Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Alvesta SOK / OK Norrvirdarna / Värend GN OL / Växjö OK
Datum: lördag 27 oktober 2018 - söndag 28 oktober 2018

Hellas Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
37Linköpings OK / Hellas Orientering 3Herrar (54)18:57:15
1. Martin Šmelík1:16:3342+10:441:16:3342
2. Erik Sköld1:03:0041+15:502:19:3338-4
3. Per Gustås51:3752+19:0015:56:5441+3
4. Henrik Tosteberg1:10:1438+19:3417:07:08410
5. Gustav Lidén1:50:0742+42:0118:57:1537-4

Linköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Linköpings OK 1Damer (17)17:25:41
1. Kajsa Hammarström58:1816+10:5958:1816
2. Sara Magnusson55:5210+15:591:54:1013-3
3. Tove Ekström37:155+6:1815:34:0711-2
4. Annika Ivarsson54:128+9:5316:28:198-3
5. Carina Polzer57:223+1:0917:25:416-2
15Linköpings OK 1Herrar (54)17:44:15
1. Erik Martinsson1:05:587+0:091:05:587
2. Peter Eriksson50:3114+3:211:56:2914+7
3. Maxime Bonneau37:1920+4:4215:19:3215+1
4. Victor Bergstrand1:02:4219+12:0216:22:14150
5. Per Carlborg1:22:0124+13:5517:44:15150
15Linköpings OK 2Damer (17)18:54:31
1. Hanna Modig Tjärnström1:35:2917+48:101:35:2917
2. Johanna Gustås1:20:0317+40:102:55:32170
3. Stina Anderjon50:4717+19:5016:10:47170
4. Frida Sahlman1:05:3216+21:1317:16:19170
5. Julia Modig Tjärnström1:38:1215+41:5918:54:3115-2
34Linköpings OK 2Herrar (54)18:35:25
1. Peter Aronsson1:21:0947+15:201:21:0947
2. Johan Allard1:10:2245+23:122:31:3144-3
3. Gunnar Engström43:5041+11:1316:01:0543-1
4. Emanuel Herberthson1:09:4236+19:0217:10:4742-1
5. Joel Käll Karlsson1:24:3826+16:3218:35:2534-8
37Linköpings OK / Hellas Orientering 3Herrar (54)18:57:15
1. Martin Šmelík1:16:3342+10:441:16:3342
2. Erik Sköld1:03:0041+15:502:19:3338-4
3. Per Gustås51:3752+19:0015:56:5441+3
4. Henrik Tosteberg1:10:1438+19:3417:07:08410
5. Gustav Lidén1:50:0742+42:0118:57:1537-4
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3Damer (17)ej godkänd
1. Rebecka Lindberg51:135+3:5451:135
2. Jeanette Jönsson Hellstadius41:052+1:121:32:181-4
3. Frida Karlsson45:1214+14:1515:20:124+3
4. Tilda Jansson1:10:2117+26:0216:30:339+5
5. vacant ej startej godkänd

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3Damer (17)ej godkänd
1. Rebecka Lindberg51:135+3:5451:135
2. Jeanette Jönsson Hellstadius41:052+1:121:32:181-4
3. Frida Karlsson45:1214+14:1515:20:124+3
4. Tilda Jansson1:10:2117+26:0216:30:339+5
5. vacant ej startej godkänd

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3Damer (17)ej godkänd
1. Rebecka Lindberg51:135+3:5451:135
2. Jeanette Jönsson Hellstadius41:052+1:121:32:181-4
3. Frida Karlsson45:1214+14:1515:20:124+3
4. Tilda Jansson1:10:2117+26:0216:30:339+5
5. vacant ej startej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3Damer (17)ej godkänd
1. Rebecka Lindberg51:135+3:5451:135
2. Jeanette Jönsson Hellstadius41:052+1:121:32:181-4
3. Frida Karlsson45:1214+14:1515:20:124+3
4. Tilda Jansson1:10:2117+26:0216:30:339+5
5. vacant ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser