*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: onsdag 31 maj 2017

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
12Louise WanemarkÖppen motion 6 (22)1:05:11+21:50

Fjärås AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Kjell VallinÖppen motion 3 (15)32:20+12:34

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
23Liselotte RybergÖppen motion 5 (31)1:09:33+29:34

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
7Fredrik PerssonÖppen motion 6 (22)51:11+7:50

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
15Arne ForsÖppen motion 7 (36)45:07+15:15

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
22Josefine HemströmÖppen motion 5 (31)1:08:02+28:03

Göteborg-Majorna OK

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Laust SörensenÖppen motion 6 (22)43:21
1Jens KaminskyÖppen motion 5 (31)39:59
2Viktor LyxellÖppen motion 6 (22)44:19+0:58
4Ingvar LarssonÖppen motion 6 (22)46:23+3:02
4Andreas EklundÖppen motion 7 (36)34:03+4:11
5Jens KaminskyÖppen motion 6 (22)46:29+3:08
5Jimmie PetterssonÖppen motion 7 (36)34:19+4:27
5Mats GruvefeltÖppen motion 5 (31)51:29+11:30
6Magnus PåhlmanÖppen motion 7 (36)37:07+7:15
6Anders SpaakÖppen motion 5 (31)51:53+11:54
7Magnus CarlssonÖppen motion 7 (36)37:23+7:31
7Angelica AfzeliusÖppen motion 5 (31)53:23+13:24Ladda ner rutt i gpx-format
13Alecsander BengtssonÖppen motion 6 (22)1:06:15+22:54
14Karl-Johan NorlingÖppen motion 7 (36)43:49+13:57
14Johanna Lindgren GrimåsÖppen motion 6 (22)1:06:18+22:57
16Anders WestfeltÖppen motion 6 (22)1:19:45+36:24
17Roland AsztalosÖppen motion 6 (22)1:20:07+36:46
20Jennie BengtssonÖppen motion 5 (31)1:05:11+25:12
26Jill ÅgrenÖppen motion 5 (31)1:21:55+41:56
28Sofia PålmanÖppen motion 7 (36)1:02:04+32:12
29Johanna FridhagenÖppen motion 7 (36)1:02:16+32:24
Kristina LarssonÖppen motion 5 (31)ej godkänd
August BjälemarkÖppen motion 7 (36)ej godkänd

Göteborgs SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Peter AugustssonÖppen motion 7 (36)30:39+0:47
4Inger FredriksonÖppen motion 3 (15)24:51+5:05
5Carl-Fredrik FredriksonÖppen motion 3 (15)24:52+5:06
16Lennart AnderssonÖppen motion 7 (36)45:12+15:20
Tobias AnderssonÖppen motion 7 (36)ej godkänd

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13Erik NordqvistÖppen motion 7 (36)41:53+12:01

IFK Göteborg

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
9Samuel FermÖppen motion 6 (22)53:45+10:24
9Jakob LjungkvistÖppen motion 7 (36)38:45+8:53
10Henrik AlbrektssonÖppen motion 5 (31)54:31+14:32
12Emelie NordqvistÖppen motion 3 (15)39:14+19:28
14Inga-Lill FermÖppen motion 3 (15)52:05+32:19
25Anna LjungkvistÖppen motion 5 (31)1:19:57+39:58
28Caroline SvenssonÖppen motion 5 (31)1:23:13+43:14
Daniel LarssonÖppen motion 6 (22)ej godkänd

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
12Sten BlomströmÖppen motion 7 (36)41:46+11:54
19Karin NeroÖppen motion 6 (22)1:23:42+40:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Peter SävingerÖppen motion 3 (15)19:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Beatrice JonekenÖppen motion 3 (15)24:10+4:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Sofia LundÖppen motion 3 (15)24:41+4:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
6Katrin LysvretÖppen motion 3 (15)26:01+6:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
7Stina MartinssonÖppen motion 3 (15)27:07+7:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
9Katrin BoklundÖppen motion 3 (15)35:01+15:15

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
10Minna GruvefeltÖppen motion 3 (15)36:12+16:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
11Alice KapocsÖppen motion 3 (15)36:13+16:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13John GruvefeltÖppen motion 3 (15)50:28+30:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Johanna AspenbergÖppen motion 3 (15)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Ronny ErikssonÖppen motion 5 (31)42:54+2:55

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Oskar AfzeliusÖppen motion 5 (31)46:04+6:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Jörgen JohanssonÖppen motion 5 (31)46:55+6:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Anders NilssonÖppen motion 5 (31)53:28+13:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
9Janis JanovskisÖppen motion 5 (31)54:00+14:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
11Axel L MarkusÖppen motion 5 (31)55:59+16:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
12Stefan JohanssonÖppen motion 5 (31)56:32+16:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
14Maria JohanssonÖppen motion 5 (31)1:00:26+20:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
15Peter JohanssonÖppen motion 5 (31)1:00:36+20:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
16Simon LindénÖppen motion 5 (31)1:01:50+21:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
17Charlotta LarsjöÖppen motion 5 (31)1:02:29+22:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
18Henrik SahlbergÖppen motion 5 (31)1:03:21+23:22

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
19Klaesson TorbjörnÖppen motion 5 (31)1:04:39+24:40

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
21Oskar SkanckeÖppen motion 5 (31)1:06:58+26:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
24John JohanssonÖppen motion 5 (31)1:10:59+31:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
27Mats CarlsjöÖppen motion 5 (31)1:23:12+43:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
29Johanna KarlssonÖppen motion 5 (31)1:23:18+43:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
30Espen SkanckeÖppen motion 5 (31)1:32:29+52:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3David HedmanÖppen motion 6 (22)46:21+3:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
11Joakim HanssonÖppen motion 6 (22)1:00:23+17:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
15Anders GustafssonÖppen motion 6 (22)1:06:19+22:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
18Åsa PalmÖppen motion 6 (22)1:23:32+40:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
20Johanna BjörnfotÖppen motion 6 (22)1:23:45+40:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Strauss Öppen motion 6 (22)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Thomsen Öppen motion 6 (22)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Stefan MadjaÖppen motion 7 (36)38:12+8:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
11Niklas HidmanÖppen motion 7 (36)41:04+11:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
19Ola FagherÖppen motion 7 (36)50:34+20:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
20Jonas LöfwallÖppen motion 7 (36)50:39+20:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
21Andreas GårdstamÖppen motion 7 (36)52:49+22:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
24Anna EkmanÖppen motion 7 (36)58:29+28:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
25Julia ThorénÖppen motion 7 (36)1:00:22+30:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
26Nils JohanssonÖppen motion 7 (36)1:00:26+30:34

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
30Bodil RehnbergÖppen motion 7 (36)1:02:43+32:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
31Anders WahlgrenÖppen motion 7 (36)1:06:39+36:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
32Malin RosquistÖppen motion 7 (36)1:42:08+1:12:16

Lycksele IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
17Elin KarlssonÖppen motion 7 (36)46:58+17:06

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Jörgen AnderssonÖppen motion 6 (22)ej godkänd

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Anton KarlssonÖppen motion 7 (36)30:41+0:49

OK Skogshjortarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Lars-Åke JohanssonÖppen motion 7 (36)ej godkänd

OK Stigen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
6Andreas HermanssonÖppen motion 6 (22)50:54+7:33

Sjövalla FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
18Peter RamleÖppen motion 7 (36)47:39+17:47
22Phil MullinsÖppen motion 7 (36)55:26+25:34
27Amanda MullinsÖppen motion 7 (36)1:01:43+31:51

Sävedalens AIK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1John GabrielssonÖppen motion 7 (36)29:52
10Johan NilssonÖppen motion 7 (36)39:11+9:19
Björn BältsjöÖppen motion 7 (36)ej godkänd

Tolered-Utby Ol-klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Sven-Olof HermanssonÖppen motion 6 (22)52:29+9:08
10Styrbjörn TörngrenÖppen motion 6 (22)59:36+16:15

Ätrans IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13Viktor TorstenssonÖppen motion 5 (31)58:21+18:22
23Jenny AnderssonÖppen motion 7 (36)56:21+26:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser