Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Broruset, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Broruset, Gotland
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: söndag 8 april 2018

Gotlands Bro OK

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil BjörksvedU2 (3)31:2611:54
1David WestfältH14 (5)33:3610:40
1Ida WestfältD12 (3)29:4311:10
1Gert LundquistH65 (3)25:058:10
1Magnus IhreskogH45 (15)32:498:06
1Folke SvangrenH16 (3)35:299:24
1Leif SvangrenH55 (3)41:5511:17
2Samuel EklundU1 (8)25:04+0:5811:23
2Felice GardelinD12 (3)37:24+7:4114:03
2Kjell SkalbergH65 (3)29:48+4:439:42
2Jonathan FlodmanH14 (5)37:07+3:3111:46
2Natalie GardelinD16 (2)55:51+6:0415:46
2Ylva SvangrenD45 (6)45:15+2:0114:44
2Göran GustafssonH45 (15)33:32+0:438:16
2Beata PetterssonD18 (2)1:14:18+29:3420:01
2Anders NilssonH70 (7)36:31+5:1411:40
2Erik NilssonH16 (3)39:56+4:2710:35
2Birgitta HjerthénD55 (7)38:01+2:1612:22
2Anders BlomérÖppen motion 5 (10)44:07+0:4312:27
2Andreas LiljegrenH21 (18)38:32+0:417:17
3Olle TornellU1 (8)27:33+3:2712:31
3Ulrika PerssonD12 (3)47:12+17:2917:44
3Ulf NilssonH45 (15)33:56+1:078:22
3Joakim GustafssonH12 (3)58:38+10:3222:02
3Elisabeth KimellD70 (4)42:01+6:0616:40
3Olof GardellÖppen motion 5 (10)44:27+1:0312:33
3Enar LöfstedtU2 (3)39:44+8:1815:03
4Edvard PetterssonH14 (5)47:08+13:3214:57
4Mattias WestfältH21 (18)41:35+3:447:52
5Peder PerssonH14 (5)48:37+15:0115:26
5Göran KimellH45 (15)35:38+2:498:47
5Tilde WestermarkU1 (8)40:55+16:4918:35
5Johan BjörksvedÖppen motion 5 (10)1:00:57+17:3317:13
6Alva NilssonU1 (8)47:46+23:4021:42
6Göran PerssonÖppen motion 5 (10)1:08:05+24:4119:13
6Julia KeyÖppen motion 3 (13)46:40+14:5014:54
7Susann HanssonÖppen motion 7 (21)47:06+12:3415:02
7Olle SvangrenH21 (18)43:57+6:068:19
8Eva GustafssonÖppen motion 5 (10)1:43:12+59:4829:09
8Magnus GustafssonÖppen motion 5 (10)1:43:12+59:4829:09
8Svante GustafssonU1 (8)1:01:55+37:4928:08
8Håkan MattssonH21 (18)47:36+9:459:00
9Albin LarssonH21 (18)47:44+9:539:02
9Karin MårtenssonÖppen motion 3 (13)54:46+22:5617:29
11Anne-Marie LundquistÖppen motion 3 (13)1:06:42+34:5221:18
14Jonas PetterssonÖppen motion 7 (21)55:58+21:2617:52
16Joakim BjörkegrenH21 (18)1:20:38+42:4715:16
Hanna EklundInskolning (8)fullföljt
Engla ErikssonInskolning (8)fullföljt
Norah GardellInskolning (8)fullföljt
Emmett KeyInskolning (8)fullföljt
Lewis KeyInskolning (8)fullföljt
Ronny LiljegrenH45 (15)ej godkänd
Edvin NilssonH21 (18)ej godkänd
Gabriella HammarskjöldD35 (3)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser