Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 13 juni 2017

H21

7 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÖbergOK Hällen45:296:08
2Jonas EngströmOK Hällen48:07+2:386:30
3Tommy SöderbergOK Hällen51:38+6:096:58
4Oskar CarlborgOK Hällen51:39+6:106:58
5Johanna EngströmOK Hällen1:05:17+19:488:49
6Andreas ZeijlonOK Hällen1:19:06+33:3710:41
Per ÖbergOK Hällenej godkänd
Tomas ÖbergOK Hällenej godkänd

D18

5 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa GustafssonOK Hällen53:5710:27
2Linnéa CarlssonOK Hällen59:55+5:5811:36
Nora StålbergOK Hällenej godkänd
Frida ZeijlonOK Hällenej start

D16

3 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LarssonOK Hällen41:4713:31
2Ella StenilsOK Hällen1:10:04+28:1722:40
Beatrice ErikssonOK Hällenej start

H16

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo KindbornOK Hällen24:538:03
2Oskar KällmanOK Hällen32:44+7:5110:35
3Tobias SjöstedtOK Måsen36:39+11:4611:51
4Gustav NorbergOK Hällen1:29:36+1:04:4328:59

D14

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera CarlssonOK Hällen1:12:5923:37
2Elsa LinderOK Hällen1:17:08+4:0924:57
3Annika KällmanOK Hällen1:39:11+26:1232:05

D12

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma JohanssonOK Hällen1:07:0630:55

H12

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ÖbergOK Hällen44:5520:41

H10

2 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin JohanssonOK Hällen1:01:1426:16
2Albin JohanssonOK Hällen1:12:09+10:5530:57
3Vidar EngströmOK Hällen1:12:22+11:0831:03
Jonah StenilsOK Hällenej start
Alfons StenilsOK Hällenej start

D35

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ÖbergOK Hällen37:0312:18
2Jenny KällmanOK Hällen1:05:20+28:1721:42

D45

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla LarssonOK Hällen35:1811:43
2Karin LinderOK Hällen40:01+4:4313:17
Maria ZeijlonOK Hällenej start

H45

5 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael LarssonOK Hällen50:259:46
2Oskar SvenssonOK Hällen53:44+3:1910:24
3Roger NorbergOK Hällen1:11:11+20:4613:47
4Johan ErikssonOK Hällen1:34:28+44:0318:18
Patrik StenilsOK Hällenej start

H50

5 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn CarlssonOK Hällen46:589:06
2Nils LinderOK Hällen50:10+3:129:43
3Mattias ZeijlonOK Hällen53:14+6:1610:18
Niklas CarneliusOK Hällenej godkänd

H55

5 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KindbornOK Hällen40:087:46
2Göran KarlssonOK Hällen54:17+14:0910:31
3Jan SundbüeOK Hällen54:36+14:2810:34

H60

5 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GustafssonOK Hällen55:1110:41
2Ulf EngströmOK Hällen1:11:23+16:1213:50

H65

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven AnderssonOK Hällen56:3818:48
2Tage HagmanOK Hällen1:10:22+13:4423:22
Björn WallinOK Hällenej godkänd

Öppen motion 5

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Chantelle HesselbergOK Hällen49:5816:36
2Veronica ErikssonOK Hällen52:45+2:4717:31
Mats JohanssonOK Hällenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser