Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM medeldistans
Arrangörsorganisation: Väsby OK
Datum: torsdag 24 augusti 2017

H21

4 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlssonVäsby OK40:219:36
2Jonas ÖhmanVäsby OK40:32+0:119:39
3Stefan GranathVäsby OK45:52+5:3110:55
4Henrik HammasVäsby OK47:13+6:5211:14
5Joakim OlssonVäsby OK48:11+7:5011:28
Filip OlssonVäsby OKej start

H18

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert ColeVäsby OK36:0710:37
Emil KarlssonVäsby OKutgått
Samuel KyletoftVäsby OKej start

D14

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma JosefssonVäsby OK21:5410:57
2Moa JohanssonVäsby OK22:26+0:3211:13
3Tilde BredermanVäsby OK22:45+0:5111:22
4Melina FogelbrinkVäsby OK28:47+6:5314:23

H14

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin ErikssonVäsby OK16:508:25
2Viktor SandqvistVäsby OK26:04+9:1413:02

H12

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver RosanderVäsby OK18:459:22
2Emil AnterudVäsby OK20:06+1:2110:03
3Noah SantaliusVäsby OK23:44+4:5911:52
Edvin JohanssonVäsby OKej godkänd

D10

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice ErikssonVäsby OK25:0712:33
2Fanny KarlsVäsby OK27:50+2:4313:55
3Alva SmedsVäsby OK37:20+12:1318:40

D40

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ColeVäsby OK46:0313:32
2Katrin JosefssonVäsby OK1:02:25+16:2218:21
3Marie KyletoftVäsby OK1:13:52+27:4921:43

H45

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten AnterudVäsby OK34:1610:04
2Jonas KarlssonVäsby OK43:49+9:3312:53
3Petri SantaliusVäsby OK44:28+10:1213:04
4Tobias AtterbrandVäsby OK48:11+13:5514:10

H50

3 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils ErikssonVäsby OK37:4411:05
2Hans JonssonVäsby OK43:13+5:2912:42
3Nigel ColeVäsby OK46:06+8:2213:33
4Roger TinglöfVäsby OK50:16+12:3214:47
5Tomas SandqvistVäsby OK51:21+13:3715:06

D55

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia BoudrieVäsby OK49:4417:08
2Annika LundströmVäsby OK49:59+0:1517:14
Ulla GummesonVäsby OKutgått

H60

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif WallenbroVäsby OK42:0214:29
2Benny PetterssonVäsby OK45:55+3:5315:50
3Jan LarssonVäsby OK46:53+4:5116:10

D70

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta HagstedtVäsby OK43:0817:58
2UC Lybert ErikssonVäsby OK1:01:53+18:4525:47
3Ingrid JarlebringVäsby OK1:03:58+20:5026:39

H70

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt ErikssonVäsby OK30:4412:48
2Per-Åke CarlenstamVäsby OK40:43+9:5916:57
3Kjell JanssonVäsby OK1:03:05+32:2126:17
4Ingemar JarlebringVäsby OK1:05:21+34:3727:13

U2

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia CasselVäsby OK28:4814:24
2Elin AtterbrandVäsby OK34:36+5:4817:18
Tyra FogelbrinkVäsby OKej start

U3

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda ModigVäsby OK31:5215:56

ÖM7

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter FogelbrinkVäsby OK52:2121:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser