Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM 2017
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: tisdag 13 juni 2017

D21

6 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amilia BjörklundSävedalens AIK1:02:0710:02
2Joakim AntonssonKlubblös1:02:16+0:0910:03
3Katya DzemaSävedalens AIK1:04:34+2:2710:25
4Stina BergSävedalens AIK1:11:23+9:1611:31
5Sanna SvenssonSävedalens AIK1:12:33+10:2611:43
6Lovisa NilssonSävedalens AIK1:17:21+15:1412:29
7Sofia EbermarkSävedalens AIK1:32:34+30:2714:57
Erika LindqvistSävedalens AIKej godkänd
Anna NordholmSävedalens AIKutgått
Therese AlfredssonSävedalens AIKej start

H21

7 420 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Heino OllinSävedalens AIK1:00:018:05
2Fredrik WeihardSävedalens AIK1:02:58+2:578:29
3Karl LevinSävedalens AIK1:05:29+5:288:49
4Johan LevinSävedalens AIK1:06:01+6:008:53
5Joakim BerglundSävedalens AIK1:07:50+7:499:08
6Simon LarssonSävedalens AIK1:07:55+7:549:09
7Martin PetterssonSävedalens AIK1:09:41+9:409:23
8Albin ClaessonSävedalens AIK1:13:11+13:109:51
9David DjurbäckSävedalens AIK1:21:16+21:1510:57
10Johan NilssonSävedalens AIK1:23:19+23:1811:13
11Vidar FaxénSävedalens AIK1:25:37+25:3611:32
12Henrik BrusSävedalens AIK1:26:17+26:1611:37
13Filippa SpånérSävedalens AIK1:30:49+30:4812:14
John GabrielssonSävedalens AIKutgått
Johan WikströmSävedalens AIKutgått
Oskar LindqvistSävedalens AIKutgått
Ilya BeliankaSävedalens AIKej start

D16

4 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK1:06:2614:28
2Julia LindbladSävedalens AIK1:16:13+9:4716:36
Kajsa NormanSävedalens AIKutgått

H16

4 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl JosefssonSävedalens AIK37:428:12
2Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK41:25+3:439:01
3Nils GrimbeckSävedalens AIK44:38+6:569:43
4Per NordholmSävedalens AIK49:38+11:5610:48
5Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK58:43+21:0112:47
6Oscar HasselbergSävedalens AIK1:05:16+27:3414:13
7Emil RavakkoSävedalens AIK1:19:29+41:4717:18

D14

3 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda WallströmSävedalens AIK51:3816:23
2Tuva ÖhgrenSävedalens AIK57:04+5:2618:06
3Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK1:27:36+35:5827:48
4Puja MuntherSävedalens AIK1:28:16+36:3828:01

H14

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Casper SkeppSävedalens AIK29:509:28
2Axel GrimbeckSävedalens AIK44:34+14:4414:08

D12

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe KullanderSävedalens AIK34:3012:49
2Miranda WallströmSävedalens AIK34:56+0:2612:59
3Ella PetterssonSävedalens AIK39:25+4:5514:39

H12

2 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus BååthSävedalens AIK30:1511:14
2Carl-Johan StåhlSävedalens AIK33:56+3:4112:36
3Isak ÖgrenSävedalens AIK39:45+9:3014:46
4Carl HasselbergSävedalens AIK45:23+15:0816:52
5Arild ErikmatsSävedalens AIK53:13+22:5819:46
6Anton PaulinderSävedalens AIK1:06:37+36:2224:45

D10

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EkdahlSävedalens AIK31:0713:31
2Moa WallströmSävedalens AIK33:19+2:1214:29
3Moa LindgrenSävedalens AIK33:22+2:1514:30
4Ylva KullanderSävedalens AIK38:02+6:5516:32

H10

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SkeppSävedalens AIK18:237:59
2Gustav StåhlSävedalens AIK19:44+1:218:34
3Herman PetterssonSävedalens AIK21:48+3:259:28
4Bruno FovaeusSävedalens AIK27:42+9:1912:02
5Dante WallinSävedalens AIK29:27+11:0412:48
6Nils KylbergSävedalens AIK32:19+13:5614:03
7Filip StåhlSävedalens AIK37:04+18:4116:06
8Jacob BörstellSävedalens AIK42:47+24:2418:36

D35

5 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida WallströmSävedalens AIK1:06:4411:55

H35

7 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Peter GrimbeckSävedalens AIKutgått

D45

3 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK48:3012:33
2Helena BengtssonSävedalens AIK1:01:04+12:3415:49
3Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK1:07:53+19:2317:35
Anette BernhedSävedalens AIKutgått
Lena CarlssonSävedalens AIKutgått

H45

5 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odd WallumSävedalens AIK51:139:08
2Nichlas WallströmSävedalens AIK57:04+5:5110:11
3Peter LekbergSävedalens AIK59:25+8:1210:36
4Thomas KullanderSävedalens AIK1:01:15+10:0210:56
5Henrik NordholmSävedalens AIK1:06:12+14:5911:49
6Björn LindbladSävedalens AIK1:25:41+34:2815:18
Magnus Ö BernhedSävedalens AIKej godkänd
Olof StåhlSävedalens AIKutgått
Jonas HöijerSävedalens AIKutgått

D55

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne BerglundSävedalens AIK46:2614:44
2Gunilla AxelssonSävedalens AIK53:42+7:1617:02
3Monica KnutssonSävedalens AIK54:08+7:4217:11

H55

4 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JosefssonSävedalens AIK53:5411:40
2Johan BerglundSävedalens AIK56:26+2:3212:12
3Anders BjörklundSävedalens AIK58:11+4:1712:35
4Pär ClaessonSävedalens AIK1:02:06+8:1213:26
5Martin EickhoffSävedalens AIK1:04:53+10:5914:02
6Anders SpånérKlubblös1:15:09+21:1516:15
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start

H65

3 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MillegårdSävedalens AIK55:2214:20
2Hans CarlstedtSävedalens AIK1:26:03+30:4122:17
Jan LarssonSävedalens AIKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser