Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet kretsmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet kretsmästerskap
Arrangörsorganisation: Mullsjö SOK
Datum: tisdag 27 juni 2017

D16

3 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa SkoogFalköpings AIK OK30:297:38
2Vera PetterssonFalköpings AIK OK32:27+1:588:07
3Moa ErikssonTrollhättans SOK34:37+4:088:40
4Elsa SonessonFalköpings AIK OK36:43+6:149:12
5Alma HjertbergHestra IF38:00+7:319:31
6Ronja AnderssonTrollhättans SOK38:41+8:129:41
7Tilda WiklundFalköpings AIK OK38:42+8:139:41
8Hilda MartanderTrollhättans SOK41:36+11:0710:25
9Emely WeihartHestra IF41:43+11:1410:27
10Irma SvenssonOK Klyftamo43:29+13:0010:53
11Emma IvarssonOK Kullingshof43:41+13:1210:56
12Erica BogrenIF Hagen44:00+13:3111:01

H16

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HenryssonTibro OK39:018:40
2Hugo MandingerTrollhättans SOK39:32+0:318:47
3Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK40:58+1:579:06
4Lukas GustafssonIK Ymer44:49+5:489:57
5Gustav BohmanOK Orinto53:45+14:4411:56
6Lukas AndrénTibro OK55:36+16:3512:21

D14

3 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöIF Hagen32:418:52
2Alma AppelgrenTrollhättans SOK41:55+9:1411:23
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Katrin AsplundKungälvs OKej start

H14

3 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle MelénTrollhättans SOK35:049:31
2Adam SkoglundUlricehamns OK36:08+1:049:49
3Alfred LeonTrollhättans SOK39:05+4:0110:37
4Simon HermanssonGudhems IF52:36+17:3214:17
Gustav LidmanTibro OKej godkänd

D12

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra MolinFalköpings AIK OK32:4011:55

H12

2 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo WulffOK Gränsen29:4710:52
2Isak SkoglundUlricehamns OK33:16+3:2912:08
3Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL34:03+4:1612:25

H10

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus SternerOK Gränsen30:3214:00
2Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL58:16+27:4426:43

D70

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK45:1112:50
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:05:47+20:3618:41

H70

3 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland NilssonFalköpings AIK OK49:5412:30
2Gunnar AnderssonIK Vista50:22+0:2812:37
3Torild BornetunSkillingaryds FK55:59+6:0514:01
4Sven Erik SjöholmMullsjö SOK58:37+8:4314:41
5Kenneth MörkIK Wilske1:00:53+10:5915:15
6Regor NiklassonIK Albion1:04:56+15:0216:16
7Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK1:07:44+17:5016:58
8Bertil WiklundIK Wilske1:18:34+28:4019:41
Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sigvard ErikssonOK Gränsenej godkänd
Ivan ErnvidUlricehamns OKej start

D18-35

5 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HagströmIFK Göteborg40:427:15
2Alva SonessonFalköpings AIK OK43:10+2:287:41
3Lisa ÅkessonMarkbygdens OK44:05+3:237:51
4Erika ÅkessonMarkbygdens OK45:19+4:378:04
5Karin BjörnlingerUlricehamns OK52:49+12:079:24
6Moa SvenssonNässjö OK54:33+13:519:43
7Moa AlsiöIF Hagen56:23+15:4110:03
8Ida WillénFalköpings AIK OK56:55+16:1310:08
9Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK1:13:54+33:1213:10
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Rocío BalaguéFalköpings AIK OKej start
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej start

H18-35

6 960 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip GrahnHestra IF43:096:11
2Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna46:08+2:596:37
3Arvid BjörkTrollhättans SOK48:46+5:377:00
4Axel NalbinMullsjö SOK53:47+10:387:43
5Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan57:32+14:238:15
6Erik WidmarkIF Hagen58:06+14:578:20
7Filip SödervallIK Gandvik1:09:44+26:3510:01
8Anton CarlssonIF Hagen1:11:52+28:4310:19
9Emil WåhlinMullsjö SOK1:27:40+44:3112:35
Albin AlsiöIF Hagenej godkänd
William LundstedtMullsjö SOKej start

D40

3 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anki BlennowFalköpings AIK OK48:0612:03
2Helena SonessonFalköpings AIK OK52:05+3:5913:03
3Karin TorstenssonFalköpings AIK OK54:51+6:4513:44

H40

5 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas NiklassonFalköpings AIK OK56:179:33
2Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:00:21+4:0410:14
3Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:05:03+8:4611:02
4Tobias Den BraverOK Gränsen1:06:05+9:4811:13
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKej start

D50

3 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa AlsiöIF Hagen36:039:47
2Caroline HagströmFalköpings AIK OK36:36+0:339:56
3Lena ArnoldssonMullsjö SOK39:44+3:4110:47
4Anna JohanssonJönköpings OK45:01+8:5812:13
5Susanne OlssonGudhems IF47:50+11:4712:59
6Clary SiewertzGudhems IF48:37+12:3413:12
7Nina OlssonFalköpings AIK OK50:01+13:5813:35

H50

5 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HagströmFalköpings AIK OK48:358:39
2Bo HallbergFalköpings AIK OK50:25+1:508:59
3Magnus BlennowFalköpings AIK OK55:23+6:489:52
4Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:04:21+15:4611:28
5Erik LösethFalköpings AIK OK1:04:56+16:2111:34
6Fritiof AnderssonGudhems IF1:13:13+24:3813:03
7Jan LindströmIK Wilske1:13:16+24:4113:03
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisuej godkänd
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagenej godkänd

D60

3 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia SvenssonFalköpings AIK OK36:5310:28
2Monica AbrahamssonGudhems IF43:43+6:5012:25
3Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK47:16+10:2313:25
4Elise JohanssonFalköpings AIK OK48:36+11:4313:48
Marianne SjöbergOK Gränsenutgått

H60

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK39:008:40
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK51:10+12:1011:22
3Bo AnderssonFalköpings AIK OK51:17+12:1711:23
4Åke SjöbergOK Gränsen54:42+15:4212:09
5Bill AnderssonI 15 IF55:38+16:3812:21
Jan-Åke EmilssonGudhems IFutgått
Lennart SibeckFalköpings AIK OKej start

ÖM9

6 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ArnessonUlricehamns OK53:187:39
2Daniel HåkanssonOK Gränsen1:07:48+14:309:44

ÖM7

3 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KristianssonTrollhättans SOK42:5710:45
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK42:59+0:0210:46
3Hanna LindströmOK Tranan45:19+2:2211:21
4Gunnel SvenssonOK Tranan45:29+2:3211:23
5Jonas FurehillMullsjö48:58+6:0112:16
6Jan LenhammarOK Gränsen59:48+16:5114:59

ÖM8

5 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante BerglundUlricehamns OK1:05:2311:39

ÖM5

3 680 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus PerssonBottnaryds IF29:127:56
2Per SternerOK Gränsen31:26+2:148:32
3Ulf PerssonBottnaryds IF32:49+3:378:55
4Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF34:33+5:219:23
5Christian WigrenBottnaryds IF34:38+5:269:24
6Johan EdströmBottnaryds IF37:22+8:1010:09
7Lars FranssonBottnaryds IF39:47+10:3510:48
8Camilla RosénAnnebergs GIF42:04+12:5211:25
9Lennart CedervärnUlricehamns OK42:29+13:1711:32
10Axel EdströmBottnaryds IF50:14+21:0213:39
11Gunnar GrönkvistBottnaryds IF54:00+24:4814:40
12Lotta WedmanVästerbergslagens OL57:51+28:3915:43
13Ingemar IvarssonBottnaryds IF59:00+29:4816:01
14Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu1:01:22+32:1016:40
15Charles MolinFalköpings AIK OK1:01:33+32:2116:43
Christer SkoglundUlricehamns OKej godkänd
Johan SternerBottnaryds IFej godkänd
Ingemar GustafssonBottnaryds IFej start
Anna IngströmBottnaryds IFej start
Erik Van der MeidenBottnaryds IFej start

ÖM3

2 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin NalbinMullsjö SOK29:5410:54
2Ann-Sofie TorbjörnGudhems IF31:56+2:0211:39
3Lukas KlangUlricehamns OK36:19+6:2513:15
4Evelina LannMullsjö SOK38:29+8:3514:02
5Fredrika FurehillMullsjö48:01+18:0717:31

ÖM1

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova PerssonBottnaryds IF32:3014:54
2Emma WulffOK Gränsen36:37+4:0716:47
3Linus FridénOK Gränsen43:19+10:4919:52
4Eric FridénOK Gränsen43:21+10:5119:53
Charlotte FridénOK Gränsenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser