Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nissadalszonen ungdomscup etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nissadalszonen ungdomscup etapp 3
Arrangörsorganisation: Anderstorps OK
Datum: torsdag 17 augusti 2017

D17-20

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa HanssonBredaryds SOK37:259:07
2Klara ElmbladBredaryds SOK39:17+1:529:34
3Olivia LönkvistOK Vivill52:32+15:0712:48
4Linn PeterssonOK Vivill1:19:12+41:4719:19
Kajsa IsidorssonOK Vivillej godkänd

D16

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara SamuelssonOK Vivill32:199:25
2Vendela LönkvistOK Vivill35:45+3:2610:25
3Ellen SigvardsonBredaryds SOK37:36+5:1710:57
4Kajsa WardOK Vivill1:02:02+29:4318:05

H16

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK28:146:53
2Anton GunnarssonBredaryds SOK32:46+4:327:59

D14

3 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina AnderssonAnderstorps OK32:2710:22
2Tuva NylundBredaryds SOK32:38+0:1110:25
3Ellen JohanssonBurseryds IF40:04+7:3712:48
4Emma IsidorssonOK Vivill53:25+20:5817:03
5Asta TörnkvistAnderstorps OK55:48+23:2117:49
6Ida VilhelmssonBredaryds SOK1:02:42+30:1520:01
7Emma AmrénOK Stigen1:06:14+33:4721:09
8Alice LundströmOK Vivill1:11:27+39:0022:49
9Elsa LarssonBurseryds IF1:13:36+41:0923:30
Elva KarlssonOK Stigenej godkänd

H14

3 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip BrolingBredaryds SOK30:168:49
2Albin SamuelssonOK Vivill31:24+1:089:09
3Isak HenningssonOK Gisle35:25+5:0910:19
4Lucas JohanssonBredaryds SOK53:24+23:0815:34
5Tor LindqvistOK Vivill53:25+23:0915:34
6Rasmus RydbergOK Stigen1:00:09+29:5317:32
7Anton JosefssonOK Gisle1:08:57+38:4120:06
8Felix JohanssonOK Reftele1:12:11+41:5521:02
Rasmus JohanssonOK Stigenej godkänd
Linus BägebyOK Vivillej godkänd

D12

2 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lea FribergOK Vivill24:149:39
2Emelie BägebyOK Vivill29:56+5:4211:55
3Emilia EdlundBredaryds SOK34:57+10:4313:55
4Stina JohanssonAnderstorps OK35:43+11:2914:13
5Clara AdolfssonAnderstorps OK39:01+14:4715:32
6Elin JohanssonBurseryds IF39:31+15:1715:44
7Ida JosefssonOK Gisle40:46+16:3216:14
8Elin RothzénOK Gisle48:52+24:3819:28
9Linnéa JohanssonBredaryds SOK1:00:48+36:3424:13
Emelie ThomOK Vivillej godkänd
Tova GulldénOK Stigenutgått

H12

2 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor HörnquistAnderstorps OK17:437:03
2Hjalmar FolkestadAnderstorps OK23:02+5:199:10
3Isak JohanssonOK Gisle23:56+6:139:32
4Axel AmrénOK Stigen33:07+15:2413:11
5Malcolm SvenssonAnderstorps OK36:07+18:2414:23
6Axel GamlénOK Gisle37:32+19:4914:57
7Elias ThunbergOK Vivill39:04+21:2115:33
8Simon ÅkessonAnderstorps OK52:41+34:5820:59
9Oskar WardOK Vivill1:20:08+1:02:2531:55
Oskar Andrén SkoglundOK Vivillej godkänd

D10

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit TreptowAnderstorps OK19:008:55
2Vera FolkestadAnderstorps OK22:37+3:3710:37
3Kajsa LarssonBurseryds IF23:33+4:3311:03
4Nellie NilssonOK Vivill24:34+5:3411:32
5Elma FribergOK Vivill37:26+18:2617:34
6Frida RothzénOK Gisle49:34+30:3423:16
Agnes LundströmOK Vivillej godkänd
Ella HagstrandBurseryds IFej godkänd

H10

2 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan EdlundBredaryds SOK19:279:07
2Henning SöderhjelmOK Stigen24:05+4:3811:18
3Axel HäggAnderstorps OK27:16+7:4912:48
4Alvin LönkvistOK Vivill30:19+10:5214:13
5Ebbe TörnquistAnderstorps OK33:02+13:3515:30
6Albin ThunbergOK Vivill34:26+14:5916:09
7Charlie EmterbyOK Vivill36:32+17:0517:09
Elias SamuelssonOK Vivillej godkänd
Arvid JosefssonOK Vivillutgått

Inskolning

2 190 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Otto AxelssonBurseryds IFfullföljt
Stina AxelssonBurseryds IFfullföljt
Elsa BråhnBurseryds IFfullföljt
Klara BråhnBurseryds IFfullföljt
Emmy BrännbertOK Gislefullföljt
Gabriel EdlundBredaryds SOKfullföljt
Saga EnglundOK Gislefullföljt
Lovisa GamlénOK Gislefullföljt
Folke HammöBredaryds SOKfullföljt
Tuva-Li HenrikssonOK Vivillfullföljt
Hjalmar HäggAnderstorps OKfullföljt
Johanna HörnquistAnderstorps OKfullföljt
Emma JohanssonOK Gislefullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt
Hugo NilssonAnderstorps OKfullföljt
Maja NylundBredaryds SOKfullföljt
Frida PergelOK Gislefullföljt
Emil RydbergOK Stigenfullföljt
Alva SigfridssonBurseryds IFfullföljt
Ylva SöderhjelmOK Stigenfullföljt
Filip SjögrenAnderstorps OKej godkänd

U2

2 130 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes AnderssonAnderstorps OK24:1311:22
2Mio HammöBredaryds SOK24:38+0:2511:33
3Edith BrolingBredaryds SOK26:14+2:0112:18
4Julia NguyenOK Vivill28:11+3:5813:13
5Christoffer SvenssonOK Vivill28:16+4:0313:16
6Elvira EdvardssonOK Vivill28:19+4:0613:17
7Jacob CarlssonOK Reftele28:36+4:2313:25
8Filippa PergelOK Gisle29:29+5:1613:50
9Astrid TreptowAnderstorps OK37:49+13:3617:45
10Hjalmar HörnquistAnderstorps OK39:53+15:4018:43
11Ella BrunnsgårdOK Reftele40:56+16:4319:13
12Ella AnderssonAnderstorps OK41:08+16:5519:18
13Linnéa SjögrenAnderstorps OK41:10+16:5719:19
14Niklas Costa SegerstråleOK Reftele41:55+17:4219:40
15Emma SvenssonOK Vivill43:39+19:2620:29
16Alfred LarssonOK Gisle49:25+25:1223:12
17Sixten ThunbergOK Vivill1:02:18+38:0529:14
Rickard KarlssonOK Gisleej godkänd

U3

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda DarvelidAnderstorps OK47:3018:55

Öppen motion 5

4 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LönkvistOK Vivill43:3810:38
2Maria SturessonAnderstorps OK55:07+11:2913:26
3Joacim FranssonAnderstorps OK57:01+13:2313:54
4Mikael WardOK Vivill1:00:08+16:3014:40
Patrik AnderssonAnderstorps OKej start
Sofia SkördeBredaryds SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser