Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandets Sprint Cup del tävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandets Sprint Cup del tävling 1
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: tisdag 30 maj 2017

Långa Damer

3 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia BerganderEksjö SOK21:166:35
2Alma GustafssonSOK Aneby22:13+0:576:52
3Elisabeth HagelbergEksjö SOK24:34+3:187:36
4Monica HenrikssonEksjö SOK26:51+5:358:18
5Lina LudvigssonEksjö SOK27:56+6:408:38
6Åsa Flink-SvenssonNässjö OK29:49+8:339:13
7Moa SahlstedtSol Tranås31:47+10:319:50
8Hanna SkoglundSol Tranås31:52+10:369:51
9Helena KarlssonNässjö OK32:09+10:539:57
10Liza JohanssonSol Tranås35:24+14:0810:57

Mellan Damer

1 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea Nordin AbajiEksjö SOK16:149:07
2Klara HöglundEksjö SOK16:40+0:269:21
3Wilma BerganderEksjö SOK16:53+0:399:29
4Karin ÖhlinSOK Aneby17:22+1:089:45
5Tilda RosanderSOK Aneby18:01+1:4710:07
6Ella PerssonEksjö SOK18:53+2:3910:36
7Sara LarssonOK Bävern19:34+3:2010:59
8Alice HallOK Bävern20:00+3:4611:14
9Helena AnderssonSOK Aneby21:04+4:5011:50
10Karin FreylandSOK Aneby21:06+4:5211:51
11Elin GöthEksjö SOK22:19+6:0512:32
12Veronica SahlinNässjö OK32:21+16:0718:10
Anette OlssonEksjö SOKej godkänd

Korta Damer

1 780 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva HagelbergEksjö SOK12:417:07
2Linda SahlinNässjö OK13:45+1:047:43
3Lisa EkegrenSOK Aneby13:55+1:147:49
4Wilma ErikssonNässjö OK15:45+3:048:50
5Johanna SkoglundKlubblös16:11+3:309:05
6Emma KarlströmKlubblös16:13+3:329:06
7Selma LöfqvistSOK Aneby18:26+5:4510:21
8Linnea RosanderSOK Aneby18:34+5:5310:25
9Julia AbajiEksjö SOK18:53+6:1210:36
10Amanda FyhrSOK Aneby19:09+6:2810:45
11Agnes KindgrenNässjö OK19:16+6:3510:49
12Smilla LennartssonNässjö OK19:24+6:4310:53
13Maja LaxNässjö OK19:41+7:0011:03
14Tove JakobssonEksjö SOK35:41+23:0020:02
Linnéa EdvardssonEksjö SOKej start
Tilda HagelbergEksjö SOKej start

Långa Herrar

3 230 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan KollbergEksjö SOK16:155:01
2Lucas SundbladEksjö SOK16:45+0:305:11
3Philip EdvardssonEksjö SOK18:32+2:175:44
4Simon LennermoNässjö OK18:55+2:405:51
5Mattis PerssonEksjö SOK19:51+3:366:08
6Måns LennermoNässjö OK20:16+4:016:16
7Magnus SvenssonNässjö OK20:18+4:036:17
8August KollbergEksjö SOK20:36+4:216:22
9Arne KlintbergEksjö SOK21:18+5:036:35
10Jari HuttunenSOK Aneby21:40+5:256:42
11Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna21:48+5:336:44
12Simon NilssonEksjö SOK21:56+5:416:47
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK22:47+6:327:03
14Tommy ErikssonNässjö OK23:48+7:337:22
15Simon SvahnEksjö SOK24:20+8:057:32
16Manne FreylandSOK Aneby25:08+8:537:46
17Lars HagelbergEksjö SOK26:45+10:308:16
18Mikael HallOK Bävern31:05+14:509:37
19Leif JohanssonSol Tranås36:49+20:3411:23
20Maxim JohanssonSol Tranås40:30+24:1512:32
21Kenneth AnderssonNässjö OK40:34+24:1912:33
Simon FreylandEksjö SOKej godkänd
Pelle HöglundEksjö SOKej start
Hugo JakobssonEksjö SOKej start
Linus LundbergOK Bävernej start
Oskar SvahnEksjö SOKej start

Mellan Herrar

2 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus FyhrSOK Aneby17:027:38
2Rasmus ErikssonNässjö OK19:11+2:098:36
3Per LennartssonNässjö OK19:33+2:318:46
4Mats EkegrenSOK Aneby20:09+3:079:02
5Göran LillieströmSOK Aneby25:10+8:0811:17
6Ola GustafssonSOK Aneby26:05+9:0311:41
7Tommy OlaussonSOK Aneby26:27+9:2511:51
8Mikael FyhrSOK Aneby27:51+10:4912:29
9Sven-Olof FranssonSOK Aneby31:58+14:5614:20

Korta Herrar

1 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred LundbomEksjö SOK19:1510:48
2Wilmer RyderstrandEksjö SOK19:16+0:0110:49
3Malte LaxNässjö OK20:30+1:1511:31
4Noah GöthEksjö SOK21:54+2:3912:18
5Elliot SandfagerNässjö OK22:43+3:2812:45
6Vilmer HagelbergEksjö SOK24:00+4:4513:28
7Pelle JakobssonEksjö SOK25:16+6:0114:11
8Måns PerssonEksjö SOK25:25+6:1014:16
9Ruben QwickEksjö SOK39:01+19:4621:55
Håkan SandstedtEksjö SOKej godkänd
Arvid RosanderSOK Anebyej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser