Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s Sommarquattro, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s Sommarquattro, etapp 2
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: söndag 18 juni 2017

Bana 1

1 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas OlssonOK Amne9:436:56
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf12:52+3:099:11
3Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro14:00+4:1710:00
4Gustav OlssonOK Amne17:17+7:3412:20
5Ella NybergSkattkärrs SOK17:33+7:5012:32
6Edith BergenfurSkattkärrs SOK24:50+15:0717:44
7Alva RööhsSkattkärrs SOK28:53+19:1020:37
8Lilly BergenfurSkattkärrs SOK28:54+19:1120:38
9Mats BorgKlubblös29:38+19:5521:10
10Peter EdelsvärdCentrum OK29:42+19:5921:12
11Sture HögsellKristinehamns OK30:44+21:0121:57
12Alrik WikströmOK Tyr1:06:36+56:5347:34

Bana 2

1 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie ForslundKristinehamns OK14:458:11
2Alfred NybergSkattkärrs SOK15:28+0:438:35
3Stig VahlbergKristinehamns OK15:52+1:078:48
4Bruno GöranssonAlmby IK16:27+1:429:08
5Emma LiliegrenOK Djerf16:50+2:059:21
6Edvard PelanderOK Djerf18:20+3:3510:11
7Christy KallbäckOK Djerf19:04+4:1910:35
8Lennart MikaelssonKristinehamns OK19:43+4:5810:57
9Ivar WikströmOK Tyr19:53+5:0811:02
10Siv AnderssonKristinehamns OK20:53+6:0811:36
11Maria BergHagaby GoIF Örebro21:23+6:3811:52
12Karin LundbladOK Djerf21:47+7:0212:06
13Felicia RööhsSkattkärrs SOK22:56+8:1112:44
14Isabella HolmOK Djerf25:20+10:3514:04
15Hjalmar HögsellKristinehamns OK35:48+21:0319:53
Åke IvanssonDegerfors OKej godkänd
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Ella NordströmKils OKej godkänd
Roger AnderssonKristinehamns OKej start
Viveca JernstedtKristinehamns OKej start

Bana 3

2 300 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LindbladOK Djerf15:556:55
2Alexander JanssonOK Djerf16:13+0:187:03
3Amanda JanssonOK Djerf16:59+1:047:23
4Maria BrodinFossum IF17:30+1:357:36
5Anna BrodinFalkenbergs OK18:04+2:097:51
6Anna JanssonOK Djerf18:27+2:328:01
7Lena WesterlundOK Djerf18:30+2:358:02
8Ulf NordzellOK Djerf18:59+3:048:15
9Jenny JohanssonKFUM Örebro OK19:00+3:058:15
10Ellen PelanderOK Djerf19:11+3:168:20
11Thom SandvikAvesta OK19:18+3:238:23
12Christer NälemarkOK Djerf19:27+3:328:27
13Tova ErikssonOK Djerf19:54+3:598:39
14Marie SandgrenKristinehamns OK20:07+4:128:44
15Amanda JacobssonDegerfors OK20:17+4:228:49
16Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro20:18+4:238:49
17Sven-Erik BrodinKristinehamns OK20:33+4:388:56
18Johan PetriOK Djerf21:05+5:109:10
19Anders OlssonOK Tyr21:12+5:179:13
20Leif EricssonOK Tyr21:36+5:419:23
21Ann-Sofi WelanderOK Djerf22:27+6:329:45
22Runo JohanssonKristinehamns OK22:32+6:379:47
23Elisabeth FalemoKristinehamns OK23:03+7:0810:01
24Lisa OlmKils OK23:07+7:1210:03
25Lars BroströmDegerfors OK23:19+7:2410:08
26Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro23:28+7:3310:12
27Monica DjurbergOK Tyr24:26+8:3110:37
28Leif SalinOK Tyr25:12+9:1710:57
29Bo HävertDegerfors OK25:29+9:3411:04
30Bo GustafssonKristinehamns OK26:32+10:3711:32
31Matilda HolmOK Djerf27:06+11:1111:46
32Roland ÖhmanKristinehamns OK27:26+11:3111:55
33Eva TrangiusOK Tyr29:01+13:0612:36
34Anna-Lena JacobssonDegerfors OK29:32+13:3712:50
35Carola KarlssonOK Tyr39:13+23:1817:03
Christer GillenäsKristinehamns OKej start
Rolf SteinerKristinehamns OKej start
Rebecca TakeOK Tyrej start

Bana 4

2 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SkoglundKils OK15:425:48
2Fredrik Eriksson ZetterbergOK Djerf16:55+1:136:15
3Linda TakeOK Tyr17:21+1:396:25
4Mattias PerssonOK Tyr17:28+1:466:28
5Svein NygårdLillomarka OL18:13+2:316:44
5Daniel ThörnKristinehamns OK18:13+2:316:44
7Per HåstlundAlmby IK18:22+2:406:48
8Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro19:40+3:587:17
9Jan-Olof BäckOK Djerf20:12+4:307:28
10Mia GyllenbergOK Tyr20:27+4:457:34
11Rasmus PetterssonOK Djerf20:29+4:477:35
12Frida JohanssonOK Djerf20:35+4:537:37
13Jonas LarssonKristinehamns OK20:39+4:577:38
14Bengt JohanssonOK Tyr20:46+5:047:41
15Charlotte FlansbjerOK Djerf20:57+5:157:45
16Mickael GöranssonAlmby IK21:02+5:207:47
17Mikael NybergSkattkärrs SOK21:16+5:347:52
18Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro21:25+5:437:55
19Anna NordströmKils OK21:37+5:558:00
20Linda GustafssonOK Tyr21:48+6:068:04
21Sverre WikströmOK Tyr21:49+6:078:04
22Ola HoltbringOK Amne21:50+6:088:05
23Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK22:27+6:458:18
24Ylva OlmKils OK23:05+7:238:32
25Ann HyvönenSkattkärrs SOK24:13+8:318:58
26Mikael RööhsSkattkärrs SOK24:15+8:338:58
27Lina RööhsSkattkärrs SOK24:45+9:039:10
28Mats HastadFellingsbro GOIF25:04+9:229:17
29Angelica WikströmOK Tyr25:10+9:289:19
30Håkan SvenssonAlmby IK28:17+12:3510:28
31Jenny NybergSkattkärrs SOK28:26+12:4410:31
32Anton HolmOK Djerf29:39+13:5710:58
33Ann-Britt GöranssonAlmby IK30:16+14:3411:12
34Risto HakolaKristinehamns OK42:41+26:5915:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser