Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 12

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 12
Arrangörsorganisationer: OK Djerf / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: torsdag 24 augusti 2017

Kort-korta

1 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel ErikssonOK Letstigen26:5116:46
2Annelie Sjöstrand- -30:01+3:1018:45
3Ulf PihlbladHagaby GoIF Örebro45:04+18:1328:10
4Gun HelmerssonLindebygdens OK48:37+21:4630:23
5Claes SjöbergLindebygdens OK1:05:25+38:3440:53

Korta

2 400 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK28:2111:48
2Lars BroströmDegerfors OK29:30+1:0912:17
3Inga HolmströmOK Milan34:19+5:5814:17
4Arne YngströmHagaby GoIF Örebro34:39+6:1814:26
5Anna-Lena LundellGävle OK35:36+7:1514:50
6Jörgen HolmströmOK Milan36:31+8:1015:12
7Östen EklöfOK Milan36:35+8:1415:14
8Anders <sjögrenHagaby GoIF Örebro37:34+9:1315:39
9Britt-Marie EklöfOK Milan38:11+9:5015:54
10Gunnar NymanOK Djerf38:56+10:3516:13
11Lars-Åke GöranssonAlmby IK39:24+11:0316:25
12Elisabeth ErikssonOK Milan40:36+12:1516:55
13Ulla LindegrenOK Tylöskog43:11+14:5017:59
13Lars LindegrenOK Tylöskog43:11+14:5017:59
15Torsten BergstenGarphyttans IF44:06+15:4518:22
16Elvy WetterskoogHällefors OK44:13+15:5218:25
17Johnny ErixonFellingsbro GOIF45:22+17:0118:54
18Ethel NordLindebygdens OK48:34+20:1320:14
19Birgitta BjörkKFUM Örebro OK49:48+21:2720:45
20Bo BrånnAskersunds OK49:59+21:3820:49
21Britt-Marie ÅbergOK Tisaren51:52+23:3121:36
22Karl EkströmOK Alferna52:10+23:4921:44
23Lena LindgrenOK Järnbärarna54:15+25:5422:36
24Bengt HolgerssonOK Tisaren55:36+27:1523:10
25Evy EkströmOK Alferna57:03+28:4223:46
26Marianne DahlbergOK Alferna57:05+28:4423:47
27Lars-Ove NyquistHagaby GoIF Örebro1:02:14+33:5325:55
28C-G SöderqvistÖrebro1:05:45+37:2427:23
29Till von Eisenhart- -1:17:20+48:5932:13
30Elsa NilssonHällefors OK1:21:30+53:0933:57
31Maj-Britt LovangHagaby GoIF Örebro1:22:59+54:3834:34

Mellan

3 400 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore MartinssonDegerfors OK36:2310:42
2Robert LarssonHagaby GoIF Örebro40:39+4:1611:57
3Stefan ÖbergOK Milan41:57+5:3412:20
4Lars TörnblomHällefors OK43:45+7:2212:52
5Ove JohanssonOK Järnbärarna45:07+8:4413:16
6Kurt ÅbergOK Tisaren45:30+9:0713:22
7Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK45:34+9:1113:24
8Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro46:12+9:4913:35
9Ingvar HalldinOK Tylöskog47:09+10:4613:52
10Lars KarlssonOK Tisaren47:43+11:2014:02
11Andreas LövnertFM Tis48:15+11:5214:11
12Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK48:40+12:1714:18
13Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro48:56+12:3314:23
14Stig AnderssonAlmby IK49:31+13:0814:33
15Mona HullAlmby IK49:46+13:2314:38
15Per SundbergGävle OK49:46+13:2314:38
17Lars EkströmKFUM Örebro OK49:50+13:2714:39
18Ingemar WidénKFUM Örebro OK50:43+14:2014:55
19Maud MossbergOK Järnbärarna51:27+15:0415:07
20Leif HjulströmOK Milan52:31+16:0815:26
21Roland NordLindebygdens OK53:13+16:5015:39
22Lennart LindgrenOK Järnbärarna55:04+18:4116:11
23Lars HolmgrenOK Tylöskog55:35+19:1216:20
24Rolf HelmerssonLindebygdens OK57:50+21:2717:00
25Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren58:13+21:5017:07
26Asta SjöbergLindebygdens OK59:01+22:3817:21
27Nils MogrenHällefors OK59:23+23:0017:27
28Kurt JonssonOK Letstigen1:00:54+24:3117:54
29Johnny BrandtHällefors OK1:01:19+24:5618:02
30Bengt-Olof KaskOK Tisaren1:01:41+25:1818:08
31Roger GustafssonOK Tisaren1:03:46+27:2318:45
32Nils-Erik LovangHagaby GoIF Örebro1:04:00+27:3718:49
33Anders HolmbergLindebygdens OK1:04:05+27:4218:50
34Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK1:04:54+28:3119:05
35Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen1:07:17+30:5419:47
36Rolf JanssonOK Tisaren1:07:18+30:5519:47
37Ingvar ErikssonOK Tisaren1:11:10+34:4720:55

Långa

4 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael PihelOK Tisaren33:287:36
2Robin TornströmFM Tis46:12+12:4410:29
3Anders RobertssonAlmby IK46:14+12:4610:30
4Patrik GrankvistFM Tis48:12+14:4410:57
5Kenneth KarlssonAskersunds OK52:12+18:4411:51
6Karl-Göran WahlströmAlmby IK52:52+19:2412:00
7Ann-Britt GöranssonAlmby IK53:16+19:4812:06
8Lennart LundhOK Tisaren53:54+20:2612:14
9Håkan MossbergOK Järnbärarna54:27+20:5912:22
10Per-Åke HullAlmby IK54:32+21:0412:23
11Robert ErikssonFM Tis56:06+22:3812:44
12Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro57:28+24:0013:03
13Evert JohanssonOK Tisaren57:30+24:0213:04
14Barbro IsakssonOK Tisaren58:05+24:3713:12
15Håkan SvenssonAlmby IK1:01:01+27:3313:52
16Lars KarlssonAlmby IK1:08:20+34:5215:31
17Jens TörnmarckAskersunds OK1:12:33+39:0516:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser