Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Smålandskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Smålandskavlen
Arrangörsorganisationer: Alvesta SOK / OK Norrvirdarna / Värend GN OL / Växjö OK
Datum: lördag 27 oktober 2018 - söndag 28 oktober 2018

IFK Lidingö SOK

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Ravinen / IFK Lidingö SOK / Sundbybergs IK 1Damer 16 år (10)17:01:05
1. Amelie Rajan39:183+5:1139:183
2. Sigrid Carlsson33:317+2:3615:53:427+4
3. Hedda Röstin33:096+2:3516:26:516-1
3. Agnes Damberg37:1615+6:421:10:25
4. Amanda Granqvist34:144+3:3017:01:054-2
6IFK Lidingö SOK 1Herrar (54)17:22:32
1. Andreas Hall1:06:3416+0:451:06:3416
2. Erik Ivarsson Sandberg49:5212+2:421:56:2612-4
3. Rasmus Palmqvist Aslaksen34:0813+1:3115:16:1811-1
4. Nicolas Simonin57:0612+6:2616:13:249-2
5. Jere Pajunen1:09:084+1:0217:22:326-3
14IFK Lidingö SOK 1Damer (17)18:15:01
1. Ebba Ganslandt53:439+6:2453:439
2. Caroline Pigerre58:3813+18:451:52:2112+3
3. Isabella Tapper50:4016+19:4315:45:4316+4
4. Elin Jarlemark1:01:5413+17:3516:47:37160
5. Evelyn Wendelius1:27:2414+31:1118:15:0114-2
15IFK Lidingö SOK 1Open (41)17:27:48
1. Magnus Rajan44:5417+9:4944:5417
2. Per Damberg43:4415+8:331:28:3816-1
3. Sussie Tistad45:2519+12:5115:48:5017+1
4. Per Damberg36:538+8:5516:25:4312-5
5. Mattias Ganslandt1:02:0527+20:3617:27:4815+3

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Ravinen / IFK Lidingö SOK / Sundbybergs IK 1Damer 16 år (10)17:01:05
1. Amelie Rajan39:183+5:1139:183
2. Sigrid Carlsson33:317+2:3615:53:427+4
3. Hedda Röstin33:096+2:3516:26:516-1
3. Agnes Damberg37:1615+6:421:10:25
4. Amanda Granqvist34:144+3:3017:01:054-2

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Ravinen / IFK Lidingö SOK / Sundbybergs IK 1Damer 16 år (10)17:01:05
1. Amelie Rajan39:183+5:1139:183
2. Sigrid Carlsson33:317+2:3615:53:427+4
3. Hedda Röstin33:096+2:3516:26:516-1
3. Agnes Damberg37:1615+6:421:10:25
4. Amanda Granqvist34:144+3:3017:01:054-2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser