Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Slätterna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Slätterna
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 4 juli 2017

Långa

7 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK51:166:43
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad51:50+0:346:48
3Tommy AnderssonVänersborgs SK56:00+4:447:20
4Elias AnderssonOK Norrvirdarna1:02:33+11:178:12
5Christoffer JohanssonTSOK1:09:16+18:009:05
6Håkan SchmidtTrollhättans SOK1:12:22+21:069:29
7Bo KronOK Flundrehof1:24:08+32:5211:02
8Louise BorgTrollhättans SOK1:26:32+35:1611:21
9Henrik HögnertOK Flundrehof1:32:28+41:1212:08
10Risto PonkalatFinland1:47:21+56:0514:05

Mellan

5 240 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK47:028:58
2Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK48:37+1:359:16
3Ulf NyströmTrollhättans SOK48:46+1:449:18
4Jerker NetzTrollhättans SOK51:26+4:249:48
5Anders AxelssonOK Skogsvargarna51:41+4:399:51
6Jenny NymanVänersborgs SK52:03+5:019:55
7Jörgen HallénTrollhättans SOK52:50+5:4810:04
8Stefan JohanssonTrollhättans SOK57:20+10:1810:56
9Magnus VedinTrollhättans SOK58:18+11:1611:07
10Hans KööhlerTrollhättans SOK59:00+11:5811:15
11Emelie SvalinVänersborgs SK59:55+12:5311:26
12Katarina EnbomVänersborgs SK1:01:27+14:2511:43
13Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:01:54+14:5211:48
14Lennart EkvallTrollhättans SOK1:03:14+16:1212:04
15Tomas AnderssonTrollhättans SOK1:03:42+16:4012:09
16Patrik SvantessonTrollhättans SOK1:04:35+17:3312:19
17Olof KarlssonUddevalla OK1:05:33+18:3112:30
18Linus BacklundTrollhättans SOK1:07:00+19:5812:47
19Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:08:54+21:5213:08
20Filip JohanssonTrollhättans SOK1:10:10+23:0813:23
21Fredrik ErikssonOK Flundrehof1:11:55+24:5313:43
22Jonas MelénTrollhättans SOK1:12:37+25:3513:51
23Per-Arne KällénUddevalla OK1:14:25+27:2314:12
24Karin LaurellOK Flundrehof1:16:09+29:0714:31
25Bo WesterbergTrollhättans SOK1:16:11+29:0914:32
26Sofie SvennungssonOK Gipen1:21:58+34:5615:38
27Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:46:13+59:1120:16
Martin SvennungssonOK Gipenej godkänd
Jacob ÖstermanVSKej godkänd
Charlotte ÖstermanVänersborgs SKutgått
Anna MattssonOK Norrvirdarnautgått

Korta

3 330 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonTrollhättans SOK37:4511:20
2Lars EkbergTrollhättans SOK39:37+1:5211:53
3Axel BrönnestamOK Gipen41:17+3:3212:23
4Anders JohanssonTrollhättans SOK43:12+5:2712:58
5Bengt LarssonTrollhättans SOK44:54+7:0913:29
6Elin HelmerssonOK Skogsvargarna48:27+10:4214:32
7Hans EkbergTrollhättans SOK49:58+12:1315:00
8Liam HogedalVänersborgs SK50:10+12:2515:03
9Lars HogedalOK Alehof50:35+12:5015:11
10Johan ErikssonOK Skogsvargarna50:48+13:0315:15
11Johnny KarlssonUddevalla OK51:09+13:2415:21
12Matts MattssonOK Gipen52:27+14:4215:45
13Morgan KlaessonOKF56:25+18:4016:56
14Eva KarlssonUddevalla OK1:01:12+23:2718:22
15Mats HelmerssonOK Skogsvargarna1:01:26+23:4118:26
16Eva BäcklundTrollhättans SOK1:04:30+26:4519:22
17Sara HelmerssonOK Skogsvargarna1:04:45+27:0019:26
18Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:09:35+31:5020:53
19Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:09:40+31:5520:55
20Berkley StaggOK Skogsvargarna1:15:58+38:1322:48
21Ulrica KartengrenVänersborgs SK1:18:35+40:5023:35
22Tilda KartengrenVänersborgs SK1:19:16+41:3123:48
23Krister WessmarkOK Flundrehof1:34:15+56:3028:18
24Annika WessmarkOK Flundrehof1:34:40+56:5528:25
25Alfred ÅngeforsOK Flundrehof1:47:36+1:09:5132:18
Ingemar SvenssonLunds OKej godkänd
Gunilla HogedalVänersborgs SKej godkänd
Linn EnbomVänersborgs SKej godkänd
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Monica BrönnestamOK Gipenej godkänd
Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarnaej godkänd
Amanda NymanVänersborgs SKej godkänd
Karleric FranssonTrollhättans SOKutgått

Lätta

2 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriell HogedalVSK40:0817:50
2Alvin RösehagVSK40:43+0:3518:05
3Johannes AnderssonVänersborgs SK41:43+1:3518:32
4Maja NymanVänersborgs SK44:01+3:5319:33
5Andrea EnbomVänersborgs SK44:54+4:4619:57
6Lillemor GunnarssonOK Gipen55:17+15:0924:34
7Ida AnderssonVänersborgs SK56:18+16:1025:01
8Sara AnderssonVänersborgs SK56:24+16:1625:04
9Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna1:30:55+50:4740:24
10Malin HelmerssonOK Skogsvargarna1:30:56+50:4840:24
Bertil SagnérOK Gipenej godkänd
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd
Joel IsakssonVänersborgs SKej godkänd
Daniel IsakssonVänersborgs SKej godkänd
Jonny KällbergOK Skogsvargarnaej godkänd
Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser