Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uppsala möte, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, natt
Arrangörsorganisationer: Rasbo IK / Upsala IF
Datum: fredag 20 april 2018

D21

6 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor58:088:32
2Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:07:23+9:159:54
3Jenny WegmüllerOK Rodhen1:08:08+10:0010:01
4Maria SjölanderOK Rodhen1:09:05+10:5710:09
5Lisa JohanssonOK Rodhen1:15:55+17:4711:09
Hanna ErikssonIFK Mora OKej godkänd
Hanna BarkegrenOK Kåreej godkänd

H21

9 270 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HöijOK Linné1:01:316:38
2Love SintringHagaby GoIF Örebro1:03:08+1:376:48
3Linus RappIFK Mora OK1:04:32+3:016:57
4Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:04+6:337:20
5Fredrik WigertzLånghundra IF1:08:55+7:247:26
6Henrik LöfåsStora Tuna OK1:09:25+7:547:29
7Halvor Eid NielsenÄrla IF1:10:19+8:487:35
8Liutauras BileviciusOK Roslagen1:10:25+8:547:35
9Anders HåkanssonOK Kåre1:12:40+11:097:50
9Assar HellströmOK Ravinen1:12:40+11:097:50
11David MellinSundbybergs IK1:13:21+11:507:54
12Daniel DuhlboIFK Mora OK1:14:34+13:038:02
13Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:14:53+13:228:04
14Tommy LindbergOK Roslagen1:15:03+13:328:05
15Magnus BjörkOK Rodhen1:15:05+13:348:05
16Pontus JohanssonOK Linné1:15:07+13:368:06
17Johan LindahlLånghundra IF1:15:11+13:408:06
18Martin ŠmelíkHellas Orientering1:17:23+15:528:20
19Ruairi ShortOK Linné1:17:52+16:218:23
20Roman BondarenkoRehns BK1:18:35+17:048:28
21Leonas MockunasHellas Orientering1:18:58+17:278:31
22Richard HejdenbergGävle OK1:19:17+17:468:33
23Robert JohanssonTäby OK1:20:04+18:338:38
24Lasse JanssonGävle OK1:20:48+19:178:42
25Simon MellinSundbybergs IK1:22:55+21:248:56
26Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:22:58+21:278:57
27Per HolmIFK Mora OK1:24:02+22:319:03
28Jerk RönnolsCentrum OK1:26:30+24:599:19
29Anders LagerwallOK Linné1:27:20+25:499:25
30Oscar VångellÄrla IF1:29:29+27:589:39
31Jorrit BoekelCentrum OK1:31:17+29:469:50
32Lars JakobssonCentrum OK1:35:02+33:3110:15
33Gunnar ÅhlénRånäs OK1:37:56+36:2510:33
34Jonatan SöderbergGävle OK1:38:44+37:1310:39
35Jonas CarlssonSundbybergs IK1:41:25+39:5410:56
36Henrik ÅbergIF Thor1:44:46+43:1511:18
37Erik ToomingasSundsvalls OK1:48:54+47:2311:44
38Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:55:15+53:4412:25
39Henrik LundgrenCentrum OK2:08:25+1:06:5413:51
40Per NordanlindSundsvalls OK2:19:02+1:17:3114:59
Tintin KarlbergTullinge SKej godkänd
Lukas OlssonVäsby OKej godkänd
Thomas PetterssonAttunda OKej godkänd
Anders BoströmOK Linnéej godkänd
Carl NäslundVästerås SOKej godkänd
Markus LarssonHestra IFej start
Samuel SvenssonCentrum OKej start
Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarnaej start
Mikael JaneråsOK Linnéej start

D21 Kort

4 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia DavidssonÄrla IF1:05:5113:13
Pernilla ErikssonGävle OKej godkänd

H21 Kort

7 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:11:509:51

H20

6 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KällströmSala OK51:417:36
2Gustav FrænellSundsvalls OK58:24+6:438:35
3Walter LagerhällRehns BK59:28+7:478:44
Benjamin LangerakJärfälla OKej godkänd

D18

4 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice PalmgrenSundsvalls OK1:21:4016:23
Agnes KällströmSala OKej godkänd
Lina SvärdIF Thorej start

H18

6 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid UmegårdLånghundra IF51:098:11
2Victor BylundIF Thor52:25+1:168:23
3Axel BergströmOK Rodhen55:19+4:108:51
4Axel Leijon ThorellLånghundra IF58:42+7:339:23
5Emil JonsellIF Thor1:00:28+9:199:40
6Daniel StåhlOK Hammaren1:17:47+26:3812:26
7Rasmus TäckOK Hammaren1:24:55+33:4613:35
Ville FontellOK Enenej godkänd

D16

4 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor37:299:18
2Emilia BergströmOK Rodhen43:50+6:2110:52
3Lovisa HambäckLånghundra IF43:58+6:2910:54
4Cornelia KrafftLänna IF44:16+6:4710:59
5Ellen HannrupIF Thor1:00:04+22:3514:54
6Fanny CedstedtLånghundra IF1:02:10+24:4115:25
7Hanna JonsellIF Thor1:07:39+30:1016:47
Tove FrænellSundsvalls OKej godkänd
Linnea PerssonValbo AIFej godkänd
Linn RistoOK Linnéej godkänd

H16

4 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar VikströmSundsvalls OK46:169:53
2Hannes LindahlSundsvalls OK46:27+0:119:55
3Manne HammarbergJärfälla OK49:17+3:0110:31
4John McLellandOK Rodhen54:17+8:0111:35
5Tore PalmgrenSundsvalls OK57:22+11:0612:15
6Kevin SjölanderOK Rodhen1:01:13+14:5713:04
7Melker NordgrenOK Kåre1:09:13+22:5714:47
8Isak BerggrenGävle OK1:11:39+25:2315:18
9David MelinOK Rodhen1:18:58+32:4216:52
10Emil SoneAttunda OK1:23:50+37:3417:54
11Rasmus SöderbergGävle OK1:27:52+41:3618:46
12Albin ErikssonIF Thor1:50:42+1:04:2623:39
Jonas CarlssonStora Tuna OKej start
Petter ErlandssonSundsvalls OKej start
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej start

D14

3 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné38:2110:44
2Ebba OttossonGävle OK50:48+12:2714:13
3Isabelle StåhlbrandtRasbo IK58:48+20:2716:28
4Fannie SjölanderOK Rodhen1:13:11+34:5020:29
5Frida MelinOK Rodhen1:13:27+35:0620:34
6Isabel UnnerudLånghundra IF1:15:15+36:5421:04
7Vendela RundströmOK Ravinen1:18:04+39:4321:52

H14

3 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF29:068:09
2Love BylundIF Thor36:32+7:2610:14
3Elias WesterberghRasbo IK36:59+7:5310:21
4Axel AnderssonIF Thor53:19+24:1314:56
5Hampus KarlssonOK Hammaren59:41+30:3516:43
6Jacob HenrikssonRånäs OK1:01:34+32:2817:14
7Lucas SöderbergGävle OK1:02:42+33:3617:33
8Alfred JeppssonOK Hammaren1:08:38+39:3219:13
9Mathias NordlinderOK Linné1:18:53+49:4722:05
Axel GidlundOK Linnéej godkänd
Aron BromanLänna IFej godkänd
Axel HejdenbergGävle OKej godkänd
Simon ClaessonOK Rodhenej godkänd

D12

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba FlodmanOK Hammaren29:5911:03
2Sara RoosOK Linné31:00+1:0111:26

H12

2 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valle LarssonIF Thor17:466:33
2Emil ÅbergOK Linné21:30+3:447:56
3Alfons WesterberghRasbo IK24:29+6:439:02
4Maximilian HertzRasbo IK1:01:00+43:1422:30
5Theo RistoOK Linné1:02:57+45:1123:13
Joel AhlbergOK Linnéej start

D40

4 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SöllvanderOK Rodhen54:0410:51
2Jenny JohanssonValbo AIF1:01:38+7:3412:22
3Yvonne GrehnOK Rodhen1:06:23+12:1913:19

H40

6 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AnderssonOK Linné1:02:219:10
2Henrik WåhlströmIF Thor1:04:14+1:539:26
3Kalle PerssonOK Österåker1:07:45+5:249:57
4Jonas SellingLänna IF1:12:01+9:4010:35
5Mats WarvelinLånghundra IF1:12:22+10:0110:38
6Marcus NilssonÄrla IF1:12:29+10:0810:39
7Svante GustafsonLänna IF1:19:40+17:1911:42
8Per GöthssonTäby OK1:23:36+21:1512:17
9Anders LindgrenLånghundra IF1:27:22+25:0112:50
10Henrik PerssonSundbybergs IK1:34:02+31:4113:49
11Nicolas LavigneGävle OK1:43:35+41:1415:13
Emil AnderssonLänna IFej godkänd

H45

6 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas RexSundsvalls OK49:027:50
2Henrik RoosOK Linné52:31+3:298:24
3Jesper HedbergIF Thor53:16+4:148:31
4Bo SegermanIF Thor53:43+4:418:35
5Niklas HenrikssonAttunda OK53:45+4:438:36
6Jörgen HellgrenIF Thor55:52+6:508:56
7Staffan Jacobsson SvärdIF Thor56:42+7:409:04
8Ulf KarlssonStorviks IF58:49+9:479:24
9Fredrik SoneAttunda OK1:00:59+11:579:45
10Roger PalmgrenSundsvalls OK1:03:14+14:1210:07
11Fredrik LindellIF Thor1:03:28+14:2610:09
12Stefan StridValbo AIF1:03:31+14:2910:09
13Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:04:42+15:4010:21
14Peder PederssonCentrum OK1:05:28+16:2610:28
15Andreas KrafftLänna IF1:13:15+24:1311:43
16Magnus FlodmanOK Hammaren1:19:18+30:1612:41
17Håkan PerssonValbo AIF1:20:34+31:3212:53
18Mikael PerssonGävle OK1:25:14+36:1213:38
Jonas EklundOK Rodhenej godkänd
Daniel OlmIF Thorej godkänd
Erik ViklundRånäs OKej godkänd
Per CarlssonStora Tuna OKej start

D50

3 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla AdlertegOK Enen39:1211:15
2Hillevi ErikssonOK Linné42:46+3:3412:17
3Maria KvarnlöfOK Roslagen46:58+7:4613:29
4Lena GrandinOK Linné49:30+10:1814:13
5Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:11:56+32:4420:40
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKej godkänd

H50

5 460 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK42:567:51
2Pontus GilleOK Roslagen45:00+2:048:14
3Lars KarlssonValbo AIF46:38+3:428:32
4Jonas GidingVallentuna-Össeby OL46:51+3:558:34
5Anders BrinkmanVandrarringen48:00+5:048:47
6Stefan LundOK Linné48:01+5:058:47
7Juha LoenbergSkarpnäcks OL48:36+5:408:54
8Stefan LybertVäsby OK50:35+7:399:15
9Petter RanefallIF Thor52:31+9:359:37
10Johan AnderssonValbo AIF52:33+9:379:37
11Peter HambäckLånghundra IF53:04+10:089:43
12Hans JonssonVäsby OK56:01+13:0510:15
13Johan OhlströmIF Thor57:11+14:1510:28
14Mårten KällströmSala OK58:31+15:3510:43
15Mats CarlssonSundbybergs IK1:00:24+17:2811:03
16Klaus KrischanEnnstal1:04:55+21:5911:53
17Lars OlssonOK Linné1:05:00+22:0411:54
18Patrik OttossonGävle OK1:05:59+23:0312:05
19Mattias LindahlSundsvalls OK1:06:48+23:5212:14
20Ulf RådbergOK Roslagen1:08:11+25:1512:29
21Per ÅgrenOK Enen1:08:43+25:4712:35
22Per AndénHässleholms OK1:09:24+26:2812:42
23Michael HolmgrenIF Thor1:10:49+27:5312:58
24Anders BerkelundVäsby OK1:11:20+28:2413:03
25Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:13:14+30:1813:24
26Kjell RistoOK Linné1:15:26+32:3013:48
27Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:16:44+33:4814:03
28Daniel UnnerudLånghundra IF1:24:22+41:2615:27
29Ove RådbergOK Roslagen1:31:17+48:2116:43
30Bo AnderssonIF Thor1:35:50+52:5417:33
31Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK1:41:14+58:1818:32
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OLej start

D55

3 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ArdellOK Rodhen37:4310:50
2Karina LangerakJärfälla OK42:46+5:0312:17
3Dorothe SpillmannIF Thor45:00+7:1712:55
4Karin JanssonOK Rodhen49:01+11:1814:05
5Cathrine JohanssonTierps SOK51:15+13:3214:43

H55

5 230 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof FrænellSundsvalls OK53:5510:18
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL56:40+2:4510:50
3Per EdenhamnLänna IF57:25+3:3010:58
4Hans OlsénSundbybergs IK1:02:40+8:4511:58
5Jan-Olov BergmanVästerås SOK1:03:02+9:0712:03
6Bengt SvenssonSundbybergs IK1:03:28+9:3312:08
7Erik AnderssonOK Österåker1:04:07+10:1212:15
8Rolf LarssonOK Linné1:04:47+10:5212:23
9Magnus ThorOK Linné1:07:56+14:0112:59
10Klas LindgrenVästerås SOK1:15:22+21:2714:24
11Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:16:03+22:0814:32
12Björn RegerSöders-Tyresö1:24:20+30:2516:07
13Jan NylundOK Linné1:27:33+33:3816:44
Johan KarlssonNorbergs OKej start
Björn SalomonssonSnättringe SKej start

D60

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF40:3013:16
2Lena LarssonSala OK42:34+2:0413:57

H60

4 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar NäsholmÄrla IF50:1210:50
2Lars JanlövIF Åland53:16+3:0411:30
3Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK53:55+3:4311:38
4Lars HagrotTäby OK54:45+4:3311:49
5Björn SöderbäckOK Linné54:54+4:4211:51
6Lars ForsstedtSöders-Tyresö55:25+5:1311:58
7Kjell BomanSöderhamns OK58:00+7:4812:31
8Mats LundmanOK Roslagen1:00:34+10:2213:04
9Börje SundbergOK Gipen1:02:14+12:0213:26
10Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL1:02:50+12:3813:34
11Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK1:06:08+15:5614:17
12Lars LandströmLånghundra IF1:07:22+17:1014:33
13Göran HedmanValbo AIF1:20:08+29:5617:18
14Reinhold LenneboIF Thor1:21:59+31:4717:42
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej godkänd
Göran JohanssonIF Ålandej start
Göran HanssonTäby OKej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D65

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla GummesonVäsby OK52:3417:14

H65

4 110 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas WesterGustavsbergs OK47:4911:38
2Sten-Åke HolmbergSala OK49:11+1:2211:58
3Tor-Olof BlomsterIF Åland55:20+7:3113:27 Ladda ner rutt i gpx-format
4Björn LindgrenOK Österåker56:51+9:0213:49
5Göran LarssonSala OK58:33+10:4414:14
6Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF1:02:12+14:2315:08
7Lars-Erik HermanssonOK Linné1:03:02+15:1315:20
8Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL1:10:09+22:2017:04
9Anders ForsstedtSöders-Tyresö1:21:14+33:2519:45
Sture LarssonLänna IFej start

D70

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK53:3918:49
2Elke WilkeTierps SOK1:05:52+12:1323:06
3Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:07:49+14:1023:47
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H70

3 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK43:5612:37
2Ingvar SvenssonBjursås OK45:19+1:2313:01
3Leif NordlundLänna IF47:03+3:0713:31
4Per-Erik WåhlbergOK Linné47:47+3:5113:43 Ladda ner rutt i gpx-format
5Per-Åke CarlenstamVäsby OK50:19+6:2314:27
6Leif ErikssonHeby AIF51:20+7:2414:45
7Jan BojlingSolna OK55:42+11:4616:00
8John ÖstlundSundbybergs IK1:03:23+19:2718:12
9Lars JonassonJärfälla OK1:04:03+20:0718:24
10Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden1:06:09+22:1319:00
Sören ErikssonLänna IFej godkänd
Torsten PetterssonLånghundra IFej start

H75

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn TirénHellas Orientering44:3214:36
2Lars LjungbergTrollhättans SOK44:42+0:1014:39
3Sören JohanssonSala OK47:02+2:3015:25
4Thord RådbergOK Roslagen48:16+3:4415:49
5Ronny HedlundOK Södertörn59:12+14:4019:24
6Bertil KarlssonOK Linné1:07:18+22:4622:03
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd

H80

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert SöderbärgOK Roslagen1:10:1724:39

U2

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RundströmOK Ravinen27:4611:11
2John Lembke von SchéeleOK Linné37:05+9:1914:57
3Alicia IvarssonOK Hammaren42:18+14:3217:03
4Tilde VikblomOK Hammaren42:21+14:3517:04
5Joel WesterberghRasbo IK57:29+29:4323:10

Öppen motion 2

3 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonOK Linné37:1710:56
2Lisa HallgrenBjursås OK43:21+6:0412:42

Öppen motion 3

2 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrei KuzminSundsvalls OK25:149:18
2Maria Roland SandbladOK Linné33:32+8:1812:22
3Ingela AlnessLånghundra IF45:43+20:2916:52
4Tanja-Birgit SöderströmSala OK47:25+22:1117:29
5Aija SadurskisCentrum OK49:25+24:1118:14
6Heidi BjerkhaugOK Ravinen54:31+29:1720:07
7Yosief ArkebomSala OK1:00:59+35:4522:30
Anna WidmanSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 5

3 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HenrikssonRånäs OK46:5113:07
2Jesper SundienKlubblös47:10+0:1913:12
3Fredrik NilssonLånghundra IF48:03+1:1213:27
4Johan KarlssonIF Thor59:36+12:4516:41
5Magnus JeppssonOK Hammaren59:48+12:5716:45
6Erik FlodmanOK Hammaren59:49+12:5816:45
7Elsa KarlssonIF Thor1:02:07+15:1617:23
8Loke HolmgrenOK Hammaren1:10:49+23:5819:50
9Emma JonssonOK Rodhen1:15:09+28:1821:03
10Patrik IngessonOK Rodhen1:15:10+28:1921:03
11Malin EkmanSala OK1:20:06+33:1522:26
12Kirsi VälimaaTarpian Suunta1:21:58+35:0722:57
13Staffan ThoerllKlubblös1:26:02+39:1124:05
14Jan RisingerLånghundra IF1:30:30+43:3925:21
15Sofia KarlssonOK Österåker1:32:47+45:5625:59
Maria AhlbergNorbergs OKej start

Öppen motion 7

4 110 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl MagnussonIFK Mora OK39:489:41
2Mats ÅbergOK Linné44:08+4:2010:44
3Carl WennertorpOK Linné45:38+5:5011:06
4MAttias ThorsellKlubblös52:45+12:5712:50
5Linus TäckOK Hammaren53:59+14:1113:08
6Ann-Sofie TäckOK Hammaren54:17+14:2913:12
7Stellan TäckOK Hammaren54:56+15:0813:21
8Linda ErikssonGävle OK1:06:01+26:1316:03
9Erik JonssonLånghundra IF1:06:13+26:2516:06
10Karin HannrupIF Thor1:07:06+27:1816:19
11Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF1:07:09+27:2116:20
11Björn HannrupIF Thor1:07:09+27:2116:20
13Ingela ErikssonGävle OK1:09:19+29:3116:51
14Regina KellyOK Linné1:10:08+30:2017:03
15Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF1:13:07+33:1917:47
16Tommy StenviOK Linné1:14:05+34:1718:01
17Hans SylvanJärfälla OK1:19:39+39:5119:22
18Christer RognellVallentuna-Össeby OL1:23:02+43:1420:12
19Kenneth AlnessLånghundra IF1:25:39+45:5120:50
20Björn RundströmOK Ravinen1:26:01+46:1320:55
21Östen BomanSöderhamns OK1:33:12+53:2422:40
22Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:52:43+1:12:5527:25
Bengt HameliusSäterbygdens OKej godkänd
Lars NygrenOK Linnéej godkänd

Öppen motion 8

4 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian DahlströmIFK Mora OK49:109:52
2Katarina SvahnIFK Mora OK52:08+2:5810:28
3Viktor JemthIF Thor52:34+3:2410:33
4Per JemthIF Thor52:40+3:3010:34
5Ruhdi KarlssonVästerås SOK53:14+4:0410:41
6Jonas IvarssonOK Hammaren53:19+4:0910:42
7Per TorstenssonOK Roslagen57:32+8:2211:33
8Mats HerbertTäby OK59:17+10:0711:54
9Ivan KuzminSundsvalls OK1:08:06+18:5613:40
10Alexander AlnessLånghundra IF1:08:28+19:1813:44
11JAri VälimaaTarpian Suunta1:08:37+19:2713:46
Niklas WansölinOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 9

6 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian HjalmarssonKamrat och IF KIF51:037:30
2Olov EricsonAlfta-Ösa OK54:45+3:428:03
3Anna BachmanIFK Lidingö SOK58:40+7:378:37
4Johan HameliusOK Linné1:01:45+10:429:04
4Ross SmithOK Linné1:01:45+10:429:04
6Oskar BacklundÄrla IF1:05:57+14:549:41
7Anton BordyukovHellas Orientering1:09:27+18:2410:12
8Niclas NilssonOK Österåker1:18:24+27:2111:31
9Dan HörnellOK Linné1:18:57+27:5411:36
10Anders TollOK Linné1:21:58+30:5512:03
Johan HerbertTäby OKej godkänd
Simon MarteliusAttunda OKej godkänd

U3

2 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak StåhlbrandtRasbo IK43:5816:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser