Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Viking Memorial - The Hell

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Viking Memorial - The Hell
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: lördag 12 mars 2011

Hel

10 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas HallménOK Tisaren1:39:089:49
2Johan WändellVästerås SOK1:50:27+11:1910:56
3Kasper WestmanVästerås SOK2:06:18+27:1012:31
Marcus EekKöping-Kolsva OKej godkänd
Thomas EekKöping-Kolsva OKej godkänd
Jonas Jensen-TornehedVästerås SOKej godkänd
Johan SundénVästerås SOKej godkänd

Halv

6 030 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AhlströmVästerås SOK1:05:2910:51
2Rickard SvenssonVästerås SOK1:07:58+2:2911:16
3Henrik OrtmanVästerås SOK1:08:57+3:2811:26
4Per SundströmVästerås SOK1:09:12+3:4311:28
5August MikaelssonVästerås SOK1:09:26+3:5711:30
6Magnus ÖhlingVästerås SOK1:11:15+5:4611:48
7Magnus LarssonVästerås SOK1:11:49+6:2011:54
8Inger GunnarssonVästerås SOK1:12:07+6:3811:57
9Jacob AhlströmVästerås SOK1:12:12+6:4311:58
10Terje LundVästerås SOK1:15:35+10:0612:32
11Carl BymanVästerås SOK1:15:59+10:3012:36
12Mats ThulinVästerås SOK1:18:41+13:1213:02
13Cecilia EinarssonVästerås SOK1:18:55+13:2613:05
14Anna NygårdVästerås SOK1:20:47+15:1813:23
15Anna ThomasdotterVästerås SOK1:21:32+16:0313:31
16Erik GohdeDalaportens OL1:22:29+17:0013:40
17Niclas AhlströmVästerås SOK1:22:49+17:2013:44
18Hans WestmanVästerås SOK1:24:17+18:4813:58
19Eva Singman PalmVästerås SOK1:25:14+19:4514:08
20Gunilla BomanVästerås SOK1:26:32+21:0314:21
21Anna HallVästerås SOK1:34:20+28:5115:38
22Annika DavidssonVästerås SOK1:35:35+30:0615:51
23Leonard BalkVästerås SOK1:44:33+39:0417:20
Carl BomanVästerås SOKej godkänd

Kvart

3 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK1:03:2315:53
2Carolina MikaelsdotterVästerås SOK1:06:58+3:3516:47
3Sofi ThorsellVästerås SOK1:08:33+5:1017:10
4Tommy BomanVästerås SOK1:11:32+8:0917:55
5Tore KangasVästerås SOK1:19:01+15:3819:48
6Anders MillingerVästerås SOK1:22:05+18:4220:34
7Eva KarlssonVästerås SOK1:26:22+22:5921:38
8Gun MillingerVästerås SOK1:40:04+36:4125:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser