Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Träningsavslutnig Vt 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Träningsavslutnig Vt 2017
Arrangörsorganisation: Ulricehamns OK
Datum: tisdag 13 juni 2017

Bana 1

1 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke SöderlundUlricehamns OK17:4214:45
2Mio KlassonUlricehamns OK23:18+5:3619:25
3Linus ClaessonUlricehamns OK25:08+7:2620:56
4Ludvig AndénUlricehamns OK25:33+7:5121:17
5Willma TafjordUlricehamns OK26:02+8:2021:41
6Anton BergstrandUlricehamns OK26:20+8:3821:56
7Eskil EmtervallUlricehamns OK27:47+10:0523:09
8Svante BorgUlricehamns OK28:08+10:2623:26
9Leja KarlssonUlricehamns OK28:37+10:5523:50
10Saga SjöstrandUlricehamns OK29:10+11:2824:18
11Mio KvarndalUlricehamns OK38:57+21:1532:27

Bana 2

1 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav KarlssonUlricehamns OK19:5612:27
2Noah BoehmUlricehamns OK21:25+1:2913:23
3Helena ErikssonUlricehamns OK25:17+5:2115:48
4Vidar FritzsonUlricehamns OK25:59+6:0316:14
5Hilda BergstrandUlricehamns OK42:06+22:1026:18
6Minna KvarndalUlricehamns OK44:11+24:1527:36
7Alvar FritzsonUlricehamns OK48:05+28:0930:03
8Sigrid FritzsonUlricehamns OK48:36+28:4030:22
9Willgot BohmanUlricehamns OK48:40+28:4430:25
10Liv PihlgrenUlricehamns OK1:09:26+49:3043:23
Ellen CarlssonUlricehamns OKej godkänd
Ville GassnerUlricehamns OKej godkänd

Bana 3

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin KlassonUlricehamns OK9:455:44
2Theo ErikssonUlricehamns OK27:48+18:0316:21
3Anton KarlssonUlricehamns OK31:39+21:5418:37
4Tindra HolgerssonUlricehamns OK34:36+24:5120:21
5Edith SmedbergUlricehamns OK34:37+24:5220:21
6Frida SkoglundUlricehamns OK45:30+35:4526:45

Bana 4

1 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas EmtervallUlricehamns OK10:186:26
2Eskil SöderlundUlricehamns OK26:00+15:4216:15

EX1

2 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ErikssonUlricehamns OK10:185:09
2Ludvig CarlbomUlricehamns OK17:28+7:108:44
3Marcus KvarndalUlricehamns OK20:12+9:5410:06
4Alfred HallqvistUlricehamns OK21:23+11:0510:41
5Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK25:42+15:2412:51
6Patrik CarlbomUlricehamns OK28:04+17:4614:02
7Astrid ErikssonUlricehamns OK28:09+17:5114:04
8River LarssonUlricehamns OK29:29+19:1114:44
9Edvin LennartsonUlricehamns OK30:31+20:1315:15
10Olle NordinUlricehamns OK30:37+20:1915:18
11Lars ErikssonUlricehamns OK35:40+25:2217:50
12Anders GenbergUlricehamns OK35:42+25:2417:51
13Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK36:01+25:4318:00
14Adam SkoglundUlricehamns OK37:21+27:0318:40
15Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK38:34+28:1619:17
16Isak SkoglundUlricehamns OK38:41+28:2319:20
17Selma SjöstrandUlricehamns OK53:17+42:5926:38
18Erik ArneborgUlricehamns OK1:06:41+56:2333:20
19Algot CarlssonUlricehamns OK1:09:50+59:3234:55
19Jacob HolmbergUlricehamns OK1:09:50+59:3234:55
Ellen ArneborgUlricehamns OKej godkänd
Albin GenbergUlricehamns OKej godkänd
Artur HellstrandUlricehamns OKej godkänd
Lukas KlangUlricehamns OKej godkänd
Maja NordinUlricehamns OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser