Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Montessori skolorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Montessori skolorientering
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: måndag 29 maj 2017

Bana1

3 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max Dyrbäckklubblös1:27:5823:08
2Mattias Lövenforsklubblös1:27:59+0:0123:09
3Felix Arffklubblös1:28:05+0:0723:10
4Philip Larssonklubblös1:28:09+0:1123:11
5Kalle Holmqvistklubblös1:28:10+0:1223:12
6Tim Ingvarssonklubblös1:30:49+2:5123:53
7Vilma Rosenlöfklubblös2:18:27+50:2936:26
8Anonym klubblös2:18:29+50:3136:26
9Livia Nordlingklubblös2:19:56+51:5836:49
9Nora Sjöstrandklubblös2:19:56+51:5836:49
11Linneá Larssonklubblös2:21:17+53:1937:10
12Sigrid Burkhalterklubblös2:34:08+1:06:1040:33
12Elina Bylundklubblös2:34:08+1:06:1040:33
14Philippa Granatklubblös3:08:52+1:40:5449:42
15Anna Aurellklubblös3:08:53+1:40:5549:42

Bana2

3 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arian Rigstedtklubblös1:06:2919:33
2Ludvig Alexanderssonklubblös1:07:09+0:4019:45
3Viktor Sjöströmklubblös1:10:25+3:5620:42
4Ellen Anderssonklubblös1:13:31+7:0221:37
5Viktoria Almhagenklubblös1:15:34+9:0522:13
6Filip Laussenklubblös1:16:59+10:3022:38
7Oskar Sahlqvistklubblös1:19:00+12:3123:14
8Erik Svenningssonklubblös1:19:13+12:4423:17
9Olivia Olssonklubblös1:19:15+12:4623:18
10Ellen Lansklubblös1:20:21+13:5223:37
11Johanna Hasselklubblös1:21:46+15:1724:02
12David Edvardssonklubblös1:23:23+16:5424:31
13Gabriella Vacanteklubblös1:25:58+19:2925:17
14Linnea Duesgårdklubblös1:26:49+20:2025:32
15Sandra Berndtklubblös1:27:00+20:3125:35
16Matilda Björkklubblös1:27:16+20:4725:40
17Love Hanssonklubblös1:41:48+35:1929:56
18Elisa Persson Rappklubblös1:59:55+53:2635:16
19Nelly Löverforsklubblös2:00:11+53:4235:20
20Jonna Bergqvistklubblös2:13:04+1:06:3539:08
Emil Behrensklubblösej godkänd
Alina Gaudetklubblösej godkänd
Smilla Jedenbergklubblösej godkänd
Hugo Lindströmklubblösej godkänd
Ronja Bengtströmklubblösej godkänd
Märta Berggrenklubblösej godkänd
Hugo Winsnesklubblösutgått

Bana3

3 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theodor Holqvistklubblös39:2513:08
2Simon Karlssonklubblös43:19+3:5414:26
3Hugo Skarlandklubblös43:25+4:0014:28
4Johan Sahlqvistklubblös43:37+4:1214:32
5Axel Madenfalkklubblös48:23+8:5816:07
6Elias Söderbergklubblös1:05:19+25:5421:46
7Joel Gudmunssonklubblös1:07:27+28:0222:29
8Nelly Larssonklubblös1:09:05+29:4023:01
9Elisa Svedbergklubblös1:09:14+29:4923:04
10Filip Bengtssonklubblös1:12:37+33:1224:12
11Filip Lundbergklubblös1:12:50+33:2524:16
12Erik Backlundklubblös1:12:53+33:2824:17
13Johanna Hasselklubblös1:18:17+38:5226:05
14Alicia Sandbergklubblös1:22:59+43:3427:39
Alva Solkulleklubblösej godkänd
Josephine Unossonklubblösej godkänd
Lisa Bergqvistklubblösej godkänd
Sofia Sunnerstamklubblösej godkänd
Olivia Erikssonklubblösej godkänd
Alex Behrensklubblösutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser