Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Växjö OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Växjö OK, medel
Arrangörsorganisation: Växjö OK
Datum: lördag 14 oktober 2017

D21

3 960 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KlintbergOK Ravinen32:328:12
2Lena JakobssonNybro OK40:38+8:0610:15
3Lina SvenssonOK Skogsfalken44:44+12:1211:17
4Maria ArvidssonKalmar OK47:19+14:4711:56
5Lotten KindlundhFK Finn50:43+18:1112:48
6Lisa OlssonTorsås OK50:52+18:2012:50
7Kajsa SpetzUlricehamns OK55:47+23:1514:05
8Stina JohanssonOK Bävern57:15+24:4314:27
9Maria Rosén ThelinJönköpings OK1:01:54+29:2215:37
10Olivia NilssonOK Älme1:19:03+46:3119:57
11Stina AnderjonLinköpings OK1:21:51+49:1920:40
Linda JanssonOK Älmeej godkänd
Lina BergmanOK Skogsfalkenej start

H21

4 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliwer LundbergOK Bävern30:406:13
2Rassmus AnderssonOK Linné30:57+0:176:17
3Isak BergmanOK Skogsfalken34:06+3:266:55
4Linus LundbergOK Bävern35:36+4:567:14
5Pontus PeterssonOK Orion35:37+4:577:14
6Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna35:47+5:077:16
7Torgny LindströmRonneby OK36:23+5:437:23
8Yuri OmelchenkoOK Orion37:17+6:377:34
9Gustav OlssonTorsås OK38:19+7:397:47
10Simon ChristofersonTormestorps IF39:02+8:227:56
11David RunemalmNybro OK39:32+8:528:02
12Fredrik RosénJönköpings OK39:46+9:068:04
13Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna41:52+11:128:30
14Rasmus SvenssonVärend GN OL45:07+14:279:10
15Joar HertinIK Hakarpspojkarna47:23+16:439:37
16Simon FogelströmTorsås OK59:44+29:0412:08
17Per Arne EvaldssonOK Gynge1:05:39+34:5913:20
Jakob JakobssonNybro OKej start

D18

3 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca SvenssonVärend GN OL58:4116:26
2Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:01:01+2:2017:05

D16

3 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin EmilssonOK Skogsfalken56:5015:55
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej godkänd
Klara HöglundEksjö SOKej start

H16

3 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo JohanssonOK Reftele39:3011:03
2Fabian EvertssonLessebo OK1:08:16+28:4619:07

D14

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa SwartzOK Orion34:4610:32
2Enni LindskogOK Älme42:56+8:1013:00
3Elva KarlssonOK Stigen1:13:30+38:4422:16

H14

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo UnossonKalmar OK35:5910:54
2Philip MartinssonFK Finn40:49+4:5012:22
3Rasmus EjermarkTorsås OK43:10+7:1113:04
4Gustaf JohanssonOK Njudung50:49+14:5015:23
5Lukas HagbergKalmar OK58:15+22:1617:39
6Hampus HolgerssonTorsås OK1:06:21+30:2220:06
Moltas ÖstergrenAlvesta SOKej godkänd
Liam KarlssonAlvesta SOKej start
Axel CondrupKalmar OKej start

D12

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK30:5410:52
2Hilda PeterssonVäxjö OK36:55+6:0112:59
3Wilma KroksmyrVäxjö OK44:51+13:5715:47

H12

2 840 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GummessonNybro OK21:237:31
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK24:00+2:378:27
3Ville LindskogOK Älme25:20+3:578:55
4Isac ElingforsVäxjö OK29:42+8:1910:27
5Hugo MartinssonFK Finn33:04+11:4111:38
6Ossian ÖstergrenAlvesta SOK43:55+22:3215:27
7Anton KarlssonFK Finn49:38+28:1517:28
8Casper PegardOK Gynge49:59+28:3617:35
Alvin JohanssonOK Njudungej godkänd
Nils SwartzOK Orionej start

D10

2 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GustavssonVäxjö OK22:3610:02
2Hilda LindénVäxjö OK26:09+3:3311:37
3Wilma PalmqvistOK Tranan29:23+6:4713:03
4Emilia JakobssonNybro OK30:02+7:2613:20
5Elin RydströmOK Skogsfalken31:51+9:1514:09
6Linnéa SandströmOK Älme33:47+11:1115:00
7Frida AhlOK Norrvirdarna37:23+14:4716:36

H10

2 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LindströmRonneby OK20:249:04
2Alvin LundgrenVäxjö OK20:55+0:319:17
3Linus LindénVäxjö OK23:10+2:4610:17
4Henning SöderhjelmOK Stigen26:04+5:4011:35
5Truls SvedbergLessebo OK30:45+10:2113:40
6Love KarlssonVäxjö OK31:32+11:0814:00
7Joel LeistraKarlskrona SOK33:38+13:1414:56
8Alvin SvenssonLessebo OK39:49+19:2517:41
9Albin EmilssonOK Skogsfalken43:57+23:3319:32
Gustav NilssonAlvesta SOKej start

D40

3 880 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby41:1210:37
2Sarah LindströmRonneby OK43:50+2:3811:17
3Karin Rahm BjörneldKalmar OK54:14+13:0213:58
4Maria HolmbergJönköpings OK57:51+16:3914:54
5Karolina KarlssonNybro OK1:00:03+18:5115:28
6Maria SundbergOK Njudung1:04:29+23:1716:37
7Camilla JohanssonOK Stigen1:08:27+27:1517:38 Ladda ner rutt i gpx-format
8Catrine OlssonTorsås OK1:18:30+37:1820:13
Maria PeterssonHalmstad OKej godkänd

H40

3 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SjökvistOK Orion33:588:34
2Michael AdamssonNybro OK37:10+3:129:23
3Mikael GummessonNybro OK38:16+4:189:39
4Peter EkdahlEmmaboda Verda OK39:42+5:4410:01
5Jon LindskogOK Älme43:46+9:4811:03
6Torgny LundHästveda OK44:53+10:5511:20
7Björn KarlssonKexholms SK46:04+12:0611:37
8Martin JohanssonHalmstad OK46:34+12:3611:45
9Evert KarlssonTorsås OK46:52+12:5411:50
10Johan AxelssonOK Älme47:07+13:0911:53
11Viktor SkobeKalmar OK48:03+14:0512:08
12Olle BjörneldKalmar OK49:20+15:2212:27
13Anders PeterssonOK Njudung50:55+16:5712:51
14Tobias SvenssonFK Finn53:19+19:2113:27
15Jimmy NicklassonKexholms SK54:05+20:0713:39
16Daniel AxelssonMålilla OK55:00+21:0213:53
17Andreas KarlssonNybro OK1:16:09+42:1119:13

D50

3 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL31:1810:09
2Anneli KarlssonFK Finn36:57+5:3911:59
3Madeleine LimparAttunda OK37:51+6:3312:17
4Anna RosénOK Njudung38:04+6:4612:21
5Annika JosefssonKarlskrona SOK38:45+7:2712:34
6Mariann JohanssonKexholms SK39:03+7:4512:40
7Maritha HenrikssonJönköpings OK39:35+8:1712:51
8Madeleine KarlssonOK Norrvirdarna42:16+10:5813:43
9Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK47:09+15:5115:18
10Caroline LiljebjörnNybro OK48:59+17:4115:54
11Katarina Westin-KarlssonOK Reftele56:50+25:3218:27
12Susann BerntssonOK Reftele1:06:58+35:4021:44
Kerstin TjernlundOK Vilse 87ej start
Christina SternerTockarps IKej start

H50

3 880 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna32:438:25
2Anders MolinBoxholm-Mjölby OL33:37+0:548:39
3Ove LernåKalmar OK34:00+1:178:45
4Mats SöderbergKalmar OK34:08+1:258:47
5Jonas PerssonTorsås OK35:05+2:229:02
6Joel RydströmFK Finn35:41+2:589:11
7Tomas KarlssonKexholms SK36:10+3:279:19
8Ulf JungstrandOK Skogsfalken38:59+6:1610:02
9Johan AnderssonOK Skogsfalken42:15+9:3210:53
10Evert JohanssonOK Bävern43:45+11:0211:16
11Ingemar MånssonRonneby OK44:04+11:2111:21
12Stefan OlofssonOK Gisle44:13+11:3011:23
13Peder KarlssonRånäs OK49:25+16:4212:44
14Anders HolmqvistSnättringe SK49:39+16:5612:47
15Arne KlintbergEksjö SOK50:53+18:1013:06
16Bo PeterssonLessebo OK52:44+20:0113:35
17Mats ArnessonNybro OK52:54+20:1113:38
18Per JohanssonOK Reftele54:05+21:2213:56
19Leif AnderjonAlvesta SOK56:49+24:0614:38
20Anders SjöbergOK Reftele58:56+26:1315:11
21Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:10:53+38:1018:16
22Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:29:17+56:3423:00
Anders NilssonOK Orionej godkänd
Tore TjernlundOK Vilse 87ej start

D60

2 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK28:0310:52
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK31:37+3:3412:15
3Gunnel MånssonOK Vilse 8735:11+7:0813:38
4Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK36:51+8:4814:16
5Ingrid E StrömRonneby OK38:50+10:4715:03
6Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK40:13+12:1015:35 Ladda ner rutt i gpx-format
7Lena SöderbergOK Skogsfalken41:00+12:5715:53
8Vanja GummessonNybro OK43:46+15:4316:57
9Marie-Louise KarlssonNybro OK45:16+17:1317:32
10Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK47:38+19:3518:27
11Eva ArvidssonAlvesta SOK52:28+24:2520:20
12Kristina FranssonOK Virdarna1:00:09+32:0623:18
13Majvie AnnegårdSOK Viljan1:19:57+51:5430:59
Margareta HeldFK Åsenej godkänd
Kristin JohanssonKarlskrona SOKej start

H60

3 570 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per NilssonStigmännen Karlshamns OK38:0610:40
2Åke KarlssonAlvesta SOK38:48+0:4210:52
3Leif CarlssonSOK Viljan38:50+0:4410:52
4Lennart KalénSOK Viljan40:06+2:0011:13
5Kjell NeroNässjö OK40:27+2:2111:19
5Stefan CarlssonSOK Viljan40:27+2:2111:19
7Stellan MartinssonOK Tyringe43:32+5:2612:11
8Lars MagnussonOK Älme43:40+5:3412:13
9Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK43:42+5:3612:14
10Björn PalmLessebo OK43:55+5:4912:18
11Bo SalomonsonKalmar OK45:07+7:0112:38
12Leif JohanssonKexholms SK45:21+7:1512:42
13Arne AnderssonOK Torfinn48:02+9:5613:27
14Bertil KalénSOK Viljan52:14+14:0814:37
15Jan DanielssonKalmar OK52:51+14:4514:48
16Bo JohanssonOK Stigen1:01:44+23:3817:17
17Conny BerggrenVäxjö AIS1:04:04+25:5817:56
18Lars MartinssonRonneby OK1:05:53+27:4718:27
19Gunnar HolmOK Bävern1:08:25+30:1919:09
20Nils-Erik BondessonFrosta OK1:30:16+52:1025:17
21Tommy HeldFK Åsen1:42:18+1:04:1228:39
Jan KarlssonOK Virdarnaej godkänd
Gunnar ErikssonFK Finnej godkänd
Lars ErikssonKalmar OKej start
Leif AxelssonMålilla OKej start
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start

D70

2 580 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK30:5511:58
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK35:57+5:0213:56
3Bodil RuterOK Älme42:22+11:2716:25
4Margareta LarssonOK Njudung45:30+14:3517:38
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK48:35+17:4018:49
6Ann-Marie BirgerssonForserums SOK51:27+20:3219:56
7Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK54:20+23:2521:03
8Berit ByströmOK Virdarna54:23+23:2821:04
9Siv EkelöfVärend GN OL56:49+25:5422:01
10Solbritt GustafssonOK Virdarna58:42+27:4722:45
11Ros-Mari KarlssonNybro OK58:59+28:0422:51
12Berit NilssonOK Älme1:06:49+35:5425:53
13Margareta WikströmVäxjö AIS1:07:44+36:4926:15
Barbro NilssonAlvesta SOKej godkänd
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Eva BergstrandVärend GN OLej start
Ulla NilssonSOK Viljanej start

H70

3 080 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK29:199:31 Ladda ner rutt i gpx-format
2Leif SandgrenFrosta OK32:06+2:4710:25
3Nils KarlssonVäxjö AIS32:56+3:3710:41
4Tommy OlssonKarlskrona SOK33:40+4:2110:55
5Stefan G LarssonOK Njudung36:17+6:5811:46
6Leif LindströmNybro OK37:30+8:1112:10
7Håkan NilssonMalmö OK38:09+8:5012:23
8Kent EkdahlEmmaboda Verda OK38:35+9:1612:31
9Arne SvenssonOK Njudung40:05+10:4613:00
10Stellan AhnströmForserums SOK41:16+11:5713:23
11Göran SvenssonFK Finn41:17+11:5813:24
12Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan42:00+12:4113:38
12Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK42:00+12:4113:38
14Anders BuhréNybro OK42:44+13:2513:52
15Ingemar AnderssonOK Orion43:10+13:5114:00
16Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad43:25+14:0614:05
17Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK44:51+15:3214:33
18Stig KarlssonLessebo OK45:23+16:0414:44
19Sven RuterOK Älme45:45+16:2614:51
20Johnny GustafssonGamleby OK47:10+17:5115:18
21Lars HenrikssonOK Älme48:23+19:0415:42
22Kjell MånssonKarlskrona SOK48:59+19:4015:54
23Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK50:15+20:5616:18
24Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK51:38+22:1916:45
25Erling EkelöfVärend GN OL51:43+22:2416:47
26Leif AlfredssonVäxjö AIS53:24+24:0517:20
27Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK54:10+24:5117:35
28Göran KarlssonLessebo OK54:55+25:3617:49
29Roland KarlssonRonneby OK55:18+25:5917:57
30Torgny JonssonVäxjö AIS56:14+26:5518:15
31Göran SvanBorås GIF1:00:51+31:3219:45
32Heino OtsKalmar OK1:02:00+32:4120:07
33Thorwald FranssonOK Virdarna1:07:29+38:1021:54
34Ragnar OlssonRonneby OK1:10:40+41:2122:56
Göte GustafssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Ingvar PerssonFK Åsenej godkänd
Kurt BergstrandLessebo OKej godkänd
Göran ThourVärend GN OLej godkänd
Lars-Åke ÅbergKalmar OKej start
Torsten ClaessonOK Älmeej start
Roland NilssonSOK Viljanej start

D80

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg50:5419:43
2Kerstin HenmyrOK Vilse 871:04:36+13:4225:02

H80

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK32:1712:30
2Torild BornetunSkillingaryds FK34:51+2:3413:30
3Mats BirgerssonForserums SOK53:30+21:1320:44
4Bengt PeterssonOK Älme54:35+22:1821:09
Lars PerssonVäsby OKej godkänd

Inskolning

2 220 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Saga AronssonLessebo OKfullföljt
Melker BengtssonAlvesta SOKfullföljt
Anna DacklingLessebo OKfullföljt
Freja DanielssonKexholms SKfullföljt
Idun DanielssonKexholms SKfullföljt
Ville DanielssonKexholms SKfullföljt
Alma FaxénVäxjö OKfullföljt
Julius GummessonNybro OKfullföljt
Filippa LandeliusLessebo OKfullföljt
Sixten LangNybro OKfullföljt
Emma LindblomLessebo OKfullföljt
Elina LindénVäxjö OKfullföljt
Julia Sjöberg SvenssonLessebo OKfullföljt
Lily ThunellLessebo OKfullföljt
Loe VandrevikKalmar OKfullföljt

U1

2 220 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nathan LeistraKarlskrona SOK23:2910:34
2Assar Rosén ThelinJönköpings OK26:01+2:3211:43
3Arvid GustavssonVäxjö OK26:34+3:0511:58
4Elsa PalmqvistOK Tranan26:51+3:2212:05
5Tim AhlströmEmmaboda Verda OK30:01+6:3213:31
6Belle WildeLessebo OK31:27+7:5814:09
7Oscar RydströmOK Skogsfalken31:49+8:2014:19
8Erik AhlOK Norrvirdarna31:51+8:2214:20
9Thilly LindqvistLessebo OK33:30+10:0115:05
10Felicia FärmLessebo OK35:06+11:3715:48
11Thyra LindqvistLessebo OK35:07+11:3815:49
12Emmi SöderlindLessebo OK36:15+12:4616:19
13Bertil EliassonOK Norrvirdarna36:53+13:2416:36
14Lisa LundinKlubblös37:13+13:4416:45
15Sanna LindqvistOK Norrvirdarna41:02+17:3318:29
16Tilja SvedbergLessebo OK41:13+17:4418:33
17Ylva SöderhjelmOK Stigen41:49+18:2018:50
18Elmar LeistraKarlskrona SOK45:39+22:1020:33
19Isac MidenbyKlubblös50:24+26:5522:42
20Elin MidenbyKlubblös50:28+26:5922:43
21Anton NilssonOK Gynge51:16+27:4723:05
22Albin NilssonOK Gynge51:51+28:2223:21
Elsa PeterssonVäxjö OKej start

U2

2 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MarkusOK Norrvirdarna30:5913:46
2Oliwer SjökvistOK Orion31:11+0:1213:51
3Edvin KandenäsVäxjö OK31:18+0:1913:54
4Sofie MalmqvistKalmar OK32:15+1:1614:20
5Erika KjellsonLessebo OK35:10+4:1115:37
6Anton SvenssonLessebo OK36:49+5:5016:21
7Ebba AnderssonAlvesta SOK38:41+7:4217:11
8Fifi PegardOK Gynge39:35+8:3617:35
9Kajsa BengtssonAlvesta SOK40:34+9:3518:01
10Anton FaxénVäxjö OK46:02+15:0320:27
11Meja KarlssonLessebo OK46:38+15:3920:43
Alma CondrupKalmar OKej start
Alvin JakobssonNybro OKej start

Öppen motion 1

2 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny PalmqvistOK Tranan27:4312:19
2Kerstin JönssonVäxjö AIS53:58+26:1523:59
3Alice SjöbergNybro OK59:10+31:2726:17
Göte KarlssonKexholms SKej godkänd
Siv ÖstergrenAlvesta SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 840 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LindqvistOK Norrvirdarna31:2611:04
2Kati NémethStigmännen Karlshamns OK32:07+0:4111:18
3Simon KringstadOK Norrvirdarna33:44+2:1811:52
4Karin TideliusKlubblös35:42+4:1612:34
5Malin AnderssonKlubblös37:06+5:4013:03
6Stefan KarlssonOK Älme43:54+12:2815:27
7Eva JanssonOK Älme43:55+12:2915:27
8Agneta HolmOK Bävern46:38+15:1216:25
9Margareta LindgrenVärend GN OL47:21+15:5516:40
10Johanna LarénOK Orion49:40+18:1417:29
11Lena JohanssonIFK Sävsjö51:16+19:5018:03
12MariAnn SvenssonVäxjö AIS52:33+21:0718:30
13Alice KristenssonMarkaryds FK53:17+21:5118:45
14Britt AxelssonNybro OK53:22+21:5618:47
15Simon WaxegårdTorsås OK55:13+23:4719:26
16Rebecka SvenssonHästveda OK55:32+24:0619:33
17Caroline JohanssonOK Njudung55:49+24:2319:39
18Kurt RutgerssonOK Njudung56:30+25:0419:53
19Sarah EjermarkTorsås OK1:00:25+28:5921:16
20Arne PerssonOK Gynge1:04:32+33:0622:43
21Gunilla ErikssonKlubblös1:05:34+34:0823:05
22Emma WestinKlubblös1:05:50+34:2423:10
23Agneta PeterssonRonneby OK1:06:03+34:3723:15
24Helén WihlborgKlubblös1:06:06+34:4023:16
25Anja LindRonneby OK1:09:43+38:1724:32
26Mikael LindRonneby OK1:10:15+38:4924:44
27Helen ÅkessonVäxjö AIS1:12:25+40:5925:29
28Bertil ÅkessonVäxjö AIS1:12:29+41:0325:31

Öppen motion 5

3 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns SandgrenOK Orion25:397:46
2Johan SwartzOK Orion36:56+11:1711:11
3Fredrik ElingforsVäxjö OK47:18+21:3914:20
4Anna HagbergKalmar OK47:20+21:4114:20
5Fredrik EreltOK Norrvirdarna47:42+22:0314:27
6Therese GustafssonOK Virdarna48:20+22:4114:38
7Erik KindlundhFK Finn49:18+23:3914:56
8Anna-Moa LindskogOK Älme52:28+26:4915:53
9Stefan UnossonKalmar OK54:46+29:0716:35
10Anders ErikssonKexholms SK55:36+29:5716:50
11Maria P MarkusOK Norrvirdarna59:51+34:1218:08
12Linus VandrevikKalmar OK1:04:19+38:4019:29
13Karin HelmiusOK Reftele1:07:56+42:1720:35
14Julia LundhHästveda OK1:11:12+45:3321:34
15Thomas AhlströmEmmaboda Verda OK1:11:17+45:3821:36
16Lisa Långström 1:12:03+46:2421:50
17Patrik MarkusOK Norrvirdarna1:13:08+47:2922:09
18Martina SöderlindLessebo OK1:15:30+49:5122:52
19Marko  TorkkeliLessebo OK1:25:56+1:00:1726:02
20Linda Kraft UnossonKalmar OK1:29:29+1:03:5027:06
Christer SjöforsOK Älmeej godkänd
Eva-Lotta JohanssonRonneby OKej godkänd

Öppen motion 7

3 080 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar PeterssonOK Njudung31:1510:08
2Martin GummessonFK Finn31:53+0:3810:21
3Katarina LenanderVäxjö OK35:53+4:3811:39
4Rune TuressonOK Bävern36:14+4:5911:45
5Robin ÖhrnOK Bävern37:03+5:4812:01
6Peter JohanssonVäxjö OK37:57+6:4212:19
7Dennis TollOK Njudung38:37+7:2212:32
8Frida ArnessonNybro OK38:38+7:2312:32
9Benny ThunellLessebo OK39:07+7:5212:42
10Anna MalmqvistKalmar OK39:13+7:5812:43
11Hanna FagerVäxjö OK39:20+8:0512:46
12Mats HolmVäxjö OK41:21+10:0613:25
13Bengt HenrikssonVäxjö AIS41:28+10:1313:27
14Mikael JohanssonVärend GN OL41:46+10:3113:33
15Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK42:45+11:3013:52
16Henrik SöderlindLessebo OK43:17+12:0214:03
17Jessica ElmerssonOK Bävern43:25+12:1014:05
18Henrik SvenssonLessebo OK43:40+12:2514:10
19Lars-Christer KarlssonEmmaboda Verda OK45:22+14:0714:43
20Bengt AnderssonAlvesta SOK45:41+14:2614:49
21Jonas FagerVäxjö OK46:24+15:0915:03
22Magnus NilssonTorsås OK48:44+17:2915:49
23Tommy JohanssonForserums SOK50:59+19:4416:33
24Stefan SpetzUlricehamns OK51:04+19:4916:34
25Mikael ÖrnOK Bävern51:43+20:2816:47
26Ingela KlintbergEksjö SOK54:27+23:1217:40
27Magnus JohanssonOK Njudung56:15+25:0018:15
28Mattias KarlssonOK Tranan56:25+25:1018:19
29Patrik FranssonEmmaboda Verda OK58:00+26:4518:49
30Johannes LindgrenVärend GN OL58:12+26:5718:53
31Gillis AlmVäxjö OK58:15+27:0018:54
32Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:04:13+32:5820:50
33Olle RingRonneby OK1:05:18+34:0321:12
34Per LeanderssonAnderstorps OK1:08:31+37:1622:14
35Åke PerssonOK Bävern1:09:49+38:3422:40
36Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:10:23+39:0822:51
37Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:10:47+39:3222:58
38Göran PerssonFK Finn1:11:41+40:2623:16
39Werner TörnblomVäxjö OK1:19:03+47:4825:39
40LarsOwe StrömRonneby OK1:19:50+48:3525:55
41Margareta RingRonneby OK1:34:40+1:03:2530:44
42Christoffer LiljaKlubblös1:37:31+1:06:1631:39
43Miriam LiljaKlubblös1:37:33+1:06:1831:40
44Holme FernholmKlubblös1:58:40+1:27:2538:31
Caroline PerssonFK Finnej godkänd

Öppen motion 8

4 920 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LenanderVäxjö OK39:207:59
2Lucian SemeniucFK Finn45:08+5:489:10
3Johan SandlundOK Njudung51:02+11:4210:22
4Per HolmbergRonneby OK56:37+17:1711:30
5Martin PehrssonSkillingaryds FK59:36+20:1612:06
6Jennie GustavssonVäxjö OK1:01:39+22:1912:31
7Hans PerssonAndrarums IF1:04:42+25:2213:09
8Tony Långström 1:06:13+26:5313:27
9Magnus OlssonTorsås OK1:09:09+29:4914:03
10Filip SjöforsOK Älme1:09:20+30:0014:05
11Jesper DanielssonKalmar OK1:11:42+32:2214:34
12Marina JohanssonOK Njudung1:15:15+35:5515:17
13Per PegardOK Gynge1:15:42+36:2215:23
13Håkan AlmqvistNybro OK1:15:42+36:2215:23
15Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:19:46+40:2616:12
16Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK1:19:48+40:2816:13
17Sonja HaasNybro OK1:27:47+48:2717:50
18Jan KristenssonMarkaryds FK1:31:26+52:0618:35
19Mats JonassonKlubblös1:38:52+59:3220:05
Ulrika RibbholmOK Njudungej godkänd
Per SandlundOK Njudungej godkänd
Håkan BengtssonAlvesta SOKej godkänd
Ophelia HaasNybro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser