Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Älmes vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Älmes vårtävling
Arrangörsorganisation: OK Älme
Datum: tisdag 1 maj 2018

D21

4 210 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LundgrenVäxjö OK32:137:39
2Alicia LundgrenVäxjö OK34:33+2:208:12
3Lina BergmanOK Skogsfalken34:35+2:228:12
4Klara AnderssonOK Orion36:37+4:248:41
5Lotten KindlundhFK Finn37:33+5:208:55
6Josephine RegnellVäxjö OK37:45+5:328:58
7Katarina LenanderVäxjö OK38:02+5:499:02
8Irmalinn NilssonHärlövs IF38:09+5:569:03
9Julia DahlHelsingborgs SOK38:28+6:159:08
10Caroline LindelöwHärlövs IF39:19+7:069:20
11Lindha HellnerFK Göingarna41:07+8:549:45
12Sofia DahlHärlövs IF42:40+10:2710:08
13Hilma HolmströmHärlövs IF42:50+10:3710:10
14Hanna WåhlinOK Skogsfalken42:58+10:4510:12
15Marie OlssonÖrkelljunga FK51:47+19:3412:18
16Ingrid BirgerssonHärlövs IF1:03:45+31:3215:08
17Ester BirgerssonHärlövs IF1:13:04+40:5117:21
18Linnea LeijonHärlövs IF1:16:47+44:3418:14
Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Carina GustafssonOK Gyngeej start

H21

5 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna30:465:55
2Isak BergmanOK Skogsfalken31:48+1:026:06
3Pontus PeterssonOK Orion31:49+1:036:07
4Loke AgmarkenHalmstad OK33:43+2:576:29
5Håkan BengtssonAlvesta SOK34:45+3:596:40
6Håkan AnderssonHalmstad OK34:49+4:036:41
7Andreas LundbladOK Nackhe35:04+4:186:44
8Håkan GunnarssonFK Göingarna35:47+5:016:52
9Niklas KarlssonVäxjö OK36:56+6:107:06
10Henrik KroksmyrVäxjö OK37:00+6:147:06 Ladda ner rutt i gpx-format
11Ludvig HallabroHässleholms OK37:35+6:497:13
12Daniel EvaldssonVäxjö OK37:54+7:087:17
13Per LenanderVäxjö OK38:12+7:267:20
14Felix AlnervikHelsingborgs SOK38:34+7:487:25
15Albin AnderssonVäxjö OK41:36+10:508:00
16Rasmus SvenssonVärend GN OL46:25+15:398:55
17Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK46:59+16:139:02
18Hugo CedervallÖrkelljunga FK47:20+16:349:06
19Per Arne EvaldssonOK Gynge51:15+20:299:51
20Johan NöjdFK Göingarna51:53+21:079:58
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej start

D18

3 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda AxelssonFK Göingarna27:527:35
2Tina LjungqvistLunds OK38:07+10:1510:23
3Nelli OlvegårdFK Göingarna44:47+16:5512:12
4Emma NilssonAlvesta SOK45:10+17:1812:18
5Paulina JägstedtHalmstad OK45:23+17:3112:21

H18

4 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon GiselssonRonneby OK32:557:48

D16

3 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NilssonAndrarums IF41:2011:13
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start

H16

3 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil JägstedtHalmstad OK34:468:57
2Klas LjungqvistLunds OK38:19+3:339:52
3Ivar HelmerssonHässleholms OK43:10+8:2411:07
4Malte KristianssonHalmstad OK44:02+9:1611:20
5Gabriel SteffertOK Tyringe49:49+15:0312:50
6Philip MartinssonFK Finn50:41+15:5513:03
7Rasmus JohanssonOK Stigen53:15+18:2913:43
8Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:16:41+41:5519:45
Melvin NilssonHärlövs IFej start

D16 Kort

2 940 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Natalie WestlundTorsås OKej start

D14

3 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK24:087:31
2Alice OlvegårdFK Göingarna26:17+2:098:11
3Enni LindskogOK Älme27:22+3:148:31
4Emmy PalmFK Boken28:45+4:378:57
5Maja LindénVäxjö OK28:58+4:509:01
6Viola HolmströmHärlövs IF34:03+9:5510:36
7Anna ViktorssonOK Skogsfalken36:06+11:5811:14
8Sandra WiduchKarlskrona SOK41:44+17:3613:00
9Maja BäcklundRonneby OK45:05+20:5714:02 Ladda ner rutt i gpx-format
Tilda NyrellAlvesta SOKej godkänd
Alice PerssonOK Tyringeej godkänd
Emma EmilssonOK Skogsfalkenej start

H14

3 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK24:137:29
2David MorénHjärnarps OL25:51+1:388:00
3Liam KarlssonAlvesta SOK31:13+7:009:39
4Hugo MartinssonFK Finn32:52+8:3910:10
5Casper TuressonHärlövs IF37:48+13:3511:42
6Gunnar WessbergHärlövs IF41:23+17:1012:48
7William SteffertOK Tyringe41:39+17:2612:53
8Hannes SvenssonRonneby OK47:15+23:0214:37
9Axel TenghagenHärlövs IF47:45+23:3214:46
10Anton KarlssonFK Finn59:15+35:0218:20
11Moltas ÖstergrenAlvesta SOK1:02:21+38:0819:18
12Albin JägstedtHalmstad OK1:06:40+42:2720:38
Casper PegardOK Gyngeej start
Jakob IngelströmOK Gyngeej start

H14 Kort

2 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Villyam JohanssonOK Tyringe35:0213:16

D12

2 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LjungqvistLunds OK19:077:31
2Hanna MorénHjärnarps OL19:17+0:107:35
3Aprilia CinthioSkåneslättens OL22:01+2:548:40
4Saga PalmertzHelsingborgs SOK23:42+4:359:19
5Lovisa KroksmyrVäxjö OK24:38+5:319:41
6Smilla ThomassonFK Göingarna25:03+5:569:51
7Wilma KroksmyrVäxjö OK27:20+8:1310:45
8Hilda LindénVäxjö OK28:40+9:3311:17
9Alice KristenssonMarkaryds FK33:31+14:2413:11
10Linnéa SandströmOK Älme35:26+16:1913:57
11Hanna BäcklundRonneby OK35:59+16:5214:10
12Ebba AnderssonAlvesta SOK37:06+17:5914:36
13Tove RosbergÖrkelljunga FK38:42+19:3515:14

H12

2 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:006:54
2Albin GranqvistFK Göingarna18:49+1:497:38
3Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna20:15+3:158:13
4Ville LindskogOK Älme20:52+3:528:28
5Kurt SjöbergHelsingborgs SOK24:28+7:289:56
6Oliver CarlidenHalmstad OK25:05+8:0510:11
7Isac ElingforsVäxjö OK25:47+8:4710:28
8Wille VernströmRonneby OK26:04+9:0410:35
9Erik WihlborgOK Gynge27:46+10:4611:17
10Gustav GranqvistFK Göingarna28:52+11:5211:44
11Otto NybergÖrkelljunga FK29:14+12:1411:53
12Ossian ÖstergrenAlvesta SOK29:19+12:1911:55
13Nils PerssonOK Tyringe30:45+13:4512:30
14Elliot JägstedtHalmstad OK36:47+19:4714:57

H12 Kort

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albert SvenssonFK Finn19:459:16
2Gustav NilssonAlvesta SOK21:47+2:0210:13
3Carl JohanssonOK Tyringe23:19+3:3410:56

D10

2 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AhlOK Norrvirdarna20:039:24
2Elin RydströmOK Skogsfalken20:39+0:369:41
3Lisa JohnssonFK Finn22:13+2:1010:25
4Olivia SvenssonFK Åsen25:17+5:1411:52
5Ebba NilssonOK Gynge29:56+9:5314:03
6Emmy EllbringFK Finn30:43+10:4014:25

H10

2 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EngOK Pan-Kristianstad14:066:39
2Linus LindénVäxjö OK14:55+0:497:02
3Erik ZettervallKarlskrona SOK16:22+2:167:43
4Joar AnderssonVäxjö OK17:32+3:268:16
5Alvin LundgrenVäxjö OK20:29+6:239:39
6Elias PalmertzHelsingborgs SOK22:26+8:2010:34
7Hugo BäcklundRonneby OK23:55+9:4911:16
8Isak GustafssonHalmstad OK26:29+12:2312:29
Albin EmilssonOK Skogsfalkenej start

D35

3 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GustafssonVäxjö OK39:0910:19
2Veronika PalmertzHelsingborgs SOK44:39+5:3011:46
3Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad44:55+5:4611:51
4Susanna CaleklintKarlskrona SOK57:49+18:4015:15
5Marie SvenssonFK Åsen59:00+19:5115:34

H35

4 340 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HåkanssonFK Göingarna32:027:22
2Ulf ÅkessonHärlövs IF32:36+0:347:30
3Fabian LjungqvistLunds OK33:09+1:077:38
4Niklas NilssonHärlövs IF34:37+2:357:58
5Nils HelmerssonHässleholms OK37:22+5:208:36
6Jens NordalOK Skogsfalken37:31+5:298:38
7Stefan LundhSödertälje-Nykvarn OF38:14+6:128:48
8Mikael PerssonFK Göingarna38:16+6:148:49
9Magnus TenghagenHärlövs IF39:54+7:529:11
10Henrik BirgerssonHärlövs IF40:55+8:539:25
11Björn NilssonHärlövs IF44:53+12:5110:20
12Torgny HolmströmHärlövs IF55:18+23:1612:44
13Lars DahlHärlövs IF55:29+23:2712:47
14Jan WessbergHärlövs IF1:17:19+45:1717:48

D40

3 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PerssonVäxjö OK40:0510:27
2Lotta EkbergÖrkelljunga FK42:30+2:2511:05
3Maria HelmerssonHässleholms OK44:19+4:1411:34
4Anna WikströmHästveda OK44:23+4:1811:35
5Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK46:12+6:0712:03
6Kerstin OlvegårdFK Göingarna50:51+10:4613:16
7Sara JägstedtHalmstad OK1:11:33+31:2818:40

H40

4 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim GustafssonHalmstad OK28:436:40
2Henrik BengtssonFalkenbergs OK30:39+1:567:07
3Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers31:22+2:397:17
4Thomas NilssonEslövs FK32:48+4:057:37
5Frans SvenssonFK Finn33:51+5:087:52
6Tobias SvenssonFK Finn34:49+6:068:05
7Martin GummessonFK Finn36:19+7:368:26
8Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad37:44+9:018:46
9Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK38:18+9:358:54 Ladda ner rutt i gpx-format
10Mikael ThomassonFK Göingarna39:05+10:229:05
11Jonas NorénHelsingborgs SOK40:38+11:559:26
12Gustav BäcklundRonneby OK42:13+13:309:49
13Peter JohanssonVäxjö OK45:14+16:3110:31
14Stefan CaleklintKarlskrona SOK45:33+16:5010:35

D45

3 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LjungqvistLunds OK27:108:29
2Louise AxelssonFK Göingarna28:02+0:528:45
3Camilla HolmqvistOK Stigen28:18+1:088:50
4Malin LeijonHärlövs IF32:11+5:0110:03
5Carina ThynellHärlövs IF32:43+5:3310:13
6Marie NilssonHärlövs IF33:18+6:0810:24
7Susanne LundgrenVäxjö OK35:20+8:1011:02
8Helena AnderssonHärlövs IF35:52+8:4211:12
9Lotta MorénHjärnarps OL36:34+9:2411:25
10Anneli WihlborgOK Gynge36:39+9:2911:27
11Maria TuressonHärlövs IF38:18+11:0811:58
12Camilla CarlssonHärlövs IF40:35+13:2512:40
13Kerstin DahlHärlövs IF45:18+18:0814:09
14Mona RosbergÖrkelljunga FK47:26+20:1614:49
15Emma BirgerssonHärlövs IF51:37+24:2716:07
16Helen NilssonHärlövs IF58:59+31:4918:25
Maria PeterssonHalmstad OKej godkänd
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej start

H45

4 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK26:116:24
2Mikael LundqvistHalmstad OK31:41+5:307:44
3Magnus GranqvistFK Göingarna32:02+5:517:49
4Magnus WihlborgOK Gynge32:51+6:408:01
5Pär SvenssonVärend GN OL38:46+12:359:28
6Patrik IngelströmOK Gynge39:16+13:059:36
7Heide PerssonAndrarums IF39:37+13:269:41
8Lennart MorénHjärnarps OL40:27+14:169:53
9Martin JohanssonHalmstad OK40:45+14:349:57
10Mattias JägstedtHalmstad OK45:47+19:3611:11
11Magnus CinthioSkåneslättens OL47:59+21:4811:43
12Niklas WelanderÖrkelljunga FK49:42+23:3112:09
13Ola NilssonAlvesta SOK53:27+27:1613:04
14Paul OlssonOK Skogsfalken1:05:15+39:0415:57

D50

3 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK28:489:13
2Lena RegnellVäxjö OK29:18+0:309:23
3Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK30:08+1:209:39
4Gunilla GustafssonOK Orion31:26+2:3810:04
5Anneli KarlssonFK Finn33:52+5:0410:51
6Helena KristianssonHässleholms OK36:56+8:0811:50
7Christin OlssonOK Gynge44:56+16:0814:24

H50

4 040 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik RosénVäxjö OK28:357:04
2Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad29:04+0:297:11
3Magnus LarssonFK Göingarna30:36+2:017:34
4Magnus AbrahamssonHalmstad OK31:41+3:067:50
5Henric HöglindOK Pan-Kristianstad32:05+3:307:56
6Niklas EdvardssonFK Göingarna32:16+3:417:59
6Henrik LarssonFK Göingarna32:16+3:417:59
8Mårten WikströmHalmstad OK32:40+4:058:05
9Anders BlomqvistOK Skogsfalken33:14+4:398:13
10Kennet HorvathHalmstad OK35:50+7:158:52
11Johan AnderssonOK Skogsfalken36:02+7:278:55
12Håkan KarlssonFK Finn36:13+7:388:57
13Magnus PorleVäxjö OK37:34+8:599:17
14Pierre DanielssonOK Skogsfalken44:48+16:1311:05
15Per KristianssonHalmstad OK45:18+16:4311:12
16Peter AnderssonOK Gynge51:58+23:2312:51
17Stephan ÖstergrenAlvesta SOK52:59+24:2413:06
18Jan KristenssonMarkaryds FK54:30+25:5513:29
19Jan JohanssonSkåneslättens OL1:04:35+36:0015:59
20Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:19:00+50:2519:33
Ola JönssonOK Vilse 87ej godkänd
Håkan DanielssonVäxjö OKej godkänd
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Mikael KarlssonOK Skogsfalkenej godkänd
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstadej start

D55

3 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK29:129:30
2Danute MånssonOK Pan-Kristianstad29:13+0:019:31
3Lena OlssonSkåneslättens OL31:17+2:0510:11
4Britt-Marie BengtssonFK Åsen31:27+2:1510:14
5Kristina JohanssonKalmar OK31:52+2:4010:22
6Ann NilssonMarkaryds FK32:06+2:5410:27
7Kerstin PerssonFK Göingarna32:19+3:0710:31
8Lena SwartzOK Orion33:12+4:0010:48
9Kerstin TjernlundOK Vilse 8733:42+4:3010:58
10Christina SegerslättSkåneslättens OL35:17+6:0511:29
11Christina SternerTockarps IK35:57+6:4511:42
12Marita FilipssonMarkaryds FK36:13+7:0111:47
13Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK48:35+19:2315:49
14Eva TollsternVäxjö AIS50:57+21:4516:35

H55

3 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SöderlundFK Göingarna28:017:08
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK28:18+0:177:13
3Glen HåkanssonVäxjö OK30:50+2:497:51
4Johnny NimvikFK Åsen30:57+2:567:53
5Thomas HenmyrOK Vilse 8734:29+6:288:47
6Mats BrorssonTockarps IK36:05+8:049:12
7Jan NilssonAndrarums IF36:10+8:099:13
8Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK37:19+9:189:31
9Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK37:24+9:239:32
10Ingemar MånssonRonneby OK40:20+12:1910:17
11Hans-Erik KarlssonOK Torfinn46:50+18:4911:56
12Lennart StenssonHelsingborgs SOK58:22+30:2114:53
Benjamin ViebkeMalmö OKej start
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej start
Lars HallabroHässleholms OKej start

D60

2 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela EkelövSkåneslättens OL26:529:21
2Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK27:35+0:439:36
3Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad30:02+3:1010:27
4Birgitta OlssonOK Skogsfalken32:40+5:4811:22
5Bente KällVäxjö OK33:01+6:0911:30
6Lena KarlssonHalmstad OK38:25+11:3313:23 Ladda ner rutt i gpx-format
7Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK38:30+11:3813:24
8Berit RuneforsVäxjö OK38:50+11:5813:31
9Arja IngvarssonOK Vilse 871:06:02+39:1023:00

H60

3 410 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LarssonFK Göingarna26:487:51
2Ingemar Jansson HaverstadLierbygda O-lag28:41+1:538:24
3Ingmar EkelövSkåneslättens OL30:17+3:298:52
4Jan WahlströmSnättringe SK30:40+3:528:59
5Ingmar OlssonOK Vilse 8732:10+5:229:25
6Lars LindgrenFK Finn32:14+5:269:27
7Håkan HenmyrOK Vilse 8732:46+5:589:36
8Tore TjernlundOK Vilse 8732:51+6:039:38
9Ingemar PeterssonMarkaryds FK34:34+7:4610:08
10Björn KarlssonHalmstad OK35:33+8:4510:25 Ladda ner rutt i gpx-format
11Sten SegerslättSkåneslättens OL35:51+9:0310:30
12Dan SjöholmHalmstad OK38:45+11:5711:21
13Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK41:42+14:5412:13
14Thomas DagsbergOK Orion50:10+23:2214:42
Roger ThörnOK Vilse 87ej start

D65

2 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8729:3010:18
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK31:17+1:4710:56
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK32:52+3:2211:29
4Gunnel MånssonOK Vilse 8733:52+4:2211:50
5Åsa StåhlHjärnarps OL34:22+4:5212:00
6Lena SöderbergOK Skogsfalken36:01+6:3112:35
7Eva PetterssonVäxjö OK36:31+7:0112:46
8Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL38:22+8:5213:24
9Karin LarssonOK Kompassen47:19+17:4916:32
10Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK57:25+27:5520:04
11Kristin JohanssonKarlskrona SOK58:25+28:5520:25
12Margareta HeldFK Åsen1:12:16+42:4625:16
Eva ArvidssonAlvesta SOKej start

H65

3 210 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK25:147:51
2Bernt-Ove KarlssonFK Finn29:32+4:189:12
3Krister NilssonVäxjö OK30:21+5:079:27
4Jan KarlssonOK Virdarna30:52+5:389:36
5Lars SvenssonOK Vilse 8731:03+5:499:40
6Kenth SundgrenSkåneslättens OL31:12+5:589:43
7Lennart ErforsOK Torfinn31:22+6:089:46
8Åke KarlssonAlvesta SOK31:56+6:429:56
9Olle BohmanHjärnarps OL32:04+6:509:59
10Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK32:10+6:5610:01
11Kalle LindqvistVäxjö OK32:52+7:3810:14
12Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK33:43+8:2910:30
13Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad34:01+8:4710:35
14Jörgen NilssonRonneby OK34:59+9:4510:53
15Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna37:11+11:5711:35
16Mats IngvarssonOK Vilse 8737:59+12:4511:49
17Tommy HautopOK Pan-Kristianstad38:01+12:4711:50
18Lars Göran KillanderHästveda OK40:46+15:3212:41 Ladda ner rutt i gpx-format
19Göran JohnssonSkåneslättens OL45:54+20:4014:17
20Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK47:58+22:4414:56
21Bo JohanssonOK Vilse 8750:23+25:0915:41
Anders PerssonOK Vilse 87ej start

D70

2 680 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK30:2111:19
2Karin PerssonOK Tyringe35:08+4:4713:06
3Gullevi SvenssonRonneby OK36:22+6:0113:34
4Ulla HåkanssonOK Gynge37:08+6:4713:51
5Torill SvendsenFrosta OK38:39+8:1814:25
6Berit ByströmOK Virdarna41:14+10:5315:23
7Lena JönssonLaholms IF OK41:27+11:0615:27
8Barbro NilssonAlvesta SOK43:28+13:0716:13
9Karin BengtssonOK Kompassen44:54+14:3316:45
10Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad45:28+15:0716:57
11Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK45:45+15:2417:04
12Siw BlomqvistOK Vilse 8747:11+16:5017:36
13Solbritt GustafssonOK Virdarna51:10+20:4919:05
14Margareta WikströmVäxjö AIS51:23+21:0219:10
15Ann-Mari PerssonVäxjö OK54:57+24:3620:30
Kristin LindbergLunds OKej start

H70

3 030 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen25:208:21
2Leif SandgrenFrosta OK27:25+2:059:02
3Ronald Mc GrailHjärnarps OL29:12+3:529:38
4Nils KarlssonVäxjö AIS29:25+4:059:42
5Lars PerssonOK Kompassen29:51+4:319:51
6Tommy PerssonVäxjö OK31:38+6:1810:26
7Conny BerggrenVäxjö AIS32:41+7:2110:47
8Åke EkstrandHärlövs IF33:06+7:4610:55
9Benkt AnderssonFrosta OK34:07+8:4711:15
10Tommy OlssonKarlskrona SOK34:15+8:5511:18
11Håkan NilssonMalmö OK34:55+9:3511:31
12Christer GrönbladHärlövs IF35:22+10:0211:40
13Göran SvenssonFK Finn36:56+11:3612:11
14Jan PerssonYstads OK37:09+11:4912:15
15Kent EkdahlEmmaboda Verda OK37:51+12:3112:29
16Gert OlssonSkåneslättens OL38:28+13:0812:41
17Lennart AnderssonOK Orion38:50+13:3012:48
18Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK43:28+18:0814:20
19Leif KarlssonFrosta OK45:10+19:5014:54
20Nils-Åke NilssonHärlövs IF46:01+20:4115:11
21Bengt StåhlHjärnarps OL46:15+20:5515:15
22Erling SamuelssonOK Vilse 8747:10+21:5015:33
23Lennart MartinssonOK Tyringe49:08+23:4816:12
24Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK55:48+30:2818:24
25Nils-Erik BondessonFrosta OK58:49+33:2919:24
26Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF1:02:31+37:1120:37
27Tommy HeldFK Åsen1:08:55+43:3522:44
Leif MalmHärlövs IFej godkänd
Kenneth LindblomVäxjö OKej godkänd
Ingvar PerssonFK Åsenej godkänd
Göran LarssonOK Kompassenej start

D75

2 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK24:3910:13
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK26:56+2:1711:10
3Helen AndertoftMarkaryds FK28:29+3:5011:49
4Elsa SvenssonOK Vilse 8729:34+4:5512:16
5Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK30:36+5:5712:41
6Gunilla GrönbladHärlövs IF33:30+8:5113:54
7Eva EskilssonHässleholms OK34:45+10:0614:25
8Brita DahlbergHässleholms OK36:20+11:4115:04
9Marianne CarlssonSkåneslättens OL41:15+16:3617:06

H75

2 870 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK25:358:54
2Inge PerssonFK Boken26:32+0:579:14
3Roland KarlssonRonneby OK26:48+1:139:20
4Kjell MånssonKarlskrona SOK28:40+3:059:59
5Anders CarlssonSkåneslättens OL31:31+5:5610:58
6Kurt BergstrandLessebo OK31:56+6:2111:07
7Roland OffrellFrosta OK32:18+6:4311:15
8Krister SandbladVäxjö OK34:01+8:2611:51
9Stig KarlssonLessebo OK34:45+9:1012:06
10Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad34:46+9:1112:06
11Bertil OttossonFK Göingarna35:04+9:2912:13
12Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad35:09+9:3412:14
13Kjell LindauOK Kompassen35:50+10:1512:29
14Roland EdvinssonFK Göingarna41:04+15:2914:18
15Torgny JonssonVäxjö AIS41:07+15:3214:19
16Hubert HugossonOK Gynge41:17+15:4214:23
17Allan SunnergrenHjärnarps OL46:24+20:4916:10
18Ragnar OlssonRonneby OK47:45+22:1016:38
19Kenneth LindborgHässleholms OK54:36+29:0119:01
Tom LindbergLunds OKej start

D80

2 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn36:0515:37
2Clarie EkOK Pan-Kristianstad39:43+3:3817:11
3Laila MalmqvistVäxjö OK55:26+19:2123:59

H80

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Werner TörnblomVäxjö OK29:4711:40
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad31:37+1:5012:23
3Johan JanssonVäxjö OK31:47+2:0012:27
4Anders AdlerLinköpings AIK33:42+3:5513:12
5Leif SjögrenOK Orion34:36+4:4913:34
6Gillis AlmVäxjö OK35:43+5:5614:00
7Jan-Eric NelkingFK Åsen55:33+25:4621:47

H85

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt EdvardssonOK Torfinn35:1815:12
2Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK35:20+0:0215:13
3Lars-erik MalmqvistVäxjö OK37:23+2:0516:06
Sven SvenssonKarlskrona SOKej godkänd

Inskolning

1 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hubert CarlssonFK Finnfullföljt
Lukas HavtorpVäxjö OKfullföljt
Lova KillanderHästveda OKfullföljt
Elina LindénVäxjö OKfullföljt
Frida MobergFK Göingarnafullföljt
Emil PerssonVäxjö OKfullföljt
Linus PerssonVäxjö OKfullföljt
Carl SandströmOK Älmefullföljt
Li KillanderHästveda OKej start

U1

1 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KroksmyrVäxjö OK16:399:37
2Saga HavtorpVäxjö OK16:57+0:189:47
3Oscar RydströmOK Skogsfalken17:18+0:3910:00
4Axel BengtssonAlvesta SOK17:40+1:0110:12
5Stina GustafssonHalmstad OK22:00+5:2112:43
6Hugo GranqvistFK Göingarna22:21+5:4212:55
7Amanda EngOK Pan-Kristianstad24:02+7:2313:53
8Karin WestströmAlvesta SOK24:55+8:1614:24
9Erik AnzeliusHästveda OK25:41+9:0214:50
10Vincent SteffertOK Tyringe26:38+9:5915:23
11Albin SöderbergOK Skogsfalken27:07+10:2815:40
12Melker BengtssonAlvesta SOK27:09+10:3015:41
13Oskar SöderbergOK Skogsfalken28:00+11:2116:11
14Nils BondessonFrosta OK50:33+33:5429:13

U2

2 130 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen MobergFK Göingarna20:179:31
2Erik AhlOK Norrvirdarna23:26+3:0911:00
3Johan SandströmOK Älme23:31+3:1411:02
4Lovisa LexellFK Finn24:40+4:2311:34
5Sonia KurashovaFK Åsen25:51+5:3412:08
6Alexander BjärbyFrosta OK25:57+5:4012:10
7Maja HavtorpVäxjö OK26:54+6:3712:37
8Hilda BengtssonAlvesta SOK27:05+6:4812:42
9Philip HöglindOK Pan-Kristianstad27:10+6:5312:45
10Sophie WiduchKarlskrona SOK27:13+6:5612:46
11Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad28:30+8:1313:22
12Fifi PegardOK Gynge31:37+11:2014:50
13Nathalie WerlinSimlångsdalens IF32:05+11:4815:03
14Teo NilssonOK Älme33:12+12:5515:35
15Emilia MattssonOK Tyringe33:22+13:0515:39
16Rasmus NilssonOK Gynge33:23+13:0615:40
17Carla BirgerssonHärlövs IF35:56+15:3916:52
18Kajsa BengtssonAlvesta SOK37:03+16:4617:23
19Anton FaxénVäxjö OK37:39+17:2217:40
20Isak SvenssonFalkenberg OK38:06+17:4917:53
21Delia CondoriHästveda OK52:30+32:1324:38
22Alice CondoriHästveda OK54:14+33:5725:27
23Kristina Nilsson CondoriHästveda OK55:51+35:3426:13
Dominykas PrakapasBig Foot Orienteersej godkänd

Öppen motion 1

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta KillanderHästveda OK41:3416:21
2Johanna LexellFK Finn41:58+0:2416:31
3Malin LundhHästveda OK45:14+3:4017:48
4Alfred BengtssonHästveda OK59:00+17:2623:13
Bertil AhlbergOK Gyngeej godkänd
Linda LexellFK Finnej start

Öppen motion 3

2 590 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK22:248:38
2Åsa  EllbringFK Finn28:37+6:1311:02
3Kati NémethStigmännen Karlshamns OK29:42+7:1811:28
4Pontus TörnblomHässleholms OK30:42+8:1811:51
5Malin AnderssonOK Älme33:13+10:4912:49
6Wilhelm WestströmAlvesta SOK33:42+11:1813:00
7Anki PålbrinkOK Gynge34:02+11:3813:08
8Sandra ObersHästveda OK34:51+12:2713:27
9Rolf AnderssonLaholms IF OK37:05+14:4114:19
10Maria KroksmyrVäxjö OK38:04+15:4014:41
11Barbro MartinssonOK Tyringe38:49+16:2514:59
12Stina BengtssonAlvesta SOK39:16+16:5215:09
13Johanna LindénVäxjö OK41:17+18:5315:56
14Ingvar PerssonOK Tyringe41:19+18:5515:57
15MariAnn SvenssonVäxjö AIS42:04+19:4016:14
16Ingrid NilssonVäxjö OK42:17+19:5316:19
17Emil MårtenssonÖrkelljunga FK43:59+21:3516:58
18Åsa AhlOK Norrvirdarna44:04+21:4017:00
19Kajsa BäcklundRonneby OK44:11+21:4717:03
20Linnéa BjärbyFrosta OK44:15+21:5117:05
21Ann-christin KristenssonMarkaryds FK44:19+21:5517:06
22Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK44:32+22:0817:11
23Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK44:35+22:1117:12
24Lisel ArvidssonVäxjö OK45:10+22:4617:26
25Cecilia WiduchKarlskrona SOK45:35+23:1117:35
26Sonja HammarOK Kompassen46:06+23:4217:47
27Margareta RingRonneby OK46:18+23:5417:52
28Anna-Lena SöderbergOK Gynge46:38+24:1418:00
29Marianne SjölanderOK Gynge47:38+25:1418:23
30Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna49:50+27:2619:14
31Madelene TörnblomHässleholms OK50:22+27:5819:26
32Maria NygrenFK Boken50:44+28:2019:35
33Arvid BrännströmHästveda OK54:52+32:2821:11
34Ture AugotssonFK Boken56:52+34:2821:57
35Eva BergstrandVärend GN OL57:01+34:3722:00
36Mia HällKlubblös58:21+35:5722:31
37Gösta NilssonHästveda OK58:47+36:2322:41
38Anna NilssonHästveda OK58:50+36:2622:42
39Allan HammarOK Kompassen59:14+36:5022:52
40Jan DahlbergHässleholms OK59:33+37:0922:59
41Kerstin JönssonVäxjö AIS1:00:33+38:0923:22
42Gert BerggrenVäxjö AIS1:04:35+42:1124:56
43Siw BerggrenVäxjö AIS1:04:44+42:2024:59
44Ingrid WerlinSimlångsdalens IF1:09:02+46:3826:39
45Ulla KarlssonOK Tyringe1:30:25+1:08:0134:54
46Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:32:28+1:10:0435:42
Mattias RexareKlubblösej godkänd
Henrik FranzenKlubblösej godkänd
Kerstin MartinssonOK Tyringeej godkänd

Öppen motion 5

3 510 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ClassonOK Stigen35:4210:10
2Jakob LexellFK Finn36:25+0:4310:22
3Fredrik ElingforsVäxjö OK38:43+3:0111:01
4Charlie FhermHästveda OK40:19+4:3711:29
5Ronny FhermHästveda OK40:20+4:3811:29
6Anders WestströmAlvesta SOK40:41+4:5911:35
7Malin ClassonOK Stigen40:53+5:1111:38
8Martin NilssonHässleholms OK40:57+5:1511:40
9Per PegardOK Gynge43:17+7:3512:19
10Annika SvärdOskarströms OK44:09+8:2712:34
11Göran KlemmingOK Stigen45:48+10:0613:02
12Ulf ArvidssonVäxjö OK46:56+11:1413:22
13Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK48:58+13:1613:57
14Anneli WihlborgOK Gynge50:06+14:2414:16
15Elena KurashovaFK Åsen54:14+18:3215:27
16Jan HägerAndrarums IF55:51+20:0915:54
17Åsa WestströmAlvesta SOK55:54+20:1215:55
18Jenny RosénHästveda OK56:10+20:2816:00
19Håkan KarlssonOK Gynge58:56+23:1416:47
20Anders GranqvistVärend GN OL59:19+23:3716:53 Ladda ner rutt i gpx-format
21Annika GranqvistVärend GN OL59:23+23:4116:55
22Stefan ClaessonOK Stigen59:45+24:0317:01
23Max AnderssonOK Älme1:02:02+26:2017:40
24Nils MarionOK Älme1:02:05+26:2317:41
25Eva-Lotta JohanssonRonneby OK1:02:11+26:2917:42
26Melissa MillbournOK Skogsfalken1:03:55+28:1318:12
27Mia HallabroHässleholms OK1:03:58+28:1618:13
28Annelie ThomassonFK Göingarna1:07:01+31:1919:05
29Anja MarionOK Älme1:09:26+33:4419:46
30Mikael WiduchKarlskrona SOK1:10:11+34:2919:59
31Alfred WessbergHärlövs IF1:12:12+36:3020:34
32Susanne ModigLaholms IF OK1:12:57+37:1520:47
33Marie NilssonOK Virdarna1:13:36+37:5420:58
34Ingegärd LundHästveda OK1:16:21+40:3921:45
35Lennart MagnussonLaholms IF OK1:18:31+42:4922:22
36Eva KarlssonOK Gynge1:23:08+47:2623:41
37Lena KarlssonOK Skogsfalken1:26:28+50:4624:38
38Bertrand MarionOK Älme1:30:55+55:1325:54
39Ia NyrellAlvesta SOK1:38:24+1:02:4228:02
40Magnus NyrellAlvesta SOK1:56:07+1:20:2533:04
Anette HolmströmHärlövs IFej godkänd
Max SvenssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Linda NilssonAlvesta SOKej godkänd
Gustav ClassonOK Stigenej godkänd

Öppen motion 7

3 340 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan CarlidenHalmstad OK31:489:31
2Anna-Karin BondessonFrosta OK31:49+0:019:31
3Dennis PerssonVäxjö OK33:55+2:0710:09
4Matilda NilssonOK Gynge34:47+2:5910:24
5Sverker ErikssonOK Gynge35:38+3:5010:40
6Tomas KarlssonOK Njudung36:05+4:1710:48
7Anette NilssonOK Gynge36:06+4:1810:48
8Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK38:18+6:3011:28
9Eva TykessonRävetofta OK38:24+6:3611:29
10Johan StåhlHjärnarps OL38:33+6:4511:32
11Göran JohanssonOK Tyringe39:09+7:2111:43
12Emil ViktorssonOK Skogsfalken40:54+9:0612:14
13Hans LarssonHässleholms OK41:46+9:5812:30
14Anders NilssonFK Göingarna42:21+10:3312:40 Ladda ner rutt i gpx-format
15John D SöderbergOK Skogsfalken42:24+10:3612:41
16Ingrid SöderbergOK Skogsfalken42:27+10:3912:42
17Jenny VinbladLunds OK43:03+11:1512:53
18Ingela AlvmyrenHalmstad OK43:33+11:4513:02
19Carl SvenssonFK Finn43:59+12:1113:10
20Henrik ViktorssonOK Skogsfalken44:01+12:1313:10
21Emma FaxénVäxjö OK44:09+12:2113:13
22Frida PalmFK Boken44:20+12:3213:16
23Maria HåkanssonVäxjö OK44:59+13:1113:28
24Claes OlvegårdFK Göingarna45:04+13:1613:29
25Caroline PerssonFK Finn45:41+13:5313:40
26Karin KarlssonHalmstad OK46:08+14:2013:48
27Bengt AnderssonAlvesta SOK46:20+14:3213:52
28Hanna FagerVäxjö OK46:38+14:5013:57
29Bengt HenrikssonVäxjö AIS47:26+15:3814:12
30Willie OlssonRävetofta OK48:17+16:2914:27
31Ola JohanssonOK Gynge48:22+16:3414:28
32Ingela AnderssonOK Orion48:25+16:3714:29
33Christina OlssonSkåneslättens OL48:37+16:4914:33
34Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK49:21+17:3314:46
35Sven Erik JönssonOK Tyringe49:37+17:4914:51
36Wiveka ErnstssonFK Göingarna50:17+18:2915:03
37Åke OlssonHässleholms OK51:50+20:0215:31
38Lena StrandMarkaryds FK52:25+20:3715:41
39Andreas WerlinSimlångsdalens IF53:30+21:4216:01
40Thomas VinbladLunds OK55:14+23:2616:32
41Ulf KristenssonHalmstad OK55:33+23:4516:37
42Eva WildmarkFK Boken56:40+24:5216:57
43Christina GöranssonKlubblös1:00:25+28:3718:05
44Roland ErikssonHästveda OK1:01:32+29:4418:25
45Christina NilssonAndrarums IF1:01:56+30:0818:32
45Willy OlssonOK Skogsfalken1:01:56+30:0818:32
47Olle RingRonneby OK1:01:59+30:1118:33
48Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK1:02:53+31:0518:49
49Ruben EdvardssonHästveda OK1:03:35+31:4719:02
50Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:05:06+33:1819:29
51Daniel EhmannKlubblös1:05:45+33:5719:41
52Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:07:10+35:2220:06
53Roland JanssonVäxjö OK1:07:28+35:4020:11
54Mats RosénHästveda OK1:07:49+36:0120:18
55Torgny ÅstedtHärlövs IF1:08:22+36:3420:28
56Eva RolanderOK Pan-Kristianstad1:08:49+37:0120:36
57Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken1:09:53+38:0520:55
58Tommy BengtssonHässleholms OK1:11:22+39:3421:22
59Kerstin WessbergHärlövs IF1:12:02+40:1421:34
60Mikael LindRonneby OK1:12:08+40:2021:35 Ladda ner rutt i gpx-format
61Anders HenrikssonOK Skogsfalken1:12:54+41:0621:49
62Britt ÅkessonHässleholms OK1:13:07+41:1921:53
63Marianne OffrellFrosta OK1:16:16+44:2822:50
64Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:23:17+51:2924:56
65Rolf NilssonAndrarums IF1:25:20+53:3225:32
66Inga LjungquistLunds OK1:33:10+1:01:2227:53
67Christer LjungquistLunds OK1:40:41+1:08:5330:08
Leif MagnussonOK Torfinnej godkänd
Erland MartinssonOK Tyringeej godkänd
Christer SvenssonRonneby OKej start

Öppen motion 8

4 600 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AnderssonIFK Lidingö SOK25:385:34
2Anders AhlOK Norrvirdarna32:08+6:306:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Patrik JohanssonHelsingborgs SOK33:16+7:387:13
4Torgny LundHästveda OK34:07+8:297:25
5Lucian SemeniucFK Finn34:58+9:207:36
6Mattias KillanderHästveda OK37:30+11:528:09
7Måns FaxénVäxjö OK37:33+11:558:09
8Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK37:39+12:018:11
9André BjärbyFrosta OK37:49+12:118:13
10Marie EngOK Pan-Kristianstad40:17+14:398:45
11Stefan RosénHästveda OK41:24+15:469:00
11Daniel NilssonHästveda OK41:24+15:469:00
13David BengtssonFK Åsen41:26+15:489:00
14Jonas EdvardssonHästveda OK41:45+16:079:04
15Viktor ÖstergrenVäxjö OK43:26+17:489:26
16Paul IripFK Göingarna43:36+17:589:28
17Jon MobergFK Göingarna44:44+19:069:43
18Per HolmbergRonneby OK46:10+20:3210:02
19Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK46:24+20:4610:05
20Anton DanielssonVäxjö OK46:27+20:4910:05
21Peter BlomqvistKlubblös47:25+21:4710:18
22Håkan ÖstergrenVäxjö OK47:45+22:0710:22
23Mikael SvärdOskarströms OK48:13+22:3510:28
24Håkan ForsmanRonneby OK48:31+22:5310:32
25Yngve ErnstssonFK Göingarna48:47+23:0910:36
26Ulf HonethVäxjö OK48:54+23:1610:37
27Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad49:20+23:4210:43
28Jan KarlssonVäxjö OK49:29+23:5110:45
29Jenny OlssonÖrkelljunga FK49:35+23:5710:46
30Julius KindlundhFK Finn49:38+24:0010:47
31Johan MalmqvistVäxjö OK49:46+24:0810:49
32Elin WallquistVäxjö OK50:10+24:3210:54
33Roger NilssonLaholms IF OK50:26+24:4810:57
34Lars ErikssonKalmar OK51:12+25:3411:07
35Simon SvenssonLaholms IF OK51:18+25:4011:09
36Louise RolanderOK Pan-Kristianstad53:06+27:2811:32
37Jonas FagerVäxjö OK53:43+28:0511:40
38Kerstin SegerLaholms IF OK56:16+30:3812:13
39Tobias KillanderHästveda OK57:25+31:4712:28
40Linus AhlquistHästveda OK57:26+31:4812:29
41Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK57:54+32:1612:35
42Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad58:13+32:3512:39
43Helena ÅhlinHelsingborgs SOK58:51+33:1312:47
44Göran FastOK Pan-Kristianstad59:01+33:2312:49
45Rebecca SvenssonVärend GN OL59:57+34:1913:01
46Martin NilssonHelsingborgs SOK1:00:34+34:5613:10
47Anders PerssonOK Pan Kristianstad1:01:07+35:2913:17
48Jan NygrenFK Boken1:01:34+35:5613:23
49Johan RydströmOK Skogsfalken1:03:15+37:3713:45
50Gert OlssonTockarps IK1:03:21+37:4313:46
51Ola WinqvistFK Göingarna1:03:43+38:0513:51
52Per-Olof FernbergIS Skanne1:04:31+38:5314:01
53Björn ZettervallKarlskrona SOK1:04:53+39:1514:06
54Mark ObersHästveda OK1:07:52+42:1414:45
55Anna BjärbyFrosta OK1:09:51+44:1315:11
56Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:14:00+48:2216:05
57Sven TörnkvistTormestorps IF1:55:10+1:29:3225:02
Sven GiselssonRonneby OKej godkänd
Ingrid LarssonFK Göingarnaej godkänd
Erik KindlundhFK Finnej godkänd
Mats SvenssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser