Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärmen Cup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmen Cup 2
Arrangörsorganisation: OK Skärmen
Datum: onsdag 7 juni 2017

Damer kort

2 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen42:3014:51
2Elsa DrottzOK Skärmen43:57+1:2715:22
3Felicia SandinOK Skärmen1:40:37+58:0735:10
Selma HanssonOK Skärmenutgått
May HallstenOK Skärmenej start

Damer lång

4 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Skärmen48:0011:08
2Agnes GleisnerOK Skärmen48:05+0:0511:09
Emilia SandinOK Skärmenej godkänd
Klara GleisnerOK Skärmenej godkänd
Ebba LindOK Skärmenej start
Kristina LindOK Skärmenej start

Herrar kort

2 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred DrottzOK Skärmen49:1617:13
2Svein BakkenStigsökarna58:44+9:2820:32
Melviin BohlinOK Skärmenej godkänd

Herrar lång

4 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak OlssonStigsökarna36:478:32
2Johan LilljeqvistStigsökarna47:13+10:2610:57
3Carl-Göran StrutsEds SK51:22+14:3511:55
4Göran AndreassonOK Kroppefjäll52:29+15:4212:10
5Lars AhlbomOK Skärmen53:07+16:2012:19
6David AlménTrollhättans SOK54:18+17:3112:35
7Staffan OlssonStigsökarna54:57+18:1012:44
8Isac AhlbomOK Skärmen55:00+18:1312:45
9Bengt ZetterbergOK Skärmen1:07:18+30:3115:36
10Larry WieslanderOK Skärmen1:25:26+48:3919:49
Josef HåkanssonOK Skärmenej godkänd
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Andreas GleisnerOK Skärmenutgått
Lars LindströmOK Skärmenej start

Lättklass

1 650 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver TjäderOK Skärmen17:2210:31
2Freja KarlssonOK Skärmen19:21+1:5911:43
3Alvin WieslanderOK Skärmen20:26+3:0412:23
4Jessica ErikssonOK Skärmen21:17+3:5512:53
5Gustav WieslanderOK Skärmen21:39+4:1713:07
6Noel JohanssonOK Skärmen23:15+5:5314:05
7Ingela GlueOK Skärmen26:53+9:3116:17
8Ella JohanssonOK Skärmen27:02+9:4016:23
8Oriana PazOK Skärmen27:02+9:4016:23
10Elsa Karlsson BäcklundOK Skärmen27:07+9:4516:26
11Emma JohanssonOK Skärmen27:24+10:0216:36
12Freya GustafssonOK Skärmen27:27+10:0516:38
13Sarah HaglundOK Skärmen27:50+10:2816:52
14Lukas TjäderOK Skärmen28:05+10:4317:01
15Patricia ErikssonOK Skärmen28:50+11:2817:28
16Alma DrottzOK Skärmen31:00+13:3818:47
17Malvina WieslanderOK Skärmen48:26+31:0429:21
18Ellen ÓlafsdóttirOK Skärmen1:35:51+1:18:2958:05
19Rebecca ErikssonOK Skärmen1:36:13+1:18:5158:18
Adele ÓlafsdóttirOK Skärmenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser