Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOk VeteranOL, Heda 2017-05-31

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOk VeteranOL, Heda 2017-05-31
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: onsdag 31 maj 2017

Korta

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig AnderssonVimmerby OK37:2718:43
2Håkan B SvenssonVästerviks OK39:28+2:0119:44
3Lennart KarlssonHultsfreds OK41:28+4:0120:44
4Bert SvenssonVästerviks OK42:59+5:3221:29
5Hans-Åke OlssonHultsfreds OK43:30+6:0321:45
6Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK44:33+7:0622:16
7Gunvald BruceAnkarsrums OK44:34+7:0722:17
8Håkan AnderssonGamleby OK52:27+15:0026:13
9Allan SvenssonKisa SK53:09+15:4226:34
10Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK58:17+20:5029:08
11John PaulinKisa SK58:27+21:0029:13
Rose Marie GroundstroemBjörkfors GOIFej godkänd
Pia AnderssonGamleby OKutgått

Mellan

2 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SandströmVimmerby OK37:3012:55
2Björn LiljeholmAnkarsrums OK38:18+0:4813:12
3Gunnar SöderholmVimmerby OK38:19+0:4913:12
4Kerstin ErikssonKisa SK39:44+2:1413:42
5Roland SkyttKisa SK40:49+3:1914:04
6GunBritt SvenssonVästerviks OK41:50+4:2014:25
7Monica MarmelidVästerviks OK43:10+5:4014:53
8Kenneth MarmelidVästerviks OK43:54+6:2415:08
9Marianne BergVimmerby OK45:57+8:2715:50
10Åke BjörklundVästerviks OK46:16+8:4615:57
11Janeric AnderssonBjörkfors GOIF46:27+8:5716:01
12Arne SävenstrandHultsfreds OK47:17+9:4716:18
13Britt-Marie BjörklundVästerviks OK50:03+12:3317:15
14Harriet AlbinssonBjörkfors GOIF52:03+14:3317:56
15Eivor PetterssonGamleby OK52:33+15:0318:07
16Greta KarlssonVimmerby OK58:04+20:3420:01
17Kicki SanderBjörkfors GOIF1:02:25+24:5521:31
18K-G SvenssonVimmerby OK1:02:36+25:0621:35
Evert FranssonVimmerby OKej start

Långa

4 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK40:1110:02
2Ulrik SvenssonVimmerby OK43:11+3:0010:47
3Torgny PetterssonVästerviks OK43:31+3:2010:52 Ladda ner rutt i gpx-format
4Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK55:12+15:0113:48
5Olof HjortvidVästerviks OK59:12+19:0114:48
6Lars PetterssonVimmerby OK1:02:37+22:2615:39
7Bo EklundVimmerby OK1:05:11+25:0016:17
8Stig JonssonKisa SK1:19:49+39:3819:57
Åke BorgerAnkarsrums OKutgått
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser