Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dag- KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag- KM
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: lördag 10 juni 2017

Almby IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lars KarlssonÖppen motion 7 (5)1:01:51+21:5814:13

Hagaby GoIF Örebro

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonÖppen motion 7 (5)39:539:10
3Hans EgefalkÖppen motion 8 (6)50:44+15:069:38

Lindebygdens OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Penny HaglundD12 (2)29:0011:27
1Per-Erik GustavssonÖppen motion 4 (1)56:0818:09
1Julia PeterssonU1 (2)31:2815:12
1Asta SjöbergÖppen motion 2 (2)26:3110:28
1Ludwig PeterssonH12 (1)38:5815:24
1Lovisa ThybeckD10 (1)22:5111:02
1Sofia CarlssonÖppen motion 5 (5)33:399:30
1Axel ThybeckH10 (2)12:486:11
1Per ThybeckÖppen motion 1 (4)32:2715:40
1Anna-Maria BackrydD17- (4)40:459:22
1Patrik ThybeckH17- (12)47:188:59
2Monica ThybeckÖppen motion 1 (4)36:13+3:4617:29
2Ingrid ArnessonU1 (2)39:14+7:4618:57
2Oliver ArnessonH10 (2)17:57+5:098:40
2Hanna HellsingD17- (4)41:46+1:019:36
2Hedda JohanssonD12 (2)54:02+25:0221:21
2Henrik HallorH17- (12)55:28+8:1010:32
2Anna JohanssonÖppen motion 2 (2)34:44+8:1313:43
2Fredrik ArnessonÖppen motion 5 (5)36:25+2:4610:17
3Hanna ArnessonÖppen motion 5 (5)41:07+7:2811:36
3Gun HelmerssonÖppen motion 1 (4)38:30+6:0318:35
3Hans HelmerssonH17- (12)1:01:48+14:3011:44
3Annika BrodinD17- (4)42:01+1:169:39
4Marie-Helen HaglundÖppen motion 5 (5)44:50+11:1112:39
4Claes SjöbergÖppen motion 1 (4)1:00:29+28:0229:13
4Roland KarlssonH17- (12)1:06:21+19:0312:36
4Susanne HellsingD17- (4)1:09:58+29:1316:05
5Kent KarlssonH17- (12)1:09:14+21:5613:09
5Ethel NordÖppen motion 5 (5)1:08:16+34:3719:17
6Lage JonssonH17- (12)1:13:18+26:0013:56
7Gert IngvarssonH17- (12)1:31:33+44:1517:24
8Anders HolmbergH17- (12)1:35:29+48:1118:09
9Bengt WisénH17- (12)1:40:24+53:0619:05
10Rolf HelmerssonH17- (12)2:00:53+1:13:3522:58
11Lars Ivan CarlssonH17- (12)2:05:24+1:18:0623:50
Eddie IsraelssonH17- (12)ej godkänd
Oscar IngvarssonH16ej start

OK Milan

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per EklöfÖppen motion 8 (6)35:386:46
2Jan-Åke IsraelssonÖppen motion 8 (6)48:24+12:469:12
2Susanne ErikssonÖppen motion 7 (5)43:48+3:5510:04
3Josefin ErlandssonÖppen motion 7 (5)48:47+8:5411:12
4Hans LibergÖppen motion 8 (6)53:45+18:0710:13
4Håkan LibergÖppen motion 7 (5)50:40+10:4711:38
6Andreas MogrenÖppen motion 8 (6)59:07+23:2911:14

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Reinert HallorÖppen motion 8 (6)57:03+21:2510:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser