*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 11
Arrangörsorganisation: Hagaby GoIF Örebro
Datum: torsdag 17 augusti 2017

Kort-korta

1 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel ErikssonOK Letstigen28:2718:58
2Gun HelmerssonLindebygdens OK50:51+22:2433:54

Korta

2 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig NilssonOK Djerf40:4316:57
2Karin ÖstlinOK Milan44:32+3:4918:33
3Gunnar NymanOK Djerf55:42+14:5923:12
4Bo BrånnAskersunds OK55:55+15:1223:17
5Britt-Marie ÅbergOK Tisaren56:47+16:0423:39
6Inger LjungströmOK Djerf58:19+17:3624:17
7Kjell LarssonOK Alferna1:00:09+19:2625:03
8Torsten BergstenGarphyttans IF1:03:38+22:5526:30
9Bo KlerneOK Tisaren1:10:59+30:1629:34
10Marianne DahlbergOK Alferna1:13:32+32:4930:38
11Lena LindgrenOK Järnbärarna1:16:55+36:1232:02
12Monica AronssonOK Alferna1:22:50+42:0734:30
13Tommy HaglundKFUM Örebro OK1:33:27+52:4438:56
14Shang GaKFUM Örebro OK1:33:28+52:4538:56
Evy EkströmOK Alfernaej godkänd
Bengt HolgerssonOK Tisarenej godkänd
Karl EkströmOK Alfernaej godkänd

Mellan

3 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per HöglundOK Milan43:5812:55
2Lars TörnblomHällefors OK45:05+1:0713:15
3Kurt ÅbergOK Tisaren48:31+4:3314:16
4Inga HolmströmOK Milan49:40+5:4214:36
5Lennart LindgrenOK Järnbärarna49:43+5:4514:37
6Johnny BrandtHällefors OK49:55+5:5714:40
7Ingvar HalldinOK Tylöskog50:04+6:0614:43
8Gert IngvarssonLindebygdens OK50:51+6:5314:57
9Mona HullAlmby IK51:06+7:0815:01
10Maud MossbergOK Järnbärarna52:05+8:0715:19
11Stig AnderssonAlmby IK52:30+8:3215:26
12Asta SjöbergLindebygdens OK55:56+11:5816:27
13Nils MogrenHällefors OK56:07+12:0916:30
14Rolf HelmerssonLindebygdens OK56:17+12:1916:33
15Elisabeth ErikssonOK Milan59:38+15:4017:32
16Filip SöderlundOK Milan1:00:24+16:2617:45
17Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:01:27+17:2918:04
18Rolf JanssonOK Tisaren1:02:05+18:0718:15
19Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen1:02:09+18:1118:16
20Anders HolmbergLindebygdens OK1:05:09+21:1119:09
21Lars EkströmKFUM Örebro OK1:05:40+21:4219:18
22Roger GustafssonOK Tisaren1:07:54+23:5619:58 Ladda ner rutt i gpx-format
23Lars HärdmarkOK Alferna1:08:14+24:1620:04
24Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:11:04+27:0620:54
25Anders SjögrenHagaby GoIF Örebro1:14:23+30:2521:52
26Bertil ErikssonOK Tyr1:14:59+31:0122:03
Ingvar ErikssonOK Tisarenej godkänd
Rolf PerssonOK Milanej godkänd
Jörgen HolmströmOK Milanutgått

Långa

4 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa WesterbergOK Milan42:579:32
2Jonas PetterssonOK Tisaren46:51+3:5410:24
3Lennart LundhOK Tisaren49:41+6:4411:02
4Nils-Olof BodinAlmby IK51:14+8:1711:23
5Christer NälemarkOK Djerf53:21+10:2411:51
6Per-Åke HullAlmby IK55:24+12:2712:18
7Håkan SvenssonAlmby IK59:03+16:0613:07
8Thomas JohanssonAlmby IK1:02:26+19:2913:52
9Barbro IsakssonOK Tisaren1:02:43+19:4613:56
10Evert JohanssonOK Tisaren1:03:44+20:4714:09
11Erik HöglundKlubblös1:08:54+25:5715:18
12Lars ÖstlinOK Milan1:13:34+30:3716:20
13Tommy HallménVingåkers OK1:13:43+30:4616:22
14Jens TörnmarckAskersunds OK1:27:19+44:2219:24
15Julius IsingTrosabygdens OK1:41:38+58:4122:35
Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebroej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser