stine SjögrenKamrat och IF KIFfullföljt
Olof StenbackKlubblösfullföljt
Ebbe TroppIFK Lidingö SOKfullföljt
Anton WallsténSnättringe SKfullföljt
Wilma OhlinTullinge SKej start
Sixten SundbäckSävedalens AIKej start

U1

2 040 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo VictorinKFUM Örebro OK14:086:55
2Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK14:39+0:317:10
3Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF14:46+0:387:14
4Sixten RuthIK Jarl Rättvik15:46+1:387:43
5Lin PelanderOK Djerf16:45+2:378:12
6Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb17:09+3:018:24
7Melker HallmanAttunda OK17:15+3:078:27
8Henry GrundellGotlands Bro OK18:12+4:048:55
9Thure SundbäckSävedalens AIK19:28+5:209:32
10Julia Ohlin BoströmOK Linné19:33+5:259:35
11Emma KinnanderMatteus SI19:49+5:419:42
12Benias PerssonFritsla VIK19:51+5:439:43
13Mille LindgrenOK Tylöskog20:05+5:579:50
14Julia ForsbergAskersunds OK20:19+6:119:57
15Arvid KjellströmLänna IF20:24+6:1610:00
16Isabella StiernstedtKungälvs OK20:26+6:1810:00
17Oliver JohanssonNyköpings OK20:43+6:3510:09
18Signe LindelavOK Roslagen21:38+7:3010:36
19Love LindgrenOK Tylöskog21:43+7:3510:38
20Victor HaglundIFK Hedemora OK21:48+7:4010:41
21Emil OlinIK Hakarpspojkarna21:54+7:4610:44
22Alfred RauseusKlubblös22:04+7:5610:49
23Emilia AhlkvistKlubblös22:09+8:0110:51
24Mille FalkGotlands Bro OK22:15+8:0710:54
25Elmer FalkGotlands Bro OK22:17+8:0910:55
26Selma MuthasOK Enen22:28+8:2011:00
27Olle WindevallSjövalla FK22:46+8:3811:09
28Viktor AhlkvistKlubblös23:02+8:5411:17
29Linnea AhlkvistKlubblös23:13+9:0511:22
29Sixten RauseusKlubblös23:13+9:0511:22
31Tove KjellströmLänna IF23:38+9:3011:35
32Alva JaneråsOK Linné25:55+11:4712:42
33Lovis ErikssonOK Milan26:10+12:0212:49
34Nikki KorsbergSöders-Tyresö26:14+12:0612:51
35Stina MartinelleSöders-Tyresö27:07+12:5913:17
36Signe MartinelleSöders-Tyresö27:14+13:0613:20
37Norah GardellGotlands Bro OK28:09+14:0113:47
38Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF30:23+16:1514:53
39Elliot PetterssonBoxholm-Mjölby OL34:24+20:1616:51
40Gustav BomanLinköpings OK37:55+23:4718:35
41Alva NygrenViborg Orienteringsklub38:18+24:1018:46
42Ebba JaneråsOK Linné38:43+24:3518:58
Josef NygrenViborg Orienteringsklubej godkänd
Elin  LarssonKFUM Örebro OKej godkänd
Stig WilsonKlubblösej godkänd
Hanna EklundGotlands Bro OKej start
Liam RosenOK Ravinenej start
Agnes ÅkerblomOK Linnéej start
Vega DackmoKlubblösej start

U2

2 270 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig StåbiOK Kåre15:557:00
2Felicia WraneHestra IF16:45+0:507:22
3Valter MuthasOK Enen17:18+1:237:37
4Emil WindevallSjövalla FK17:39+1:447:46
5Nathalie WerlinSimlångsdalens IF20:26+4:319:00
6David LövdahlVisby IF Gute SOK20:47+4:529:09
7Sara LövdahlVisby IF Gute SOK20:50+4:559:10
8Freddy Lidebjer BrolundOK Denseln21:30+5:359:28
9Tuva NybergJärla Orientering22:17+6:229:48
10Wilma LarssonSala OK22:43+6:4810:00
11Ella MuthasOK Enen22:46+6:5110:01
12Stella JakobssonAlfta-Ösa OK23:16+7:2110:14
13Leah EhrstedtIF Thor23:55+8:0010:32
14Helene Hove BjergeTistedalen Friluftslag24:20+8:2510:43
15Nina HenriksenVang OL24:44+8:4910:53
16Karl Meyer AxelssonKlubblös25:18+9:2311:08
17Agnes Ohlin BoströmOK Linné26:17+10:2211:34
18Ester HöglindIFK Enskede26:52+10:5711:50
19Selma KaskOK Linné26:56+11:0111:51
20Oliver StiernstedtKungälvs OK29:24+13:2912:57
21Alma HöglindIFK Enskede30:15+14:2013:19
22Vincent OhlsteniusOK Kåre30:16+14:2113:20
23Alva NilssonGotlands Bro OK30:37+14:4213:29
24Eve LloydBackwoods Orienteering Klub31:21+15:2613:48
25Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg31:36+15:4113:55
26Fanny VikströmSundsvalls OK31:57+16:0214:04
27David Rondahl ÅströmVisborgs OK32:04+16:0914:07
28Alice HejdströmVisborgs OK33:39+17:4414:49
29Tuva HejdströmVisborgs OK34:52+18:5715:21
30Josef NygrenVisborgs OK37:42+21:4716:36
31Ellen ÅkerblomOK Linné38:43+22:4817:03
32Sixten DackmoKlubblös42:59+27:0418:56
33John BernhoffOK Linné1:12:53+56:5832:06

Öppen motion 1

2 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo WilsonKlubblös16:477:23
2Isabelle AndreiOK Linné21:31+4:449:28
3Vidrik BergvallKlubblös23:00+6:1310:07
4Ulrika StrömbäckAnkarsrums OK24:00+7:1310:34
5Åse HansenKlubblös26:02+9:1511:28
6Eliva PerssonGällstadbygdens SOK27:15+10:2812:00
7Emilia JohanssonKlubblös27:22+10:3512:03
8Anita RunanderTrosabygdens OK35:07+18:2015:28
9Jan DahlgrenGustavsbergs OK37:50+21:0316:40
10Rolf JohanssonSödertälje IF38:54+22:0717:08
11Lotti UhrnellSkarpnäcks OL39:14+22:2717:17
12Lars-Olov AnderssonSigtuna OK40:17+23:3017:44
13Freja BergKlubblös46:33+29:4620:30
14Lena FredlundTumba-Mälarhöjden OK46:53+30:0620:39
15Helene FlarupKlubblös46:58+30:1120:41
Cecilia BomanLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 2

3 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars BorgmanKlubblös37:0711:25
2Ruben StenbergKlubblös39:52+2:4512:16
3Cecilia BomanLinköpings OK40:27+3:2012:26
4Oscar KoertgeVisborgs OK52:07+15:0016:02
5Vilmer BergvallKlubblös58:40+21:3318:03
6Olle SvangrenGotlands Bro OK1:00:46+23:3918:41
7Lena BorgmanKlubblös1:03:13+26:0619:27
Bittie JonassonKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 190 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma AhlénIF Hagen27:478:42
2Elias PerssonHelsingborgs SOK28:34+0:478:57
3Beata HenrikssonSvaide Roma SOK28:50+1:039:02
4Emma MartinelleSöders-Tyresö33:01+5:1410:21
5Malin PerssonHelsingborgs SOK35:28+7:4111:07
6Katrin DackmoKlubblös36:44+8:5711:30
7Maja BergmanOK Ravinen39:18+11:3112:19
8Malin NybergJärla Orientering39:47+12:0012:28
9Sören AnderssonOK Tyr40:29+12:4212:41
10Moa AlexanderssonGotlands Bro OK41:21+13:3412:57
11Lisa StåbiOK Kåre41:28+13:4112:59
12Joline PetriOK Djerf41:44+13:5713:04
13Erica BergLeksands OK42:05+14:1813:11
14Eva SundbäckSävedalens AIK42:18+14:3113:15
15Kristina NyströmTrollhättans SOK42:19+14:3213:15
16Annika HallénTrollhättans SOK42:29+14:4213:19
17Gustav EllbringJönköpings OK42:56+15:0913:27
18Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK44:04+16:1713:48
19Linnea AnderssonKlubblös46:26+18:3914:33
20Agneta CarlssonSOK Viljan47:32+19:4514:54
21Maria LövdahlVisby IF Gute SOK50:00+22:1315:40
22Britt Torunn HoveTistedalen Friluftslag51:17+23:3016:04
23Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK52:46+24:5916:32
24Lena VestbomOckelbo OK53:22+25:3516:43
25Julia LindVisborgs OK54:32+26:4517:05
26Margaretha NylundOK Södertörn54:59+27:1217:14
27Edith BergvallVisby IF Gute SOK55:07+27:2017:16
28Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK55:13+27:2617:18
29Monica BerggrenBodafors OK56:42+28:5517:46
30Sandra ErikssonOK Milan58:10+30:2318:14
31Sofia HärdvallAskersunds OK58:35+30:4818:21
32Andreas HanssonAskersunds OK58:41+30:5418:23
33Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK59:56+32:0918:47
34Mille SelanderKlubblös1:00:06+32:1918:50
35Isac WadmanIFK Mora OK1:00:14+32:2718:52
35Anna WadmanIFK Mora OK1:00:14+32:2718:52
37Berith PetterssonVänersborgs SK1:00:22+32:3518:55
38Jan BurellOK Enen1:01:13+33:2619:11
39Bo RockJärfälla OK1:02:22+34:3519:33
40Cornelia StenbackJärfälla OK1:04:16+36:2920:08
41Axel StenbackSkarpnäcks OL1:04:19+36:3220:09
42Tilda StenbackJärfälla OK1:04:26+36:3920:11
43Gustav StenbackSkarpnäcks OL1:04:27+36:4020:12
44Eva StenbackSkarpnäcks OL1:05:58+38:1120:40
45Cecilia DjurleKlubblös1:08:28+40:4121:27
46Ellen MårtenssonKlubblös1:08:53+41:0621:35
47Ylva GribornGotlands Bro OK1:11:41+43:5422:28
48Mari Hove BjergeTistedalen Friluftslag1:14:10+46:2323:14
49Simon KjellinKFUM Örebro OK1:17:00+49:1324:08
50Annsofi PetterssonSimlångsdalens IF1:17:16+49:2924:13
51Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna1:18:26+50:3924:35
52Lars-Åke HolmgrenSvaide Roma SOK1:18:57+51:1024:44
Lise-Lotte Mattsson JanssonEksjö SOKej godkänd
Klara StenbackSkarpnäcks OLej godkänd
Pontus DackmoKlubblösej godkänd
Inger LindblomOK Orintoej start
Klas SundbergOK Ravinenej start
Camilla ThorellJärfälla OKej start

Öppen motion 4

3 460 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon StålhammarTullinge SK28:378:16
2Gustaf AnderssonKlubblös31:40+3:039:09
3Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF34:04+5:279:50
4Marie Lien-BackströmHalden SK36:57+8:2010:40
5Siwert JonassonÅre OK37:18+8:4110:46
6Karin WinbladSkogsluffarnas OK39:29+10:5211:24
7Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna43:48+15:1112:39
8Linda Stenberg43:58+15:2112:42
9Martin EmanuelssonGöteborgs SK44:29+15:5212:51
10Johanna JoverKlubblös47:15+18:3813:39
11Mattias SöderströmKlubblös48:51+20:1414:07
12Ola StadigKlubblös49:32+20:5514:18
13Lars JoverKlubblös53:49+25:1215:33
14Camilla JoverKlubblös57:22+28:4516:34
15Carolina ErikssonKlubblös57:29+28:5216:36
16Hugo LagerlöfKlubblös1:03:34+34:5718:22
17Maria JohanssonLunds OK1:04:12+35:3518:33
18Anders PerssonSvaide Roma SOK1:12:34+43:5720:58
19Isac LagerlöfKlubblös1:15:32+46:5521:49
Kalle JoverKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

2 270 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran BerggrenLjungskile FK24:0510:36
2Peter JanssonIK Jarl Rättvik32:30+8:2514:19
3David StrömbäckOK Denseln34:55+10:5015:22
4Elisabeth StålhammarTullinge SK37:51+13:4616:40
5Våge RindstigSOK Viljan37:59+13:5416:43
6Karin HemmingsVimmerby OK43:19+19:1419:04
7Evelina RuthIK Jarl Rättvik44:09+20:0419:26
8Anders StrömbäckAnkarsrums OK44:12+20:0719:28
9Lukas ArkängTullinge SK46:25+22:2020:26
10Magnus StenbackSkarpnäcks OL47:29+23:2420:55
11Christoffer AppelbroKlubblös48:01+23:5621:09
12Erika StrömbäckAnkarsrums OK48:03+23:5821:10
13Lisa AhlkvistKlubblös50:13+26:0822:07
14Emma LarssonOK Milan50:25+26:2022:12
15Therese BoströmJärfälla OK50:37+26:3222:17
16Malin HedbergSala OK51:49+27:4422:49
17Johan BengtssonGöteborg-Majorna OK52:19+28:1423:02
18Karin KjellströmLänna IF53:14+29:0923:27
19Hanna WallinSvaide Roma SOK53:28+29:2323:33
20Jimmy LarssonIF Thor55:15+31:1024:20
21Hanna LundemoKlubblös55:25+31:2024:24
22Jonas KjellströmLänna IF55:47+31:4224:34
23Annica LübckeOK Ravinen55:50+31:4524:35
23Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK55:50+31:4524:35
25Anders ReimertzGällstadbygdens SOK56:30+32:2524:53
26Mikael NömmIFK Göteborg Orientering57:14+33:0925:12
27Åsa EllbringFK Finn57:52+33:4725:29
28Erika TroengOK Linné58:19+34:1425:41
29Elias NilssonHässleholms OK58:57+34:5225:58
30Tom André AlstadsætherEiker OL59:25+35:2026:10
31Katarina BerggrenTullinge SK1:00:06+36:0126:28
32Arvid StenbackOK Stenbacken1:00:34+36:2926:40
33Linn JohanssonOK Stenback1:00:41+36:3626:43
34Anne WimanTäby OK1:01:21+37:1627:01
35Lina BoströmÖstersunds OK1:01:37+37:3227:08
36Cecilia BjörklundOK Ravinen1:03:05+39:0027:47
37Johan BjörksvedGotlands Bro OK1:03:24+39:1927:55
38Elisabeth LångströmAttunda OK1:04:11+40:0628:16
39Arvid HultIF Hansa-Hoburg1:04:47+40:4228:32
40Sara StiernstedtKungälvs OK1:05:21+41:1628:47
41Gunlis SamuelsonGotlands Bro OK1:05:28+41:2328:50
42Mikael ErikssonKlubblös1:06:47+42:4229:25
43Linda Kraft UnossonKalmar OK1:08:01+43:5629:57
44Lena AnderssonKlubblös1:08:09+44:0430:01
45Göran HultIF Hansa-Hoburg1:08:42+44:3730:15
46Camilla ÄlvegranVästerås SOK1:09:22+45:1730:33
47Stig LarssonRävetofta OK1:09:32+45:2730:37
48Henrik ThomsenOK Snab1:09:53+45:4830:47
49Ida WesselLänna IF1:10:41+46:3631:08
50Mia HallabroHässleholms OK1:10:42+46:3731:08
51Jonas AhlkvistKlubblös1:12:57+48:5232:08
52Henrik NilssonKlubblös1:15:16+51:1133:09
53Malene ThomsenOK Snab1:16:23+52:1833:38
54Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:17:21+53:1634:04
55Kalle HögbergOK Södertörn1:18:50+54:4534:43
56Per ArnessonSkarpnäcks OL1:21:59+57:5436:06
57Marie HeinrupTullinge SK1:23:16+59:1136:40
58Marie HalvorsenOK Södertörn1:24:18+1:00:1337:08
59Viviann AnderssonSnättringe SK1:26:28+1:02:2338:05
60Ylva KinnanderMatteus SI1:26:53+1:02:4838:16
61Christoffer LindelavOK Roslagen1:29:20+1:05:1539:21
62Tina ReintzGotlands Bro OK1:33:03+1:08:5840:59
63Cecilia FredrikssonKlubblös1:36:00+1:11:5542:17
64Anita ArneforsOK Södertörn1:44:52+1:20:4746:11
Anders HargebyBjörkfors GOIFej godkänd
Sara StenbackOK Kåreej godkänd
Dennis LarssonSala OKej godkänd
Monica LaageGudhems IFej godkänd
Johan EinarssonKlubblösej godkänd
Kristina PerssonHalmstad OKej godkänd
Simon KjellinKFUM Örebro OKej start
Stefan LaageGudhems IFej start

Öppen motion 6

6 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan UnossonKalmar OK57:169:10
2Karin StadigIFK Enskede58:00+0:449:17
3Fredric HöglindIFK Enskede1:02:21+5:059:59
4David EinarssonKlubblös1:17:55+20:3912:29
5Mikael WesterVingåkers OK1:18:54+21:3812:38
6Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering1:49:31+52:1517:33
7Helmut Hansen2:04:23+1:07:0719:55
Martin Malm Blomqvistej godkänd
Pontus FulkeOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Öppen motion 7

3 890 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BergLeksands OK26:386:50
2Lasse JanssonEksjö SOK26:53+0:156:54
3Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF26:56+0:186:55
4Rickard OlssonKamrat och IF KIF30:21+3:437:48
5Jonas WelanderEksport OL31:06+4:287:59
6Anna M WindevallSjövalla FK31:26+4:488:04
7Anders RunanderTrosabygdens OK33:19+6:418:33
8Anders HaneOK Tyr33:22+6:448:34
9Henrik NybergJärla Orientering33:39+7:018:39
10Martin NilssonIFK Mora OK33:40+7:028:39
11Birgitta ThorssonTullinge SK34:12+7:348:47
12Einar BodströmKamrat och IF KIF34:16+7:388:48
13Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg34:21+7:438:49
14Sandra HaneOK Tyr34:37+7:598:53
15Jenny HallmanAttunda OK34:40+8:028:54
16Kajsa GuterstamTrosabygdens OK35:00+8:228:59
17Johan PetriOK Djerf35:27+8:499:06
18Sören AnderssonCentrum OK35:32+8:549:08
19Kjell NilssonGotlands Bro OK35:47+9:099:11
20Katarina BomanKlubblös35:49+9:119:12
21Lars StenbackOK Kåre36:44+10:069:26
22Thomas OhlinRånäs OK38:14+11:369:49
23Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK38:17+11:399:50
24Ulrika JakobssonAlfta-Ösa OK38:33+11:559:54
25Anders FossøyNotodden OL38:34+11:569:54
26Pernilla NilssonJärfälla OK38:41+12:039:56
27Jan WingstedtBodafors OK38:52+12:149:59
28Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg39:35+12:5710:10
29Elin GustafssonGotlands Bro OK39:51+13:1310:14
30Karin JaneråsOK Linné40:35+13:5710:25
31Madeleine GreenSträngnäs-Malmby OL41:08+14:3010:34
32Robert AlmLänna IF41:39+15:0110:42
33Ann BergmanOK Ravinen42:03+15:2510:48
34Helene LindelavOK Roslagen42:16+15:3810:51
35Bo KarlssonTrollhättans SOK42:29+15:5110:55
36Andrea BalakovaNyköpings OK42:38+16:0010:57
37Tobias WestrinTimrå SOK42:43+16:0510:58
38Karin ProforsKöping-Kolsva OK43:15+16:3711:07
39Anders NilssonGotlands Bro OK43:25+16:4711:09
40Gunnar WallquistSvaide Roma SOK43:27+16:4911:10
41Sara SöderqvistLinköpings OK43:48+17:1011:15
42Björn BoströmJärfälla OK44:26+17:4811:25
43Tommy UllbergSvaide Roma SOK44:28+17:5011:25
44Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK44:47+18:0911:30
45Sofie HagbergNyköpings OK45:47+19:0911:46
46Bo EkströmDalaportens OL47:05+20:2712:06
47Håkan SvahnOK Ravinen47:51+21:1312:18
48Ann-Sofie EdenhamnLänna IF47:52+21:1412:18
49Magnus JanssonOK Roslagen48:49+22:1112:32
50Carola KarlssonOK Tyr49:26+22:4812:42
51Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK49:32+22:5412:44
52Anki HallströmSvaide Roma SOK50:47+24:0913:03
53Helene LarssonUddevalla OK50:50+24:1213:04
54Mats RunanderA752:24+25:4613:28
55Monika PerssonOK Södertörn53:12+26:3413:40
56Christina OhlinRånäs OK53:27+26:4913:44
57Karin TorstenssonFalköpings AIK OK54:02+27:2413:53
58Monika HögbergOK Södertörn54:47+28:0914:04
59Ellen BodströmKamrat och IF KIF55:49+29:1114:20
60Christina BerggrenLjungskile FK56:21+29:4314:29
61Per StålhammarTullinge SK56:50+30:1214:36
62Andreas WerlinSimlångsdalens IF57:04+30:2614:40
63Ulf ErikssonOK Linné57:50+31:1214:52
64Pia LarssonFK Göingarna57:56+31:1814:53
65Erika HedbergLänna IF59:07+32:2915:11
66Karl-Göran CarlssonHylte OK59:13+32:3515:13
67Elisabeth HöögUddevalla OK59:44+33:0615:21
68Kristine Hjellup HorneTyrving IL1:00:18+33:4015:30
69Mats KåbergKöping-Kolsva OK1:01:34+34:5615:49
70Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL1:01:55+35:1715:55
70Fanny CedstedtLånghundra IF1:01:55+35:1715:55
72Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:03:18+36:4016:16
73Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:03:40+37:0216:22
74Marie GreenSträngnäs-Malmby OL1:06:04+39:2616:59
75Cecilia JanzonOK Måsen1:06:26+39:4817:04
76Monica OhlinRånäs OK1:06:57+40:1917:12
77Johanne Kaysen ThomsenOK Snab1:07:06+40:2817:14
78Bo AdolfssonIK Ymer1:08:15+41:3717:32
79Karin RådenmanOK Älvsjö-Örby1:08:34+41:5617:37
80Per NäslundKlubblös1:16:03+49:2519:33
81Gunilla KjellanderEksport OL1:16:36+49:5819:41
82Helge GardelinGotlands Bro OK1:16:59+50:2119:47
83Caroline NäslundKlubblös1:20:22+53:4420:39
84Caroline RothpfefferOK Rodhen1:23:58+57:2021:35
85Dag KarlssonGustavsbergs OK1:30:40+1:04:0223:18
Carl-Gustav LenassonKlubblösej godkänd
Gunnar ErikssonGotlands Bro OKej godkänd
Inger VikströmOK Linnéej godkänd
Maria EnquistOK Hammarenej godkänd
Lena SundqvistTullinge SKej godkänd
Anna JanssonOK Roslagenej godkänd
Daniel WendeliusIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 8

4 890 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BillstamOK Linné31:186:24
2Anders DanielssonÖstersunds OK31:39+0:216:28 Ladda ner rutt i gpx-format
3Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK31:56+0:386:31
4Peter SkalbergGotlands Bro OK32:43+1:256:41
5Sebastian WimanKlubblös33:57+2:396:56
6Martin BoströmGotlands Bro OK34:06+2:486:58
7Olof PerssonSvaide Roma SOK34:43+3:257:05
8Rickard AnderssonKompisarna34:47+3:297:06
9Lars ForsbergOK Ravinen35:16+3:587:12
10Seth WimanTäby OK35:56+4:387:20
11Jonas VictorinKFUM Örebro OK35:58+4:407:21
12Anders KretzOK Ravinen38:33+7:157:53
13Per WallinSvaide Roma SOK39:52+8:348:09
14Håkan AxelssonFK Göingarna40:22+9:048:15
15Mikael LindOK Tyr41:07+9:498:24
16Emma ZetterströmSkarpnäcks OL41:45+10:278:32
17Kalle ZetterströmSöders-Tyresö42:27+11:098:40
18Annika EngströmOK Kåre42:33+11:158:42
19Marie HedarOK Tor43:16+11:588:50
20Fredrik LarssonFrösö IF43:23+12:058:52
21Erik EinarssonLerums SOK43:27+12:098:53
22Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF43:32+12:148:54
23Thomas FalkstrandTormestorps IF43:56+12:388:59
24Martin SedströmKFUM Örebro OK43:57+12:398:59
25Christina LarssonKFUM Örebro OK44:55+13:379:11
26Emil AlpbergAlmby IK45:30+14:129:18
27Lena RauséusKFUM Örebro OK46:02+14:449:24
28Mats LövdahlVisby IF Gute SOK46:09+14:519:26
29Torgny UndinKlubblös46:39+15:219:32
30Tova HermodssonLunds OK47:50+16:329:46
31Bert-Ove LarssonUddevalla OK48:06+16:489:50
32Annie ForsbergOK Ravinen48:25+17:079:54
33Stefan WångbergOK Ravinen49:13+17:5510:03
34Anton NilssonGotlands Bro OK49:45+18:2710:10
35Lottie LindOK Tyr50:06+18:4810:14
36Lars-Erik EnquistOK Hammaren52:00+20:4210:38
37Catarina BoströmEnebybergs IF54:50+23:3211:12
38Björn FlodmanGotlands Bro OK55:32+24:1411:21
39Sofia AdolfssonKlubblös1:01:03+29:4512:29
40Mats EnglundSvaide Roma SOK1:02:16+30:5812:44
41Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:05:13+33:5513:20
42Julia KeyGotlands Bro OK1:06:58+35:4013:41
43Anders NauHaninge SOK1:07:23+36:0513:46
44Igor EngströmKlubblös1:08:56+37:3814:05
45Jan RisingerLånghundra IF1:12:11+40:5314:45
Jonas FrantzKungälvs OKej godkänd
Håkan RichterKlubblösej godkänd
Einar EngströmSvaide Roma SOKej start

Öppen motion 9

7 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SundqvistTullinge SK52:217:09
1Petter LindbergOK Linné52:217:09
3Per SpikLeksands OK57:31+5:107:51
4Lars-Håkan SandvikAttunda OK58:26+6:057:58
5Niklas VernerssonSundbybergs IK1:07:23+15:029:12
6Mårten KorallGotlands Bro OK1:09:37+17:169:30
7Anders KallingsVisborgs OK1:13:10+20:499:59
8Christofer Björn FredrikssonSödertälje IF1:22:05+29:4411:12
Casper HedarOK Torej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser