Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap för OK Roxen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap för OK Roxen
Arrangörsorganisation: OK Roxen
Datum: torsdag 17 augusti 2017

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Erik AnderssonH21 (3)52:28+14:579:51

- -

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Greta StålkloÖppen motion 3 (1)1:22:1530:14

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Per JohanssonH50 (6)30:11+0:14

OK Roxen

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tilde EvebornD10 (1)25:2213:12
1Mille LangerH10 (3)16:168:28
1Mindra LangerD12 (3)41:05
1Sören Nilsson PåledalH40 (3)1:04:3912:09
1Jenny SandhD21 (3)36:27
1Jacob PåledalH12 (3)28:04
1Susanne AldénD45 (3)32:18
1Linn AldénD14 (1)47:4014:26
1Marie WalterssonD40 (2)55:1414:50
1Magnus WrethmanH65 (1)42:1711:21
1Hugo LillieströmH18 (3)36:536:55
1Albin AlfredssonH16 (2)1:01:2618:36
1Jessica FredsbergÖppen motion 1 (2)35:3718:33
1Christer SandhH70 (2)40:2410:51
1Albin LillieströmH21 (3)37:317:03
1Erik HanssonÖppen motion 7 (1)1:11:0619:06
1Sofia SvedevallD50 (1)50:5813:42
1Linnea HanssonD18 (4)43:07
1Pontus LindblomH20 (3)42:428:01
1Bo FrisbergH60 (1)52:0614:00
1Henrik MarmelidH45 (7)44:478:25
1Alice MarmelidD16 (2)40:5712:24
1Henrik PetterssonH50 (6)29:57
1Måns BjörnskiöldH14 (3)37:5811:30
2Maria LangerD40 (2)1:02:07+6:5316:41
2Joakim WalterssonH40 (3)1:13:25+8:4613:48
2Jonna AlfredssonD16 (2)1:05:11+24:1419:45
2Joel FrodinH10 (3)21:53+5:3711:23
2Olivia FröbergD18 (4)46:00+2:53
2Robin FredsbergH16 (2)1:01:51+0:2518:44
2Edvin WalterssonH14 (3)59:43+21:4518:05
2Rune RingsgårdH70 (2)48:45+8:2113:06
2Fanny WalterssonD12 (3)1:08:26+27:21
2Klara SvedevallD21 (3)38:06+1:39
2Joel KarnehedH18 (3)1:02:12+25:1911:41
2Susanne PetterssonD45 (3)47:15+14:57
2Oliver WibergÖppen motion 1 (2)39:00+3:2320:18
2Elias ThellsénH12 (3)35:37+7:33
2Lukas EvebornH20 (3)44:58+2:168:27
2Mattias ZackrissonH21 (3)42:43+5:128:01
2Erik HelanderH45 (7)56:11+11:2410:33
3Karolina FalkD21 (3)1:02:40+26:13
3Anders LillieströmH50 (6)33:25+3:28
3Linus FredsbergH10 (3)40:00+23:4420:50
3William NordströmH18 (3)1:05:58+29:0512:23
3Jonas OlssonH45 (7)57:40+12:5310:50
3Mattias FredsbergH40 (3)1:22:01+17:2215:25
3Moa PihlströmD12 (3)1:10:28+29:23
3Maria LillieströmD45 (3)50:09+17:51
3Tilda MarmelidD18 (4)47:03+3:56
3Rasmus VibergH12 (3)1:04:06+36:02
3Adam ThellsénH20 (3)46:57+4:158:49
4Malva EvebornD18 (4)48:08+5:01
4Joakim FornanderH45 (7)1:02:07+17:2011:40
4Per ThellsénH50 (6)38:44+8:47
5Mikael LangerH50 (6)40:22+10:25
5Johan FrodinH45 (7)1:07:41+22:5412:43
6Bo SvedevallH50 (6)56:00+26:03
6Patrik EvebornH45 (7)1:08:55+24:0812:57
Elin AlfredssonInskolning (4)fullföljt
Jakob EvebornInskolning (4)fullföljt
Linnea PåledalInskolning (4)fullföljt
Ella SandhInskolning (4)fullföljt
Rasmus PåledalH14 (3)ej godkänd
Örjan SandellH45 (7)ej godkänd
Stina SvedevallD21 (3)ej start
Erik SandhH21 (3)ej start
Lova EvebornD20ej start
Adrian SandellH12 (3)ej start
Pernilla HörwingD45 (3)ej start
Göran SvenssonH50 (6)ej start
Per-Ove EkmanH60 (1)ej start
Britt-Marie OlsD70ej start
Lars-Erik OlsH70 (2)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser