Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Värmlandsserien MTBO, Kilene deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien MTBO, Kilene deltävling 4
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: måndag 29 maj 2017

Damer 5 km

5 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva RåådOK Tyr1:07:5112:25

Damer 7 km

7 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK1:11:1810:00
2Ida HyvönenOK Tyr1:11:29+0:1110:01
3Lisbeth CelanderKristinehamns OK1:24:47+13:2911:53
4Ingrid KensbyOK Tyr1:26:54+15:3612:11
5Monica DjurbergOK Tyr1:34:14+22:5613:12
My WestlundOK Tyrutgått

Damer 9 km

8 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie AlfredssonOK Tyr1:25:239:36
2Maria TrangärdOK Tyr1:31:47+6:2410:19
Maria MarinopoulouOK Tyrutgått

Herrar 5 km

5 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan ErikssonOK Älgen51:459:28
2Joel HolmgårdKils OK1:36:05+44:2017:35
3Lars HolmgårdKils OK1:36:15+44:3017:37
Isak HolmgårdKils OKej godkänd

Herrar 7 km

7 130 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias PerssonOK Tyr52:467:24
2Johan SiggessonOK Tyr55:03+2:177:43
3Johan wiseniusSkattkärrs SOK55:47+3:017:49
4Sixten WestlundOK Tyr55:51+3:057:49
5Marcus BeckiusOK Tyr57:23+4:378:02
6Olov ÖströmOK Tyr1:01:19+8:338:35
7Lars AnderssonOK Tyr1:02:58+10:128:49
8Martin WesterlindOK Tyr1:03:42+10:568:56
9Thomas BomanSkattkärrs SOK1:06:15+13:299:17
10Markus HultsvedOK Tyr1:08:35+15:499:37
11Lars-Erik OlssonOK Tyr1:09:12+16:269:42
12Erik ErikssonOK Älgen1:10:17+17:319:51
13Daniel RåådOK Tyr1:11:11+18:259:59
14Anders ForsbergOK Tyr1:12:45+19:5910:12
15Mats KensbyOK Tyr1:15:11+22:2510:32
16Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:17:31+24:4510:52
17Kenneth AxelssonOK Tyr1:26:04+33:1812:04
18Tim DalheimerIK Vikings OK1:37:37+44:5113:41
Ulf MellerdalKils OKej godkänd

Herrar 9 km

8 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar JohanssonVästvärmlands OK1:00:076:45
2Stefan WennbergSkattkärrs SOK1:04:12+4:057:13
3Johan LövgrenDegerfors OK1:06:32+6:257:29
4Peter GustafssonTeam Outdoorexperten1:09:03+8:567:46
5Leif CelanderKristinehamns OK1:14:46+14:398:24
6Anders JohanssonVästvärmlands OK1:16:57+16:508:39
7Matias JonssonSkattkärrs SOK1:21:34+21:279:10
8Albin SigbyIK Vista1:24:56+24:499:33
9Lars LönnbergKristinehamns OK1:33:57+33:5010:34
10Robert AmbjörnssonOK Tyr2:09:03+1:08:5614:30
Peter CarlbergKils OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser