Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s Sprint-Cup Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s Sprint-Cup Etapp 4
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 13 juni 2017

Herr

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias NilssonOK Linné17:235:41
2Lennart BengtssonFalkenbergs OK18:06+0:435:56
3Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK18:45+1:226:08
4Hans JensenFalkenbergs OK18:49+1:266:10
5Claes AnderssonFalkenbergs OK19:03+1:406:14
6Christoffer YngvessonFalkenbergs OK19:56+2:336:32
7Peter BadenfeltFalkenbergs OK20:49+3:266:49
8P-A JacobssonFalkenbergs OK20:51+3:286:50
9Mattias AnderssonFalkenbergs OK21:18+3:556:59
10Pelle NilssonOK Linné21:47+4:247:08
11Magnus WallinIK Trenne Ullared22:30+5:077:22
12Martin EricssonFalkenbergs OK23:34+6:117:43
13Johan HagströmFalkenbergs OK24:27+7:048:00
14Fredrik BöregårdOK Gläntan25:06+7:438:13
15Niklas GripFalkenbergs OK25:50+8:278:28
16Peter HagströmFalkenbergs OK29:51+12:289:47
17Rune EliassonFalkenbergs OK31:28+14:0510:19
18Kaj JohanssonFalkenbergs OK31:51+14:2810:26
19Daniel FrantzichFalkenbergs OK37:45+20:2212:22
20Jan Eric PerssonOK Löftan43:00+25:3714:05

Dam

3 050 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie SöderblomFalkenbergs OK19:076:16
2Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK19:08+0:016:16
3Helene NilssonOK Linné21:07+2:006:55
4Frida AnderssonFalkenbergs OK22:22+3:157:20
5Veronica ZederinOK Nackhe23:06+3:597:34
6Johanna HenrikssonFalkenbergs OK24:03+4:567:53
7Camilla StengrenFalkenbergs OK24:52+5:458:09
8Lisa NilssonOK Linné26:15+7:088:36
9Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared26:59+7:528:50
10Sara SöderblomÄtrans IF28:34+9:279:21
11Therese BlomOK Nackhe29:01+9:549:30
12Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared29:17+10:109:36
13Moa HenningssonIK Trenne Ullared30:08+11:019:52
14Marianne ThorssonIK Trenne Ullared31:46+12:3910:24
15Christina HenrikssonFalkenbergs OK32:23+13:1610:37
16Gunilla MartinssonFalkenbergs OK32:29+13:2210:39
17Katharina MyrénIK Trenne Ullared34:46+15:3911:23
18Monica WassFalkenbergs OK36:22+17:1511:55
19Katarina AnderssonÄtrans IF36:56+17:4912:06
20Anna HagströmFalkenbergs OK37:30+18:2312:17
21Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OK38:50+19:4312:43
22Ingela NelsénFalkenbergs OK42:11+23:0413:49

Ungdom

2 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny HanssonFalkenbergs OK16:188:09
2Emma WillborgFalkenbergs OK17:17+0:598:38
3Samuel DahlbergIK Trenne Ullared19:25+3:079:42
4Nemi HarderFalkenbergs OK27:37+11:1913:48
5Tilde BlomOK Nackhe28:12+11:5414:06
6Rasmus GripFalkenbergs OK29:31+13:1314:45
7Alexander AnderssonFalkenbergs OK31:02+14:4415:31
8Oscar GripFalkenbergs OK41:39+25:2120:49
9Johannes DahlbergIK Trenne Ullared57:43+41:2528:51

Motion

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jacob NilssonFalkenbergs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser