Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Melkers Minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Melkers Minne
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 15 augusti 2012

Tullinge SK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 2H16 (19)1:24:16
1. Olle Skog28:14528:145
2. Albin Andersson30:07358:213-2
3. Simon Imark25:5531:24:161-2
2Tullinge SK 1D20 (8)2:07:32+3:42
1. Cecilia Imark41:13541:135
2. Linnea Engstedt40:1121:21:242-3
3. Alexandra Lengqvist46:0852:07:3220+3:42
2Tullinge SK 1H16 (19)1:27:20+3:04
1. Victor Imark28:11428:114
2. Joel Pettersson29:39257:502-2
3. Olle Andersson29:3061:27:2020+3:04
5Tullinge SK 1D12 (9)50:30+4:35
1. Klara Bolin16:34716:347
2. Lovisa Larsson14:55531:296-1
2. Josefin Hersén15:58inaktiv
2. Katja Leickt20:17inaktiv
3. Lovisa Längheim19:01250:305-1+4:35
5Tullinge SK 3H16 (19)1:29:34+5:18
1. Jonathan Envall30:02630:026
2. Jonas Gustafsson32:1641:02:184-2
2. Oskar Forsberg43:12inaktiv
3. Niklas Sundqvist27:1641:29:345+1+5:18
6Tullinge SK 1H12 (18)53:14+7:11
1. Alfred Längheim17:56917:569
2. Ella Sjöberg12:32330:282-7
2. Hampus Hatlen12:49inaktiv
2. Tilda Andersson16:09inaktiv
3. Trine Karlberg22:461253:146+4+7:11
7Tullinge SK 2D16 (12)2:03:57+22:22
1. Frida Junegard39:54839:548
2. Frida Forsberg49:2651:29:2080
2. Amanda Blomdahlej startinaktiv
3. Magdalena van de Voorde34:3722:03:577-1+22:22
11Tullinge SK 1D16 (12)2:24:34+42:59
1. Ebba Leickt51:531151:5311
2. Caroline Längheim53:5781:45:5012+1
2. Lovisa Danielsson1:10:04inaktiv
3. Amanda Berggren38:4472:24:3411-1+42:59
Tullinge SK 1H20 (11)utgått
1. Emil Andersson33:12633:126
2. N.N.54:1591:27:2710+4
2. Tintin Karlbergej startinaktiv
3. Daniel Bengtssonej startutgått
Tullinge SK 1Inskolning (21)fullföljt
1. Tove Sjöberg17:2317:23
2. Märta Södervall17:5935:22
2. Felix Arkäng18:19inaktiv
3. Wilma Leickt16:5752:19
Tullinge SK 2Inskolning (21)fullföljt
1. Thea Bolin18:3018:30
2. N.N21:2939:59
3. Tuva Fred23:161:03:15
Tullinge SK 3Inskolning (21)fullföljt
1. Lena Persson20:1420:14
2. Pål Södervall14:4334:57
2. Nellie Bolinej startinaktiv
3. Filip Hatlen24:1859:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila