Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: tisdag 6 juni 2017

D21

4 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna PerssonFK Göingarna41:118:19
2Lindha HellnerFK Göingarna58:06+16:5511:44

H17-20

4 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fritjof AxelssonFK Göingarnaej godkänd

D16

3 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda AxelssonFK Göingarna45:1011:27
2Nelli OlvegårdFK Göingarna53:03+7:5313:27
Johanna NilssonFK Göingarnaej godkänd

D14

3 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice OlvegårdFK Göingarna42:1710:42
2Tuva SelinFK Göingarna1:04:14+21:5716:15

H14

3 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SelinFK Göingarna37:229:27
2Felix ThomassonFK Göingarna1:02:43+25:2115:52

H12

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante SelinFK Göingarna22:497:50
2Wilmer SelinFK Göingarna24:10+1:218:18
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna34:48+11:5911:57

H10

2 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin GranqvistFK Göingarna17:236:52
2Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna17:43+0:207:00
3Gustav GranqvistFK Göingarna19:25+2:027:40
4Smilla ThomassonFK Göingarna20:55+3:328:16

D40

3 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise AxelssonFK Göingarna42:1510:43
2Camilla SelinFK Göingarna43:46+1:3111:06
3Annika LarssonFK Göingarna58:19+16:0414:48
4Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:13:39+31:2418:41
Kerstin OlvegårdFK Göingarnaej godkänd

H40

6 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan GunnarssonFK Göingarna54:327:49
2Jesper HåkanssonFK Göingarna55:18+0:467:56
3Magnus GranqvistFK Göingarna1:02:48+8:169:00
4Anders SelinFK Göingarna1:08:02+13:309:45
5Ola WinqvistFK Göingarna2:15:18+1:20:4619:24

D50

3 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin PerssonFK Göingarna48:5012:23
2Inger FrickFK Göingarna1:07:34+18:4417:08
3Wiveka ErnstssonFK Göingarna1:10:36+21:4617:55

H50

4 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik LarssonFK Göingarna45:159:08
2Håkan AxelssonFK Göingarna47:28+2:139:35
3Börje PerssonFK Göingarna1:18:33+33:1815:52
4Lars OlssonFK Göingarna1:27:28+42:1317:40
5Claes OlvegårdFK Göingarna1:30:56+45:4118:22
6Rickard MattissonFK Göingarna1:38:02+52:4719:48

H60

3 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven Erik FrickFK Göingarna1:18:0419:48
Roland EdvinssonFK Göingarnaej godkänd

Öppen motion 1

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel PerssonFK Göingarna44:3017:35

Öppen motion 5

3 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie ThomasonFK Göingarna1:21:4120:40

Öppen motion 7

3 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BergmanLunds OK48:1912:15

Öppen motion 8

4 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas EdvardssonHästveda OK51:5510:29

Öppen motion 9

6 970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf ÅkessonHärlövs IF1:16:4211:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser