Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Juni-OL-distansen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Juni-OL-distansen
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: tisdag 20 juni 2017

Bana A

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Kalle KarlssonTjalve IF Norrköping1:13:20
2Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping1:27:21+14:01
3Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping1:28:59+15:39
Filip JounotTjalve IF Norrköpingej godkänd
Måns WidemarkTjalve IF Norrköpingej godkänd
Johan FröbergTjalve IF Norrköpingej start

Bana B

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping53:34
2Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping53:45+0:11
3Andreas HåkanssonTjalve IF Norrköping57:37+4:03
4Göran BlombergTjalve IF Norrköping58:16+4:42
5Peter HagströmTjalve IF Norrköping1:28:17+34:43
6Johan DahmTjalve IF Norrköping1:31:30+37:56
Harris BrandeTjalve IF Norrköpingej godkänd
Veronica NuijaTjalve IF Norrköpingej godkänd
Göran BrattgårdTjalve IF Norrköpingej start

Bana C

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping41:14
2Mikael OlaussonTjalve IF Norrköping43:07+1:53
3Hillevi LuksTjalve IF Norrköping43:23+2:09
4Mats K LuksTjalve IF Norrköping43:26+2:12
5Mats KarlssonTjalve IF Norrköping43:33+2:19
6Arne LindhTjalve IF Norrköping51:36+10:22 Ladda ner rutt i gpx-format
7Magdalena Wahlqvist AxiTjalve IF Norrköping51:56+10:42
8Jonas EdlundTjalve IF Norrköping1:08:22+27:08
9Elin BomTjalve IF Norrköping1:22:43+41:29
Tomas AxiTjalve IF Norrköpingej godkänd
Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköpingej godkänd
Vidar EdlundTjalve IF Norrköpingej godkänd
Bengt ImbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Justus HultqvistTjalve IF Norrköpingutgått
Felix LuksTjalve IF Norrköpingej start

Bana D

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping40:02
2Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping40:05+0:03
3Oliver SchönTjalve IF Norrköping40:06+0:04
4Stella RosengrenTjalve IF Norrköping40:08+0:06
5Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping40:12+0:10
6Vincent DahmTjalve IF Norrköping41:11+1:09
7Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping41:15+1:13
8Conny BerggrenTjalve IF Norrköping47:11+7:09
9Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping1:04:54+24:52
10Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping1:04:55+24:53
11Kristina HåkanssonTjalve IF Norrköping1:05:00+24:58
12Gunilla WikströmTjalve IF Norrköping1:05:08+25:06
13Gerd MüllerTjalve IF Norrköping1:19:41+39:39
14Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:25:05+45:03
Anna-Klara ImbergTjalve IF Norrköpingej godkänd
Anna LindgrenTjalve IF Norrköpingej godkänd
Oskar RavanttiTjalve IF Norrköpingutgått
Elin KarlssonTjalve IF Norrköpingej start
Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej start

Bana E

21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Brante RudholmTjalve IF Norrköping17:26
2Ludwig LindgrenTjalve IF Norrköping17:27+0:01
3Nora Dernerud HedvallTjalve IF Norrköping17:35+0:09
4Eli OlaussonTjalve IF Norrköping17:37+0:11
5Vilgot LindgrenTjalve IF Norrköping17:39+0:13
6Lukas RosengrenTjalve IF Norrköping17:48+0:22
7Johan RosengrenTjalve IF Norrköping17:49+0:23
8Mille AskenbergTjalve IF Norrköping17:51+0:25
9Ellinor OlaussonTjalve IF Norrköping18:03+0:37
10Simon HellmanTjalve IF Norrköping18:21+0:55
11Gerd HagströmTjalve IF Norrköping18:26+1:00
12Benjamin LuksTjalve IF Norrköping29:00+11:34
13Bella RudholmTjalve IF Norrköping34:15+16:49
14Bo HåkanssonTjalve IF Norrköping34:45+17:19
15Benita RolfartTjalve IF Norrköping35:18+17:52
16Ulla GustafssonTjalve IF Norrköping35:21+17:55
17Oscar LundbyTjalve IF Norrköping37:39+20:13
18Adam LundbyTjalve IF Norrköping37:49+20:23
19Jessica LundbyTjalve IF Norrköping37:51+20:25
20Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping37:56+20:30
21Majken EdlundTjalve IF Norrköping50:32+33:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser