Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Öjersjö, Sävedalens AIK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Öjersjö, Sävedalens AIK
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: torsdag 1 juni 2017

AstraZeneca IF Mölndal

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Lars RenbergÖppen motion 7 (14)1:15:00+41:2321:48

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Louise VanemarkÖppen motion 6 (14)51:02+2:3711:18

Fjärås AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Carina ÄngkulleÖppen motion 3 (11)46:19+11:41
8Kjell VallinÖppen motion 3 (11)56:12+21:34Ladda ner rutt i gpx-format

GMOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jenny BengtssonÖppen motion 3 (11)52:41+18:03

GMOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Jon EmilssonÖppen motion 6 (14)1:16:49+28:2417:01

GMOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Dan EmilssonÖppen motion 6 (14)1:19:49+31:2417:41

GMOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Torbjörn ClaessonÖppen motion 6 (14)1:33:36+45:1120:45

Göteborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Maria NaddiÖppen motion 6 (14)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ola WallinderÖppen motion 7 (14)33:379:46
6Johanna WallinderÖppen motion 7 (14)56:38+23:0116:27
12Joakim KaminskyÖppen motion 5 (22)45:06+8:549:01

Göteborgs SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mikael JungbjerÖppen motion 7 (14)40:10+6:3311:40
5Torben ÖsterlundÖppen motion 6 (14)1:04:44+16:1914:21
11Rune JungbjerÖppen motion 3 (11)1:15:27+40:49

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Jan SveideÖppen motion 6 (14)1:08:52+20:2715:16
11Håkan EggertÖppen motion 7 (14)1:11:22+37:4520:44

IK Uven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Petty CartemoÖppen motion 7 (14)1:41:00+1:07:2329:21

Joa IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Klas HellgrenÖppen motion 5 (22)1:28:58+52:4617:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Daniel EdebroÖppen motion 3 (11)34:51+0:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4David AnderssonÖppen motion 3 (11)35:43+1:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Göran IvarssonÖppen motion 3 (11)46:01+11:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Maria NyströmÖppen motion 3 (11)58:05+23:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Stig LarssonÖppen motion 5 (22)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stefan MadjarÖppen motion 6 (14)48:2510:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Joakim HanssonÖppen motion 6 (14)56:04+7:3912:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Charlotta LarsjöÖppen motion 6 (14)1:06:51+18:2614:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Sara BernestålÖppen motion 6 (14)1:23:01+34:3618:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Henrik ÅbergÖppen motion 6 (14)1:23:03+34:3818:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Pernilla HanssonÖppen motion 7 (14)59:06+25:2917:10

Mölndal Outdoor IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Maria PollÖppen motion 7 (14)56:35+22:5816:26

Sjövalla FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Peter RamleÖppen motion 7 (14)1:07:15+33:3819:32

Sävedalens AIK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus CarlstedtÖppen motion 5 (22)36:127:14
1Ellen NormanÖppen motion 3 (11)34:38
2Karl LevinÖppen motion 5 (22)38:34+2:227:42
3Heino OllinÖppen motion 5 (22)39:31+3:197:54
3Andrea Wallenius-ErikssonÖppen motion 7 (14)47:25+13:4813:47
4Charlotte WikströmÖppen motion 7 (14)51:17+17:4014:54
4Andreas VejeÖppen motion 6 (14)1:00:00+11:3513:18
4Oskar LindqvistÖppen motion 5 (22)40:24+4:128:04
5Simon LarssonÖppen motion 5 (22)40:25+4:138:05
6Casper SkeppÖppen motion 5 (22)41:46+5:348:21
7Gabriel ÖhgrenÖppen motion 5 (22)41:49+5:378:21
8Lena TornéusÖppen motion 7 (14)1:00:04+26:2717:27
8Arvid SkeppÖppen motion 5 (22)41:50+5:388:22
9Johan WikströmÖppen motion 5 (22)42:33+6:218:30
9Björn BältsjöÖppen motion 7 (14)1:00:10+26:3317:29
10Jukie FrancisÖppen motion 3 (11)1:01:52+27:14
10Fredrik JohanssonÖppen motion 5 (22)42:58+6:468:35
11Mikael ÖhgrenÖppen motion 5 (22)43:13+7:018:38
13Perry LundqvistÖppen motion 7 (14)1:18:54+45:1722:56
13Henrik NordholmÖppen motion 5 (22)47:26+11:149:29
14Lovisa NilssonÖppen motion 5 (22)48:23+12:119:40
15Sanna SvenssonÖppen motion 5 (22)49:10+12:589:50
16Magnus JosefssonÖppen motion 5 (22)49:57+13:459:59
17Emma AnderssonÖppen motion 5 (22)51:15+15:0310:15
18Kajsa NormanÖppen motion 5 (22)1:20:46+44:3416:09
Katya DzemaÖppen motion 5 (22)ej godkänd
Ingemar CarlssonÖppen motion 6 (14)ej godkänd
Nils GrimbeckÖppen motion 5 (22)ej godkänd

Åmåls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Matilda SvenssonÖppen motion 3 (11)35:42+1:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila