Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering i Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Skatås
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: onsdag 14 juni 2017

Öppen motion 3

2 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter KebkeOK Tranan25:068:48
2Ellen NormanSävedalens AIK25:19+0:138:52
3John JohanssonKlubblös27:29+2:239:38
4Ann-Sofie JohanssonFK Åsen36:07+11:0112:40
5Johanna KarlssonKlubblös37:11+12:0513:02
6Stanley TaivulaKlubblös39:02+13:5613:41
7Emma BoklundKlubblös40:04+14:5814:03
8Cathrine Boklund- -43:24+18:1815:13
9Karolina LundinIFK Göteborg45:21+20:1515:54
10Camilla NygrenKlubblös50:49+25:4317:49
11Karin SävingerKlubblös1:09:02+43:5624:13
Elisabeth BjurströmerKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 680 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John GabrielssonSävedalens AIK27:367:30
2Ronny ErikssonKlubblös36:20+8:449:52
3Elin DolkJönköpings OK38:04+10:2810:20
4Mats GruvefeldtGöteborg-Majorna OK45:51+18:1512:27
5John JohanssonKlubblös46:27+18:5112:37
6Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK48:33+20:5713:11
7Torbjörn ClaessonGöteborg-Majorna OK51:04+23:2813:52
8Jenny PalmroosKlubblös53:34+25:5814:33
9Viktor Lyxell- -54:25+26:4914:47
10Karl WallinKlubblös54:28+26:5214:48
11Torkel SvenssonKlubblös55:06+27:3014:58
12Sara MagnussonKlubblös55:11+27:3514:59
13Jenny BengtssonGöteborg-Majorna OK59:34+31:5816:11
14Anna LjungkvistIFK Göteborg1:00:36+33:0016:28
15Josefine ErhedenKlubblös1:01:25+33:4916:41
16Malin Rosquist- -1:01:46+34:1016:47
17Henrik SahlbergIFK Göteborg1:02:14+34:3816:54
18Jill ÅgrenGöteborg-Majorna OK1:03:14+35:3817:10
19Kjell WallinFjärås AIK1:04:41+37:0517:34
20Jörgen AnderssonMalmö OK1:04:58+37:2217:39
21Caroline SvenssonIFK Göteborg1:07:01+39:2518:12
22Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK1:07:42+40:0618:23
23Joakim BringKlubblös1:11:25+43:4919:24
24Per Robertsson- -1:19:50+52:1421:41
25Susanne Cervin JohanssonIFK Göteborg1:27:07+59:3123:40
Sofia SvenssonKlubblösej godkänd
Linda HolmbergKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl LarssonOK Skogshjortarna34:296:53
2Fredrik Persson- -48:16+13:479:39
3Louise WanemarkKlubblös55:09+20:4011:01
4Klas HellgrenJOA IF58:01+23:3211:36
5Iikka AlanenKlubblös58:41+24:1211:44
6Peter SävingerKlubblös1:00:25+25:5612:05
7Anna LarssonOK Skogshjortarna1:00:27+25:5812:05
8Andreas NilssonSävedalens AIK1:00:55+26:2612:11
9Andreas SandgrenTolered AIK1:02:20+27:5112:28
10Gustav FabianssonKlubblös1:02:25+27:5612:29
11Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:04:39+30:1012:55
12Helena BergvallKlubblös1:05:59+31:3013:11
13Anders Folkesson- -1:06:04+31:3513:12
14Göran NylénKlubblös1:49:17+1:14:4821:51
15Maria NaddiKlubblös1:53:44+1:19:1522:44
Magnus FridGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lydia EnglundKlubblösej godkänd
Jakob RosdahlKlubblösej godkänd
Carin FridIK Sternej godkänd

Öppen motion 7

3 610 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton Karlsson- -27:457:41
2Johan EngebrattHvetlanda skidklubb27:54+0:097:43
3Peter AugustssonHvetlanda skidklubb28:25+0:407:52
4Erik WeimannKlubblös32:20+4:358:57
5Erik KvarnströmKils OK32:46+5:019:04
6Stefan MadjarKlubblös33:02+5:179:09
7Niklas HidmanKlubblös33:08+5:239:10
8Patrik CorneliussonOK Löftan35:10+7:259:44
9Anne Hansson- -36:44+8:5910:10
10Gustav AlbertssonKlubblös39:16+11:3110:52
11Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK39:35+11:5010:57
12Ida WadmanKatrineholms OK40:07+12:2211:06
13David GustavssonKlubblös41:10+13:2511:24
14Daniel LarssonIFK Göteborg41:19+13:3411:26
15Pernilla HanssonKlubblös42:07+14:2211:40
16Malin ZettergrenHalmstad OK42:40+14:5511:49
17Johan NilssonKlubblös43:29+15:4412:02
18Johan HanssonKlubblös45:06+17:2112:29
19Stefan NormanSävedalens AIK46:11+18:2612:47
20Jakob LjungkvistIFK Göteborg47:06+19:2113:02
21Jan SveideFrölunda OL47:39+19:5413:11
22Lisa WallinKlubblös49:29+21:4413:42
23Sandra AnderssonFalkenbergs OK53:32+25:4714:49
24Nils JohanssonKlubblös57:48+30:0316:00
25Julia TorénKlubblös58:15+30:3016:08
26Matilda TorénKlubblös58:33+30:4816:13
27Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK1:00:41+32:5616:48
28Lars RenbergKlubblös1:01:01+33:1616:54
29Oskar AfzeliusKlubblös1:01:05+33:2016:55
30Anna EkmanMarkbygdens OK1:11:16+43:3119:44
31Bodil Renberg- -1:12:18+44:3320:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser