Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gotland 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotland 3-dagars
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 9 juli 2019 - torsdag 11 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

4 710 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena OlssonStora Tuna OK35:517:36
2Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK35:53+0:027:37
3Helena KarlssonIFK Lidingö SOK36:05+0:147:39
4Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna36:21+0:307:43
5Josephine RegnellVäxjö OK36:38+0:477:46
6Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF37:49+1:588:01
7Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK38:17+2:268:07
8Moa GustafssonUddevalla OK38:28+2:378:10
9Rebecka HeinrupTullinge SK39:54+4:038:28
10Mikaela RönnbäckVisborgs OK40:32+4:418:36
11Matilda AnderssonOK Kåre40:40+4:498:38
12Emma LindgrenVisborgs OK42:11+6:208:57
13Linda ByströmOK Kåre42:16+6:258:58
14Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OK42:28+6:379:00
15Junia BirgerssonVisborgs OK43:15+7:249:10
16Benita MånssonHagaby GoIF Örebro44:32+8:419:27
17Tone AlbrektssonOK Ravinen47:33+11:4210:05
18Matilda MartinssonFalkenbergs OK50:17+14:2610:40
19Frida ForsbergOK Ravinen50:57+15:0610:49
20Tilda AnderssonOK Ravinen56:09+20:1811:55
21Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF1:00:09+24:1812:46
Laura AngeloAttunda OKej godkänd

H21 Elit

5 460 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering29:445:26
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF30:09+0:255:31
3Oskar SjöbergOK Linné30:16+0:325:32
4Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna31:16+1:325:43
5Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro31:49+2:055:49
6Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg Orientering33:03+3:196:03
7Markus MartinelleSöders-Tyresö34:43+4:596:21
8Øystein SørensenEiker OL34:49+5:056:22
9Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF34:52+5:086:23
10Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF35:04+5:206:25
11Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna35:18+5:346:27
12Filip GrahnHestra IF35:53+6:096:34
13Kalle BergmanOK Ravinen35:57+6:136:35
14Lucas SundbladEksjö SOK36:05+6:216:36
15Håkan MattssonGotlands Bro OK37:07+7:236:47
16Brent KeyGotlands Bro OK37:18+7:346:49
17Erik PetterssonVisborgs OK37:35+7:516:53
18Josef NordlundOK Linné38:07+8:236:58
19Mikael JaneråsOK Linné38:09+8:256:59
20Arvid VågIFK Göteborg Orientering38:10+8:266:59
21Olav Schmitt GranNTNUI38:20+8:367:01
22Emil WingstedtHalden SK39:01+9:177:08
22Ulf TroengOK Linné39:01+9:177:08
24Johan EdenhamnLänna IF39:05+9:217:09
25Andreas AnderssonStora Tuna OK40:54+11:107:29
26Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna41:02+11:187:30
27Erik GustafssonNTNUI41:14+11:307:33
28Sverre Turter SandvoldNydalens SK41:37+11:537:37
29Erik ThorssonTyrving IL41:40+11:567:37
30Andreas LiljegrenGotlands Bro OK42:16+12:327:44
31Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna42:41+12:577:49
32Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö43:18+13:347:55
33David HectorSnättringe SK43:31+13:477:58
34Mathias WilhelmssonOK Kåre43:55+14:118:02
35David ErikssonHagaby GoIF Örebro45:27+15:438:19
36Per BrolundOK Denseln45:49+16:058:23
37Niklas WraneSöders-Tyresö46:14+16:308:28
38Albin AnderssonOK Ravinen47:27+17:438:41
39Tintin KarlbergTullinge SK48:32+18:488:53
40Simon EngelHässleholms OK49:16+19:329:01
41Fredrik LevinSvaide Roma SOK49:58+20:149:09
42Jonas RinnbäckOK Ravinen59:42+29:5810:56
43Oliver PetersenSöders-Tyresö1:00:52+31:0811:08
44Fredric JohanssonSnättringe SK1:12:36+42:5213:17 Ladda ner rutt i gpx-format
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd

D20 Elit

4 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HallménOK Tisaren41:239:28
2Moa WestbladOK Ravinen42:08+0:459:38
3Frida VikströmSundsvalls OK43:34+2:119:58
4Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK45:29+4:0610:24
5Hanna LagerbergOK Södertörn1:04:06+22:4314:40
6Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:26:34+45:1119:48
Fanny SundbladEksjö SOKej godkänd

H20 Elit

4 710 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl CarlssonNyköpings OK26:535:42
2Mattias KallhaugeSnättringe SK29:09+2:166:11
3Albin AnderssonTullinge SK29:28+2:356:15
4Hannes SvahnOK Ravinen33:04+6:117:01
5Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna34:51+7:587:23
6Emil KarlssonHestra IF36:13+9:207:41
7Simon HardenFK Boken37:55+11:028:03
8Viktor BergLeksands OK39:17+12:248:20
9Georg EklöwOK Södertörn40:33+13:408:36
10Mattias IvaresOK Södertörn43:06+16:139:09
11Hugo EkingeOK Motala45:57+19:049:45
12Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK46:29+19:369:52
13Filip MöllerOK Södertörn51:17+24:2410:53

D18 Elit

3 800 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annick MeisterOK Södertörn32:218:30
2Emilia EngelOK Ravinen32:28+0:078:32
3Agnes BromanOK Roslagen33:21+1:008:46
4Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK34:40+2:199:07
5Ida HofstedtTäby OK40:39+8:1810:41
6Amelie RajanIFK Lidingö SOK41:26+9:0510:54
7Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK41:46+9:2510:59
8Amelie JosefssonSkogslöparna42:18+9:5711:07
9Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna43:23+11:0211:25
10Hilda AxelssonFK Göingarna43:58+11:3711:34
11Lovisa WigertzLånghundra IF46:53+14:3212:20
12Beata PetterssonGotlands Bro OK49:55+17:3413:08
13Elin RindstigSOK Viljan54:43+22:2214:23
14Alice MarmelidOK Roxen55:07+22:4614:30
15Elin DahlVisborgs OK56:42+24:2114:55
16Maja TenghagenHärlövs IF1:19:48+47:2721:00
Clara SpikLeksands OKej godkänd
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Ylva SandénOK Södertörnej godkänd

H18 Elit

4 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BäckstädeVisborgs OK28:546:36
2Duncan RobertsonSvaide Roma SOK31:19+2:257:09
3David BorgSödertälje-Nykvarn OF33:37+4:437:41
4Hugo SetthagenOK Tranan36:06+7:128:15
5Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF38:41+9:478:51
6Jakob Gadefors-NauHaninge SOK39:57+11:039:08
7Johan CallebergSnättringe SK40:18+11:249:13
8Edvin NilssonGotlands Bro OK40:50+11:569:20
9Mattias HaneOK Tyr41:38+12:449:31
10Oscar AnelandSnättringe SK42:04+13:109:37
11Martin RinnbäckOK Ravinen45:50+16:5610:29
12Erik NilssonGotlands Bro OK45:55+17:0110:30
13Lukas WernerIFK Lidingö SOK48:22+19:2811:04
14Johan BergiusVisborgs OK50:32+21:3811:33
15Albin LindskogOK Ravinen53:13+24:1912:10
16Albin PerssonHalmstad OK54:53+25:5912:33
17Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:01:12+32:1814:00
Jesper LidmarSnättringe SKej godkänd
Victor SadaranganiJärla Orienteringej godkänd
Mattias ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örbyej start
Albin LindgrenVisborgs OKej start

D21

3 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AnsinSvaide Roma SOK34:589:37
2Karoline AndersenTyrving IL43:09+8:1111:53
3Anna FrantzKungälvs OK44:43+9:4512:19
4Malin DahlströmTullinge SK45:51+10:5312:37
5Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK49:55+14:5713:45
6Karin NordlundOK Linné50:29+15:3113:54
7Jenny PalmgrenSundsvalls OK52:06+17:0814:21
8Jennie Malm BlomqvistCentrum OK1:29:22+54:2424:37
9Ronja ArvidssonIK Uven1:36:01+1:01:0326:27

H21

4 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BejmerIFK Göteborg Orientering32:276:48
2Erik BoströmEnebybergs IF33:09+0:426:56
3Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna34:14+1:477:10
4Marcus HalvarssonKFUM Örebro OK35:19+2:527:24
5Simon LindbergIK Uven39:19+6:528:14
6Linus LandergrenHestra IF39:36+7:098:18
7Christian FoleySigtuna OK43:13+10:469:03
8Thomas EkKöping-Kolsva OK44:04+11:379:14
9Niklas KarlssonMälarö SOK47:14+14:479:54
10Jan NylundOK Linné1:07:30+35:0314:09
11Pontus WessmanLinköpings OK1:09:40+37:1314:36
12Bertil CarlsonIFK Hedemora OK1:25:01+52:3417:49
13Johan SpångIFK Hedemora OK1:32:22+59:5519:21
Daniel JönssonAttunda OKej godkänd
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OLej godkänd

D21 Kort

3 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SanderiIFK Lidingö SOK30:058:25
2Malin SørensenEiker OL33:49+3:449:28
3Sølvi Helene FossøyEiker OL40:23+10:1811:18
4Carita ThorénGotlands Bro OK42:38+12:3311:56
5Sara NilssonOK Tranan42:59+12:5412:02
6Carolina OlssonÄlvdalens IF OK46:41+16:3613:04
7Tilda MarmelidOK Roxen49:04+18:5913:44
8Ebba PegestamOK Ravinen1:05:14+35:0918:16
9Marie OlssonOK Rodhen1:10:22+40:1719:42
Audrey FoleySigtuna OKej godkänd

D20

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida HectorSnättringe SK38:5710:31
2Tine DalgaardKolding OK43:55+4:5811:52

H20

3 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix PerssonHaninge SOK44:5912:23

D18

3 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF55:0515:25
2Malin HanssonTäby OK1:01:50+6:4517:19
3Maja SandvikAttunda OK1:05:01+9:5618:12

H18

3 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Teodor ÄlvegranVästerås SOKej start

D17-20 Kort

3 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen EkingeOK Motala1:02:0717:35

D16

3 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes DjurstedtEksjö SOK28:348:05
2Klara PerssonHalmstad OK32:23+3:499:10
3Ella SöderbergOK Skogsfalken33:19+4:459:26
4Nora EngströmOK Nolaskogsarna34:57+6:239:54
5Ellen PelanderOK Djerf36:05+7:3110:13
6Tuva-Cajsa SpikLeksands OK36:30+7:5610:20
7Eleonora AlinderSjövalla FK38:33+9:5910:55
8Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK40:06+11:3211:21
9Emma RindstigSOK Viljan40:58+12:2411:36
10Ida HjortOK Roxen41:27+12:5311:44
11Tilda BergLeksands OK43:04+14:3012:12
12Natalie GardelinGotlands Bro OK45:38+17:0412:55
13Angelina ÄlvegranVästerås SOK48:33+19:5913:45
14Alicia SchandlOK Södertörn49:08+20:3413:55
15Vilma LarssonOK Milan55:55+27:2115:50
Wiola MagnussonGöteborgs SKej godkänd
Klara BäckstädeVisborgs OKej godkänd

H16

3 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Herman Lien BackstrømHalden SK29:478:26
2Hugo UnossonKalmar OK30:42+0:558:41
3Jens DalgaardKolding OK31:26+1:398:54
4John KinnanderMatteus SI34:26+4:399:45
5Oscar OlinIK Hakarpspojkarna34:37+4:509:48
6David WestfältGotlands Bro OK37:12+7:2510:32
7Oskar VikströmSundsvalls OK37:25+7:3810:35
8Svante SirviöUmeå OK37:38+7:5110:39
9Fredrik HaneOK Tyr37:49+8:0210:42
10Kasper LagerströmNyköpings OK42:13+12:2611:57
11Erik BovalliusJärfälla OK45:09+15:2212:47
12Linus AhlénIF Hagen45:54+16:0713:00
13Jonathan FlodmanGotlands Bro OK53:53+24:0615:15
14Adam ÖsterdahlVisborgs OK55:28+25:4115:42
15Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK1:00:36+30:4917:10
16Uno BjörklundOK Ravinen1:05:29+35:4218:33
17Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:06:25+36:3818:48
18Peder BryggenHalden SK1:06:59+37:1218:58
Elias NilssonHässleholms OKej godkänd
Axel FribergerJärla Orienteringej godkänd
Peder PerssonGotlands Bro OKej start

D16 Kort

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara HöglindIFK Enskede33:3411:09
2Josefin EylertsenHalden SK1:34:32+1:00:5831:24

H16 Kort

3 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan EylertsenHalden SK39:1813:03
2Axel TenghagenHärlövs IF41:35+2:1713:48
3Oskar HanssonAskersunds OK55:28+16:1018:25
4Rasmus KarlssonAskersunds OK56:50+17:3218:52
Gordon GustafsonLunds OKej start

D14

3 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audrey HanssonFrölunda OL19:116:22
2Tova RangertIK Hakarpspojkarna20:21+1:106:45
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF27:25+8:149:06
4Sigrid Schmitt GranHalden SK29:06+9:559:40
5Ellen AnelandOK Ravinen30:53+11:4210:15
6Maren HenriksenVang OL31:23+12:1210:25
7Emma OlinIK Hakarpspojkarna33:06+13:5510:59
8Ida WestfältGotlands Bro OK34:14+15:0311:22
9Emmy RoosIF Thor35:40+16:2911:50
10Stina SöderqvistLinköpings OK36:14+17:0312:02
11Inger Anne Svendsby BraarudHalden SK41:24+22:1313:45
12Clara LövgärdOK Alehof42:12+23:0114:01
13Linnéa WestlinValbo AIF43:41+24:3014:30
14Alma PetterssonGotlands Bro OK45:06+25:5514:59
15Pauline HaglundIFK Hedemora OK46:40+27:2915:30
16Stella ÄlvegranVästerås SOK51:23+32:1217:04
17Ulrika PerssonGotlands Bro OK59:01+39:5019:36
Sara Storm-AnderssonOK Tyrej godkänd
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OFej start

H14

3 010 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK16:345:30
2Fabian AlinderSjövalla FK19:02+2:286:19
3Svante SandvikAttunda OK20:00+3:266:38
4Simon StridhSkogsluffarnas OK22:41+6:077:32
5Hjalmar AxelssonFK Göingarna24:30+7:568:08
6Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK24:52+8:188:15
7William OksvoldOK Kåre24:58+8:248:17
8Tim MartnerFrölunda OL25:51+9:178:35
9Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg26:25+9:518:46
10Albert BrohedeOK Tyr27:32+10:589:08 Ladda ner rutt i gpx-format
11Tor NylundOK Linné30:24+13:5010:05
12Martin BryggenHalden SK32:39+16:0510:50
13Liam WingstedtHalden SK33:12+16:3811:01
14Gustav LübckeOK Ravinen34:32+17:5811:28
15Albin WraneHestra IF37:30+20:5612:27
16Eddie KarlssonOK Vilse 8738:21+21:4712:44
17Linus AlinderSjövalla FK40:32+23:5813:27
18Elis HanssonIF Thor41:18+24:4413:43
19Rasmus HedarOK Tor43:27+26:5314:26
20Felix LindOK Tyr46:33+29:5915:27
21August EkingeOK Motala49:30+32:5616:26
Morris BjörklundOK Ravinenej godkänd
Edwin FalkstrandTormestorps IFej godkänd
Albin Lindh SporreVisborgs OKej godkänd
Oskar BoströmÖstersunds OKej godkänd

H14 Kort

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob EylertsenHalden SK40:3416:02

D12

2 530 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK18:427:23
2Nilla EnquistOK Hammaren20:21+1:398:02
3Agnes ErlandssonVimmerby OK21:56+3:148:40
4Frida SöderqvistLinköpings OK22:18+3:368:48
5Emma PerssonHalmstad OK23:21+4:399:13
6Minna WingstedtHalden SK24:05+5:239:31
7Lovisa ThybeckLindebygdens OK24:46+6:049:47
8Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK25:45+7:0310:10
9Felice GardelinGotlands Bro OK26:39+7:5710:32
10Ebba LövgärdOK Alehof26:52+8:1010:37
11Wera BjörklundOK Ravinen27:43+9:0110:57
12Tora BjörklundOK Ravinen28:26+9:4411:14
13Emmy EllbringFK Finn28:27+9:4511:14
14Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK29:19+10:3711:35
15Hanna HanssonAskersunds OK31:45+13:0312:32
16Tilde LampinenSödertälje-Nykvarn OF34:08+15:2613:29
17Alice ReintzGotlands Bro OK34:21+15:3913:34
18Alma WesselLänna IF41:42+23:0016:28
19Alva Lindh SporreVisborgs OK48:44+30:0219:15
20Tindra KarlssonAskersunds OK1:01:43+43:0124:23
Matilda SöderbergOK Skogsfalkenej godkänd

H12

2 530 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK13:245:17
2Valle LarssonIF Thor15:13+1:496:00
3Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:49+2:256:15
4Jonatan HaglundIFK Hedemora OK16:37+3:136:34
5Fabian LarssonOK Milan16:43+3:196:36
6Ture LindskogOK Ravinen17:17+3:536:49
7Harald MartnerFrölunda OL18:20+4:567:14
8Edvard PelanderOK Djerf18:33+5:097:19
9Walter OksvoldOK Kåre19:59+6:357:53
10Neo CederqvistVisborgs OK20:18+6:548:01
11Linus NybergJärla Orientering20:26+7:028:04
12Emil DalgaardKolding OK20:29+7:058:05
13Enar LöfstedtGotlands Bro OK21:37+8:138:32
14Olof LevinSvaide Roma SOK22:08+8:448:44
15Max BoströmJärfälla OK22:28+9:048:52
16Jarvis HanssonFrölunda OL22:37+9:138:56
17Arvid FalkstrandTormestorps IF24:38+11:149:44
18Johan DalgaardKolding OK26:23+12:5910:25
19Joakim GustafssonGotlands Bro OK28:23+14:5911:13
20Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK28:56+15:3211:26
21Gustav HellminVisborgs OK56:45+43:2122:25
Lukas NyströmGotlands Bro OKej godkänd

D10

1 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella Näsman LandhSundbybergs IK15:478:03
2Greta SandvikAttunda OK17:36+1:498:58
3Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK17:52+2:059:06
4Alma WestlinValbo AIF19:19+3:329:51
5Olga Bertilsson SkogOK Linné22:03+6:1611:15
6Cornelia Näsman LandhSundbybergs IK23:46+7:5912:07
7Isabella SjögrenOK Ravinen25:53+10:0613:12
8Agnes LübckeOK Ravinen27:16+11:2913:54
9Lisen MobergSundsvalls OK31:01+15:1415:49
10Liv LöfstedtGotlands Bro OK31:51+16:0416:15
11Ellen StadigOK Ravinen32:22+16:3516:30

H10

1 960 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel FalkstrandTormestorps IF12:396:27
2Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb12:52+0:136:33
3Mio ErikssonOK Milan13:29+0:506:52
4Ville WingstedtHalden SK13:32+0:536:54
5Nils StåbiOK Kåre13:58+1:197:07
6Malte HallmanAttunda OK14:21+1:427:19
7Rasmus DalgaardKolding OK14:23+1:447:20
8Ted NömmIFK Göteborg Orientering14:46+2:077:32
9Johan Fredrik Svendsby BraarudHalden SK14:53+2:147:35
10Emil BjörksvedGotlands Bro OK17:37+4:588:59
11Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF19:05+6:269:44
12Vidar LarssonIF Thor20:55+8:1610:40
13Aksel ForsKungälvs OK20:58+8:1910:41
14Arvid BomanLinköpings OK21:21+8:4210:53
15Svante GustafssonGotlands Bro OK22:45+10:0611:36
16Adam UllbergSvaide Roma SOK23:27+10:4811:57
17Samuel EklundGotlands Bro OK25:35+12:5613:03
18Jacob TynnvallGotlands Bro OK29:35+16:5615:05
19Calle MobergSundsvalls OK36:11+23:3218:27
20Alfred WesselLänna IF37:33+24:5419:09
Håkon BryggenHalden SKej godkänd

D35

3 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LundbergTullinge SK29:528:13
2Marie OhlinOK Linné36:18+6:2610:00
3Ida Pihl SkogOK Linné43:51+13:5912:04
4Emma Pihl SkoogOK Linné47:47+17:5513:09
5Linda SjögrenKamrat och IF KIF48:37+18:4513:23
6Jennie AxinHagaby GoIF Örebro1:04:24+34:3217:44
7Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:05:36+35:4418:04
8Malin SundebyCentrum OK1:09:27+39:3519:07
9Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:23:07+53:1522:53

H35

4 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin Holth JohannessenKamrat och IF KIF38:468:07
2Henrik AnderssonOK Tylöskog39:57+1:118:22
3Karl LarssonUddevalla OK43:07+4:219:02
4Jonas HalaiKamrat och IF KIF50:38+11:5210:36
5Jonas HallmanAttunda OK53:54+15:0811:17
6Joel SanderiIFK Lidingö SOK1:01:53+23:0712:58
Mikael AxinHagaby GoIF Örebroej start

D40

3 570 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Guro BryggenHalden SK32:279:05
2Sara RosengrenOK Gränsen34:15+1:489:35
3Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb34:27+2:009:38
4Anna MartnerFrölunda OL35:36+3:099:58
5Lovisa WestbomSödertälje-Nykvarn OF35:53+3:2610:03
6Maria SjögrenOK Ravinen37:36+5:0910:31
7Lena KaskOK Linné38:30+6:0310:47
8Lina LindbergBackwoods Orienteering Klub39:34+7:0711:04
9Anja WingstedtHalden SK40:23+7:5611:18
10Malin LindskogOK Ravinen41:29+9:0211:37
11Sandra AndreiOK Linné44:27+12:0012:27
12Sofia CarlssonLindebygdens OK45:00+12:3312:36
13Sandra HanssonFrölunda OL45:05+12:3812:37
14Jessica WestmanFrösö IF46:48+14:2113:06
15Emma LundberghKamrat och IF KIF50:46+18:1914:13
16Emma VictorinKFUM Örebro OK53:45+21:1815:03
17Ingrid AlinderSjövalla FK56:39+24:1215:52
18Anna RosnäsIK Stern1:03:43+31:1617:50
19Lena WesterlundOK Djerf1:12:37+40:1020:20
20Ida WesselLänna IF1:18:50+46:2322:04

H40

4 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallsténSnättringe SK28:506:42
2Jonas MartnerFrölunda OL32:40+3:507:35
3Jörgen OhlinTullinge SK32:43+3:537:36
4Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF34:53+6:038:06
5Jens StåbiOK Kåre37:10+8:208:38
6Fredrik PerssonHalmstad OK39:47+10:579:15
7Ove OksvoldCentrum OK40:02+11:129:18
8Greger WesterlundSvaide Roma SOK40:42+11:529:27
9Staffan BerglundIFK Umeå40:53+12:039:30
10Olle TyrlandCentrum OK41:25+12:359:37
11Klas LarssonOK Milan43:13+14:2310:03
12Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb44:25+15:3510:19
13Anders PelanderOK Djerf44:31+15:4110:21
14Axel ÅkerblomOK Linné44:43+15:5310:23
15Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK45:29+16:3910:34
16Martin TerryIFK Lidingö SOK48:46+19:5611:20
17Henrik SöderqvistLinköpings OK51:11+22:2111:54
18Christian StiernstedtKungälvs OK51:35+22:4511:59
19Anders DalgaardKolding OK51:55+23:0512:04
20Mathias SundbäckSävedalens AIK53:26+24:3612:25
21Per GöthssonTäby OK1:02:31+33:4114:32
22Magnus AlinderSjövalla FK1:07:26+38:3615:40

D45

3 190 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK27:078:30
2Nina BjersanderSvaide Roma SOK27:08+0:018:30
3Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK28:28+1:218:55
4Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF28:34+1:278:57
5Charlotte FlansbjerOK Djerf29:26+2:199:13
6Anna OlinIK Hakarpspojkarna30:09+3:029:27
7Kristina AnelandOK Ravinen30:27+3:209:32
8Malin WraneHestra IF31:55+4:4810:00
9Ewa AlbrektssonOK Ravinen33:40+6:3310:33
10Åsa BäckstrandUmeå OK35:48+8:4111:13
11Tina Näsman LandhSundbybergs IK36:09+9:0211:19
12Petra HellbergOK Södertörn37:24+10:1711:43
13Ellen Kathrine SvendsbyHalden SK37:45+10:3811:50
14Runa Lien BackstrømHalden SK38:19+11:1212:00
15Hillevi EkstrandGustavsbergs OK39:17+12:1012:18
16Anna LövgärdOK Alehof39:20+12:1312:19
17Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF40:14+13:0712:36
18Anna HaneOK Tyr40:21+13:1412:38
19Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK42:11+15:0413:13
20Louise AxelssonFK Göingarna43:22+16:1513:35
21Charlotte VikströmSundsvalls OK45:12+18:0514:10
22Eva CedstedtLånghundra IF47:53+20:4615:00
23Nina AhlénIF Hagen48:58+21:5115:21
24Ylva SvangrenGotlands Bro OK49:27+22:2015:30
25Marina DickforsDalaportens OL51:54+24:4716:16
26Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK53:37+26:3016:48
27Maria WestlinValbo AIF56:16+29:0917:38
28Ewa PerssonTormestorps IF1:01:27+34:2019:15
29Camilla DalgaardKolding OK1:04:27+37:2020:12
30Christina JosefssonSkogslöparna1:09:18+42:1121:43
31Gunilla KallhaugeSnättringe SK1:09:33+42:2621:48
32Catarina HardenFK Boken1:10:59+43:5222:15
33Malin AlbinssonIFK Enskede1:14:04+46:5723:13
Sofie BergendahlIF Thorej godkänd
Anna SchandlOK Södertörnej godkänd
Martina KarlssonOK Vilse 87ej godkänd
Camilla EngelOK Ravinenej start

H45

4 240 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindskogOK Ravinen27:196:26
2Mattias WestfältGotlands Bro OK29:18+1:596:54
3Casper GidingKamrat och IF KIF29:21+2:026:55
4Magnus JohanssonNyköpings OK30:06+2:477:05
5Tomas BomanLinköpings OK31:10+3:517:21
6Ola SöderbergOK Skogsfalken31:28+4:097:25
7Anders LövgärdOK Alehof31:47+4:287:29
8Göran GustafssonGotlands Bro OK31:56+4:377:31
9Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF32:01+4:427:33
10Göran KimellGotlands Bro OK32:35+5:167:41
11Jonas HolmgrenGustavsbergs OK32:41+5:227:42
12Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF32:50+5:317:44
13Marcus HanssonFrölunda OL33:40+6:217:56
14Markus OlinIK Hakarpspojkarna35:09+7:508:17
15Henrik ErlandssonOK Södertörn35:35+8:168:23
16Anders OksvoldOK Kåre35:54+8:358:28
17Pål BackstrømHalden SK36:08+8:498:31
18Henrik MarmelidOK Roxen38:15+10:569:01
19Daniel BrohedeOK Tyr38:24+11:059:03
20Trond BjergeTistedalen Friluftslag40:57+13:389:39
21Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK43:54+16:3510:21
22Anders EklundSvaide Roma SOK43:57+16:3810:21
23Patrik FriskGustavsbergs OK46:35+19:1610:59
24Martin StenbackJärfälla OK47:27+20:0811:11
25Anders LarssonOK Milan49:31+22:1211:40
26Greger AhlénIF Hagen51:30+24:1112:08
27Per Olav AndersenVang OL52:14+24:5512:19
28Per ErlandssonVimmerby OK53:56+26:3712:43
29Niclas KinnanderMatteus SI57:31+30:1213:33
30Robert HjelmVimmerby OK58:10+30:5113:43
31Fredrik DelåsHalden SK58:46+31:2713:51
32Christer LarssonSala OK1:17:14+49:5518:12
33Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK1:28:58+1:01:3920:58
Håkan MagnussonGöteborgs SKej godkänd

D50

3 270 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerggrenTullinge SK28:118:37
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna28:31+0:208:43
3Helena LindmanOK Gränsen29:42+1:319:04
4Hege FeiringTyrving IL34:12+6:0110:27
5Helena SandbergIK Hakarpspojkarna34:38+6:2710:35
6Marianne NjåsteinTyrving IL34:43+6:3210:37
7Nina KarlssonIFK Lidingö SOK34:45+6:3410:37
8Lotta BorgLinköpings OK39:10+10:5911:58
9Annika EngelHässleholms OK39:21+11:1012:02
10Evonne StrandOK Linné42:29+14:1812:59
11Åsa SpikLeksands OK43:22+15:1113:15
12Anna-Lena JacobssonDegerfors OK43:23+15:1213:16
13Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK46:16+18:0514:08
14Carin KihlströmTäby OK46:43+18:3214:17
15Britt FossøyNotodden OL47:31+19:2014:31
16Lotta SundbladEksjö SOK48:10+19:5914:43
17Susanne BovalliusJärfälla OK55:54+27:4317:05
18Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL1:02:21+34:1019:04
19Camilla CarlssonHärlövs IF1:12:03+43:5222:02
20Åshild FlatebakkenTyrving IL1:13:16+45:0522:24
21Annette WigertzLånghundra IF1:19:26+51:1524:17
22Katarina LindbärgOK Södertörn1:37:12+1:09:0129:43
Gunn Jorunn TveitenKongsberg OLej godkänd
Anna OlssonIF Thorej start
Susanna DjurstedtEksjö SOKej start

H50

3 560 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK24:346:54
2Magnus LarssonFK Göingarna25:55+1:217:16
3Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL26:29+1:557:26
4Stefan DjurstedtEksjö SOK26:39+2:057:29
5Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna26:52+2:187:32
6Kalle WraneSävedalens AIK28:59+4:258:08
7Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg29:16+4:428:13
8Per NilssonJärfälla OK29:48+5:148:22
9Magnus RajanIFK Lidingö SOK30:13+5:398:29
10Lars JacobssonDegerfors OK30:58+6:248:41
11Olov VikströmSundsvalls OK33:11+8:379:19
12Per-Johan JosefssonSkogslöparna33:57+9:239:32
13Håkan AxelssonFK Göingarna34:52+10:189:47
14Magnus TenghagenHärlövs IF36:30+11:5610:15
15Thomas RoosIF Thor36:38+12:0410:17
16Erik BerggrenTullinge SK37:29+12:5510:31
17Johan JacobssonOK Orion39:04+14:3010:58
18Clas EngströmOK Nolaskogsarna39:40+15:0611:08
19Ola BovalliusJärfälla OK39:41+15:0711:08
20Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK40:13+15:3911:17
21Peter AlbinssonIFK Enskede42:16+17:4211:52
22Nils EklöwOK Södertörn42:45+18:1112:00
23Jan StridhSkogsluffarnas OK45:26+20:5212:45
24Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna45:43+21:0912:50
25Bjørn Axel GranHalden SK47:13+22:3913:15
26Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK51:41+27:0714:31
27Tommy LindgrenSigtuna OK53:37+29:0315:03
28Jörgen HjortOK Roxen56:24+31:5015:50
29Anders EkingeOK Motala1:01:33+36:5917:17
30Ulf IsakssonHässleby SOK1:03:51+39:1717:56
31Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK1:03:55+39:2117:57
32Martin BjörklundOK Ravinen1:09:53+45:1919:37
33Per Öivind BraarudHalden SK1:24:26+59:5223:43
Niklas GustafsonLunds OKej godkänd
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
Anders ÄlvegranVästerås SOKej godkänd

D55

3 270 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK27:188:20
2Marie MalmborgSöders-Tyresö29:20+2:028:58
3Marita AxelssonOK Ravinen29:25+2:078:59
4Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF35:32+8:1410:51
5Annika SvenssonSolna OK39:15+11:5712:00
6Kristina BergstrandSöders-Tyresö42:01+14:4312:50
7Ann-Marie AnderssonTenhults SOK44:07+16:4913:29
8Britta SahlinVänersborgs SK45:20+18:0213:51
9Eva SvanbergJärfälla OK46:20+19:0214:10
10Sussie BjörkmanDalaportens OL49:25+22:0715:06
11Anna GöhlmanTyrving IL52:18+25:0015:59
12Else GrandalTyrving IL53:27+26:0916:20
13Katarina SundqvistOK Kåre53:32+26:1416:22
14Karin ProforsKöping-Kolsva OK54:52+27:3416:46
15Carina JacobssonOK Rodhen59:11+31:5318:05
16Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK1:06:04+38:4620:12
17Helle NikkelViborg Orienteringsklub1:12:14+44:5622:05
18Ulrike KorffSC Achmer1:13:08+45:5022:21
19Birgitte BachViborg Orienteringsklub1:16:36+49:1823:25
20Monika JonssonSvaide Roma SOK1:22:30+55:1225:13
21Kirsti Grundnes BergTyrving IL1:38:15+1:10:5730:02
Siw SolstadTyrving ILej godkänd
Anna AlbinssonIFK Mora OKej godkänd

H55

3 700 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK26:207:07
2Patrik ThybeckLindebygdens OK30:01+3:418:06
3Jonas NylundCentrum OK31:00+4:408:22
4Ulf NilssonGotlands Bro OK31:05+4:458:24
5Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK31:23+5:038:28
6Jörgen HallénTrollhättans SOK32:10+5:508:41
7Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF32:55+6:358:53
8Johan PalmgrenTäby OK33:37+7:179:05
9Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna33:39+7:199:05
10Pär WestbladOK Ravinen33:40+7:209:05
11Magnus IhreskogGotlands Bro OK34:56+8:369:26
12Esbjörn Eriksson LångströmAttunda OK35:44+9:249:39
13Börge BrubäkKongsberg OL35:51+9:319:41
14Jan GranstedtHalden SK36:18+9:589:48
15Rikard BorgLinköpings OK37:15+10:5510:04
16Peter AlbrektssonOK Ravinen37:30+11:1010:08
17Björn AlbinssonIFK Mora OK37:34+11:1410:09
18Carl-Johan ThorellOK Ravinen37:53+11:3310:14
19Kent BerggrenTullinge SK38:18+11:5810:21
20Christer BorgGöteborg-Majorna OK38:55+12:3510:31
21Peter ZetterströmSöders-Tyresö39:19+12:5910:37
22Anders EnmarkGävle OK39:22+13:0210:38
23Anders FossøyNotodden OL40:18+13:5810:53
24Anders LevinSvaide Roma SOK40:20+14:0010:54
25Per KallhaugeSnättringe SK40:33+14:1310:57
26Anders WinbladSöders-Tyresö41:43+15:2311:16
27Tomas NilssonHässleholms OK43:24+17:0411:43
28Anders WinaldHellas Orientering43:40+17:2011:48
29Sven WigertzLånghundra IF45:31+19:1112:18
30Lars HallabroHässleholms OK45:35+19:1512:19
31Hallvard BergTyrving IL45:40+19:2012:20
32Klaus HorneTyrving IL46:47+20:2712:38
33Göran KarlssonOK Hällen47:59+21:3912:58
34Bo StrandOK Linné48:10+21:5013:01
35Egil EideTyrving IL50:03+23:4313:31
36Kent BergmanOK Ravinen52:15+25:5514:07
37Bjørn Henning GrandalTyrving IL53:17+26:5714:24
38Tomas SundqvistOK Kåre54:08+27:4814:37
39Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK55:11+28:5114:54
40Thorbjörn LagerströmNyköpings OK55:49+29:2915:05
41Hans SundqvistTullinge SK57:08+30:4815:26
42Erik WadmanIFK Mora OK57:18+30:5815:29
43Tom RådahlTyrving IL57:27+31:0715:31
44Håkan LundbergSvaide Roma SOK1:08:34+42:1418:31
45Torkjel NesheimTyrving IL1:09:54+43:3418:53
46Per-Olof SvenssonLänna IF1:15:44+49:2420:28
47David SöderströmSala OK1:21:01+54:4121:53
48Are NjåsteinTyrving IL1:36:35+1:10:1526:06
49Göran HanssonTäby OK1:50:13+1:23:5329:47
Ulf NyströmTrollhättans SOKej godkänd
Pär DahlströmTullinge SKej start
Lars-Åke DickforsDalaportens OLej start

D60

2 540 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Chr SchunnessonAttunda OK28:0211:02
2Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK29:34+1:3211:38
3Inga-Britt PetterssonSala OK30:21+2:1911:56
4Kirsti Aas OlsenEiker OL31:37+3:3512:26
5Gunnel AxinHagaby GoIF Örebro33:00+4:5812:59
6Elisabeth BybergerSolna OK34:55+6:5313:44
7Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK35:20+7:1813:54
8Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik37:45+9:4314:51
9Ann LeesmentMälarö SOK42:59+14:5716:55
10Katarina JakobssonGarda OK47:47+19:4518:48
11Ingela SvenssonOK Tyr50:12+22:1019:45
12Ann SvärmOK Gisle51:28+23:2620:15
13Lotta FischerströmSol Tranås54:28+26:2621:26
14Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:00:41+32:3923:53
15Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK1:01:37+33:3524:15
Pia StålhandskeBjörkfors GOIFej godkänd
Fiona HanstockBOKej godkänd

H60

3 730 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL30:048:03
2Jan GottfridssonNorbergs OK30:10+0:068:05
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK32:25+2:218:41
4Jan-Olof BäckOK Djerf32:50+2:468:48
5Lennart MalmbergSvaide Roma SOK34:15+4:119:10
6Pierre KarlssonOK Alehof34:59+4:559:22
7Gunnar SvanbergJärfälla OK38:20+8:1610:16
8Lars OhlinRånäs OK38:35+8:3110:20
9Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK39:53+9:4910:41
10Per WinteråsVästerbergslagens OL40:53+10:4910:57
11Leif SvangrenGotlands Bro OK43:08+13:0411:33
12Matts AnderssonOK Ravinen44:24+14:2011:54
12Peter AxelssonOK Ravinen44:24+14:2011:54
14Klas ThybeckLindebygdens OK45:32+15:2812:12
15Carl-Erik BerglövFagersta OK45:52+15:4812:17
16Kurt LöfgrenGotlands Bro OK47:16+17:1212:40
17Mats LandquistKöping-Kolsva OK50:42+20:3813:35
18Stig BarrettViborg Orienteringsklub52:07+22:0313:58
19Lars-Erik FiskumTyrving IL53:07+23:0314:14
20Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik54:59+24:5514:44
21David HanstockBOK55:22+25:1814:50
22Jan SvenssonOK Tyr56:33+26:2915:09
23Conny SahlinVänersborgs SK57:36+27:3215:26
24Bo PetterssonKFUM Örebro OK58:00+27:5615:32
25Kjell GustafssonOK Järnbärarna58:24+28:2015:39
26Peter JoelssonÅlems OK1:00:12+30:0816:08
27Göran IvarezOK Södertörn1:06:17+36:1317:46
28Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:06:30+36:2617:49
29Tommy RoosFalköpings AIK OK1:18:14+48:1020:58
30Dag SundinSträngnäs-Malmby OL1:26:37+56:3323:13
31Anders LavforsCentrum OK1:36:36+1:06:3225:53
Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklubej godkänd
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Håkan KarlssonMälarö SOKej start

D65

2 540 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL28:3011:13
2Lena JansonArboga OK29:11+0:4111:29
3Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna33:14+4:4413:05
4Gunlis LarssonOK Enen34:58+6:2813:45
5Titti BergendahlOK Måsen38:58+10:2815:20
6Riggan FrändénJärla Orientering39:24+10:5415:30
7Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK40:32+12:0215:57
8Britt GunnarssonKristinehamns OK41:37+13:0716:23
9Gullan AnderssonVästerås SOK45:47+17:1718:01
10Lena LindgrenOK Järnbärarna47:36+19:0618:44
11Solvej CarlsonIFK Hedemora OK50:28+21:5819:52
12Karin AnderssonLjusdals OK54:22+25:5221:24
13Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg55:48+27:1821:58
14Karin MårtenssonGotlands Bro OK58:51+30:2123:10
15Karen LachanceGVOC1:01:41+33:1124:17
16Ulla MohlinLjusdals OK1:11:55+43:2528:18
Doris KläyOLG Huttwilej start
Ing-Marie BackEksjö SOKej start

H65

3 180 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackEksjö SOK29:339:17
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK35:41+6:0811:13
3Tomas OlaussonAskersunds OK36:34+7:0111:29
4Hans OhlinRånäs OK37:31+7:5811:47
5Leif CarlssonSOK Viljan37:36+8:0311:49
6Anders ÖbergIFK Mora OK38:05+8:3211:58
7Bengt CarlssonSkattkärrs SOK38:22+8:4912:03
7Lars-Erik OlssonOK Tyr38:22+8:4912:03
9Mats SandewallUmeå OK41:00+11:2712:53
10Per LindgrenIK Hakarpspojkarna42:37+13:0413:24
11Arne SvärmOK Gisle45:24+15:5114:16
12Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL46:33+17:0014:38
13Peder WickströmArboga OK48:54+19:2115:22
14Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF48:59+19:2615:24
15Lennart HävrénTullinge SK49:50+20:1715:40
16Olle BlomgrenOK Södertörn50:38+21:0515:55
17Lars SegerqvistSkarpnäcks OL52:22+22:4916:28
18Jan ÅsbergHäverödals SK56:22+26:4917:43
19Anders JohanssonSol Tranås56:32+26:5917:46
20Leif JonssonGustavsbergs OK57:05+27:3217:57
21Kari TallqvistTimrå SOK58:03+28:3018:15
22Bo AnderssonVästerås SOK1:01:08+31:3519:13
23Göran LarssonVänersborgs SK1:05:25+35:5220:34
24Jens TörnmarckAskersunds OK1:11:19+41:4622:25
25Staffan VestbomOckelbo OK1:11:29+41:5622:28
26Ivan SöderqvistLjusdals OK1:19:02+49:2924:51
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Birger ByströmAlfta-Ösa OKej godkänd
Bengt SvedjebySkattkärrs SOKej godkänd

D70

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK29:0211:25
2Kerstin RosengrenAttunda OK31:02+2:0012:13
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK33:55+4:5313:21
4Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF34:53+5:5113:44
5Lotta BörjessonSävedalens AIK44:30+15:2817:31
6Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK44:55+15:5317:41
7Ewa NordlundLänna IF48:26+19:2419:04
8Inger JanssonNynäshamns OK50:07+21:0519:43
9Lena StenbergIFK Umeå50:19+21:1719:48
10Barbro MartinssonOK Tyringe54:55+25:5321:37
11Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK57:57+28:5522:48
12Margareta WikströmVäxjö AIS1:00:26+31:2423:47
13Kristina FranssonOK Virdarna1:04:30+35:2825:23
Birgitta NorlinRimbo SOKej godkänd

H70

3 060 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK28:099:11
2Kjell SkalbergGotlands Bro OK29:58+1:499:47
3Leif NordlundLänna IF33:02+4:5310:47
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor34:26+6:1711:15
5Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg37:15+9:0612:10
6Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg38:36+10:2712:36
7Berndt StenbergIFK Umeå40:14+12:0513:08
8Lennart LindgrenOK Järnbärarna40:24+12:1513:12
9Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK43:08+14:5914:05
10Jerry MartinssonOK Motala45:40+17:3114:55
11Lennart AnderssonGöteborgs SK46:27+18:1815:10
12Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg46:28+18:1915:11
13Björn AhrlingSvaide Roma SOK47:40+19:3115:34
14Bo ErikssonKöping-Kolsva OK48:26+20:1715:49
15Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF48:58+20:4916:00
16Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF49:14+21:0516:05
17Göran AnderssonOK Tylöskog49:16+21:0716:06
18Staffan StålbergOckelbo OK51:34+23:2516:51
19Claes AnderssonSnättringe SK52:17+24:0817:05
20Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna53:07+24:5817:21
21Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK53:27+25:1817:28
22John ÖstlundSundbybergs IK53:38+25:2917:31
23Lars ArleboKFUM Örebro OK55:25+27:1618:06
24Sven PihlEnköpings AIF55:28+27:1918:07
25Per EngkvistRonneby OK56:11+28:0218:21
26Lennart MartinssonOK Tyringe58:33+30:2419:08
27Christer JanssonHagaby GoIF Örebro59:03+30:5419:17
28Bertil AnderssonLjusdals OK1:03:55+35:4620:53
29Björn AnderssonGotlands Bro OK1:08:30+40:2122:23
30John RanceGVOC1:08:38+40:2922:25
31Thorwald FranssonOK Virdarna1:08:40+40:3122:26
32Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:12:01+43:5223:32
33Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:12:43+44:3423:45
34Bo LindkvistKöping-Kolsva OK1:26:57+58:4828:24
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OKej start
Ernst KläyOLG Huttwilej start
Jan BojlingSolna OKej start

D75

2 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ArleboKFUM Örebro OK26:3512:18
2Elisabeth KimellGotlands Bro OK37:23+10:4817:18
3Inger LundSala OK40:50+14:1518:54
4Monica KrigOK Nipan47:07+20:3221:48
5Gun EdströmOK Nipan48:26+21:5122:25
6Sonja PernebyTullinge SK54:47+28:1225:21
7Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:12:42+46:0733:39
Barbro MelvingerOK Enenej godkänd

H75

3 060 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna39:3812:57
2Bo GustafssonOK Gränsen46:33+6:5515:12
3Sven-Olov NorlinRimbo SOK50:08+10:3016:23
4Jan RehdinKöping-Kolsva OK50:12+10:3416:24
5Bengt KarlssonLinköpings AIK53:02+13:2417:19
6Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK53:45+14:0717:33
7Bo HanssonArboga OK54:14+14:3617:43
8Lars JonassonJärfälla OK54:28+14:5017:47
9Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK56:20+16:4218:24
10Leo LövdahlVisby IF Gute SOK56:49+17:1118:34
11Sören JohanssonSala OK59:16+19:3819:22
12Ingemar AnderssonOK Orion1:01:07+21:2919:58
13Bo OrtmanVandrarringen1:01:14+21:3620:00
14Ingemar LindblomOK Orinto1:02:34+22:5620:26
15P-O SandquistGävle OK1:02:50+23:1220:32
16Bo HedlundIFK Enskede1:07:28+27:5022:02
17Arne AnderssonOK Motala1:08:28+28:5022:22
18Ingemar JohnssonOK Södertörn1:08:29+28:5122:22
19Allan OlofssonSvaide Roma SOK1:15:51+36:1324:47
20Torgny JonssonVäxjö AIS1:18:56+39:1825:47
21Lars EdströmOK Nipan1:20:28+40:5026:17
22Ulf SvedestamEskilstuna OL1:25:07+45:2927:48
23Gustav KrighOK Nipan1:28:03+48:2528:46
Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Göran ErikssonGränna-Bygdens OKej godkänd

D80

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna41:2019:08
2Birgitta BergGarda OK42:47+1:2719:48
3Gudrun ThigerLinköpings AIK57:35+16:1526:39
Göta KåbergKöping-Kolsva OKej godkänd

H80

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonSala OK32:3212:48
2Kjell MjöbergHallstahammars OK34:59+2:2713:46
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF51:11+18:3920:09

H85

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor29:4913:48
2Sten BergstrandSkogsluffarnas OK34:57+5:0816:10
3Jan JesslénVisby IF Gute SOK1:11:32+41:4333:07
4Jörgen AxelssonIF Thor1:34:40+1:04:5143:49

Inskolning

1 450 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gabriel AndreiOK Linnéfullföljt
Elsa AxinHagaby GoIF Örebrofullföljt
Linnéa BrohedeOK Tyrfullföljt
Lisa HellenbergKlubblösfullföljt
Arthur HöögUddevalla OKfullföljt
Alfred JanssonEksjö SOKfullföljt
Mella JedewardOK Roslagenfullföljt
Tyra KarlssonAskersunds OKfullföljt
Ville W LampinenSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Hedvig LindahlLjungskile FKfullföljt
Stellan LindahlLjungskile FKfullföljt
Isabell MyrmanNyköpings OKfullföljt
Astrid OhlinTullinge SKfullföljt
Wilma OhlinTullinge SKfullföljt
Kasper Ohlin-BoströmOK Linnéfullföljt
Linnea PalmérJönköpings OKfullföljt
Karin PorsöIK Hakarpspojkarnafullföljt
Sixten RauseusKlubblösfullföljt
Signe RuthIK Jarl Rättvikfullföljt
Stine SjögrenKamrat och IF KIFfullföljt
Bruno StengårdKlubblösfullföljt
Sixten SundbäckSävedalens AIKfullföljt
Ebbe TroppKlubblösfullföljt
Karin WinbladSkogsluffarnas OKfullföljt
Liv SanderinIFK Lidingö SOKej godkänd
Vitus StengårdKlubblösej godkänd

U1

1 450 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten RuthIK Jarl Rättvik11:097:41
2Isak Westbom LampinenSödertälje-Nykvarn OF11:44+0:358:05
3Teo VictorinKFUM Örebro OK11:52+0:438:11
4Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK12:01+0:528:17
5Victor HaglundIFK Hedemora OK12:03+0:548:18
6Arvid KjellströmLänna IF12:49+1:408:50
7Melker HallmanAttunda OK12:56+1:478:55
8Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF13:00+1:518:57
9Lin PelanderOK Djerf13:13+2:049:06
10Emil OlinIK Hakarpspojkarna13:34+2:259:21
11Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb14:08+2:599:44
12Benias PerssonFritsla VIK14:17+3:089:51
12Stina MartinelleSöders-Tyresö14:17+3:089:51
14Emma KinnanderMatteus SI14:21+3:129:53
15Nikki KorsbergSöders-Tyresö14:22+3:139:54
15Signe MartinelleSöders-Tyresö14:22+3:139:54
17Neva JedewardOK Roslagen14:39+3:3010:06
18Henry GrundellGotlands Bro OK14:42+3:3310:08
19Mille LindgrenKlubblös15:06+3:5710:24
20Selma MuthasOK Enen15:34+4:2510:44
21Thure SundbäckSävedalens AIK15:41+4:3210:48
22Signe LindelavOK Roslagen15:47+4:3810:53
23Love LindgrenKlubblös16:00+4:5111:02
24Oliver JohanssonNyköpings OK16:09+5:0011:08
25Julia Ohlin BoströmOK Linné16:10+5:0111:08
26Lovis ErikssonOK Milan16:56+5:4711:40
27Tove KjellströmLänna IF17:11+6:0211:51
28Hanna PalmérJönköpings OK18:06+6:5712:28
29Olle WindevallSjövalla FK18:22+7:1312:40
30Jacob EllbringFK Finn19:12+8:0313:14
31Julia ForsbergAskersunds OK19:21+8:1213:20
32Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg22:16+11:0715:21
33Gustav BomanLinköpings OK23:08+11:5915:57
34Klara ThybeckLindebygdens OK25:16+14:0717:25
35Hugo BromanVisborgs OK30:04+18:5520:44
36Eliott WallinKovlands IF36:02+24:5324:51
Hanna EklundGotlands Bro OKej start
Liam RosenOK Ravinenej start
Agnes ÅkerblomOK Linnéej start

U2

2 660 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig StåbiOK Kåre20:307:42
2Valter MuthasOK Enen22:15+1:458:21
3Felicia WraneHestra IF24:16+3:469:07
4Stella BoströmÖstersunds OK25:48+5:189:41
5Ella MuthasOK Enen25:55+5:259:44
6Helene Hove BjergeTistedalen Friluftslag26:25+5:559:55
7Wilma LarssonSala OK26:28+5:589:56
8Nina HenriksenVang OL26:42+6:1210:02
9Tuva NybergJärla Orientering27:28+6:5810:19
10Stella JakobssonAlfta-Ösa OK27:29+6:5910:19
11Freddy Lidebjer BrolundOK Denseln27:43+7:1310:25
12Leah EhrstedtIF Thor28:16+7:4610:37
13Isabella StiernstedtKungälvs OK29:03+8:3310:55
14Selma KaskOK Linné29:36+9:0611:07
15Felicia Damm-BrodenKlubblös30:53+10:2311:36
16Agnes Ohlin BoströmOK Linné32:34+12:0412:14
17Edith PalmérJönköpings OK33:49+13:1912:42
18Ester HöglindIFK Enskede33:56+13:2612:45
19Eve LloydBackwoods Orienteering Klub34:03+13:3312:48
20Stina KarlssonKovlands IF35:06+14:3613:11
21Torkel Lund JungOK Renen35:56+15:2613:30
22Alma HöglindIFK Enskede36:00+15:3013:32
23David Rondahl ÅströmVisborgs OK36:48+16:1813:50
24Alva NilssonGotlands Bro OK37:11+16:4113:58
25Arno HackeVisborgs OK41:06+20:3615:27
26Oliver StiernstedtKungälvs OK42:22+21:5215:55
27August Santos AnderssonVisborgs OK42:36+22:0616:00
28Fanny VikströmSundsvalls OK45:11+24:4116:59
29Oscar BromanVisborgs OK51:31+31:0119:22
30Josef NygrenVisborgs OK51:35+31:0519:23
31Agnes GarlandVisborgs OK52:02+31:3219:33
32Emil WindevallSjövalla FK1:03:12+42:4223:45
David LövdahlVisby IF Gute SOKej godkänd
Rasmus GunnarssonVisborgs OKej godkänd
Alma OlssonTullinge SKej start
Ellen ÅkerblomOK Linnéej start

Öppen motion 1

2 660 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ErikssonOK Roslagen22:598:38
2Charlotte JohanssonLänna IF27:10+4:1110:12
3Lise-Lotte ArgulanderSvaide Roma SOK44:31+21:3216:44
4Elisabeth AnderssonSvaide Roma SOK44:33+21:3416:44
5Jan DahlgrenGustavsbergs OK44:50+21:5116:51
6Freja BergKlubblös47:55+24:5618:00
7Christer LundinOK Renen48:14+25:1518:07
8Eva-Stina SvärdHaninge SOK48:23+25:2418:11
9Cecilia BomanLinköpings OK53:05+30:0619:57
10Monica BerggrenBodafors OK53:57+30:5820:16
11Kajsa SandewallUmeå OK58:12+35:1321:52
12Sophie PerssonKlubblös1:06:33+43:3425:01
Eliva PerssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Isabelle AndreiOK Linnéej godkänd

Öppen motion 3

2 950 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF23:047:49
2Martin FlinkOK Kåre24:23+1:198:15
3Linda StenbergKlubblös31:07+8:0310:32
4Malin PerssonHelsingborgs SOK34:28+11:2411:41
5Mari Hove BjergeTistedalen Friluftslag36:31+13:2712:22
6Tora JohanssonOK Roslagen36:46+13:4212:27
7Karin FolkessonOK Älme37:53+14:4912:50
8Emma AhlénIF Hagen37:59+14:5512:52
9Erica BergLeksands OK38:10+15:0612:56
10Erika LindströmOK Hammaren39:04+16:0013:14
11Hanna NyströmOK Hammaren39:23+16:1913:21
12Johanna NormanOK Hammaren39:29+16:2513:23
13Erik HöglundTurebergs IF SOK39:31+16:2713:23
14Elias PerssonHelsingborgs SOK39:42+16:3813:27
15Malin BorgLinköpings OK40:21+17:1713:40
16Sandra ErikssonOK Milan42:36+19:3214:26
17Mårten EkströmTolered-Utby Ol-klubb43:04+20:0014:35
18Martin KarlssonHestra IF43:21+20:1714:41
19Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK47:54+24:5016:14
20Annette NilssonTormestorps IF48:18+25:1416:22
21Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK49:04+26:0016:37
22Simon KjellinKFUM Örebro OK49:07+26:0316:38
23Martin EmanuelssonGöteborgs SK49:32+26:2816:47
24Lennart ErikssonOK Milan50:44+27:4017:11
25Kristina NyströmTrollhättans SOK51:22+28:1817:24
26Annika HallénTrollhättans SOK51:35+28:3117:29
27Britt Torunn HoveTistedalen Friluftslag51:38+28:3417:30
28Gustaf AnderssonKlubblös51:44+28:4017:32
29Gunilla KarlssonHestra IF51:53+28:4917:35
30Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik52:07+29:0317:40
31Gustav EllbringJönköpings OK53:30+30:2618:08
32Lena VestbomOckelbo OK54:52+31:4818:35
33Görel SvedestamEskilstuna OL55:37+32:3318:51
34Moa GarlandVisborgs OK55:55+32:5118:57
35Ingrid GarlandVisborgs OK55:56+32:5218:57
36Chatarina LarssonIF Thor56:16+33:1219:04
37Jan BurellOK Enen56:41+33:3719:12
38Joline PetriOK Djerf57:20+34:1619:26
39Susann HanssonGotlands Bro OK58:22+35:1819:47
40Bo RockJärfälla OK59:27+36:2320:09
41Anna WadmanIFK Mora OK1:00:17+37:1320:26
42Marie GustafssonOK Milan1:00:18+37:1420:26
42Isac WadmanIFK Mora OK1:00:18+37:1420:26
44Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna1:00:43+37:3920:34
45Cornelia StenbackJärfälla OK1:00:57+37:5320:39
46Marie ErikssonIK Hakarpspojkarna1:00:58+37:5420:40
47Gustav StenbackSkarpnäcks OL1:01:02+37:5820:41
48Tilda StenbackJärfälla OK1:01:09+38:0520:43
49Andreas HanssonAskersunds OK1:01:14+38:1020:45
50Klara StenbackSkarpnäcks OL1:01:23+38:1920:48
51Agneta CarlssonSOK Viljan1:02:02+38:5821:01
52Margaretha NylundOK Södertörn1:03:05+40:0121:23
53Åsa MårtenssonKlubblös1:03:22+40:1821:28
54Axel StenbackSkarpnäcks OL1:08:20+45:1623:09
55Eva StenbackSkarpnäcks OL1:09:21+46:1723:30
56Camilla ThorellJärfälla OK1:09:24+46:2023:31
57Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:09:44+46:4023:38
58Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:11:09+48:0524:07
59Marita OlgerssonKlubblös1:13:07+50:0324:47
60Markus StenbackKlubblös1:21:27+58:2327:36
61Ellen MårtenssonKlubblös1:21:29+58:2527:37
62Lise-Lotte Mattsson JanssonEksjö SOK1:39:26+1:16:2233:42
63Lennart WilhelmssonForsa OK1:40:59+1:17:5534:13
64Per GuterstamKlubblös1:44:35+1:21:3135:27
Karin GardellUlricehamns OKej godkänd
Ingrid ToresäterIK Uvenej godkänd
Eva SundbäckSävedalens AIKej godkänd
Sören AnderssonOK Tyrej godkänd
Johanna SchulyokKlubblösej godkänd
Sofia HärdvallAskersunds OKej start
Inger LindblomOK Orintoej start
Klas SundbergOK Ravinenej start
Ylva GribornGotlands Bro OKej start

Öppen motion 5

3 490 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne LindströmOK Hammaren27:207:49
2Kajsa GuterstamTrosabygdens OK28:34+1:148:11
3Johan TallhageKlubblös29:25+2:058:25
4Karin StadigIFK Enskede29:44+2:248:31
5Jonas WilanderEksport OL29:55+2:358:34
6Fredric HöglindIFK Enskede30:00+2:408:35
7Stefan UnossonKalmar OK30:36+3:168:46
8Peter JanssonIK Jarl Rättvik32:05+4:459:11
9Josefin LindströmOK Hammaren32:58+5:389:26
10Evelina RuthIK Jarl Rättvik33:19+5:599:32
11Gustaf HeldtSödertälje-Nykvarn OF34:35+7:159:54
12Martin NilssonIFK Mora OK34:46+7:269:57
13Karin ElfvingIK Jarl Rättvik35:58+8:3810:18
14Louise LindströmOK Hammaren36:09+8:4910:21
15Erika TroengOK Linné37:46+10:2610:49
16Johan BengtssonGöteborg-Majorna OK38:17+10:5710:58
17Marie Lien-BackströmHalden SK38:30+11:1011:01
18Calle NilssonJärfälla OK40:49+13:2911:41
19Lina MalmborgSkogsluffarnas OK40:59+13:3911:44
20Annica LübckeOK Ravinen41:13+13:5311:48
21Dennis LarssonSala OK41:27+14:0711:52
22Emma AlbinssonIFK Mora OK41:59+14:3912:01
23Magnus StenbackSkarpnäcks OL42:03+14:4312:02
24Therese BoströmJärfälla OK42:25+15:0512:09
25Hanna JohanssonOK Kåre42:40+15:2012:13
26Odd-Einar NervikKlubblös42:41+15:2112:13
27Camilla ÄlvegranVästerås SOK44:04+16:4412:37
28Stefan StoltVänersborgs SK44:27+17:0712:44
29Arvid HultIF Hansa-Hoburg45:09+17:4912:56
30Anders ReimertzGällstadbygdens SOK45:15+17:5512:57
31Ylva KinnanderMatteus SI45:34+18:1413:03
32Sven GardellUlricehamns OK46:17+18:5713:15
33Jonas KjellströmLänna IF46:20+19:0013:16
34Karin KjellströmLänna IF46:27+19:0713:18
35Rebecca KågemalmNyköpings OK47:35+20:1513:38
36Reneé MyrmanNyköpings OK47:39+20:1913:39
37Monika PerssonOK Södertörn47:42+20:2213:40
38Emma LarssonOK Milan48:40+21:2013:56
39Johan BjörksvedGotlands Bro OK49:26+22:0614:09
40Caroline RothpfefferOK Rodhen49:45+22:2514:15
41Anna LundemoKlubblös50:08+22:4814:21
42Åsa EllbringFK Finn50:53+23:3314:34
43Göran HultIF Hansa-Hoburg51:30+24:1014:45
44Katarina BerggrenTullinge SK52:10+24:5014:56
45Stefan LaageGudhems IF52:24+25:0415:00
46Karin HemmingsVimmerby OK52:26+25:0615:01
47Gunilla KjelanderEksport OL52:50+25:3015:08
48Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK53:03+25:4315:12
49Andreas KågemalmNyköpings OK53:05+25:4515:12
50Elisabeth StålhammarTullinge SK53:33+26:1315:20
51Monica LaageGudhems IF54:16+26:5615:32
52Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OK54:40+27:2015:39
53Henrik NilssonKlubblös54:41+27:2115:40
54Catarina CuibeKFUM Örebro OK54:42+27:2215:40
55Elisabeth LångströmAttunda OK55:02+27:4215:46
56Malene ThomsenOK Snab55:52+28:3216:00
57Sara StiernstedtKungälvs OK56:49+29:2916:16
58Anne WimanTäby OK57:30+30:1016:28
59Ola EllbringJönköpings OK58:04+30:4416:38
60Filip NilssonKlubblös58:50+31:3016:51
61Kristina PerssonHalmstad OK59:12+31:5216:57
62Klara StrandOK Linné59:33+32:1317:03
63Carolina NäslundKlubblös1:01:02+33:4217:29
64Per NäslundKlubblös1:01:45+34:2517:41
65Tina ReintzGotlands Bro OK1:04:14+36:5418:24
66Malin HedbergSala OK1:04:50+37:3018:34
67Henrik ThomsenOK Snab1:05:22+38:0218:43
68Cecilia BjörklundOK Ravinen1:06:42+39:2219:06
69Linda Kraft UnossonKalmar OK1:07:12+39:5219:15
70Filip HanssonGotlands Bro OK1:07:15+39:5519:16
71Sara JonssonTjällmo-Godegårds OK1:08:27+41:0719:36
72Olle HermodssonLunds OK1:08:40+41:2019:40
73Maria JohanssonLunds OK1:09:24+42:0419:53
74Per BergmanKlubblös1:09:28+42:0819:54
75Anita ArneforsOK Södertörn1:09:51+42:3120:00
76Annlouise ElliotKlubblös1:11:02+43:4220:21
77Emil NilssonJärfälla OK1:12:34+45:1420:47
78Oskar NilssonJärfälla OK1:12:45+45:2520:50
79Marie HeinrupTullinge SK1:13:07+45:4720:57
80Kalle HögbergOK Södertörn1:14:37+47:1721:22
81Linn JohanssonOK Stenback1:17:11+49:5122:06
82Arvid StenbackOK Stenback1:17:13+49:5322:07
83Cecilia FredrikssonKlubblös1:18:53+51:3322:36
84Jan LundOK Kåre1:19:29+52:0922:46
85Stina StenbackKlubblös1:19:35+52:1522:48
86Marie HalvorsenOK Södertörn1:21:24+54:0423:19
87Ingela BengtssonSala OK1:26:01+58:4124:38
88Anders HargebyBjörkfors GOIF1:31:08+1:03:4826:06
89Mattias ÅkerblomGotlands Bro OK1:34:35+1:07:1527:06
90Tom André AlstadsætherEiker OL1:42:13+1:14:5329:17
Helmut Hansenej godkänd
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Martin Malm BlomqvistKlubblösej godkänd
Oscar NybergKlubblösej godkänd
Mikael NömmIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Mia HallabroHässleholms OKej godkänd
Maria LindgrenOK Roslagenej godkänd
Gunilla IngemarssonLänna IFej godkänd
Christoffer LindelavOK Roslagenej start
Hanna WallinSvaide Roma SOKej start
Jonas AhlkvistKlubblösej start
Lisa AhlkvistKlubblösej start

Öppen motion 7

3 130 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HallmanAttunda OK32:3310:23
2Lena SundqvistTullinge SK33:59+1:2610:51
3Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg35:59+3:2611:29
4Lasse JanssonEksjö SOK36:02+3:2911:30
5Peo BergLeksands OK36:54+4:2111:47
6Anders NilssonGotlands Bro OK37:38+5:0512:01
7Tobias WestrinTimrå SOK38:22+5:4912:15
8Folke SvangrenGotlands Bro OK39:21+6:4812:34
9Ann BergmanOK Ravinen39:51+7:1812:43
10Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF40:12+7:3912:50
11Anna M WindevallSjövalla FK40:27+7:5412:55
12Frida BomanGotlands Bro OK41:00+8:2713:05
13Gry GranstedtKlubblös41:04+8:3113:07
14Sören AnderssonCentrum OK41:09+8:3613:08
15Andrea BalakovaNyköpings OK42:33+10:0013:35
16Tommy UllbergSvaide Roma SOK42:38+10:0513:37
17Maria EnquistOK Hammaren43:33+11:0013:54
18Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK44:15+11:4214:08
19Lars StenbackOK Kåre46:30+13:5714:51
20Johanne Kaysen ThomsenOK Snab47:30+14:5715:10
21Sandra HaneOK Tyr48:41+16:0815:33
22Bo KarlssonTrollhättans SOK49:19+16:4615:45
23Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF49:35+17:0215:50
24Anki HallströmSvaide Roma SOK50:54+18:2116:15
25Inger VikströmOK Linné52:00+19:2716:36
26Christina OhlinRånäs OK52:04+19:3116:38
27Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg52:23+19:5016:44
28Helene LindelavOK Roslagen53:14+20:4117:00
29Johanna EkströmTolered-Utby Ol-klubb53:16+20:4317:01
30Robert AlmLänna IF54:37+22:0417:26
31Sofie HagbergNyköpings OK56:24+23:5118:01
32Jan WingstedtBodafors OK56:58+24:2518:12
33Madeleine GreenSträngnäs-Malmby OL57:01+24:2818:12
34Elin GustafssonGotlands Bro OK57:42+25:0918:26
35Bo EkströmDalaportens OL58:20+25:4718:38
36Ulrika JakobssonAlfta-Ösa OK58:31+25:5818:41
37Johan PetriOK Djerf58:50+26:1718:47
38Cecilia LundOK Renen59:38+27:0519:03
39Karin JaneråsOK Linné1:00:21+27:4819:16
40Magnus JanssonOK Roslagen1:01:23+28:5019:36
41Monica OhlinRånäs OK1:01:54+29:2119:46
42Anna JanssonOK Roslagen1:02:33+30:0019:59
43Ann-Sofie EdenhamnLänna IF1:02:45+30:1220:02
44Henrik NybergJärla Orientering1:02:48+30:1520:03
45Olle SvangrenGotlands Bro OK1:03:58+31:2520:26
46Carola KarlssonOK Tyr1:05:51+33:1821:02
47Mats KåbergKöping-Kolsva OK1:05:55+33:2221:03
48Anders HaneOK Tyr1:07:07+34:3421:26
49Marie GreenSträngnäs-Malmby OL1:07:42+35:0921:37
50Sara SöderqvistLinköpings OK1:10:31+37:5822:31
51Gunnar ErikssonGotlands Bro OK1:10:55+38:2222:39
52Per StålhammarTullinge SK1:11:06+38:3322:42
53Helene LarssonUddevalla OK1:11:37+39:0422:52
54Kristine Hjellup HorneTyrving IL1:12:44+40:1123:14
55Mikael JohanssonLänna IF1:13:05+40:3223:20
56Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK1:16:53+44:2024:33
57Christina BerggrenLjungskile FK1:18:34+46:0125:06
58Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering1:19:30+46:5725:23
59Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:21:31+48:5826:02
60Monika HögbergOK Södertörn1:25:09+52:3627:12
61Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL1:32:28+59:5529:32
62Fanny CedstedtLånghundra IF1:32:31+59:5829:33
Elisabeth HöögUddevalla OKej godkänd
Katarina BomanKlubblösej godkänd
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej godkänd
Jan-Åke BjörklundVisborgs OKej godkänd
Pia LarssonFK Göingarnaej godkänd
Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OKej godkänd
Cecilia JanzonOK Måsenej godkänd
Dag KarlssonGustavsbergs OKej godkänd
Lars-Olov AnderssonSigtuna OKej godkänd
Björn BoströmJärfälla OKej start
Karl-Göran CarlssonHylte OKej start

Öppen motion 8

4 630 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard StoltHestra IF38:528:23
2Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK39:58+1:068:37
3Annika BillstamOK Linné41:30+2:388:57
4Niklas VernerssonKlubblös42:29+3:379:10
5Marie HedarOK Tor45:19+6:279:47
6Tova HermodssonLunds OK45:31+6:399:49
7David HäggSävedalens AIK48:01+9:0910:22
8Åsa HallanderOK Kåre48:10+9:1810:24
9Håkan RichterKlubblös49:50+10:5810:45
10Sara ProforsFrol IL51:33+12:4111:08
11Emma ZetterströmSkarpnäcks OL52:07+13:1511:15
12Anders DanielssonÖstersunds OK53:29+14:3711:33
13Bert-Ove LarssonUddevalla OK53:44+14:5211:36
14Martin BoströmGotlands Bro OK53:49+14:5711:37
15Per WallinSvaide Roma SOK54:02+15:1011:40
16Helena AnderssonOK Tisaren55:00+16:0811:52
17Lena RauséusKFUM Örebro OK55:05+16:1311:53
18Björn FlodmanGotlands Bro OK57:35+18:4312:26
19Royne MyrmanNyköpings OK57:44+18:5212:28
20Martin SedströmKFUM Örebro OK58:23+19:3112:36
21Jonas VictorinKFUM Örebro OK58:27+19:3512:37
22Elisabet HalvarssonKFUM Örebro OK59:40+20:4812:53
23Kalle ZetterströmSöders-Tyresö1:00:40+21:4813:06
24Mats LövdahlVisby IF Gute SOK1:04:07+25:1513:50
25Torgny UndinKlubblös1:04:35+25:4313:56
26Jonas KarlssonKovlands IF1:04:59+26:0714:02
27Anton NilssonGotlands Bro OK1:08:11+29:1914:43
28Viktoria KarlssonKovlands IF1:08:44+29:5214:50
29Fredrik LarssonFrösö IF1:11:15+32:2315:23
30Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:13:52+35:0015:57
31Thomas FalkstrandTormestorps IF1:13:55+35:0315:57
32Stefan WångbergOK Ravinen1:16:15+37:2316:28
33Lottie LindOK Tyr1:16:46+37:5416:34
34Seth WimanTäby OK1:17:40+38:4816:46
35Christina LarssonKFUM Örebro OK1:21:54+43:0217:41
36Mikael LindOK Tyr1:23:13+44:2117:58
37Julia KeyGotlands Bro OK1:32:15+53:2319:55
38Anders NauHaninge SOK1:37:05+58:1320:58
39Igor EngströmKlubblös1:48:09+1:09:1723:21
Catarina BoströmEnebybergs IFej godkänd
Jonas FrantzKungälvs OKej godkänd
Jimmy LarssonIF Thorej godkänd
Mathias PerssonHelsingborgs SOKej godkänd
Jonas KallhaugeKlubblösej start

Öppen motion 9

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter LindbergOK Linné36:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser