Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Melkers Minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Melkers Minne
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 15 augusti 2012

OK Ravinen

13 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 4H20 (11)1:31:59
1. Assa Hellström30:42130:421
2. Eml Granqvist31:3721:02:192+1
2. Markus Hjort37:18inaktiv
2. Bure Noreus47:21inaktiv
3. Kalle Bergman29:4021:31:591-1
1OK Ravinen 2D16 (12)1:41:35
1. Matilda Forsberg32:09332:093
2. Amanda Karlsson33:1611:05:251-2
2. Tilda Andersson43:39inaktiv
2. Tone Albrektssonej godkändinaktiv
3. Moa Westblad36:1061:41:3510
2OK Ravinen 1H12 (18)46:44+0:41
1. Martin Rinnbäck18:021018:0210
2. Olle Kallur12:57530:597-3
2. Elon Albrektsson12:59inaktiv
3. Viggo Klasson15:45246:442-5+0:41
2OK Ravinen 1D16 (12)1:59:16+17:41
1. Katarina Hemmingway39:56939:569
2. Katherine Hall40:1921:20:153-6
3. Julie Emmerson39:0181:59:162-1+17:41
3OK Ravinen 1D20 (8)2:10:16+6:26
1. Harriet Lawson51:19751:197
2. Ida Kallur41:1231:32:315-2
2. Karen Maxwell49:17inaktiv
2. Frances Wright49:17inaktiv
3. Rhona McMillan37:4512:10:163-2+6:26
3OK Ravinen 1H20 (11)1:38:16+6:17
1. Christopher Galloway30:56330:563
2. Adam Potter35:3341:06:2930
3. Aidan Smith31:4741:38:1630+6:17
3OK Ravinen 1H16 (19)1:27:28+3:12
1. Dane Blomqvist27:50327:503
2. Joe Woodley28:40156:301-2
3. Felix Hellgren30:5871:27:283+2+3:12
6OK Ravinen 1D12 (9)51:43+5:48
1. Linnea Söderqvist14:44414:444
2. Evelina Berg14:40429:2440
2. Line Karlsson14:41inaktiv
2. Ella Forsbergej startinaktiv
3. Emilia Engel22:19851:436+2+5:48
7OK Ravinen 2H20 (11)1:55:44+23:45
1. Zac Field36:07736:077
2. Alex McCann38:35inaktiv
3. Craig Nolan1:24:48101:55:447+23:45
8OK Ravinen 3H20 (11)1:56:07+24:08
1. Joshua Dudley36:10836:108
2. Benjamin Beresford38:2871:14:3880
3. Oliver Williams41:2981:56:0780+24:08
13OK Ravinen 2H16 (19)1:51:49+27:33
1. Hugo Thorell37:391437:3914
2. Kasper Fransson39:45131:17:2415+1
2. Yngve Rahlén1:03:39inaktiv
3. Axel Granqvist34:25121:51:4913-2+27:33
OK Ravinen 3H16 (19)ej godkänd
1. Albin Andersson37:521737:5217
2. Lukas Hellgren39:33111:17:2516-1
2. Simon Törnqvistej startinaktiv
3. Erik Forsbergej godkändej godkänd
OK Ravinen 1Inskolning (21)fullföljt
1. Minoo Karlsson15:5015:50
2. Tilda Mårtensson13:1229:02
3. Amanda Granqvist14:3843:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila