Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Växjö OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Växjö OK
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: söndag 22 april 2018

D21

3 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PalmIK Hakarpspojkarna34:488:55
2Amanda LeoBredaryds SOK34:57+0:098:57
3Carina SvenssonBredaryds SOK36:08+1:209:15
4Katarina ÖstbergBredaryds SOK46:02+11:1411:48
5Anna ArvidssonKalmar OK46:24+11:3611:53
6Charlotte JosefssonOK Vivill1:03:31+28:4316:17
Lucie WeissovaJönköpings OKej godkänd
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H21

4 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus PeterssonOK Orion32:236:48
2Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna32:35+0:126:50
3Simon ChristofersonTormestorps IF34:23+2:007:13
4Måns SandgrenOK Orion34:32+2:097:15
5Håkan BengtssonAlvesta SOK36:45+4:227:43
6Michal BestaJönköpings OK39:00+6:378:11
7Elias AnderssonOK Norrvirdarna39:22+6:598:16
8Erik LennartssonSOK Viljan41:04+8:418:37
9Linus LundbergOK Bävern42:23+10:008:54
10Jonathan KarlssonOK Tisaren42:47+10:248:59
11Patrik JohanssonKexholms SK45:42+13:199:36
12Johan SandlundOK Njudung45:47+13:249:37
13Daniel HåkanssonOK Gränsen47:33+15:109:59
14Joao Pedro JaberKarlskrona SOK48:14+15:5110:07
15Hugo JohanssonOK Reftele50:08+17:4510:31
16Rasmus SvenssonVärend GN OL50:56+18:3310:42
17Filip NilssonGotlands Bro OK57:37+25:1412:06
Carl EkbringKexholms SKej godkänd

D18

3 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa JohanssonKarlskrona SOK44:2012:44
2Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:18:27+34:0722:32
Lovisa LagerHalmstad OKej godkänd

H18

3 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix FalkGöteborg-Majorna OK34:339:21
2Adrian SkobeKalmar OK36:21+1:489:51
3David NeroNässjö OK1:27:26+52:5323:41

D16

3 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna27:448:13
2Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna29:16+1:328:41
3Emma ErikssonEksjö SOK30:58+3:149:11
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna31:03+3:199:12
5Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna31:49+4:059:26
6Clara SamuelssonOK Vivill33:11+5:279:50
7Alma GustafssonSOK Aneby33:18+5:349:52
7Agnes DjurstedtEksjö SOK33:18+5:349:52
9Amanda KarmetunOK Njudung34:00+6:1610:05
10Filippa SöderbergKalmar OK34:21+6:3710:11
11Lisa OlssonTorsås OK35:57+8:1310:40
12Thea Nordin AbajiEksjö SOK36:45+9:0110:54
13Stina LindSOK Viljan38:35+10:5111:26
14Elin RindstigSOK Viljan39:31+11:4711:43
15Ellen SigvardsonBredaryds SOK43:15+15:3112:50
16Lisa FalkGöteborg-Majorna OK46:12+18:2813:42
17Tuva LövdahlSOK Viljan53:23+25:3915:50
18Maya LjubezIK Hakarpspojkarna57:04+29:2016:56
19Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:14:55+47:1122:13
Emma IsidorssonOK Vivillej godkänd
Amanda SvenssonOK Orionej godkänd
Ella PerssonEksjö SOKej start

H16

3 520 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna23:266:39
2Karl PetersénOK Njudung25:50+2:247:20
3Fabian ValleriusGamleby OK26:09+2:437:25
4Anton GunnarssonBredaryds SOK26:37+3:117:33
5Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK27:20+3:547:45
6Aron ÖstangårdGamleby OK27:21+3:557:46
7Isak HagbergKalmar OK27:30+4:047:48
8Hugo LarssonKarlskrona SOK28:02+4:367:57
9Arvid KronmarKarlskrona SOK28:40+5:148:08
10Benjamin ClaessonJönköpings OK29:12+5:468:17
11Anton TörnqvistKarlskrona SOK29:14+5:488:18
12Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna30:10+6:448:34
13Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna31:27+8:018:56
14Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK31:40+8:148:59
15Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna31:53+8:279:03
16Oscar HultgrenOK Njudung32:43+9:179:17
17Hugo UnossonKalmar OK34:31+11:059:48
18Erik LingIK Hakarpspojkarna34:53+11:279:54
19Axel EvebornSOK Viljan35:08+11:429:58
20Filip HåkanssonOK Orion35:28+12:0210:04
21Oscar OlinIK Hakarpspojkarna36:11+12:4510:16
22Simon FogelströmTorsås OK36:24+12:5810:20
23Johan HanssonSOK Viljan41:31+18:0511:47
24Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb43:27+20:0112:20
25Filip JennerstrandOK Njudung43:43+20:1712:25
26Philip MartinssonFK Finn44:33+21:0712:39
27Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:05:33+42:0718:37
Sixten EkbladhSol Tranåsej godkänd
Olle ErlandssonSOK Viljanej start

H16 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK1:08:3722:52

D14

3 030 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÖbergGamleby OK25:548:32
2Lisa SwartzOK Orion26:19+0:258:41
3Sandra LingIK Hakarpspojkarna26:34+0:408:46
4Tuva ÖstangårdGamleby OK29:15+3:219:39
5Tove ValleriusGamleby OK29:25+3:319:42
6Felicia FyhrSOK Aneby29:54+4:009:52
7Tuva NylundBredaryds SOK30:45+4:5110:08
8Enni LindskogOK Älme31:09+5:1510:16
9Alma SvennerudKarlskrona SOK31:29+5:3510:23
10Emma RindstigSOK Viljan32:39+6:4510:46
11Maja LindénVäxjö OK33:09+7:1510:56
12Hanna StalebrantGamleby OK33:56+8:0211:11
13Ellen TollOK Njudung34:11+8:1711:16
14Stella RangertIK Hakarpspojkarna35:02+9:0811:33
15Emma OlinIK Hakarpspojkarna36:54+11:0012:10
16Lea FribergOK Vivill37:11+11:1712:16
17Tova RangertIK Hakarpspojkarna39:35+13:4113:03
18Tilda HagelbergEksjö SOK40:26+14:3213:20
19Alice HallOK Bävern40:41+14:4713:25
20Martina NiklassonVäxjö OK41:06+15:1213:33
21Klara HultbergSOK Viljan46:20+20:2615:17
22Anja SvenssonGamleby OK46:43+20:4915:25
23Hilda PeterssonVäxjö OK53:07+27:1317:31
24Linn BjörneldKalmar OK1:04:38+38:4421:19
25Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK1:13:24+47:3024:13
Stina AnderssonAnderstorps OKej godkänd
Johanna LexellFK Finnej start
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna19:156:25
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna20:07+0:526:42
3Filip BrolingBredaryds SOK22:48+3:337:36
4Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:02+5:478:20
5Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna25:57+6:428:39
6Lukas HagbergKalmar OK28:07+8:529:22
7Theo LövdahlSOK Viljan29:16+10:019:45
8Alexander GustafssonOK Njudung30:35+11:2010:11
9Gustav EvebornSOK Viljan31:17+12:0210:25
10Nils SwartzOK Orion32:25+13:1010:48
11Victor HörnquistAnderstorps OK32:27+13:1210:49
12Olle PetersénOK Njudung32:51+13:3610:57
13Markus LjungqvistKexholms SK35:12+15:5711:44
14Ville LundgrenKalmar OK35:30+16:1511:50
15Elias ThunbergOK Vivill36:31+17:1612:10
16Albin SamuelssonOK Vivill37:13+17:5812:24
17Hugo MartinssonFK Finn40:36+21:2113:32
18Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb41:26+22:1113:48
19Liam KarlssonAlvesta SOK42:36+23:2114:12
20Emil KreutnerSOK Viljan42:42+23:2714:14
21Moltas ÖstergrenAlvesta SOK57:12+37:5719:04
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Rasmus EjermarkTorsås OKej start
Hugo HedströmOK Bävernej start
Anton KarlssonFK Finnej start

H14 Kort

2 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LundgrenKalmar OK29:3812:14
2Alfred TyrbergSOK Viljan33:20+3:4213:46
Vilgot GredemarkVäxjö OKej godkänd

D12

2 420 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa BraunVäxjö OK18:507:46
2Felicia GustafssonOK Njudung20:58+2:088:39
3Alva HagelbergEksjö SOK21:39+2:498:56
4Lova KronmarKarlskrona SOK21:43+2:538:58
4Minna PalmIK Hakarpspojkarna21:43+2:538:58
6Frida LindénVäxjö OK23:27+4:379:41
7Linnéa EdvardssonEksjö SOK25:02+6:1210:20
8Amanda GustavssonVäxjö OK25:26+6:3610:30
9Tyra StalebrantGamleby OK25:50+7:0010:40
10Hilda LindénVäxjö OK26:35+7:4510:59
11Sanna SigvardsonBredaryds SOK26:55+8:0511:07
12Julia AbajiEksjö SOK27:54+9:0411:31
13Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna28:52+10:0211:55
14Evanna JohanssonOK Njudung30:07+11:1712:26
15Emma LindénVäxjö OK32:06+13:1613:15
16Molly WirefeldtNybro OK32:21+13:3113:22
17Miranda NiklassonVäxjö OK32:58+14:0813:37
18Lovisa KroksmyrVäxjö OK33:24+14:3413:48
19Wilma KroksmyrVäxjö OK40:42+21:5216:49
20Ebba AnderssonAlvesta SOK41:13+22:2317:01
21Hedda LundgrenVäxjö OK45:16+26:2618:42
22Linnéa SandströmOK Älme46:13+27:2319:05
23Elma FribergOK Vivill52:14+33:2421:35
24Loviza KarlssonOK Bävern58:28+39:3824:09
Ronja GlanshedVäxjö OKej godkänd
Agnes ErlandssonVimmerby OKej godkänd
Amalia ErlandssonSOK Viljanej start
Tindra DavidssonOK Bävernej start

H12

2 420 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÖbergGamleby OK16:296:48
2Viggo WulffOK Gränsen18:03+1:347:27
3Filip GummessonNybro OK19:34+3:058:05
4Ville LindskogOK Älme20:09+3:408:19
5Matti JohanssonOK Njudung20:10+3:418:20
6Emil LingIK Hakarpspojkarna20:29+4:008:27
7Linus HanssonSOK Viljan20:34+4:058:29
8Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK22:04+5:359:07
9Oskar Andrén SkoglundOK Vivill22:23+5:549:14
10Walter LöfqvistSOK Viljan22:58+6:299:29
11Isac ElingforsVäxjö OK23:08+6:399:33
12Nils LinderIFK Sävsjö25:01+8:3210:20
13Valter RoothVäxjö OK25:56+9:2710:42
14Ossian ÖstergrenAlvesta SOK28:20+11:5111:42
15Max OlssonIFK Sävsjö29:02+12:3311:59
16Elias SamuelssonOK Vivill29:05+12:3612:01
17Vidar PihlGamleby OK31:56+15:2713:11
18Arvid JosefssonOK Vivill33:07+16:3813:41
19Edvin KandenäsVäxjö OK37:26+20:5715:28
20Elias HedHultsfreds OK41:18+24:4917:03
21Adam NeroNässjö OK44:16+27:4718:17
Wilhelm KarmetunOK Njudungej godkänd
Måns SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

H12 Kort

2 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emrik EvebornSOK Viljan29:0213:41

D10

2 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HallOK Bävern24:2911:32
2Frida AhlOK Norrvirdarna27:47+3:1813:06

H10

2 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LindénVäxjö OK15:387:22
2Wilhelm WestströmAlvesta SOK16:47+1:097:55
3Vilgot TyrbergSOK Viljan17:47+2:098:23
4Vilmer HagelbergEksjö SOK22:19+6:4110:31
5Pelle JakobssonEksjö SOK24:36+8:5811:36
6Gustaf KarlssonOK Njudung24:41+9:0311:38
7Filip HultbergSOK Viljan27:48+12:1013:06
8Truls SvedbergLessebo OK28:47+13:0913:34
9Elias KronmarKarlskrona SOK32:27+16:4915:18
10Albin ThunbergOK Vivill33:47+18:0915:56
11Joar AnderssonVäxjö OK38:40+23:0218:14
Alvin LundgrenVäxjö OKej godkänd

D40

3 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK35:1010:06 Ladda ner rutt i gpx-format
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK39:04+3:5411:13
3Johanna HärwellAndrarums IF45:44+10:3413:08
4Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK47:20+12:1013:36
5Karin Rahm BjörneldKalmar OK56:30+21:2016:14
6Sara WulffOK Gränsen56:35+21:2516:15
7Cecilia KarmetunOK Njudung1:03:28+28:1818:14
Liselotte KlemmingKalmar OKej start

H40

4 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord HultbergSOK Viljan35:258:05
2Andreas EkbladhSol Tranås36:52+1:278:25
3Per ThunbergOK Vivill42:26+7:019:41
4Jon LindskogOK Älme49:48+14:2311:22
5Tobias SvenssonFK Finn50:46+15:2111:35
6Martin GummessonFK Finn57:35+22:1013:08

D45

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna33:3611:00
2Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna35:00+1:2411:28
3Camilla HolmqvistOK Stigen40:51+7:1513:23
4Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:06:14+32:3821:42

H45

4 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion30:257:10
2Jan LagerHalmstad OK30:36+0:117:13
3Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna32:59+2:347:46
4Markus OlinIK Hakarpspojkarna34:39+4:148:10
5Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna35:10+4:458:17
6Anders AhlOK Norrvirdarna35:21+4:568:20 Ladda ner rutt i gpx-format
7Magnus LarssonKarlskrona SOK36:21+5:568:34
8Anders HåkanssonOK Orion36:41+6:168:39
9Tony LövdahlSOK Viljan37:17+6:528:47
10Joakim KarmetunOK Njudung37:31+7:068:50
11Mattias GunnarssonBredaryds SOK38:44+8:199:08
12Per ErlandssonVimmerby OK43:20+12:5510:13
13Johan AnderssonHultsfreds OK45:33+15:0810:44
14Pär SvenssonVärend GN OL48:29+18:0411:26
15Björn KarlssonKexholms SK49:58+19:3311:47
Erik BengtssonFK Åsenej start

D50

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina JohanssonBredaryds SOK34:4711:24
2Anneli KarlssonFK Finn37:16+2:2912:13
3Anne JohanssonKarlskrona SOK37:23+2:3612:15
4Helena KarlssonNässjö OK39:38+4:5112:59
5Annika JosefssonKarlskrona SOK40:27+5:4013:15
6Anne LindellKalmar OK41:15+6:2813:31
7Caroline LiljebjörnNybro OK41:25+6:3813:34
8Anna MalmqvistKalmar OK53:47+19:0017:38
Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOKej godkänd
Karin ÖhlinSOK Anebyej start

H50

3 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna30:047:42
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna30:22+0:187:47
3Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna31:29+1:258:04
4Mats NylundBredaryds SOK31:35+1:318:05
5Andreas RangertIK Hakarpspojkarna33:31+3:278:35
6Tomas KarlssonKexholms SK35:28+5:249:05
7Jonas PerssonTorsås OK35:42+5:389:09
8Magnus SvenssonNässjö OK38:09+8:059:46
9Mats SöderbergKalmar OK38:26+8:229:51
10Håkan KarlssonFK Finn39:04+9:0010:01
11Niklas EkelöfVärend GN OL40:30+10:2610:23
12Jonas AnderssonOK Norrvirdarna42:34+12:3010:54
13Stefan JohanssonBredaryds SOK43:55+13:5111:15
14Jimmy NicklassonKexholms SK45:02+14:5811:32
15Evert KarlssonTorsås OK45:47+15:4311:44
16Stephan ÖstergrenAlvesta SOK1:06:54+36:5017:09
17Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:23:52+53:4821:30
Per SigvardsonBredaryds SOKej godkänd
Jan SkoglundOK Vivillej godkänd
Lars KreutnerSOK Viljanej start

D55

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SwartzOK Orion33:3311:00
2Kristina JohanssonKalmar OK37:01+3:2812:08
3Mariann JohanssonKexholms SK45:14+11:4114:49
4Ann BrenanderSOK Viljan45:58+12:2515:04
5Eva TollsternVäxjö AIS1:01:03+27:3020:00
6Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:04:31+30:5821:09
7Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:19:30+45:5726:03

H55

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK30:278:15
2John KarlssonOK Norrvirdarna31:06+0:398:25
3Elis BengtssonOK Norrvirdarna35:11+4:449:32
4Jonas BornetunSkillingaryds FK39:36+9:0910:43
5Per-Gunnar JohanssonOK Reftele56:36+26:0915:20
6Bo PeterssonLessebo OK1:00:34+30:0716:24
7Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:12:32+42:0519:39

D60

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK31:5412:58
2Maria AnderssonBredaryds SOK34:50+2:5614:09
3Anne JohanssonOK Tranan37:42+5:4815:19
4Arja IngvarssonOK Vilse 8747:00+15:0619:06
5Mona PalmLessebo OK51:04+19:1020:45
6Siv LarssonEmmaboda Verda OK56:01+24:0722:46

H60

3 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell NeroNässjö OK35:1510:37
2Jan DanielssonKalmar OK37:52+2:3711:24
3Lars LindgrenFK Finn41:53+6:3812:36
4Carl-Johan RoubertFK Finn42:08+6:5312:41
5Bo SalomonsonKalmar OK44:10+8:5513:18
6Kenneth AnderssonNässjö OK52:05+16:5015:41

D65

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8730:4612:30
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK32:23+1:3713:09
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK37:15+6:2915:08 Ladda ner rutt i gpx-format
4Marita JohanssonOK Stigen44:07+13:2117:56
5Majvie AnnegårdSOK Viljan53:14+22:2821:38

H65

3 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK32:139:42
2Hans SvensonSOK Viljan35:35+3:2210:43
3Göran SvensonSOK Viljan38:58+6:4511:44
4Bernt-Ove KarlssonFK Finn39:56+7:4312:01
5Åke KarlssonAlvesta SOK40:16+8:0312:07
6Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK41:18+9:0512:26
7Lars SvenssonOK Vilse 8745:33+13:2013:43
8Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna45:46+13:3313:47
9Mats IngvarssonOK Vilse 8745:57+13:4413:50
10Jan KarlssonOK Virdarna46:39+14:2614:03
11Leif JohanssonKexholms SK51:02+18:4915:22
12Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK1:02:55+30:4218:57
13Tommy OlaussonSOK Aneby1:06:46+34:3320:06
Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Gunnar HolmOK Bävernej godkänd

D70

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK36:2814:49
2Ros-Mari KarlssonNybro OK47:33+11:0519:19
3Kerstin GunnarssonNässjö OK50:23+13:5520:28
4May-Sofie OlssonForserums SOK50:46+14:1820:38
5Margareta LarssonOK Njudung53:58+17:3021:56
6Kristina FranssonOK Virdarna1:05:29+29:0126:37
7Laila ErlandssonMålilla OK1:18:50+42:2232:02
8Margareta WikströmVäxjö AIS1:23:30+47:0233:56

H70

2 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK33:3911:29 Ladda ner rutt i gpx-format
2Åke EckerbomIFK Sävsjö37:03+3:2412:38
3Bo TuressonIFK Sävsjö37:53+4:1412:55
4Nils KarlssonVäxjö AIS39:36+5:5713:30
5Göran SvenssonFK Finn41:22+7:4314:07 Ladda ner rutt i gpx-format
6Lars-Åke ÅbergKalmar OK42:35+8:5614:32
7Roland SandahlAnnebergs GIF43:09+9:3014:43
7Leif AxelssonMålilla OK43:09+9:3014:43
9Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK47:31+13:5216:13
10Bo JohanssonOK Stigen47:35+13:5616:14
11Johannes LindgrenVärend GN OL53:55+20:1618:24
12Leif KarlssonFrosta OK1:02:16+28:3721:15
13Göte GustafssonEmmaboda Verda OK1:04:15+30:3621:55
14Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:15:33+41:5425:47
15Gunnar LindahlLessebo OK1:18:10+44:3126:40
Kent EkdahlEmmaboda Verda OKej godkänd

D75

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK37:1917:31
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK47:47+10:2822:26
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg54:23+17:0425:31
4Siv EkelöfVärend GN OL1:12:14+34:5533:54

H75

2 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK31:5710:54
2Arne SvenssonOK Njudung35:15+3:1812:01
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK41:27+9:3014:08
4Allan OlovssonOK Njudung43:59+12:0215:00
5Leif LindströmNybro OK47:10+15:1316:05
6Erling EkelöfVärend GN OL47:32+15:3516:13
7Kurt BergstrandLessebo OK48:40+16:4316:36
8Stig KarlssonTorsås OK49:53+17:5617:01
9Alf OlssonForserums SOK54:11+22:1418:29
10Rune GunnarssonNässjö OK58:54+26:5720:06
11Torgny JonssonVäxjö AIS59:20+27:2320:15
12Hans FalkVärend GN OL1:23:18+51:2128:25
Stig KarlssonLessebo OKej godkänd

H80

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune AhlanderJönköpings OK46:4318:59
2Mats BirgerssonForserums SOK53:27+6:4421:43
3Uno PeterssonTorsås OK59:49+13:0624:18
4Heino OtsKalmar OK1:06:18+19:3526:57
Allan HåkanssonSOK Viljanej godkänd

Inskolning

1 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Philip BurkovEmmaboda Verda OKfullföljt
Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarnafullföljt
Milton FribergOK Vivillfullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Albin LagessonFK Finnfullföljt
Elina Linden Växjö OKfullföljt
Stella LindqvistSjöholmOK Norrvirdarnafullföljt
Sofin NilssonEmmaboda Verda OKfullföljt
Maja NylundBredaryds SOKfullföljt
Love SylvanVäxjö OKfullföljt
Frode SylvanVäxjö OKej godkänd

U1

2 190 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin FagerbergVäxjö OK21:429:54
2Maja HavtorpVäxjö OK22:24+0:4210:13
3Theo BjälkenbornKlubblös23:35+1:5310:46
4Tilja SvedbergLessebo OK23:50+2:0810:52
5Anton KroksmyrVäxjö OK25:17+3:3511:32
6Emma WulffOK Gränsen25:18+3:3611:33
7Leon SjöholmOK Norrvirdarna26:22+4:4012:02
8August HärwellAndrarums IF26:33+4:5112:07
9Elsa MagnussonKlubbls29:11+7:2913:19
10Lily RoothVäxjö OK29:12+7:3013:20
11Ellen HedHultsfreds OK30:17+8:3513:49
12Saga HavtorpVäxjö OK32:08+10:2614:40
13Rasmus SanderOK Njudung32:23+10:4114:47
14Nils  TryggessonOK Norrvirdarna33:34+11:5215:19
15Tim GustafssonKlubblös33:48+12:0615:26
16Lotta PerssonKlubblös33:50+12:0815:26
17Emmi SöderlindLessebo OK34:28+12:4615:44
18Frida JohanssonVäxjö OK37:02+15:2016:54
19Sixten ThunbergOK Vivill37:13+15:3116:59
20Emil OlinIK Hakarpspojkarna37:24+15:4217:04
21Melker BengtssonAlvesta SOK37:41+15:5917:12
22Filip JohanssonVäxjö OK39:33+17:5118:03
23Anna DacklingLessebo OK41:33+19:5118:58
24Lily TRhunellLessebo OK43:43+22:0119:57
25Oskar SanderOK Njudung45:34+23:5220:48
26Emil EreltOK Norrvirdarna46:31+24:4921:14
27Alice FältonKlubblös57:26+35:4426:13
28Pia DahlKlubblös59:03+37:2126:57
29Enok NilssonKlubblös59:15+37:3327:03
30Ebbe BackenKlubblös59:33+37:5127:11

U2

2 770 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenssonFK Finn32:4311:48
2Josefin VedenbrantVäxjö OK33:09+0:2611:58
3Alma EreltOK Norrvirdarna36:22+3:3913:07
4Ida HanssonSOK Viljan36:32+3:4913:11
5Hampus KarlssonOK Bävern36:34+3:5113:12
6Lovisa LexellFK Finn37:19+4:3613:28
7Felicia FärmLessebo OK37:31+4:4813:32
8Kajsa BengtssonAlvesta SOK37:43+5:0013:36
9Erik AhlOK Norrvirdarna38:40+5:5713:57
10Johan SandströmOK Älme38:53+6:1014:02
11Belle WildeLessebo OK41:01+8:1814:48
12Mio HammöBredaryds SOK41:32+8:4914:59
13Olof NyquistEmmaboda Verda OK41:39+8:5615:02
14Sofie MalmqvistKalmar OK41:50+9:0715:06
15Matilda BjörneldKalmar OK42:17+9:3415:15
16Karin WestströmAlvesta SOK43:37+10:5415:44
17Folke HammöBredaryds SOK45:10+12:2716:18
18Elsa PetterssonVäxjö OK45:34+12:5116:27
19Arvid GustavssonVäxjö OK52:54+20:1119:05
20Olle TryggessonOK Norrvirdarna57:21+24:3820:42
21Daniel KarlssonOK Njudung1:07:06+34:2324:13
Love KarlssonVäxjö OKej godkänd
Benjamin KlemmingKalmar OKej start
Agnes SambyKalmar OKej start

Öppen motion 1

2 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Åke SjökvistVärend GN OL29:2310:36
2Jennie BlomkvistKlubblös35:34+6:1112:50
3Maria DacklingLessebo OK36:18+6:5513:06
4Ulf PalmqvistIFK Sävsjö42:45+13:2215:25
5Margareta LindgrenVärend GN OL45:23+16:0016:23
6Tove JakobssonEksjö SOK57:09+27:4620:37
7Laila MalmqvistVäxjö OK1:01:07+31:4422:03
8Susanne NyrellAlvesta SOK1:02:15+32:5222:28
9Linda LexellFK Finn1:12:36+43:1326:12
10Eva BergstrandVärend GN OL1:19:11+49:4828:35

Öppen motion 3

2 880 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan MiledalOK Njudung26:169:07
1Gabriel ClaessonJönköpings OK26:169:07
3Albert SvenssonFK Finn32:02+5:4611:07
4Malin AnderssonOK Älme33:23+7:0711:35
5Karin TideliusKlubblös34:28+8:1211:58
6Petra  LundgrenKalmar OK35:09+8:5312:12
7Stefan KarlssonOK Älme37:05+10:4912:52
8Eva JanssonOK Älme37:08+10:5212:53
9Ann Karolina KarlssonLessebo OK40:27+14:1114:02
10Stina BengtssonAlvesta SOK40:30+14:1414:03
11Maria KroksmyrVäxjö OK41:04+14:4814:15
12Martina SöderlindLessebo OK42:26+16:1014:44
13Joakim MånssonKalmar OK43:25+17:0915:04
14Johanna LarénOK Orion44:18+18:0215:22
15Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad44:41+18:2515:30
16Mikael HallOK Bävern47:03+20:4716:20
17Anna-Carin LindqvistOK Norrvirdarna47:13+20:5716:23
18Sara SjöholmOK Norrvirdarna47:17+21:0116:25
19Emma EreltOK Norrvirdarna47:21+21:0516:26
20Kristina JennerstrandOK Njudung47:48+21:3216:35
21MariAnn SvenssonVäxjö AIS47:59+21:4316:39
22Lotta PetersénOK Njudung49:23+23:0717:08
23Maria PetterssonOK Njudung50:36+24:2017:34
24Helena NyquistEmmaboda Verda OK50:45+24:2917:37
25Gunilla ErikssonKlubblös50:59+24:4317:42
26Gustav NilssonAlvesta SOK57:41+31:2520:01
27Linda NilssonAlvesta SOK57:54+31:3820:06
28Lena JohanssonIFK Sävsjö58:13+31:5720:12
29Åsa AhlOK Norrvirdarna1:00:18+34:0220:56
30Oskar NyquistEmmaboda Verda OK1:01:23+35:0721:18
31Lotta F OscarssonOK Njudung1:07:08+40:5223:18
32Jenny SanderOK Njudung1:08:33+42:1723:48
33Mia HällKlubblös1:15:31+49:1526:13
34Olga KarlssonOK Njudung1:25:04+58:4829:32
35Rosita KarlssonVäxjö AIS1:52:44+1:26:2839:08
Gunitha RobertssonVaggeryds SOKej godkänd
Christina EvebornSOK Viljanej godkänd
Barbro NilssonAlvesta SOKej godkänd
Gunilla EriksonStora Tuna OKej start

Öppen motion 5

3 030 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus SjöholmOK Norrvirdarna28:589:33
2Maria SibilevaKarlskrona SOK31:24+2:2610:21
3Fredrik ElingforsVäxjö OK31:25+2:2710:22
4John-Arne SandströmOK Älme32:35+3:3710:45
5Malin ClassonOK Stigen33:05+4:0710:55
6Lars HagelbergEksjö SOK33:27+4:2911:02
7Stefan UnossonKalmar OK33:52+4:5411:10
8Magnus TyrbergSOK Viljan34:12+5:1411:17
9Martin HedHultsfreds OK34:23+5:2511:20
10Jakob LexellFK Finn34:32+5:3411:23
11Jerker NilssonOK Älme34:57+5:5911:32
12Martin ErikssonAnnebergs GIF34:59+6:0111:32
13Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF35:20+6:2211:39
14Fredrik EreltOK Norrvirdarna35:32+6:3411:43
15Jennie GustavssonVäxjö OK35:55+6:5711:51
16Magnus ClassonOK Stigen36:05+7:0711:54
17Anders WestströmAlvesta SOK38:07+9:0912:34
18Peter MarsVäxjö OK39:15+10:1712:57
19Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna40:08+11:1013:14
20Hanna MelanderStigmännen Karlshamns OK40:21+11:2313:19
21Petra OlssonIFK Sävsjö40:25+11:2713:20
22Ola SamuelssonOK Vivill40:36+11:3813:23
23Stefan ClaessonOK Stigen41:51+12:5313:48
24Åsa WestströmAlvesta SOK42:40+13:4214:04
25Gustav ClassonOK Stigen42:49+13:5114:07
26Anders ErikssonKexholms SK44:19+15:2114:37
27Beatrice EdgrenKalmar OK44:20+15:2214:37
28Patrik RothLessebo OK44:40+15:4214:44
29Gunnel HanssonKarlskrona SOK46:05+17:0715:12
30Per RoothVäxjö OK48:22+19:2415:57
31Kent HolmgrenNässjö OK48:38+19:4016:03
32Kent RobertssonVaggeryds SOK49:29+20:3116:19
33Marika HallOK Bävern55:19+26:2118:15
34Annika IsidorssonOK Vivill57:15+28:1718:53
35Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK58:17+29:1919:14
36Jan MagnussonKlubblös1:00:38+31:4020:00
37Helen AhlstrandOK Vivill1:00:46+31:4820:03
38Oscar LindqvistOK Norrvirdarna1:02:11+33:1320:31
39Svea EkbladhSol Tranås1:03:05+34:0720:49
40Elin EkbladhSol Tranås1:03:09+34:1120:50
41Simon KringstadOK Norrvirdarna1:03:29+34:3120:57
42Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna1:23:31+54:3327:33
43Anders LarssonHammarby IF OF1:23:40+54:4227:36
44Marcus SvenssonBredaryds SOK1:40:44+1:11:4633:14
45Tilda NyrellAlvesta SOK1:42:52+1:13:5433:56
46Ia NyrellAlvesta SOK1:43:23+1:14:2534:07
47Magnus NyrellAlvesta SOK1:43:29+1:14:3134:09
48Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna2:01:02+1:32:0439:56
49Helena PerssonIK Hakarpspojkarna2:02:16+1:33:1840:21
Tomas PetersénOK Njudungej godkänd
Marcin HagbergKalmar OKej godkänd

Öppen motion 7

2 980 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frans SvenssonFK Finn25:378:35
2Kent TörnqvistKarlskrona SOK27:46+2:099:19
3Rickard JakobssonEksjö SOK32:17+6:4010:50
4Helena KumlinOK Norrvirdarna33:28+7:5111:13
5Anna SvenssonSOK Viljan34:16+8:3911:29
6Lisel ArvidssonVäxjö OK34:22+8:4511:31
7Torgny PetterssonMarkbygdens OK34:49+9:1211:41
7Bo HultgrenOK Njudung34:49+9:1211:41
9Rune TuressonOK Bävern35:03+9:2611:45
10Johan EvebornSOK Viljan35:06+9:2911:46
11Mikael ÖhrnOK Bävern36:39+11:0212:17
12Ulf JohanssonKarlskrona SOK37:08+11:3112:27
12Stefan G LarssonOK Njudung37:08+11:3112:27
14Johan NiklassonVäxjö OK37:38+12:0112:37
15Bengt AnderssonAlvesta SOK38:04+12:2712:46
16Anna RosénOK Njudung38:39+13:0212:58
17Tomas RahmOK Norrvirdarna38:54+13:1713:03 Ladda ner rutt i gpx-format
18Torbjörn LöfbergKexholms SK39:49+14:1213:21
19Mikael HanssonBredaryds SOK40:26+14:4913:34
20Kalle LindqvistVäxjö OK40:44+15:0713:40
21Ola NilssonAlvesta SOK41:25+15:4813:53
22Karolina KarlssonNybro OK43:06+17:2914:27
23Bengt HenrikssonVäxjö AIS43:48+18:1114:41
24Pia ÖstangårdGamleby OK44:04+18:2714:47
25Jessica ElmerssonOK Bävern45:01+19:2415:06
26Madelene CarlssonOK Norrvirdarna45:23+19:4615:13
27Henrik PeterssonNybro OK45:51+20:1415:23
28Henrik SvenssonLessebo OK47:50+22:1316:03
29Oskar NilssonOK Stigen47:54+22:1716:04
30Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad48:36+22:5916:18
31Stefan JennerstrandOK Njudung49:50+24:1316:43
32Henrik SöderlindLessebo OK50:22+24:4516:54
33Göran KlemmingOK Stigen50:41+25:0417:00
34Alf JohanssonVäxjö OK50:51+25:1417:03
35Pär AspengrenVäxjö AIS54:23+28:4618:14
36Erik HanssonKarlskrona SOK55:34+29:5718:38
37Lisa KumlinVäxjö OK58:02+32:2519:28
38Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:04:54+39:1721:46
39Ida ThunbergOK Vivill1:04:55+39:1821:47
40Åke PerssonOK Bävern1:05:04+39:2721:50
41Anne HanssonMarkbygdens OK1:16:44+51:0725:44
42Sofie PeterssonIK Hakarpspojkarna1:16:46+51:0925:45
43Lars-erik MalmqvistVäxjö OK1:22:54+57:1727:49
44Maja-Stina MalmqvistKlubblös2:16:36+1:50:5945:50
Harriet KarlssonTorsås OKej godkänd
Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Eva EklundVäxjö OKej godkänd

Öppen motion 8

4 760 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SandgrenOK Orion31:156:33
2Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna35:19+4:047:25
3Henrik TryggesonOK Norrvirdarna39:16+8:018:14
4Edvin AnderssonOK Norrvirdarna43:39+12:249:10
5Våge RindstigSOK Viljan44:35+13:209:21
6Magnus HärwellAndrarums IF44:42+13:279:23
7Mats LjungqvistKexholms SK46:47+15:329:49
8Anders PetterssonOK Njudung47:11+15:569:54
9Gunnar MoqvistVäxjö OK47:26+16:119:57
10Peter LindSOK Viljan49:35+18:2010:25
11Niclas HörnquistAnderstorps OK55:17+24:0211:36
12Patrik FalkGöteborg-Majorna OK56:11+24:5611:48
13Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb58:54+27:3912:22
14Andreas FagerbergVäxjö OK1:00:02+28:4712:36
15Christer ÖbergGamleby OK1:01:35+30:2012:56
16Håkan ForsmanRonneby OK1:02:09+30:5413:03
17Robin ÖhrnOK Bävern1:02:28+31:1313:07
18Jonny JohanssonOK Njudung1:03:16+32:0113:17
19Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK1:03:54+32:3913:25
20Johan SjödinIK Hakarpspojkarna1:04:50+33:3513:37
21Tobias GranfloKexholms SK1:05:07+33:5213:40
22Per SandlundOK Njudung1:05:26+34:1113:44
23Johan MalmqvistVäxjö OK1:06:08+34:5313:53
24Marina JohanssonOK Njudung1:07:53+36:3814:15
25Andreas GranfloKexholms SK1:08:33+37:1814:24
26Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK1:10:15+39:0014:45
27Leif AnderjonAlvesta SOK1:10:50+39:3514:52
28Andreas NiemiEmmaboda Verda OK1:11:42+40:2715:03
29Nils RoubertFK Finn1:11:54+40:3915:06
30Susanne AxelssonJönköpings OK1:12:10+40:5515:09
31Rebecca SvenssonVärend GN OL1:13:15+42:0015:23
32Jörgen GlanshedVäxjö OK1:14:07+42:5215:34
33Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:19:39+48:2416:43
34Mikael HeinoKlubblös1:21:06+49:5117:02
35Magnus KronmarKarlskrona SOK1:29:26+58:1118:47
36Ulrika RibbholmOK Njudung1:34:53+1:03:3819:56
37Anders MalmqvistMotala AIF OL1:35:24+1:04:0920:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser