Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Alvesta SOK / OK Norrvirdarna / Värend GN OL / Växjö OK
Datum: lördag 27 oktober 2018 - söndag 28 oktober 2018

Open, sträcka 5

40 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Stanislav PolianytsiaOK Denseln 141:29
2Magnus JohanssonOK Löftan 144:21+2:52
3Simon FogelströmTorsås OK 144:59+3:30
4Björn KarlssonHalmstad OK 145:54+4:25
5Magnus ErikssonKexholms SK 147:33+6:04
5Jesper LiderudTibro OK 147:33+6:04
7Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK 147:38+6:09
7Mikael GummessonNybro OK 147:38+6:09
9Mattias KillanderHästveda OK 147:49+6:20
10Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna 148:01+6:32
11Anna WehlinSkogspojkarnas OK 148:21+6:52
12Jan-Olof SvenssonHalmstad OK 249:19+7:50
13Mikael TrofastJönköpings OK 150:57+9:28
14Noah BechtelFK Friskus-Varberg 152:03+10:34
15Lucian SemeniucFK Finn 152:13+10:44
16Daniel HåkanssonOK Gränsen 152:14+10:45
17Theo LövdahlSOK Viljan 152:29+11:00
18Anders PeterssonOK Njudung 352:58+11:29
19Niklas NilssonHärlövs IF 153:21+11:52
20Christian GlantzAndrarums IF / Skåneslättens OL 153:57+12:28
21Simon BjörnehällOK Gränsen 454:44+13:15
22Mikael HallOK Bävern 255:36+14:07
23Göran SvensonSOK Viljan 257:00+15:31
24Patrick EricsonOK Gränsen 257:16+15:47
25Manne FreylandSOK Aneby 157:51+16:22
26Stina JohanssonOK Bävern 11:00:47+19:18
27Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK 11:02:05+20:36
28Håkan HammarinAnnebergs GIF 11:02:15+20:46
29Mats AhnheimTibro OK 21:03:32+22:03
30Magnus KronmarKarlskrona SOK 21:04:59+23:30
31Per JohanssonOK Reftele 11:06:18+24:49
32Oskar PetterssonOK Njudung 21:06:32+25:03
33Anton BlomqvistMarkbygdens OK 11:13:02+31:33
34Marina JohanssonOK Njudung 11:18:49+37:20
35Susanne AxelssonJönköpings OK 21:21:14+39:45
36Pär SundkvistOK Gränsen 31:22:07+40:38
37Johan HåkanssonGöteborgs SK 21:27:03+45:34
38Gunnar GustavssonOK Reftele 21:30:11+48:42
39Joakim KopkaIFK Göteborg Orientering 11:40:04+58:35
Stefan CaleklintKarlskrona SOK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser