Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Gotland
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 25 augusti 2018

Gotlands Bro OK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Samuel EklundU2 (4)31:1112:49
1Linnea Kimell TynnvallD12 (4)30:1511:19
1Elisabeth KimellD75 (2)44:0319:24
1Ylva SvangrenD45 (5)35:4211:37
1Nellie LeveauU1 (5)15:348:47
1Natalie GardelinD14 (2)35:3811:06
1Edvard PetterssonH14 (4)44:0813:47
1Gert LundquistH65 (3)33:0310:12
1Beata PetterssonD18 (1)1:35:3726:56
1Göran GustafssonH45 (10)30:157:39
1Brent KeyH21 (12)31:036:53
1Anders NilssonH70 (5)37:1312:07
1Annika ErikssonD65 (4)36:5914:03
1Andreas PherssonH35 (6)42:519:40
2Felice GardelinD12 (4)32:55+2:4012:19
2Leif SvangrenH55 (6)52:40+10:3314:35
2Gunnar ErikssonÖppen motion 7 (6)55:28+12:1417:36
2Emil BjörksvedU2 (4)38:34+7:2315:52
2Kjell SkalbergH65 (3)38:46+5:4311:57
2Göran KimellH45 (10)31:53+1:388:04
3Peder PerssonH14 (4)54:01+9:5316:52
3Ida WestfältD12 (4)35:02+4:4713:07
3Håkan MattssonH21 (12)36:32+5:298:06
3Svante GustafssonU2 (4)38:49+7:3815:58
3Joakim GustafssonH12 (3)32:44+9:1012:23
3Olle SvangrenÖppen motion 7 (6)1:00:55+17:4119:20
3Mårten KorallH35 (6)54:11+11:2012:13
4Hanna EklundU1 (5)33:26+17:5218:53
4Ulrika PerssonD12 (4)53:10+22:5519:54
4Alva NilssonU2 (4)45:54+14:4318:53
4Edvin NilssonH18 (4)45:03+5:4112:58
4Bo SandahlÖppen motion 7 (6)1:07:35+24:2121:27
4Ronny LiljegrenH45 (10)37:12+6:579:25
4Karin MårtenssonD65 (4)1:00:38+23:3923:03
5Ellen EklundU1 (5)34:18+18:4419:22
5Eva StenströmÖppen motion 3 (5)1:00:56+26:5119:39
5Alexander NilssonH21 (12)40:59+9:569:05
6Andreas LiljegrenH21 (12)41:08+10:059:07
6Ulf NilssonH45 (10)45:24+15:0911:29
7Magnus IhreskogH45 (10)52:45+22:3013:21
8Mattias WestfältH21 (12)43:00+11:579:32
9Marcus TimgrenH21 (12)57:56+26:5312:50
11Joakim BjörkegrenH21 (12)1:22:42+51:3918:20
Emmett KeyInskolning (5)fullföljt
Lewis KeyInskolning (5)fullföljt
Vera TimgrenInskolning (5)fullföljt
Anne-Marie LundquistÖppen motion 7 (6)ej godkänd
Jonathan FlodmanH14 (4)ej godkänd
Amadeus HanssonH21 (12)ej godkänd
David WestfältH14 (4)ej start
Folke SvangrenH16 (1)ej start
Erland GardellH70 (5)ej start
Ines TimgrenInskolning (5)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser