Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Gotland
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 25 augusti 2018

Ankarsrums OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ulrika StrömbäckÖppen motion 1 (1)33:3214:54
2Erika StrömbäckÖppen motion 5 (6)46:11+2:4013:13
4Anders StrömbäckÖppen motion 8 (6)1:19:42+34:2918:09

Garda OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kurt LillroH55 (6)42:0711:40
3Birgitta BergH80 (7)1:20:10+5:2429:34
4Paula JakobssonD45 (5)56:58+21:1618:33
4Stefan ErlandssonH70 (5)45:42+8:2914:53
4Mattias WhiteH35 (6)59:39+16:4813:27
5Katarina JakobssonD55 (8)55:58+27:0421:31
6Ann-Britt LevinD55 (8)1:00:50+31:5623:23
Berndt BergH80 (7)ej godkänd

Gotlands Bro OK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Samuel EklundU2 (4)31:1112:49
1Linnea Kimell TynnvallD12 (4)30:1511:19
1Elisabeth KimellD75 (2)44:0319:24
1Ylva SvangrenD45 (5)35:4211:37
1Nellie LeveauU1 (5)15:348:47
1Natalie GardelinD14 (2)35:3811:06
1Edvard PetterssonH14 (4)44:0813:47
1Gert LundquistH65 (3)33:0310:12
1Beata PetterssonD18 (1)1:35:3726:56
1Göran GustafssonH45 (10)30:157:39
1Brent KeyH21 (12)31:036:53
1Anders NilssonH70 (5)37:1312:07
1Annika ErikssonD65 (4)36:5914:03
1Andreas PherssonH35 (6)42:519:40
2Felice GardelinD12 (4)32:55+2:4012:19
2Leif SvangrenH55 (6)52:40+10:3314:35
2Gunnar ErikssonÖppen motion 7 (6)55:28+12:1417:36
2Emil BjörksvedU2 (4)38:34+7:2315:52
2Kjell SkalbergH65 (3)38:46+5:4311:57
2Göran KimellH45 (10)31:53+1:388:04
3Peder PerssonH14 (4)54:01+9:5316:52
3Ida WestfältD12 (4)35:02+4:4713:07
3Håkan MattssonH21 (12)36:32+5:298:06
3Svante GustafssonU2 (4)38:49+7:3815:58
3Joakim GustafssonH12 (3)32:44+9:1012:23
3Olle SvangrenÖppen motion 7 (6)1:00:55+17:4119:20
3Mårten KorallH35 (6)54:11+11:2012:13
4Hanna EklundU1 (5)33:26+17:5218:53
4Ulrika PerssonD12 (4)53:10+22:5519:54
4Alva NilssonU2 (4)45:54+14:4318:53
4Edvin NilssonH18 (4)45:03+5:4112:58
4Bo SandahlÖppen motion 7 (6)1:07:35+24:2121:27
4Ronny LiljegrenH45 (10)37:12+6:579:25
4Karin MårtenssonD65 (4)1:00:38+23:3923:03
5Ellen EklundU1 (5)34:18+18:4419:22
5Eva StenströmÖppen motion 3 (5)1:00:56+26:5119:39
5Alexander NilssonH21 (12)40:59+9:569:05
6Andreas LiljegrenH21 (12)41:08+10:059:07
6Ulf NilssonH45 (10)45:24+15:0911:29
7Magnus IhreskogH45 (10)52:45+22:3013:21
8Mattias WestfältH21 (12)43:00+11:579:32
9Marcus TimgrenH21 (12)57:56+26:5312:50
11Joakim BjörkegrenH21 (12)1:22:42+51:3918:20
Emmett KeyInskolning (5)fullföljt
Lewis KeyInskolning (5)fullföljt
Vera TimgrenInskolning (5)fullföljt
Anne-Marie LundquistÖppen motion 7 (6)ej godkänd
Jonathan FlodmanH14 (4)ej godkänd
Amadeus HanssonH21 (12)ej godkänd
David WestfältH14 (4)ej start
Folke SvangrenH16 (1)ej start
Erland GardellH70 (5)ej start
Ines TimgrenInskolning (5)ej godkänd

HJS-Vansbro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Sonja PalmD21 (7)58:30+25:0015:56

IF Hansa-Hoburg

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Viktoria OlssonD35 (2)58:0216:37
1Arvid HultÖppen motion 3 (5)34:0510:59
2Herman FunkquistH14 (4)50:05+5:5715:39
2Göran HultÖppen motion 3 (5)36:44+2:3911:50
2Katarina FunkquistÖppen motion 8 (6)1:00:49+15:3613:51
2Ann-Christin SöderbergD65 (4)40:27+3:2815:22
3Stefan FunkquistÖppen motion 8 (6)1:09:26+24:1315:48
3Niklas HermanssonH45 (10)32:37+2:228:15
3Jerker EnekvistH70 (5)42:40+5:2713:53
3Maj-Britt GardeliusD65 (4)44:07+7:0816:46

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lena JanssonD55 (8)46:18+17:2417:48

Svaide Roma SOK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Hanna WallinD16 (1)59:4517:13
1Anne-Marie KarlssonD55 (8)28:5411:06
2Martin Svensson EikenesU1 (5)23:59+8:2513:32
2Ulrika NikolaussonD45 (5)46:05+10:2315:00
2Duncan RobertsonH21 (12)33:42+2:397:28
2Olof LevinH12 (3)29:28+5:5411:09
2Adam UllbergH10 (2)27:21+1:5813:05
2Mattias LevinH18 (4)40:46+1:2411:44
3Ida Svensson EikenesU1 (5)30:14+14:4017:04
3Mats EnglundH55 (6)57:26+15:1915:54
3Anders PerssonÖppen motion 3 (5)42:17+8:1213:38
3Pernilla MellinD45 (5)50:18+14:3616:23
4Anki HallströmD55 (8)50:54+22:0019:34
5Rolf AnderssonÖppen motion 8 (6)1:38:36+53:2322:27
5Tuva NikolaussonD21 (7)40:00+6:3010:53
6Elin JohnssonÖppen motion 8 (6)1:40:52+55:3922:58
6Nina BjersanderD21 (7)48:34+15:0413:14
9Anders EklundH45 (10)59:52+29:3715:09
10Ludvig WaktelH21 (12)1:04:41+33:3814:20
Allan OlofssonH75 (3)ej godkänd
Olof PerssonH21 (12)ej start

Tenhults SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Gunnar WahlströmÖppen motion 3 (5)51:51+17:4616:43

Visborgs OK

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik RankinÖppen motion 8 (6)45:1310:17
1Neo CederqvistH12 (3)23:348:55
1Johan BergiusH16 (1)50:1214:25
1Linnéa UddinÖppen motion 5 (6)43:3112:28
1Ann-Charlotte DahlÖppen motion 7 (6)43:1413:43
1Gustav HellminH10 (2)25:2312:08
1Albin LindgrenH18 (4)39:2211:20
1Anna SameliusD21 (7)33:309:07
1Ing-Marie BergmanD70 (3)44:4317:15
2Åsa GunnarssonD35 (2)1:12:02+14:0020:38
2Klara BäckstädeD14 (2)40:04+4:2612:28
2Lena NyströmD55 (8)45:09+16:1517:21
2Tommie OlssonH70 (5)37:45+0:3212:17
2Junia BirgerssonD21 (7)34:49+1:199:29
2Ingrid EnekvistD70 (3)1:01:21+16:3823:41
2Stefan WahlgrenH35 (6)44:48+1:5710:06
3Anders BirgerssonÖppen motion 5 (6)55:10+11:3915:48
3Bo MagnussonH65 (3)41:36+8:3312:50
3Mattias ÖsterdahlH18 (4)41:36+2:1411:59
3Mikaela RönnbäckD21 (7)36:16+2:469:52
3Ingrid DanielssonD70 (3)1:25:06+40:2332:51
4Folke LindgrenH80 (7)1:44:11+29:2538:26
4Felix BäckstädeH21 (12)37:47+6:448:22
4Gunnar HallströmH55 (6)1:01:36+19:2917:03
4Gerhard HåkanssonÖppen motion 5 (6)1:05:27+21:5618:45
4Emma LindgrenD21 (7)39:40+6:1010:48
5Sven UddinH55 (6)1:14:21+32:1420:35
5Måns PerssonÖppen motion 7 (6)1:19:34+36:2025:15
5Nils HallgrenH80 (7)1:55:24+40:3842:34
5Hans MellquistÖppen motion 5 (6)1:09:56+26:2520:02
5Annika ÖsterdahlD45 (5)1:03:39+27:5720:43
5Leif AnderssonH70 (5)1:03:08+25:5520:33
5Patrik RönnbäckH45 (10)39:30+9:1510:00
5Anders HellminH35 (6)1:05:10+22:1914:42
7Andreas NikolaussonH21 (12)41:46+10:439:15
8Armin SchollerH45 (10)53:46+23:3113:36
10Stefan PerssonH45 (10)1:13:02+42:4718:29
Edvin BäckstädeInskolning (5)fullföljt
Anna-Karin BergiusÖppen motion 5 (6)ej godkänd
Robert GustafssonH55 (6)ej godkänd
Sture LarssonH80 (7)ej godkänd
Ingela UddinD55 (8)ej godkänd
Karin BengtssonD55 (8)ej godkänd
Daniel SeestrandH35 (6)ej godkändLadda ner rutt i gpx-format
Albin Lindh SporreH14 (4)ej start
Leon HanssonH21 (12)ej start
Adam ÖsterdahlH16 (1)ej start
Alva Lindh SporreD10ej start

Visby IF Gute SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Bille WidellH80 (7)1:14:4627:35
1Svenerik JohanssonH75 (3)50:3415:39
2Jan JesslénH80 (7)1:18:42+3:5629:02
2Edith BergvallD75 (2)1:08:20+24:1730:06
2Leo LövdahlH75 (3)1:05:18+14:4420:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser