Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan, etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 23 maj 2017

Korta banan

1 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcel BenkertOK Stigen11:316:28
2Jörgen JosefssonOK Stigen13:06+1:357:21
3Wilmer TenggrenOK Stigen14:20+2:498:03
4Simon JohanssonOK Stigen14:46+3:158:17
5Monica AlverslidOK Stigen15:34+4:038:44
6Ida HenningssonBredaryds SOK15:35+4:048:45
7Alma NilssonOK Stigen16:06+4:359:02
8Olle NilssonOK Stigen17:04+5:339:35
9Tova GulldénOK Stigen20:38+9:0711:35
10Elva KarlssonOK Stigen20:39+9:0811:36
11Maj LungOK Stigen22:55+11:2412:52
12Sonja EmanuelssonOK Stigen23:24+11:5313:08
13Selma-Heléne HanflerOK Stigen24:00+12:2913:28
13Madelene SubaOK Stigen24:00+12:2913:28
15Marita JohanssonOK Stigen28:40+17:0916:06
16Bo JohanssonOK Stigen28:50+17:1916:11
17Greta Lundborg DanåsOK Stigen30:41+19:1017:14
18Arvid LüddeckensAnderstorps OK41:30+29:5923:18
19Cecilia StenerOK Stigen42:22+30:5123:48
20Malin JosephsonOK Stigen42:36+31:0523:55

Mellanbanan

3 390 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter DombyOK Stigen29:368:43
2Rickard AmrénOK Stigen32:01+2:259:26
3Camilla JohanssonOK Stigen32:40+3:049:38
4Thomas AxelssonOK Stigen35:08+5:3210:21
5Susanne DombyOK Stigen35:16+5:4010:24
6Björn NilssonOK Stigen36:34+6:5810:47
7Hanna HenningssonBredaryds SOK36:35+6:5910:47
8Oskar NilssonOK Stigen40:33+10:5711:57
9Bo AndreassonOK Reftele40:35+10:5911:58
9Benny JohanssonOK Reftele40:35+10:5911:58
11Kajsa-Lena AmrénOK Stigen43:35+13:5912:51
12Tomas DavidssonOK Stigen43:58+14:2212:58
13Sölve AnderssonOK Stigen44:06+14:3013:00
14Jeanette RingbergBredaryds SOK45:24+15:4813:23
15Leo JensenOK Stigen46:58+17:2213:51
16Emma SundeliusOK Stigen47:15+17:3913:56
17Susann BerntssonOK Reftele47:30+17:5414:00
18Gunilla SandströmOK Stigen47:59+18:2314:09
19Frida EnglundOK Stigen48:12+18:3614:13
20Frida DombyOK Stigen48:16+18:4014:14
21Katarina LindOK Stigen49:01+19:2514:27
22Emma AmrénOK Stigen49:15+19:3914:31
23Karin HelmiusOK Reftele53:04+23:2815:39
24Madeleine ClaessonOK Stigen55:15+25:3916:17
25Kurt KarlssonOK Stigen1:02:06+32:3018:19
26Stig FranssonOK Stigen1:03:45+34:0918:48

Långa banan

4 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK33:447:14
2Anton GunnarssonBredaryds SOK47:11+13:2710:07
3Leif SöderlindBredaryds SOK49:41+15:5710:39
4Klara ElmbladBredaryds SOK52:10+18:2611:11
5Lina SandströmOK Stigen53:52+20:0811:33
6Viktor ParkOK Stigen55:42+21:5811:57
7Rasmus JohanssonOK Stigen1:02:04+28:2013:19
8Kennet SandströmOK Stigen1:03:41+29:5713:39
9Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK1:06:01+32:1714:10
10Ellen SigvardsonBredaryds SOK1:12:20+38:3615:31
11Niclas SjögrenOK Stigen1:13:22+39:3815:44
12Maria AnderssonBredaryds SOK1:38:31+1:04:4721:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser