Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Alvesta SOK / OK Norrvirdarna / Värend GN OL / Växjö OK
Datum: lördag 27 oktober 2018 - söndag 28 oktober 2018

IK Hakarpspojkarna

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 1Damer 16 år (10)16:49:26
1. Emma Ling34:07134:071
2. Evelina Svensson Finndahl31:203+0:2515:46:2010
3. Sandra Ling31:133+0:3916:17:3310
3. Emmy Granstedt33:478+3:131:05:00
3. Stella Rangert33:478+3:131:05:00
4. Hilda Holmqvist Johansson31:532+1:0916:49:2610
2IK Hakarpspojkarna 1Herrar/Damer 12 år (11)1:09:03
1. Måns Sandahl24:197+4:0124:197
2. Emil Ling22:32146:511-6
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Minna Palm22:122+3:121:09:032+1
4IK Hakarpspojkarna 1Open (41)17:02:26
1. Bo Granstedt39:477+4:4239:477
2. Lars Svensson43:4314+8:321:23:309+2
3. Andreas Rangert44:2216+11:4815:42:3912+3
4. Håkan Johansson31:463+3:4816:14:255-7
5. Stefan Sandahl48:0110+6:3217:02:264-1
5IK Hakarpspojkarna 1Damer (17)17:22:00
1. Elna Forsberg51:287+4:0951:287
2. Gabriella Gustafsson58:1612+18:231:49:4410+3
3. Julia Rangert38:116+7:1415:30:37100
4. Sara Granstedt49:005+4:4116:19:376-4
5. Marianne Haug1:02:236+6:1017:22:005-1
12IK Hakarpspojkarna 2Damer (17)17:45:34
1. Ella Palm55:5113+8:3255:5113
2. Ebba Envall1:02:2515+22:321:58:1616+3
3. Ebba Lindman40:309+9:3315:41:2813-3
4. Alice Axelsson55:0910+10:5016:36:3714+1
5. Helena Sandahl1:08:5712+12:4417:45:3412-2
15IK Hakarpspojkarna 1Herrar 16 år (22)17:20:35
1. Adrian Sjödin46:2716+8:2646:2716
2. Mattias Öhlund46:1721+16:2316:09:4318+2
3. Albin Hjellström31:0618+6:0616:40:4916-2
3. vacant ej startfullföljt
3. Joel Svensson Finndahlej startfullföljt
4. Olle Karlsson39:467+3:5517:20:3515-1
16IK Hakarpspojkarna 1Herrar (54)17:46:26
1. Markus Hederskog1:12:5033+7:011:12:5033
2. Joakim Hederskog54:1225+7:022:07:0229-4
3. Joar Hertin36:4919+4:1215:29:3523-6
4. Ludwig Ljungqvist1:03:1022+12:3016:32:4521-2
5. Andreas Jansson1:13:4111+5:3517:46:2616-5
32IK Hakarpspojkarna 2Herrar (54)18:21:56
1. Andreas Gustafsson1:21:0245+15:131:21:0245
2. Anton Hansson56:3027+9:202:17:3235-10
3. Magnus Johansson42:1935+9:4215:45:3536+1
4. Emil Öhlund1:08:1433+17:3416:53:49360
5. Adam Granstedt1:28:0730+20:0118:21:5632-4

OK Orion

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IK Hakarpspojkarna 1Herrar/Damer 12 år (11)1:09:03
1. Måns Sandahl24:197+4:0124:197
2. Emil Ling22:32146:511-6
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Minna Palm22:122+3:121:09:032+1
15IK Hakarpspojkarna 1Herrar 16 år (22)17:20:35
1. Adrian Sjödin46:2716+8:2646:2716
2. Mattias Öhlund46:1721+16:2316:09:4318+2
3. Albin Hjellström31:0618+6:0616:40:4916-2
3. vacant ej startfullföljt
3. Joel Svensson Finndahlej startfullföljt
4. Olle Karlsson39:467+3:5517:20:3515-1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser