Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Alvesta SOK / OK Norrvirdarna / Värend GN OL / Växjö OK
Datum: lördag 27 oktober 2018 - söndag 28 oktober 2018

Herrar

54 startande
PlacNamnTidDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 117:12:33
2Sävedalens AIK 117:12:49
3Stora Tuna OK 117:19:59
4Göteborg-Majorna OK 117:21:48
5Malungs OK Skogsmårdarna 117:22:18
6IFK Lidingö SOK 117:22:32
7Malungs OK Skogsmårdarna 217:23:34
8Järla Orientering 117:25:09
9Turun Metsänkävijät 117:27:13
10OK Ravinen 117:30:26
11OK Orion 117:31:13
12OK Tisaren 117:31:34
13Halden SK 117:32:41
14IFK Göteborg Orientering 217:43:54
15Linköpings OK 117:44:15
16IK Hakarpspojkarna 117:46:26
17Ärla IF 117:49:11
18OK Denseln 117:50:32
19OK Pan-Kristianstad 117:53:11
20Hestra IF 117:54:18
21Tullinge SK 117:55:37
22Turun Metsänkävijät 218:00:39
23Karlskrona SOK 118:01:11
24Markbygdens OK 118:01:14
25Sävedalens AIK 218:02:35
26KFUM Örebro OK 118:06:38
27Attunda OK 118:12:59
28Järla Orientering 218:14:38
29OK Orion 218:20:01
30OK Roxen 118:21:03
31Eksjö SOK 118:21:46
32IK Hakarpspojkarna 218:21:56
33Sundbybergs IK 118:31:30
34Linköpings OK 218:35:25
35OK Bävern 118:40:52
36Sävedalens AIK 318:47:45
37Linköpings OK / Hellas Orientering 318:57:15
38OK Alehof / IK Uven 119:10:03
39Eksjö SOK 219:17:56
40OK Tisaren 219:22:24
41SOK Viljan 119:34:26
42Kungälvs OK 119:30:07
43Skarpnäcks OL 119:37:38
44Lunds OK 120:07:12
Attunda OK 2ej godkänd
Bredaryds SOK 1ej godkänd
Göteborg-Majorna OK 2ej godkänd
IF Hagen 1ej godkänd
IFK Göteborg Orientering 1ej godkänd
IL Tyrving 1ej godkänd
IL Tyrving 2ej godkänd
Karlskrona SOK / Malmö OK 2ej godkänd
Malungs OK Skogsmårdarna 3ej godkänd
Turun Metsänkävijät 3ej godkänd
Mullsjö SOK / OK Tranan 1ej start
OK Linné / Bergnäsets AIK 1ej start

Damer

17 startande
PlacNamnTidDiff
1IFK Göteborg Orientering 116:46:40
2OK Tisaren 116:59:20
3Halden SK 116:59:42
4Sundsvalls OK 117:14:42
5IK Hakarpspojkarna 117:22:00
6Linköpings OK 117:25:41
7Sävedalens AIK 117:27:34
8OK Milan 117:36:28
9Eksjö SOK 117:36:54
10SOK Aneby / Nässjö OK 117:37:15
11Markbygdens OK 117:43:14
12IK Hakarpspojkarna 217:45:34
13Hestra IF 117:56:44
14IFK Lidingö SOK 118:15:01
15Linköpings OK 218:54:31
IFK Göteborg Orientering 2ej godkänd
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3ej godkänd

Herrar 16 år

22 startande
PlacNamnTidDiff
1Sävedalens AIK 116:49:24
2Heming Orientering 116:49:36
3KFUM Örebro OK 116:51:18
4OK Tisaren / OK Djerf 116:51:21
5Karlskrona SOK 116:51:27
6Göteborg-Majorna OK 116:53:43
7Kongsberg OL 116:54:12
8Lerums SOK 116:55:21
9Järfälla OK 117:01:42
10OK Löftan 117:01:49
11Gamleby OK 117:09:06
12OK Skogshjortarna 117:13:42
13Fossum IF 217:15:41
14IF Hagen 117:20:00
15IK Hakarpspojkarna 117:20:35
16Karlskrona SOK 217:33:22
17Skarpnäcks OL 117:47:44
18OK Alehof 117:50:41
19Fossum IF 318:17:32
Bredaryds SOK 1ej godkänd
Fossum IF 1ej godkänd
OK Njudung 1ej godkänd
OK Landehof 1ej start
Sävedalens AIK 2ej start

Damer 16 år

10 startande
PlacNamnTidDiff
1IK Hakarpspojkarna 116:49:26
2Eksjö SOK 116:55:37
3Gamleby OK 116:56:00
4OK Ravinen / IFK Lidingö SOK / Sundbybergs IK 117:01:05
5Heming Orientering 117:01:29
6Karlskrona SOK 117:03:10
7OK Skogshjortarna 117:16:28
8SOK Viljan 117:18:49
9Fossum IF 217:39:46
Fossum IF 1ej godkänd

Herrar/Damer 12 år

11 startande
PlacNamnTidDiff
1Kungälvs OK 11:06:14
2IK Hakarpspojkarna 11:09:03
3Karlskrona SOK 11:13:33
4OK Njudung 11:15:10
5Eksjö SOK 11:21:01
6Växjö OK 21:21:29
7Växjö OK 11:28:43
8Bredaryds SOK 11:29:42
9Nybro OK 11:32:25
10OK Eken / OK Roslagen 11:47:58
11Jönköpings OK 11:50:04
Skogspojkarnas OK / OK Denseln 1ej start

Open

41 startande
PlacNamnTidDiff
1Halmstad OK 116:41:56
2Jönköpings OK 116:50:04
3Skogspojkarnas OK 116:54:49
4IK Hakarpspojkarna 117:02:26
5Göteborgs SK 117:09:49
6FK Finn 117:10:45
7FK Friskus-Varberg 117:11:23
8Andrarums IF / Skåneslättens OL 117:11:26
9Halmstad OK 217:11:40
10Hästveda OK 117:17:21
11Nybro OK 117:17:40
12Kexholms SK 117:17:54
13OK Denseln 117:19:40
14OK Njudung 317:22:27
15IFK Lidingö SOK 117:27:48
16Markbygdens OK 117:33:14
17OK Löftan 117:34:25
18OK Njudung 217:37:09
19OK Reftele 117:44:20
20OK Gränsen 417:44:50
21Torsås OK 117:43:47
22OK Gränsen 117:55:10
23OK Bävern 217:55:29
24SOK Viljan 217:55:47
25SOK Viljan 117:57:08
26Tibro OK 117:56:50
27OK Bävern 118:13:31
28Annebergs GIF 118:10:45
29Tibro OK 218:16:59
30Jönköpings OK 218:20:30
31SOK Aneby 118:21:00
32OK Gränsen 218:26:06
33Härlövs IF 118:29:13
34Karlskrona SOK 218:32:00
35OK Njudung 118:42:31
36OK Gränsen 319:14:45
37Göteborgs SK 219:00:29
38OK Reftele 219:30:11
Finspångs SOK 1ej godkänd
IFK Göteborg Orientering 1ej godkänd
Karlskrona SOK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser