Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AOK vereranOL 2017-06-08

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AOK vereranOL 2017-06-08
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 8 juni 2017

Korta

2 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AlmgrenGamleby OK40:4018:29
2Eivor PetterssonGamleby OK43:18+2:3819:40
3Sven NilssonAnkarsrums OK44:07+3:2720:03
4Hans-Åke OlssonHultsfreds OK45:40+5:0020:45
5Stig AnderssonVimmerby OK47:00+6:2021:21
6Bert SvenssonVästerviks OK51:21+10:4123:20
7Gunvald BruceAnkarsrums OK52:15+11:3523:44
8Gunnel ChristianssonGamleby OK52:59+12:1924:04
9Håkan B SvenssonVästerviks OK53:32+12:5224:19
10Lennart KarlssonHultsfreds OK54:09+13:2924:36
11Åke KarlssonBjörkfors GOIF55:53+15:1325:24
12Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK1:01:29+20:4927:56
13John PaulinKisa SK1:28:49+48:0940:22
Håkan AnderssonGamleby OKej godkänd
Pia AnderssonGamleby OKej godkänd

Mellan

3 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika SandströmVimmerby OK43:1114:23
2Greta KarlssonVimmerby OK46:18+3:0715:26
3Gunnar SöderholmVimmerby OK46:57+3:4615:39
4Janerik AnderssonBjörkfors GOIF47:40+4:2915:53
5GunBritt SvenssonVästerviks OK47:41+4:3015:53
6Åke BjörklundVästerviks OK47:43+4:3215:54
7Marianne BergVimmerby OK49:49+6:3816:36
8Monica MarmelidVästerviks OK50:18+7:0716:46
9Anne Marie RobertssonMålilla Ok51:57+8:4617:19
10Britt-Marie BjörklundVästerviks OK52:32+9:2117:30
11Kenneth MarmelidVästerviks OK53:16+10:0517:45
12Harriet AlbinssonBjörkfors GOIF55:34+12:2318:31
13Lars KarlssonGamleby OK1:00:25+17:1420:08
14Kicki SanderBjörkfors GOIF1:01:52+18:4120:37
15Stig KarlssonKisa SK1:02:55+19:4420:58
16Lena SandahlGamleby OK1:04:24+21:1321:28
17Börje KarlssonVimmerby OK1:17:16+34:0525:45
18Bertil AxelssonVimmerby OK1:17:32+34:2125:50
19Lars EkholmBjörkfors GOIF1:19:34+36:2326:31
20Anders HallgrenAnkarsrums OK1:20:53+37:4226:57

Långa

3 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik SvenssonVimmerby OK48:3812:47
2Lennart SturessonVästerviks OK55:57+7:1914:43
3Olof HjortvidVästerviks OK59:47+11:0915:43
4Bo EklundVimmerby OK1:02:06+13:2816:20
5Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:02:39+14:0116:29
6Arne LarsenVästerviks OK1:05:14+16:3617:10
7Stig JonssonKisa SK1:09:12+20:3418:12
8Göran FredrikssonMålilla Ok1:11:38+23:0018:51
Torgny PetterssonVästerviks OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser