Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Alvesta SOK / OK Norrvirdarna / Värend GN OL / Växjö OK
Datum: lördag 27 oktober 2018 - söndag 28 oktober 2018

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Bredaryds SOK 1Herrar (54)ej godkänd
1. Filip Trofastej godkändej godkänd
2. Emil Auselius47:101ej godkänd
3. Fredrik Johansson43:3240+10:55ej godkänd
4. Magnus Trofast1:38:0950+47:29ej godkänd
5. vacant ej startej godkänd

Gamleby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Gamleby OK 1Damer 16 år (10)16:56:00
1. Hanna Öberg39:418+5:3439:418
2. Tuva Östangård30:55115:51:292-6
3. Anja Svensson30:502+0:1616:22:193+1
3. Hanna Stalebrant35:0912+4:351:05:59
3. vacant ej startfullföljt
4. Tove Vallerius33:413+2:5716:56:0030

Göteborg-Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Göteborg-Majorna OK 2Herrar (54)ej godkänd
1. Viktor Runnby1:06:0511+0:161:06:0511
2. Daniel Martinsson50:2413+3:141:56:2914+3
3. Anders Axenborg37:2021+4:4315:19:3316+2
4. Åsa Nordberg1:15:1041+24:3016:34:4323+7
5. vacant ej startej godkänd

IK Hakarpspojkarna

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IK Hakarpspojkarna 1Herrar/Damer 12 år (11)1:09:03
1. Måns Sandahl24:197+4:0124:197
2. Emil Ling22:32146:511-6
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Minna Palm22:122+3:121:09:032+1
15IK Hakarpspojkarna 1Herrar 16 år (22)17:20:35
1. Adrian Sjödin46:2716+8:2646:2716
2. Mattias Öhlund46:1721+16:2316:09:4318+2
3. Albin Hjellström31:0618+6:0616:40:4916-2
3. vacant ej startfullföljt
3. Joel Svensson Finndahlej startfullföljt
4. Olle Karlsson39:467+3:5517:20:3515-1

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Lerums SOK 1Herrar 16 år (22)16:55:21
1. Emil Axelsson38:063+0:0538:063
2. Jakob Gunnarsson30:236+0:2915:45:285+2
3. Maja Axelsson27:2612+2:2616:12:548+3
3. Jonas Olanders36:2525+11:251:03:51
3. vacant ej startfullföljt
4. William Sturesson42:279+6:3616:55:2180

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3Damer (17)ej godkänd
1. Rebecka Lindberg51:135+3:5451:135
2. Jeanette Jönsson Hellstadius41:052+1:121:32:181-4
3. Frida Karlsson45:1214+14:1515:20:124+3
4. Tilda Jansson1:10:2117+26:0216:30:339+5
5. vacant ej startej godkänd

OK Orion

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2IK Hakarpspojkarna 1Herrar/Damer 12 år (11)1:09:03
1. Måns Sandahl24:197+4:0124:197
2. Emil Ling22:32146:511-6
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Minna Palm22:122+3:121:09:032+1
3Gamleby OK 1Damer 16 år (10)16:56:00
1. Hanna Öberg39:418+5:3439:418
2. Tuva Östangård30:55115:51:292-6
3. Anja Svensson30:502+0:1616:22:193+1
3. Hanna Stalebrant35:0912+4:351:05:59
3. vacant ej startfullföljt
4. Tove Vallerius33:413+2:5716:56:0030
6Växjö OK 2Herrar/Damer 12 år (11)1:21:29
1. Filippa Braun22:014+1:4322:014
2. Amanda Gustavsson32:327+10:0054:335+1
2. Miranda Niklasson32:548+10:221:05:26
2. vacant ej startfullföljt
3. Alvin Lundgren26:566+7:561:21:296+1
7Växjö OK 1Herrar/Damer 12 år (11)1:28:43
1. Hilda Lindén27:439+7:2527:439
2. Linus Lindén28:225+5:5056:057-2
2. vacant ej startfullföljt
3. Isac Elingfors32:387+13:381:28:4370
8Lerums SOK 1Herrar 16 år (22)16:55:21
1. Emil Axelsson38:063+0:0538:063
2. Jakob Gunnarsson30:236+0:2915:45:285+2
3. Maja Axelsson27:2612+2:2616:12:548+3
3. Jonas Olanders36:2525+11:251:03:51
3. vacant ej startfullföljt
4. William Sturesson42:279+6:3616:55:2180
11OK Orion 1Herrar (54)17:31:13
1. Emil Øbro1:05:513+0:021:05:513
2. Erik Andersson50:4117+3:311:56:3216+13
3. Olof Larén-Sandgren34:0012+1:2315:16:1610-6
4. Måns Sandgren1:01:2017+10:4016:17:3613+3
5. Anton Johansson1:13:3710+5:3117:31:1311-2
15IK Hakarpspojkarna 1Herrar 16 år (22)17:20:35
1. Adrian Sjödin46:2716+8:2646:2716
2. Mattias Öhlund46:1721+16:2316:09:4318+2
3. Albin Hjellström31:0618+6:0616:40:4916-2
3. vacant ej startfullföljt
3. Joel Svensson Finndahlej startfullföljt
4. Olle Karlsson39:467+3:5517:20:3515-1
29OK Orion 2Herrar (54)18:20:01
1. Pontus Petersson1:18:5144+13:021:18:5144
2. Henrik Berlin1:01:4338+14:332:20:3439-5
3. Gustav Olsson39:0525+6:2815:45:2334-5
4. Aleksander Bernaciak1:05:0627+14:2616:50:29340
5. Filip Bengtsson1:29:3232+21:2618:20:0129-5
Bredaryds SOK 1Herrar (54)ej godkänd
1. Filip Trofastej godkändej godkänd
2. Emil Auselius47:101ej godkänd
3. Fredrik Johansson43:3240+10:55ej godkänd
4. Magnus Trofast1:38:0950+47:29ej godkänd
5. vacant ej startej godkänd
Göteborg-Majorna OK 2Herrar (54)ej godkänd
1. Viktor Runnby1:06:0511+0:161:06:0511
2. Daniel Martinsson50:2413+3:141:56:2914+3
3. Anders Axenborg37:2021+4:4315:19:3316+2
4. Åsa Nordberg1:15:1041+24:3016:34:4323+7
5. vacant ej startej godkänd
Turun Metsänkävijät 3Herrar (54)ej godkänd
1. Matthew Fellbaum1:14:2136+8:321:14:2136
2. Tapani Mäkinen1:27:1852+40:082:41:3946+10
3. Daniil Kashin36:3718+4:0016:02:0745-1
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej godkänd
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3Damer (17)ej godkänd
1. Rebecka Lindberg51:135+3:5451:135
2. Jeanette Jönsson Hellstadius41:052+1:121:32:181-4
3. Frida Karlsson45:1214+14:1515:20:124+3
4. Tilda Jansson1:10:2117+26:0216:30:339+5
5. vacant ej startej godkänd
Mullsjö SOK / OK Tranan 1Herrar (54)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej start
OK Landehof 1Herrar 16 år (22)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Sävedalens AIK 2Herrar 16 år (22)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start
4. vacant ej startej start
Skogspojkarnas OK / OK Denseln 1Herrar/Damer 12 år (11)ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3Damer (17)ej godkänd
1. Rebecka Lindberg51:135+3:5451:135
2. Jeanette Jönsson Hellstadius41:052+1:121:32:181-4
3. Frida Karlsson45:1214+14:1515:20:124+3
4. Tilda Jansson1:10:2117+26:0216:30:339+5
5. vacant ej startej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Linköpings OK / OK Orion / OK Roslagen / Södertälje-Nykvarn OF 3Damer (17)ej godkänd
1. Rebecka Lindberg51:135+3:5451:135
2. Jeanette Jönsson Hellstadius41:052+1:121:32:181-4
3. Frida Karlsson45:1214+14:1515:20:124+3
4. Tilda Jansson1:10:2117+26:0216:30:339+5
5. vacant ej startej godkänd

Turun Metsänkävijät

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Turun Metsänkävijät 3Herrar (54)ej godkänd
1. Matthew Fellbaum1:14:2136+8:321:14:2136
2. Tapani Mäkinen1:27:1852+40:082:41:3946+10
3. Daniil Kashin36:3718+4:0016:02:0745-1
4. vacant ej startej start
5. vacant ej startej godkänd

Växjö OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6Växjö OK 2Herrar/Damer 12 år (11)1:21:29
1. Filippa Braun22:014+1:4322:014
2. Amanda Gustavsson32:327+10:0054:335+1
2. Miranda Niklasson32:548+10:221:05:26
2. vacant ej startfullföljt
3. Alvin Lundgren26:566+7:561:21:296+1
7Växjö OK 1Herrar/Damer 12 år (11)1:28:43
1. Hilda Lindén27:439+7:2527:439
2. Linus Lindén28:225+5:5056:057-2
2. vacant ej startfullföljt
3. Isac Elingfors32:387+13:381:28:4370

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser