Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Alvesta SOK / OK Norrvirdarna / Värend GN OL / Växjö OK
Datum: lördag 27 oktober 2018 - söndag 28 oktober 2018

Herrar, sträcka 5

48 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF 11:08:06
2Marcus MillegårdSävedalens AIK 11:08:25+0:19
3William LindMalungs OK Skogsmårdarna 11:08:32+0:26
4Jere PajunenIFK Lidingö SOK 11:09:08+1:02
5Gustav BergmanOK Ravinen 11:10:24+2:18
6Jonas EggerGöteborg-Majorna OK 11:11:42+3:36
7Olle KaleredStora Tuna OK 11:11:47+3:41
8Rudolfs ZernisÄrla IF 11:12:59+4:53
9Jens RönnolsJärla Orientering 11:13:32+5:26
10Anton JohanssonOK Orion 11:13:37+5:31
11Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna 11:13:41+5:35
12Albin AnderssonMarkbygdens OK 11:13:44+5:38
13Ola MartnerOK Pan-Kristianstad 11:14:00+5:54
14Fredrik EliassonHalden SK 11:15:21+7:15
15Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna 21:15:22+7:16
16Gustav HindérOK Tisaren 11:16:10+8:04
17Uldis UpitisTurun Metsänkävijät 11:16:34+8:28
18Axel WrådheAttunda OK 11:19:11+11:05
19John PerssonIFK Göteborg Orientering 21:19:12+11:06
20Mathias HallménOK Denseln 11:20:15+12:09
21Jesper SjögrenHestra IF 11:21:24+13:18
22Endijs D. TitomersTurun Metsänkävijät 21:21:30+13:24
23Vit HorcickaKarlskrona SOK 11:21:48+13:42
24Per CarlborgLinköpings OK 11:22:01+13:55
25Anton NovichenkoSävedalens AIK 21:23:39+15:33
26Joel Käll KarlssonLinköpings OK 21:24:38+16:32
27Oskar ArleboKFUM Örebro OK 11:26:20+18:14
28Markus AdolfssonTullinge SK 11:26:22+18:16
29Andreas BerganderEksjö SOK 11:27:38+19:32
30Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna 21:28:07+20:01
31Daniel BogrenIF Hagen 11:28:43+20:37
32Filip BengtssonOK Orion 21:29:32+21:26
33Anton NilssonJärla Orientering 21:29:33+21:27
34Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK 11:30:34+22:28
35Ilya BeliankaSävedalens AIK 31:34:50+26:44
36Linus LundbergOK Bävern 11:36:33+28:27
37Urban SelanderSkarpnäcks OL 11:40:18+32:12
38Erik HelanderOK Roxen 11:41:37+33:31
39Benjamin SturekSOK Viljan 11:43:17+35:11
40Mårten LundqvistSundbybergs IK 11:46:06+38:00
41Viacheslav MatiashOK Tisaren 21:49:59+41:53
42Gustav LidénLinköpings OK / Hellas Orientering 31:50:07+42:01
43Martin AnkelOK Alehof / IK Uven 11:50:52+42:46
44Johan KastenssonEksjö SOK 22:10:57+1:02:51
45Raul HindovLunds OK 12:11:28+1:03:22
Kasper FosserIFK Göteborg Orientering 1ej godkänd
Manuel Mexia de Almeida HortaMalungs OK Skogsmårdarna 3ej godkänd
Styrk Hundseid KamsvågIL Tyrving 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser