Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Alvesta SOK / OK Norrvirdarna / Värend GN OL / Växjö OK
Datum: lördag 27 oktober 2018 - söndag 28 oktober 2018

Karlskrona SOK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Karlskrona SOK 1Herrar/Damer 12 år (11)1:13:33
1. Märta Svennerud24:026+3:4424:026
2. Elias Kronmar26:243+3:5250:264-2
2. Kasper Fagerej godkändfullföljt
2. Erik Zettervallej startfullföljt
3. Jakob Omelchenko23:073+4:071:13:333-1
5Karlskrona SOK 1Herrar 16 år (22)16:51:27
1. Maxim Omelchenko38:095+0:0838:095
2. Anton Törnqvist31:2910+1:3515:46:378+3
3. Jakob Wilhelmsson25:387+0:3816:12:155-3
3. Arvid Kronmar29:1515+4:1554:53
4. Hugo Larsson39:126+3:2116:51:2750
6Karlskrona SOK 1Damer 16 år (10)17:03:10
1. Emma Zettervall39:022+4:5539:022
2. Dorota Šmelíková31:595+1:0415:51:545+3
3. Emma Larsson34:5911+4:2516:26:537+2
3. Lova Kronmar38:2716+7:531:13:26
4. Alma Svennerud36:175+5:3317:03:106-1
16Karlskrona SOK 2Herrar 16 år (22)17:33:22
1. Simon Lukasak38:3514+0:3438:3514
2. Matyas Dolezal41:4920+11:5515:57:2315+1
3. Oleksii Zhelobkov46:0230+21:0216:43:2517+2
4. Radek Svoboda49:5716+14:0617:33:2216-1
23Karlskrona SOK 1Herrar (54)18:01:11
1. Oscar Johansson1:06:0410+0:151:06:0410
2. Lukas Katvala53:3021+6:201:59:3419+9
3. Anton Österblad43:2939+10:5215:28:4722+3
4. Emil Pettersson1:10:3639+19:5616:39:2328+6
5. Vit Horcicka1:21:4823+13:4218:01:1123-5
34Karlskrona SOK 2Open (41)18:32:00
1. Björn Zettervall50:3929+15:3450:3929
2. Annika Josefsson1:08:0734+32:561:58:46290
3. Linda Larsson51:3530+19:0116:25:08290
4. Susanna Caleklint1:01:5336+33:5517:27:0134+5
5. Magnus Kronmar1:04:5930+23:3018:32:00340
Karlskrona SOK / Malmö OK 2Herrar (54)ej godkänd
1. Adam Georgsson1:15:5540+10:061:15:5540
2. Magnus Larsson1:11:0947+23:592:27:0443+3
3. Moltas Viebke49:0050+16:2316:01:4844+1
4. Mikulas Jirka1:05:0627+14:2617:06:5439-5
5. Björn Anderssonej startej godkänd
Karlskrona SOK 1Open (41)ej godkänd
1. Peter Wilhelmsson48:3127+13:2648:3127
2. Johanna Wilhelmsson1:07:4333+32:321:56:1428+1
3. Vendula Skoupa58:1033+25:3616:29:1131+3
4. Erik Hansson43:0320+15:0517:12:1428-3
5. Stefan Caleklintej godkändej godkänd

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Karlskrona SOK / Malmö OK 2Herrar (54)ej godkänd
1. Adam Georgsson1:15:5540+10:061:15:5540
2. Magnus Larsson1:11:0947+23:592:27:0443+3
3. Moltas Viebke49:0050+16:2316:01:4844+1
4. Mikulas Jirka1:05:0627+14:2617:06:5439-5
5. Björn Anderssonej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser