Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-KM, Klubbdagen IF Thor

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-KM, Klubbdagen IF Thor
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: torsdag 15 juni 2017

D21

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla SvärdIF Thor31:537:14
2Sofie BergendahlIF Thor39:47+7:549:02
3Camilla NygrenIF Thor44:52+12:5910:11
4Josefin BengtssonIF Thor45:17+13:2410:17
5Moira NilssonIF Thor53:20+21:2712:07
6Linda WåhlströmIF Thor55:16+23:2312:33
7Emeli TorssonIF Thor59:08+27:1513:26

H21

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ReinholdssonIF Thor36:148:14
2Erik WallinIF Thor40:46+4:329:15
3Per DahlbäckIF Thor43:18+7:049:50
4Carl AnderssonIF Thor43:56+7:429:59

D18

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SvärdIF Thor36:298:17

H18

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HannrupIF Thor27:476:18
2Victor BylundIF Thor39:34+11:478:59
3Hugo BäsénIF Thor39:51+12:049:03
Emil JonsellIF Thorej start

D16

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta WeyhenmeyerIF Thor38:418:47
2Ellen GrantingerIF Thor52:59+14:1812:02
3Alva NyströmIF Thor1:05:16+26:3514:50

H16

4 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor JemthIF Thor35:158:00
2Anton SegermanIF Thor56:59+21:4412:57
Albin ErikssonIF Thorej godkänd
Hugo HanssonIF Thorej start
Aron HellgrenIF Thorej start

D14

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JonsellIF Thor32:1511:31
2Ester BlomsterIF Thor39:37+7:2214:08

H14

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fabian NilssonIF Thorfullföljt

D12

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie SvärdIF Thor22:1110:04
2Emily KruysIF Thor37:31+15:2017:03
3Frida WestfeldtIF Thor45:24+23:1320:38
Emmy RoosIF Thorej start

H12

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love BylundIF Thor19:408:56
2Axel AnderssonIF Thor22:13+2:3310:05
3Malte HellgrenIF Thor22:47+3:0710:21
4Simon SegermanIF Thor25:41+6:0111:40
5Valle LarssonIF Thor30:21+10:4113:47
6Sigurd BergeIF Thor35:07+15:2715:57
7Miro MårtenssonIF Thor36:55+17:1516:46
8Theo SjöbergIF Thor52:01+32:2123:38
9Elis HanssonIF Thor56:38+36:5825:44
Fredrik EdsjöIF Thorej start
Albin JemthIF Thorej start

D10

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tora JonsellIF Thor20:059:07
2Jessica SvärdIF Thor43:02+22:5719:33
Hanna OlmIF Thorej start

H10

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis QuistbergIF Thor23:1710:34
2Lukas LindIF Thor25:21+2:0411:31
3Algot HellgrenIF Thor29:09+5:5213:14
4Melvin SjöbergIF Thor33:47+10:3015:21
Rickard JemthIF Thorej godkänd

D40

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa BlomsterIF Thor46:0710:28
2Sara LindIF Thor47:19+1:1210:45
3Ann-Sofie JemthIF Thor1:07:16+21:0915:17
4Karin JontellIF Thor1:12:22+26:1516:26
Åsa KruysIF Thorutgått
Karin LindellIF Thorej start

H40

4 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan Jacobsson SvärdIF Thor31:137:05
2Johan BlomsterIF Thor32:50+1:377:27
3Fredrik LindellIF Thor34:10+2:577:45
4Jörgen HellgrenIF Thor36:23+5:108:16
5Bo SegermanIF Thor36:40+5:278:20
6Daniel OlmIF Thor37:18+6:058:28
7Jesper HedbergIF Thor37:19+6:068:28
8Ola LindIF Thor37:53+6:408:36
9Johan StenbergIF Thor38:18+7:058:42
10Petter RanefallIF Thor40:08+8:559:07
11Per JemthIF Thor42:37+11:249:41
12Nic KruysIF Thor44:22+13:0910:04
13Tomas QuistbergIF Thor47:25+16:1210:46
14Andreas GrantingerIF Thor48:19+17:0610:58
15Magnus PerssonIF Thor49:05+17:5211:09
16Christian RohnerIF Thor51:38+20:2511:44
17Lassi KaronenIF Thor58:58+27:4513:24
18Bo AnderssonIF Thor59:57+28:4413:37
19Peter NyströmIF Thor1:00:01+28:4813:38
Markus BylundIF Thorej start
Oskar FängströmIF Thorej start

D50

4 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dorothe SpillmannIF Thor54:0612:17
2Karolina VessbyIF Thor1:16:51+22:4517:27

H50

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik WilmarIF Thor38:128:40
2Pär JanssonIF Thor43:40+5:289:55
3Mats JonsellIF Thor47:35+9:2310:48
4Björn HannrupIF Thor48:56+10:4411:07
Mikael BäsénIF Thorej godkänd

D60

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena EkbrinkIF Thor40:3014:27

H60

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan JohanssonIF Thor29:1010:25
2Göran FalkIF Thor49:09+19:5917:33
3Inge LarssonIF Thor57:02+27:5220:22

D70

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caje JacobssonIF Thor1:14:3026:36

H70

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven JacobssonIF Thor57:1420:26

U1

1 800 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar LarssonIF Thor16:419:16
2Jakob WåhlströmIF Thor17:28+0:479:42
3Oskar LindIF Thor18:00+1:1910:00
4Lykke BjörklundIF Thor20:10+3:2911:12
5Märta FängströmIF Thor21:13+4:3211:47
6Gustav KarlströmIF Thor21:43+5:0212:03
7Siri LindIF Thor25:54+9:1314:23
8Oscar KarlströmIF Thor26:37+9:5614:47
9Joar EnrothIF Thor28:49+12:0816:00
10Ruben SöderbergIF Thor29:19+12:3816:17
11Fred JontellIF Thor29:29+12:4816:22
12Herta JontellIF Thor29:40+12:5916:28
13Martin JontellIF Thor30:01+13:2016:40
14Hugo PerssonIF Thor30:14+13:3316:47
15Ester SahlbergIF Thor34:49+18:0819:20
16Vanna BylundIF Thor36:29+19:4820:16
17Nils IsbergIF Thor37:53+21:1221:02
18Signe ÅbergIF Thor39:30+22:4921:56
19Vidar ÅbergIF Thor39:41+23:0022:02
20Nils FängströmIF Thor40:44+24:0322:37
21Theo FängströmIF Thor40:55+24:1422:43
22Silja KaronenIF Thor43:01+26:2023:53
23Harry PerssonIF Thor43:17+26:3624:02
Saga PerssonIF Thorej godkänd
Ellinor KruysIF Thorej start
Nora NybergIF Thorej start

U2

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna PåveIF Thor27:1212:21
2Lyra AnérIF Thor35:20+8:0816:03
3Caspar NilssonIF Thor38:40+11:2817:34
4Alize NilssonIF Thor38:51+11:3917:39
5Linnea EnrothIF Thor1:05:18+38:0629:40
6Hedda KjellbergIF Thor1:10:23+43:1131:59
Gustav KaronenIF Thorej godkänd
David LindblomIF Thorej godkänd
Ingemar WestfeldtIF Thorej godkänd
Ebba LindIF Thorej start

Vuxen motion

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja WilmarIF Thor42:2115:07
2Max NilssonIF Thor42:30+0:0915:10
3Ellen HannrupIF Thor51:43+9:2218:28
4Karin HannrupIF Thor51:47+9:2618:29
5Åza MårtenssonIF Thor1:02:02+19:4122:09
6Ida BranteforsIF Thor1:07:37+25:1624:08
7Sofia GrunérIF Thor1:19:59+37:3828:33
Malin AngerbjörnIF Thorej godkänd
Anders FalkIF Thorutgått
Gustav FängströmIF Thorej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser