Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Melkers Minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Melkers Minne
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 15 augusti 2012

D20

8 startande
PlacNamnTidDiff
1Ärla IF/OK Klemmingen 12:03:50
2Tullinge SK 12:07:32+3:42
3OK Ravinen 12:10:16+6:26
4Haninge SOK 12:12:40+8:50
5Attunda OK 12:15:30+11:40
6Katrineholms OK 12:24:08+20:18
7OK Måsen 12:46:37+42:47
8SMOL/ Denseln/ Grip 13:12:44+1:08:54

H20

11 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Ravinen 41:31:59
2Södertälje-Nykvarn OF 11:35:23+3:24
3OK Ravinen 11:38:16+6:17
4Attunda OK 11:41:19+9:20
5Snättringe/ Södertörn 11:43:55+11:56
6Järla Orientering 11:47:53+15:54
7OK Ravinen 21:55:44+23:45
8OK Ravinen 31:56:07+24:08
9Katrineholms OK 12:05:38+33:39
Sundbybergs IK 1ej godkänd
Tullinge SK 1utgått

D16

12 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Ravinen 21:41:35
2OK Ravinen 11:59:16+17:41
3Strängnäs-Malmby OL 12:01:25+19:50
4Grip/ Eskilstuna OL 12:01:26+19:51
5Järla Orientering 12:01:32+19:57
6Snättringe SK 12:02:16+20:41
7Tullinge SK 22:03:57+22:22
8Södertälje-Nykvarn OF 22:17:41+36:06
9Nyköpings OK 12:44:25+1:02:50
10Södertälje-Nykvarn OF 12:15:20+33:45
11Tullinge SK 12:24:34+42:59
12Tumba-Mälarhöjden OK 12:40:21+58:46

H16

19 startande
PlacNamnTidDiff
1Tullinge SK 21:24:16
2Tullinge SK 11:27:20+3:04
3OK Ravinen 11:27:28+3:12
4Snättringe SK 11:28:22+4:06
5Tullinge SK 31:29:34+5:18
6Waxholms OK 11:35:43+11:27
7Södertälje-Nykvarn OF 11:36:03+11:47
8Nyköpings OK 11:36:06+11:50
9Haninge SOK 11:44:43+20:27
10Eskilstuna OL 11:45:59+21:43
11Täby OK 21:47:05+22:49
12Täby OK 11:47:07+22:51
13OK Ravinen 21:51:49+27:33
14OK Södertörn 21:54:44+30:28
15OK Södertörn 11:55:59+31:43
16Katrineholms OK 12:07:29+43:13
17Snättringe SK 22:07:30+43:14
18OK Klemmingen 12:30:07+1:05:51
OK Ravinen 3ej godkänd

D12

9 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Södertörn 145:55
2OK Tor 149:12+3:17
3Södertälje-Nykvarn OF 149:47+3:52
4Ärla IF 150:21+4:26
5Tullinge SK 150:30+4:35
6OK Ravinen 151:43+5:48
7Snättringe SK 154:09+8:14
8Täby OK 157:46+11:51
9OK Grip 159:20+13:25

H12

18 startande
PlacNamnTidDiff
1Hagaby GOIF 146:03
2OK Ravinen 146:44+0:41
3Snättringe SK 146:47+0:44
4Ärla IF/ Eskilstuna OL 146:56+0:53
5Tumba-Mälarhöjden OK 147:07+1:04
6Tullinge SK 153:14+7:11
7Sundbybergs IK 155:13+9:10
8Nyköpings OK 256:20+10:17
9OK Södertörn 157:15+11:12
10Södertälje-Nykvarn OF 158:37+12:34
11Haninge SOK 11:03:48+17:45
12OK Måsen 11:13:01+26:58
13OK Denseln 21:16:35+30:32
14OK Klemmingen 11:56:11+1:10:08
Nyköpings OK 1ej godkänd
OK Klemmingen 2ej godkänd
OK Södertörn 2ej godkänd
OK Tor 1ej godkänd

Inskolning

21 startande
PlacNamnTidDiff
Strängnäs-Malmby OL 1fullföljt
Tumba-Mälarhöjden OK 1fullföljt
Strängnäs-Malmby OL 2fullföljt
OK Klemmingen 1fullföljt
OK Ravinen 1fullföljt
OK Tor 1fullföljt
Södertälje-Nykvarn OF 1fullföljt
Katrineholms OK 1fullföljt
Södertälje-Nykvarn OF 2fullföljt
Tumba-Mälarhöjden OK 2fullföljt
Tullinge SK 1fullföljt
OK Södertörn 1fullföljt
Tullinge SK 2fullföljt
Waxholms OK 1fullföljt
OK Södertörn 2fullföljt
Snättringe SK 1fullföljt
Tullinge SK 3fullföljt
Södertälje-Nykvarn OF 3fullföljt
Täby OK 1ej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 4ej godkänd
OK Klemmingen 2utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila