Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Siljanskretsens ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Siljanskretsens ungdomsserie
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: torsdag 8 juni 2017

D16

4 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna36:588:44
Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start

D14

4 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva-Cajsa SpikLeksands OK34:448:12
2Ellen FunkeLeksands OK48:59+14:1511:34

H14

4 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klockar Eskil NääsLeksands OK34:338:10
2Anton ForsHJS-Vansbro OK40:58+6:259:41

D12

2 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin HållHJS-Vansbro OK24:279:30
2Linnea JunevikLeksands OK25:39+1:129:58
3Pipar Maja GruvrisLeksands OK37:34+13:0714:37
4Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna42:06+17:3916:22
5Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna1:22:22+57:5532:02
Julia ErikssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H12

2 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KarlbergLeksands OK22:448:50
2Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna27:20+4:3610:38
3Leo KristianssonHJS-Vansbro OK27:33+4:4910:43
4Oskar EnglénLeksands OK39:42+16:5815:26
5Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna46:58+24:1418:16
6Elias JohanssonHJS-Vansbro OK51:26+28:4220:00
Lukas LundkvistHJS-Vansbro OKej start
Olle HalvarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

D10

1 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna22:2912:37
2Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna23:10+0:4113:00
3Elin ForsHJS-Vansbro OK28:07+5:3815:47
4Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarna28:38+6:0916:05
5Moa KristianssonHJS-Vansbro OK30:55+8:2617:22
6Linnea MatssonMalungs OK Skogsmårdarna34:16+11:4719:15
7Agnes DanilsMalungs OK Skogsmårdarna34:38+12:0919:27
Tilde BernhardssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Alva LosbjerMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H10

1 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle EnglénLeksands OK19:2610:55
2Truls Proos ArgårdsMalungs OK Skogsmårdarna29:21+9:5516:29
3Arvid LosbjerMalungs OK Skogsmårdarna32:58+13:3218:31
4Olle VillmanHJS-Vansbro OK36:14+16:4820:21
5Markus MattssonMalungs OK Skogsmårdarna39:19+19:5322:05
6Erik SöderströmMalungs OK Skogsmårdarna48:33+29:0727:16
7Josef Nilsson LöfgrenMalungs OK Skogsmårdarna48:44+29:1827:22
Emil HalvarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Eric SilverMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Melwin Solbakken JommoMalungs OK Skogsmårdarnaej start

Inskolning

1 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jona JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Mika JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Lilly MasapärsMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Lukas NorénMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Edwin BernhardssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Jakob Nilsson LöfgrenMalungs OK Skogsmårdarnaej start

Öppen motion 3

2 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars Ivar BergmanOK Fjällstigen27:369:39
2Lena BranäsMalungs OK Skogsmårdarna32:22+4:4611:19
3Robert LosbjerMalungs OK Skogsmårdarna40:35+12:5914:11

Öppen motion 8

5 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna33:086:01
Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

HD Gul

2 570 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nelly SöderströmMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Jennifer OlssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Emelie ToressonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

Öppen motion 5

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jenny ErikssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser